Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

naty1976
18. okt 2010

ok najdeme musim ist lebo maly mi rozoberie cely pocitac, ale vecer pozriem ci to plati zatial pa a pekny den 😉

naty1976
18. okt 2010

ale urcite prideme pa

olifcek
18. okt 2010

@naty1976 urcite to platiiiiiiiiiiiiii x;o))) vecer presne napisem, kde to je...alebo dajte s @katka888 stretko a dojdite spolu x;o))

Oliv haja, idem sa s nou premiestnit...snaaaad sa nezobudi a uz nebude chciet paq haji 😅

lienka2
18. okt 2010

baby s cim mozem dat rohlik? asi iba cisty, vsak?

blumka
18. okt 2010

@lienka2 cisty

maculik
18. okt 2010

no, tak maly spi, ja by som si taaak lahla s nim, ale bohuzial nemozem, Adelka pojde spat az okolo 12-pol1, a to zase on uz bude hore. Kedysi spavali naraz, ale uz si to Petik posunul, odkedy ma len 2 spanky.

@lienka2 asi zatial staci len samotny, myslim si. Nech si zvykne a casom sa mu na to bude moct dat maslo alebo nejaka zeleninkova alebo vajickova pomazanka 🙂

olifcek
18. okt 2010

my na posteli, no...uz nehaji...Oliv mi kontroluje zmamienka a vsetko mozne, hehe...

blumka
18. okt 2010

@maculik u nas podobne 😖 ale ja niekedy podrzim terezku hore do pol druhej a dam spat ju, hned za tym akurat ide aj juli tak mam aspon tu hodinku a pol pre seba...ale nie vzdy sa da..zalezi ako juli vstane po prvom spani... uz sa tesim ked bude spavat len raz a to budu znovu naraz..teda ak sit erezka nezmysli ze uz nechce spavat vobec...

avaka
18. okt 2010

Ahojte🙂
@laxity,aj my mame tu dynu,sme dostali od svokrovcov,mne to celkom chutilo,ale Ele len tak,ako vsetko ostatne... 😅
E uz v noci nekaslala,ani cez den nie,tak neviem,ci ju vecer len nieco drazdi... 😕 Este chora nebola (klpo-klop),tak ani nemusi....skusim dat zvlhcovac na radiator...
@jaja32,krasny svetrik tepluckyyy
@maculi,sakra,tak Ty planujes,planujes,ako budes urazena a mm Ti to takto zrusi... 😀 😀 .ale super,ze si vie priznat chybu a ospravedlni sa 😉
a u nas tiez ide vsetko tak rychlo..........
@olifcek,ja som to tu tiez asi pred tyzdnom pisala,ked som malu uspavala aj 2,5 hodiny... 🙄 ,sice aj teraz dlho,ale nie tolko...ked ide spat po 3 hodkach,pekne vklude zaspi pri kojeni....a asi mala @blumka pravdu,aj vcera som sa o tom presvedcila...Mala spala kratko poobede bola unavena uz,ledva klipkala v kociku,ked sme isli od nasich,ale uz som ju nenechala zaspat..a vecer,uplna vrtula,keby som ju nechala tak by sa salela aj 2 hodiny,najprv,ked nezaspi pri kojeni (stale sa mrvi,tak nervozne,uz podla toho viem,ze je moc unavena az nemoze zaspat),zacne lozit...tak ju zacnem otacat na chrbat,nech spi,jej to je najprv vtipne,ale nepovolim,lezim a drzim ju aby spala robim ssss ssss a ona zacne mrncat,zivat,lebo ju to uspava ten klud...a ked sa skludni,dam jej zase pocucat a zaspi,niekedy aj sama uz,niekedy ju musim pohojdat na jej byvalej perinke.. 😅 ,na rukach uz nie,tomu sa smeje 😀

maculik
18. okt 2010

@blumka no, u nas je praveze prve spanie toto a druhe ma az okolo pol4-pol5, ako kedy. Takze to ja by som ho dovtedy neudrzala. No ale co uz, ved ked je Adelka v skolke, tak mi to nevadi, a ked je doma, tak pri malom si viem aj citat, ked ona spi a on sa hra.

@avaka noo, on sa praveze nezvykne ospravedlnit, ale asi sa nieco meni a mrzi ho to. Aj mi zase teraz volal, ze ako Adelka a co robime.

No nic, idem sa hrat s malou, kym Petik buva.
ozaj @blumka ,kedy si zacala Terezku ucit strihat s noznickami? Lebo doteraz este som sa bala, ale uz by som mozno mohla skusit, aj v skolke casto strihaju, tak ked dame pozor... co myslis?

kika58
18. okt 2010

ahojte dievcatka 😅 citam ze uz vy aj chlebik aj rozky davate ja som Ivanke este take nedavala ale ma len 1 zubok aj to este len cerstvo prerezany 😵 inak vatime 8500 g a dlzku ani neviem ale oblecko nosime uz 9-12 mesiacov
a najradsej papame cuketu, brokolicu, mrkvu ,kalerabik, pohanku vlastne vsetko Ivikovi velmi chuti, by som povedala ze zeleninka viac ako ovocie 😵 😵
Ivanka krasne prespi celu noc vlastne to uz od jula tak mame, zaspinkame okolo 20:00 a budime sa okolo 7:00, cez den da dva spanky ale to ako kedy sa chce vacsinou take polhodinky
skoda ze dnes je take hrozne uprsane pocasie, ozaj chodite von aj ked takto prsi?

laxity
18. okt 2010

@kika58 tak máš ideálne dieťa 🙂

vraj sa má chodiť v každom počasí von...ja sa chystám až poobede, u nás je tiež zamračené a pršalo ráno 😅

olifcek
18. okt 2010

@avaka nasa oliv je po mm, ten tiez udajne nepotreboval haji. Oliv ked sucha ocka, tak aj zaspinka, no v noci chyta druhy dych. Ja olivke umoznujem hajat ako sama chce...je to mala sovicka, hehe. Lekari nas na to, ze je to duracelka, pripravili uz davno, chi

zucana
18. okt 2010

cafte baby my sme dnes spali do 9:45 samoska s pauzami na cucakovanie ale tak neva konecne trochu vyspata 😀
vidim ze sa tu chysta stretko 😉 my uz zajtra odchadzame na SK juuuupppiiiii 😵
tesim na mamcu a sestru jak nikdy 😅
vika im da zabrat 😀
inak vidim ze katka sa tu uz snazi 😕
poobede ideme kupit bundu ale zips sa nam pokazil na jednej z toho obchodu a ta slala tiez 43 eur a 3 mesiace ma z toho tyzden nosena takze uvidime co sa bude dat poriesit 😉

kika58
18. okt 2010

@laxity dakujeme . Ivanka je naozaj velmi dobre dievcatko, vymiate, trosku ukricane a uz vieme ukazovat papapa, povedat avo akoze havo, toho strasne zboznuje len ho zbada a uz sa rehoce, a este vieme ukazovat nie nie, ale po 4 nechodime to sa nam veru nechce 😅
a veru ked prestane prsat pojdeme aj my von aspon nachvilocku, lebo inak chodime 2 x denne a celkovo sme vonku minimalne 3 hodiny
a ozaj zacali nam koncene trosku rast vlasky, lebo sme ich predtym mali dost malicko 😅

zucana
18. okt 2010

@garinka presne ako @blumka pise ZAVIDIA 😀 uzi si dietatko co spinka celu noc je spokojnucky

lienka2
18. okt 2010

este ma napadlo ohladom varenia.. davate aj olej do jedla? ak ano, tak kedy? do hotoveho az?

garonka
18. okt 2010

@olifcek jej tak radšej jutre by to bodlo lebo o druhej mame poradňu tak cinknem?

laxity
18. okt 2010

@kika58 aj moja Naty krásne dáva papá a ťapi ťapi a psíkov našich tiež zbožňuje, neskutočne sa vie na nich rehotať...ešte ju naučiť to avo 😀

katka888
18. okt 2010

@naty1976
ked ides z terasy na kvp po toryskej, tak je tam jeden most , tam ako su rod domceky. a hned vedla mosta je to centrum na plavanie, tak tam.... povedze, stretko na moste 😉

garonka
18. okt 2010

@lienka2 ja davam do hotoveho mixovaneho troška ľanoveho oleja ale včera u maminy taky skvost nebol tak som šupla masielko a šmakovalo 🙂

dnes skušam kel mame domaci ružičkovy tak som moc zvedava

garonka
18. okt 2010

@laxity jej šikovna Natalka je 😵 Tobi take ee, on skôr ručky využije aby mi strhol naušnicu alebo bil ma po nose, ťapi ťapi nebude robiť ani za svet
ale synovec v 9 mesiaci rozumel ako robia zvieratka, Tobi je lenivy jeho zaujimaju take voloviny žaluzie, zastrčky a kable 😅

laxity
18. okt 2010

@garonka 😀 , to aj Naty zaujíma a káble ani nevravím...to po tatovi 😀 , inak nie vždy to urobí...tak jeden deň potom pauza dva dni potom zase....ako má náladu 🙂

blumka
18. okt 2010

@maculik, aha...hm...lebo juli spi od deviatej pol desiatej do pol jedenastej zhruba a potom o druhej znova, takze niekedy sa da, lenze ono je to od tej druhej pre terezku neskoro lebo spi do stvrtej a potom do deviatej vecer buntosi ale takto to zatial riesim, lebo by ma svihlo keby som aspon raz za cas nemala pokoj od obidvoch naraz...
@lienka2 do uvareneho davam
jj, najlepsie je von chodit v kazdom pocasi, ale jasne ze ked fuka tak ze ide odfuknut aj kociar alebo leje ze ledva vidno tak neee..ale ono je to dobre na imunitu babatka...my sme neboli von uz tyzden, terezka je chora, mm nemozem nechat sameho s jednou a s druhou ist von a svokru nenapadne zeby mohla prist po juli a trosku sa s nou poprechadzat

garonka
18. okt 2010

@zucana asi tak ale nieje mi čo zavidieť cez deň mi nespi len za cely deň hodinu no dnes sa prekonal spi od jedenastej ale to je dobre lebo na poradni s nim bude doktorka machrovať no nech je vyspaty 😅

kika58
18. okt 2010

@lienka2 ja davam olej ked uvierim zamiesam jednu malu lyzicku davam tekvicovi momentalne
@laxity to mi zase neviem tapi tapusky ale ucime sa 😀 mame Ivanku na pozadi mamnitoru a ked sa zbada ona sa na seba semeje a viska od radosti, taky maly somolubencek to je 😀

laxity
18. okt 2010

inak vaše detičky už všetky sedia samé však? My sme boli asi posledné ale sme skoro na konci narodené zase 😀

garonka
18. okt 2010

@laxity no a ešte aj topanky alebo papuče 😀 ani hračky fischer price netreba 😀

kika58
18. okt 2010

@blumka nuz s tou svokrou, ja si vzdy poviem ze ja musim byt lepsia, baby a ja sa uz normalne tesim na Ivankine deti 😀 😀 ozaj a co tak dalsie kolo deticiek? nedohodneme sa aby sme spolu tehulkovi opat? 😅

garonka
18. okt 2010

@laxity my ete sami nesedíme ale zato ležíme na boku a ruka podopreta o hlavu 😀 tak hadam sa vytiahne a sadne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre