Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
30. aug 2010

@zucana a robis tu ryzu, resp.ryzovu kasu ako @blumka pisala? Rozvaris, ci uvaris a pomixujes s ovocim, ci zeleninkou? S ovocim i na noc bra?

zucana
30. aug 2010

@olifcek Mame od lamaze a zda sa mi to' nebezpecne lebo vika si davala ten vrch do ust a vystrielalo to' a ma to' take tykadla tak som to' zatial zrusila kym na to' dociahne; )

olifcek
30. aug 2010

teda na olovrant? Lebo ten zanedlho zavedieme

olifcek
30. aug 2010

@zucana uff

avaka
30. aug 2010

@olifcek ,asi viem co myslis...

@zucana ,dik,tak super,veru ho objednam,uz dlho nad nim uvazujem 🙂

zucana
30. aug 2010

Oli uz sompisala varim ako mi prikazala dietologicka : vo vode masko so zeleninkou vyberiem uvarene vyvar zmiesam s tou ryzovou kasou a rozmixujem pridam kvapky oliv oleja
baby idem pisat do svokra temy potrebujem radu!

olifcek
30. aug 2010

@zucana plepac, prehliadla som @avaka nevies ako sa taky typ hracky vola? Nech kuknem na net. Je to ta, co do nej mozes buchat, sjale sa vrati spat

avaka
30. aug 2010

@olifcek ,veru neviem,teraz kukam hracky,ak najdem dam vediet... 🙂

olifcek
30. aug 2010

@avaka aaaaanooooo, si poklad! len nevidim, a mobile, ci je to plysak, ak jo, tak asi radsej plast, ale presne taky princip, dakujem krasne

blumka
31. aug 2010

dobre rano
@olifcek musis vyskusat..cojedno dieta zepka neznamena ze bude aj druhe 😉 ryza sa pouziva pri hnackach takze moze, ale nemusi 😉

blumka
31. aug 2010

ste videli vystrahu pred vodou od meteorologov? pre vychod od vcera polnoci do 1.9 polnoci a pre zvysok slovenska tusim od dnes polnoci do 1.9 polnoci...zas maju prist silne lejaky ☹

jja
31. aug 2010

@blumka nesranduj, my sa dnes chystame do SL k mame...

avaka
31. aug 2010

dobre ranko

@olifcek 😉 ,tusim plysak

@blumka ,hrozne,co sa to len deje s tym pocasim??? 😢
Baby,ja som mala taky sok,ze musim napisat...Uz viem,preco nie melon...Tak som sa rozhodla,ze nie,ale ze ho dam malej len pocuckat,tak jej velmi chutil...Len ona si odkusla kusok a jej zabehol,bola v lehatku,vyplestila oci a ja,uplna hysterka,vytrhla som ju z toho lehatka zapnuteho,ovalila som si nohu a viem,ze sa nemaju deticka yni po chrbatiku klepat...zacala som kricat na muza,uz bol na ceste do prace za dverami...Jaj ved ja by som jej ani prvu pomoc nedala... 😔 Nastastie potom pokaslala a bolo o.k
No idem,to zase bude den,cely den doma....Mozno kuk,ked pospinka,
pekny dnik

raa2
31. aug 2010

caute baby, no my sme dnes mali celkom dobru noc, ale od 6 sme hore, co by ani nevadilo za inych okolnost, keby nebollo take otrasne pocasie, som sa nevedela vykopat z postele, vstali sme o 7 ale to ma uz matko bil, tahal za vlasy,mrnkal a tak. prsi tu ako z khrle, vietor fuka, ide nam hodacku odfuknut, som z toho hotova, hadam mi kava pomoze, ledva ocami klipkam.. 😒

raa2
31. aug 2010

a ako ste na tom zo spanim cez den? my uplne otrasne, vcera mi matko spal dvakrat 30 minut a raz 15 minut, asi sa presuniem do inej temy, bude narocne dieta on 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenica81
31. aug 2010

ranko baby, u nas noc celkom v poho, boli sme hore 4x od 9 do rana 8... takze celkom fajn, prvy raz potiahol do pol 2... tak aj som sa vyspala... 😀

raa2, ako kedy, ale dame cca 2x po 1,5 hodke... a vecer musi dat aspon 10 min, bo potom sa neda uspat a furt len vymysla... ako blumka hovorila, on by sa krutil a kopkal si aj do pol noci, len ho proste musim brat a uspat... 😅 ale cez den mi zaspi teda rozhodne skor ako vecer... 🙄

@zucana tak supis, ze uz mas tie darceky, ja aspon pre st. segru viem co, bo mi povedala a inak neviem... 😖

@avaka ja som mojmu dala tak melon a v pohode, napr. maso len v kuskoch mu davam a on si ho tak ocuciava, inak mi ho nezje... 😅 citala som nejake info o zavadzani prikrmov v kuskoch a ak sa dieta zacne dusit, tak ma reflek na kaslanie, ale v kazdom pripade treba byt pri malom... 😉 a ja som mojho uz viackrat jemne pobuchala po chrbatiku, aj ked mu len slinka zabehla...

aj tu pocko na nic... jemne povedane... zas sa rozfukalo, tak uvidim, co cez obed... idem, bo maly mi umre od hladu... 😀

blumka
31. aug 2010

v ke leje snad od noci...akoze keby to bol obycajny dazd ze to zas nezacne zaplavovat cele slovensko tak mi to nevadi, aj ta zima mi celkom vyhovuje...ale ked to ma mat zas take nasledky tak nechcem, radsej horucavy 😖

olifcek
31. aug 2010

@avaka nemaju sa klopkat po chrbatiku? preco? mne ked Oliv prehltla naraz celuy piskotku, tak som nemala na vyber...

@raa2 😀
@blumka veru prsi tu od noci..

olifcek
31. aug 2010

@blumka urobila som Olivke hrusku a tri slivky, spapala asi polovicku, mozem jej druhu dat neskor, ci uz to ovocie nebude dobre?

lenica81
31. aug 2010

@blumka na zapecenie tie slivky... 😕 aj ked uz citim nejaky puch... 😀

suzon78
31. aug 2010

Ahojte 😉
konečne som sa sem dostala, malá hajká 😉

@olifcek ja som počula, že keď sa búcha po chrbátiku, tak potrava ešte viac zabehne, má sa vraj bábo zobrať len hore na ruky a tak nechať odklašľať 😕 teda v BA ked sme boli v nemocke tak tvrdili, lebo malej občas zabehlo mliečko..

@zucana joj zuci, to s malou ma mrzí, ale vy ste silné obidve zvládnete to, prajem skoré uzdravenie z alergie 😔

@raa2 moja je našťastie spachtoško, cez deň potiahne 5x po hodke a ide potom na včerný spánok hajať cca o 20:00 a spinká do 5:30, potom sa pohráme a ešte potiahne do 7:00 a potom pre ňu začína deň 😉

suzon78
31. aug 2010

mojej našťastie už začali chutiť príkmy, tak som rada teraz spapkáme 135g ako nič 😉 už len keď jej idem dať podbradník, ta sa zalizuje 😀 no ale s papaním mliečka z fľašky, stále bieda, furt prevažne v spánku. Čo sa týka ovocia, tak tomu ešte neprišla moc na chuť, dávam jej večer výživku raz jabĺčkovú a inokedy hruškovú, ale zvládne len do 40g, potom ešte dávam mliečko 😅 A dokopy za celý deň sme sa celkom rozpapkali, spapká aj 800-900ml za deň...dúfam, že jej to už takto ostane... 😉

suzon78
31. aug 2010

a musím sa pochváliť (píšem ako český žandár 😉 , využívam, že malá spí, lebo inak nemám čas tu byť, stále plačke keď sa od nej vzdialim asi separačná úzkosť 😔 ale vždy čítam čo píštete, len nestíham reagovať ) maličká sa už pretáčka furtom z bruška na chrbátik a opačne a strááášne by chcela liezť, ale nejde jej to moc, ešte asi neprišla na techniku, aj jej pomáham zaprieť nožičky, ale ona sa len mece ako ryba na suchu 😀 ale snaží sa a to je hlavné, tako sa mi pekne unaví a možno aj preto tak dobre spinká aj papká 😉

pripájam foto:
ako sa hráme na brušku
ako krásne sme spapkali 😉
z prechádzky v parku
a moje neterky dvojičky Terezku a Viktorku, mňa a moju segru 😉

avaka
31. aug 2010

@olifcek ,nevedela som preco,no tak uz nam suzon napisala 🙂

@lenica81 ,ved ja som bola pri nej,aj som jej drzala ten melon,lebo som len isla skusit ci bude chciet.. 😅

@suzon78 ,no Timka teda pekne pospinka..
I ked ja sa vobec nemozem stazovat,niekedy pospi doobedu 3 hodky,niekedy len 30 minut..Poobede tiez,ale ja si to teraz konecne uzivam....mam cas aj riad spratat aj PC 🙂 Doteraz spinkavala hlavne vonku a potom sme isli von,aby sa nenudila,ja som ju nevladala na rukach uz doma uspavat..Tak sme boli cele dni vonku.Bolo to teda dost narocne...Teraz je taka zlata,uz vie,ze ide spinkat,tak sa snazi,srdiecko moje... 😵

@blumka ,ja mam rada leto.A obliekane si teraz neviem predstavit,to budu boje...
Kocky,co uspavate tiez na prsniku,kedy davate desiatu a obed.?Mne ked nahodou/ale ozaj len nahodou)pekne spapa prikrm,potom uz nechce moc pit z prsnika,lebo sa mi spusti mlieko,a uz je najedena...tak sa mi zle uspava....Dat prikrm skor?
,No tak dnes to bola tiez len 1-2 hodka 🙂 paaa

avaka
31. aug 2010

@suzon78 ,krasna je Timka,som rada,ze sa Vam dari... 🙂

raa2
31. aug 2010

@suzon78 krasne spinka a aj krasne fotecky. mne uz matik dal svoju prvu pol hodinku, varim mu obed. ma teraz nove kamosky, svoje nohy a ponozky 😀 😀 su tu stale pri nom, sa s nimi rozprava nikedy aj pohada a tak...sranda s nim je 🙂

suzon78
31. aug 2010

@avaka ďakujeme 😉 no neviem ohľadne toho pŕkrmu, je to asi indi vidni, lebo mojej tiež npr. nechutí na obed, ale papkáme až o 16:00 po 4 hod. pauze, vtedy zje všetko. No a ovocie jej dávem o 19:00 a za tým ešte mliečko. Inak jej moc nechutí a prevažne mliečko len v spánku, ale hádam, keď prejdeme časom už len prevažne na tuhú stravu bude dobrééé. no už ju počujem , že sa zlostí idem za ňou a ešte neskôr nakuknem páááá

lenica81
31. aug 2010

@avaka joj, tak to som nevedela, ze nemam buchat... 😕 ale ked ho krmim uz teraz v stolicke naklonenej, tak ak, tak si zakasle a je to... nemyslela som, ze si nebola... len ze treba byt, aj ked bude vacsie... 😉

@suzon78 super fotos, mala je ina papkacka... ja uz tiez davam aj ovocie, ale musim najprv dat zeleninku s masom a neskor ovocie, bo inak mi nechcel papat... 😠

a este som chcela babam co robia vecer kase a maju zamrazene mliecko... kamoska mi odporucila, ze v kauflande maju instantne bio kase... ja som kupila ryzovu a kukuricno-ryzovu, a len ich zmiesam s ohriatym mm a maly to pase o 106... ked sa vam nechce vyvarat, je to v kazdom pripade rychlejsie a iba s mm, bez cukru a pod... 😉

inak, prikrmy vazite pred alebo po uvareni... 😕 ale Vilko tak ci tak este plnu davku nespapa ani z jedneho... 😅

olifcek
31. aug 2010

@lenica81 varim po, ale nie vzdy 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre