Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

svetlankat
1. dec 2010

Dobre ranko baby, tak my sme dnes nejak skoro vstali, ale neva ved aj to m usi byt.
@olifcek vcera na prechadzke mi kociar ukazoval minus 5, ked sme boli vonku.

ixinka
1. dec 2010

ahojte kocky, sorka, ze sa miesam, ale avaka, to co natieras malej je kys. mliecna s niecim namiesana, nepamatam sa s cim, my mame to iste doma, kedze dcerka mava atopicky ekzem na predlaktiach a v laktovych zahyboch a vlastne je uz aj potvrdena alergicka...ked bude vacsia, tak zbehnite na alergo, aby si vedela na com ste...malej robia zle umele farbiva, paradajky, bobkovy list, bylinkove caje - tam kde je ibistek, a este cosi, takze musime davat pozor na to, co v skolke zje...inak teraz je aj take hnusne obdobie na ekzemy, nie a nie sa ho zbavit..najlepsie je to v lete, vtedy nema nic...teraz natierame kazdy den a nie a nie sa ho svinucha zbavit... 😠

majte sa, iva

avaka
1. dec 2010

dobre ranko,
@zucana a co s jogurtom?natierat?ci jest?neviem,ci som neprecitala? 😕 ,tak si myslim,ze je to isto z mojej stravy,ale ako zistim z coho?moze zo sladkeho?ked bola len kojena to uz mala,,takze nezacalo to po prikrmoch...inak jej ked to po case zmizne,tak ma krasnu pokozku...

@ixinka ,aj Tebe dik 🙂 ,mne povedala na koznom,ze je to detska dermatitida,ze sa nemusim bat ekzemu,ale ze moze to prerast az do ekzemu...a mala to aj v lete ☹ ach,no dufam,ze to nebude horsie...ale lespie na alergo zistit z coho,ako takto...

zucana
1. dec 2010

@avaka Ze ci ste ho jedli? Ze cinema alergiu na lieko ked jej to' Po tej mliecnej masti scervenalo... Alebo ked jes vela kolacov ci z vajec..... Zltko si skusala?

laxity
1. dec 2010

Ahojte

@svetlankat skoro hore? kedy vstávate bežne? moja Naty každý deň vstane do 6.00 🙂

@zucana som rada, že sa páčilo 🙂

tešíte sa na Vianoce? ja sa už neviem dočkať 🙂

idem vás počítať trošku 🙂

avaka
1. dec 2010

no uz davnejsie som skusala,mala len raz a teraz nechce,takze jogurt vobec..a na tu mast povedala na koznom,ze to scervenie,ale ze to lieci,ze to neva. 😕
ale na mlieko moze,ked som si davala trebars krupicu na veceru a potom este nieco sladke...no ale to by som zistila,asi len na tej alergo uz,skusim zatial obmedzit sladke...zltko som tiez uz davno skusala...

malej pustam gumi macka,tak pisem,ale uz knuci... 😅 a zabudla som sa pochvalit,ze v sobotu uz povedala mm TATA (a vyzeralo to fakt vedome a viac krat 🙂 )

laxity
1. dec 2010

@blumka silno myslím a modlím sa za tvoju sesternicu a jej synčeka 😔 😔 😔

svetlankat
1. dec 2010

@laxity zvykneme tak okolo siedmej a dnes to bolo o sietej, preto som napisala skoro hore, lebo nezvykneme. ale zubky nas velmi trapia tak asi preto, aj noci su o trosku tazsie ako byvavali

zucana
1. dec 2010

@avaka skus jej dat jogurt alebo zltko iba trochu a keby bola alergicka to by sa hned vyhodila viac.....
ma boli trochu hrdlo...moze to byt ze v noci mi je zima a vytahujem prsia pre viki?mame 20 stupnov...

laxity
1. dec 2010

@svetlankat ☹ aj u nás sa tie noci tuším akosi menia 😕

ixinka
1. dec 2010

Avaka, nemas za co, no nasa mala sa prvy krat vyhadzala ked mala cosi okolo roka a dost otrasne, cele telo mala ako keby popalene, som plakala, ked som ju natierala, strasne to bolo, aj nam bolo povedane, ze je to detska dermatitida, ze z toho dost vela deti vyrastie, ale ono je tazko povedat ci ano alebo nie...preto ti odporucam alergo, ale az ked malinka vyrastie, lebo aj tak jej teraz este nebudu robit testy na alergiu, aspon co si pamatam, tak dr. vravela, ze alergie na mlieko sa zistuju az neskor, mozno okolo 3 roka zivota, teda aspon tak mi to bolo povedane 4 roky dozadu...no a treba si davat pozor na to co zjes ty aj mala, aj ked peries, tak daj plachanie navyse, moze to mat aj z prasku na pranie...je strasne vela veci co moze jej citlivej kozi robit zle..tak isto treba co najmenej chemie pouzivat, a inak buchte robia zle aj citrusy, vo velkom mnozstve, tiez jej zhorsuju ekzem, ale tak my dve sme v tomto extremistky...zjeme kilo na posedenie mandariniek 😀 takze aj s tym uz opatrne...a aj vajecny bielok je alergen, tak aj na ten pozor.....a ako vravia kocky, sleduj co jej robi zle...skusaj a hladaj, tak budes vediet co asi robi sarapatu...drzim palce 😉

avaka
1. dec 2010

no mame za sebou neuspesne uspavanie.. 😅

@zucana ,jogurt skusim,ci zje cosi..zltok mala vcera v polievke...zmena nebola k horsiemu,skor sa mi zda,uz to ma tyzden,ze to pomaly ustupuje,aj predtym to malo taky priebeh..

@ixinka ,juj,chudatko 😔 ,ale aspon uz viete,comu sa vyhnut..
nasa to nastastie az take nema...
ja bielok nedavam,ani vyrobky z neho nie,preto ja myslim,ze to je ,co ja zjem.. 😒 tak musim to sledovat
a ta chemia aj mna napadla..

ixinka
1. dec 2010

teraz to uz ma v 'pohode', uz len tie zapastia a predlaktia ma podrazdene 😖 ale da sa s tym zit, len nemoooze vsetko ako take cukriky, dzusiky a pod 😀

zucana
1. dec 2010

@ixinka my mame alergiu na mlieko a vajcia.....zistili nam to hned z krvi u pediatricky a nasledne na elergo ked sme mali 7,5 mesiaca.je blbost ze sa to zistuje az od 3 rokov....system na SK co sa tyka alergii nie je nic moc....tu detickam robia robia normalne testy uz takym malym...aby sa zabranilo prepuknutiu a mohlo sa tho dieta zbavit....mozno po 3 rokoch to povedia preto,lebo dovtedy to moze prejst...ale ako to prejde pokial nevies na co mas alergiu davas to malej ???jej zaludok si na to zvykne a uz sa toho nezbavi....preto sa tu robia testy cim skor aby sa tym potravinam vyhlo a tym ze sa vylucia sa predide alergii a moze prejst....imunita dietata sa vyvinie a mozeme opat podat to na co mala alergiu.samozrejme s ato robi pod dohladom lekara.
prave mm zistil este jednu dobru nemocnicu kde chodi jeho znama a asi tam pojdeme specializuju sa na alergie najma mlieko ...no a zkrvi sa da vela veci zistit uz aj uplne malemu babatku...samozrejme ked je taketo male mozu alergie sa vzdy menit a prejst v ine alergie...

zucana
1. dec 2010

@avaka podla mna je to z toho co ty zjes...lebo presne taketo mavala viki z toho co som jedla ja...ked som dala jej mlieko tak sa vyhodila...preto vravim skus teda ten jogurt a uvidis ci bude mat reakciu ked nie je to nieco ine ....
zober si ze aj viki male take ruky a nohy a aj na tvaricke a teraz nic...

ixinka
1. dec 2010

@zucana pozri, to bolo 4 roky dozadu, tiez som sa divila, ze jej nechcu urobit testy, krv jej brali, ale nezistovali jej vsetko, len mi utkvelo v pamati, ze to, ci ma alergiu na mlieko sa este neda zistit...podotykam, ze to bolo uz davno 😉 a nehovorim, ze to co tu robia je aj spravne, ved predsa je dobre vediet co moze a co nemoze dietatko papat, no nie?

my sme malu dali testovat az teraz, lebo ekzem sa jej po mastickach zarobenych v lekarni upravil, len na jar dostala od poloviciaka cerveneho zajaca - lizatko a tak strasne sa vyhadzala, ze az, takze toto ma nastartovalo, aby som sa uz cinila, a len sa mi potvrdilo to, co som si odsledovala...plus este take, ze nesmie jest nic kysle ako ocot a pod...takze chuda dieta, nemoze jest ocove kysle uhorky, ktore zboznuje...

zucana
1. dec 2010

@ixinka ved ja som neutocila len mi aj kamoska vravela co jej dieta je alergicke ze na SK ti nikto nepovie na co je alergicka ze ani testy take co uz v rakusku si dava robit sa tam nedopatra (lebo ja som sa stazovala na IT zdravotnictvo 😀 ) tak ze mam byt rada 😅
no a samozrejme su to velke palky tie testy z krvi ...a tuto to robia na VSETKO z krvi.....

ixinka
1. dec 2010

@zucana ale ved ja tvoju odpoved neberiem ako utok 😉 ved diskutujeme ako dve dospele baby, ci ee? 😲 😎 ved to, ze tu ti nik nepovie poriadne co ti je, resp. tvojmu dietatu, a kedsa pytas, tak si za premudretu...no skoda slov toto nase zdravotnictvo... 😒

zucana
1. dec 2010

@ixinka jasne ja len lakla aby si to tak nezozbrala 😉
ved to...lieca dermatitidu a daju amste ale pricinu nie....ja som napr.bola aj na SK u lekarky....lebosa mi tam viki strasne vyhodila... (vraj z pomarancoveho dzusu co som pila) a pritom to bolo z toho, ze som jedla same mliecne vyrobky...v IT totiz jem max. jogurt denne a na sk mamina spravila kysle zemiaky co milujem smotanovu tortu a pod...a my sme boli na SK hotovi ze z coho to ma...ze z vody tak sme prevarali...nakoniec pediatricka na sk ze z dzusu a z pretlaku rajcinoveho (pritom v IT som ho jedavala a nic take sa nestalo) takze to bolo z mlieka ako nam neskor zistili ...a z vajec....no a na SK nam dali tu mliecnu mast podotykam ...este horsie...ved mliecna kyselina....a sme na mlieko alergicki....a to som na Sk este aj 20 eur zaplatila....

avaka
1. dec 2010

@zucana ,
@ixinka ,ja som rada za kazdu radu 😉 ,a je pravda,to nase zdravotnictvo... 😠 ,ked sme boli po 2.x pre kartu,ze zase treba mast,tak nas mohla poslat...
myslim,ze napr.alergia na mlieko sa tu da v pohode zistit,ked sme boli na gastre dr.spominala krv,ale nezobrala.. 😅 .len nas rada vidi,ale to nechcela kvoli kozi..
no skusim tu moju stravu upravt a,ked sa to zopakuje,budem lepsie sledovat,co som jedla a budem sa pytat na testy..
@zucana,ja myslim,ze 20 st.v spalni nie je malo,aj my tak mame,ale zalezi ako si zvyknuta...ja malej napr.oblie kam na bavlneny overal este jeno pyzamko,lebo je stale odokryta a zda sa mi,ze jej je tak akurat,uz nie je studena 🙂 a ja s tiez niekedy zobudim na dalsie kojo a polohola.. 😀
dik baby 🙂

olifcek
1. dec 2010

@avaka nasa Oliv tiez povie na mm tata a na mna mama, takze uz to podla mna vedia x;o)

@laxity no o siestej vstavate, ale kedy spat chodite 😅
@zucana 20stupnov je dost.... podla mna si vonku prechladla. ja vytahujem prsia malej i pri -5 a dnes ma kusok hrdlo bolelo, ale uz je bre x;o)

@avaka na malicku neposobi to, co Ty zjes. do mliecka ide iba jedno percento i to nie zo vsetkeho... citala som o tom dost i sledovala v telke, ked tam bol.. boze, zase neviem ako sa vola, ale profik zo zapadu na kojenie a veci okolo toho, vratane stravy mamicky... over u @annag ak neveris 😉

avaka
1. dec 2010

@zucana ,mliecne vyrobky,veru pred tyzdnom,ako to zacalo som mala krupicu,dalsi den bryndzove halusky a aj piknik-jesenka) 😒

olifcek
1. dec 2010

@avaka fiiiha, takto teplo obliekas E, pri 20stupnoch? moja Oliv je fakt studeny odchov 😀

olifcek
1. dec 2010

@avaka napis annag, ta tiez da super radu 😉

avaka
1. dec 2010

@olifcek ,ja viem,myslis dr.Neumanna 😉 ,ci tak nejako,ale napr.aj ked mala plakavala,tak sa ma Annag pytala na stravu a hlavne na mliecne vyrobky 😉

avaka
1. dec 2010

@olifcek ,dve bavlnene vrstvy ma,ale nie je zakryta,ked mala jednu bola studena vsade aj za krkom,aj na chrbatiku 😔

zucana
1. dec 2010

@olifcek prepac ale v tomto ti nedam za pravdu este na zaciatku sama annag mi vravela aby som vynechala mliecne veci a to sa len odpajala od kojenia ......takze uz len na tomto nieco bolo
do mlieka co sa tyka potravin prechadza.....

olifcek
1. dec 2010

@avaka jaj, hej, jeho 😵 take fajne meno ma a stale zabudnem. ked boli male, bolo to kus ine... teraz su uz velike 😵 😵 ale ja netusim, ci mliecko ide do mm viac, takze annag poradi super v tomto 😉 ale instinkty neklamu a ked si myslis, ze je to z mlieka, je to tak... ale i z cuku to moze 😕

avaka
1. dec 2010

@olifcek ved ked bola malinka ti uz mala a teraz zase,1.x to mala,ked este nejedla prikrmy,takze preto myslim,ze z mojej stravy jedine

olifcek
1. dec 2010

@avaka i moja Oliv sa odkryva, he he, a neprestane sa odkryvat, kym ju ja neprestanem prikryvat 😀 takze nebojujem... raz tiez bola studena, no vtedy sa nechala prikryt, asi jej to bolo lepsie, ale bala som sa, aby mi neprechladla 😕 dobre robis, Ty vies, co ke pre E naj 😉
@zucana jj saq pisem, ze z mlieka asi ide viac do mm, ale ja neviem, len hadam... tiez je rozdiel v mm, ked je babo do pol roka, ci uz okolo 10 mesiacov 😉 ja bych na mieste @avaka pisala @annag 😉 len to som chcela

kleopatris
1. dec 2010

@zucana, @ixinka nechcem Vam skakat do debaty, ale v Rakusku to je tiez o niecom inom ako si myslite 😉 maly mal a stale ma vysyp na rucickach...Dr. to prezrel a povedal, ze to je mechanicky ekzem a bolo vybavene...ziadne testy na alergiu a podobne a pritom to ma na takych miestach kde sa ho nic moc nedotyka. A teraz je chory, volala som si o termin a sestricka mna osetrila po telefone 😠 termin sme ani nedostali, az ked sa to o tyzden nezlepsi mam znova zavolat....takze tak, ani AT nie je co byvalo, setri sa kde sa da a platim komplet vsetky lieky, ci uz pre neho alebo pre nas. Takze lacne to neni. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre