Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
13. dec 2010

@blumka len mne sa nezda ze vypije tolko mlieka...a to je akoze ine zlozenie alebo co ale tekutiny tam su rovnake nem? no mozno bych uz zacala s cajom sak bude mat o chvilen rok 😅
mam taky bylinkovy z alnatura a ovocny....

blumka
13. dec 2010

zucana no urcite je ine zlozenie umele mlieko a materske...materske ti da aj "vodu",teda akoze od smadu, babo ked chce stale si vypije len predne alebo ked chce tak aj zadne mlieko, na tom sa nic nemeni, kdezto umele mlieko je len mlieko, ziadne predne vodnatejsie alebo zadne hustejsie na zasytenie, preto treba doplnit tekutiny

blumka
13. dec 2010

@zucana a ked ti mozem poradti nezacinaj s cajom ale s vodou. ja bych mile rada davala obom svojim detom vodu ale oni ju nechcu..teda terezka uz ano ale juli ta radsej pit nebude ako by mala pit cistu vodu, preto pije caj. Ak ti viki bude pit vodu tak si vyhrala ak nie potom skusaj ine, aj ked no neviem ci je to u vas take potrebne

lenica81
13. dec 2010

@garonka peknucka profilovka... aj tebe vsetko naj... to tie nicky robia svoje... 😅

zucana
13. dec 2010

@blumka no ja som vodu uz skusala asi 5 mesiacov a nic...a stavu len par glgov mi vypije....
ozik neviem ci robievate cervenu kapustu ale ked chcete super najlepsi recept tak dajte vediet napisem 😉

lenica81
13. dec 2010

@zucana ja ponukam po jedle vodu... prevarenu z vodovodu... niekedy da, niekedy nie... odsunie mi poharik... 😉

lenica81
13. dec 2010

@zucana sak napis recept do receptov... sa inspirujeme... 😀

raa2
13. dec 2010

@zoska ja len tak na rychlo, mne matko vypije max za den 150 ml mlieka a k tomu asi 400 ml caju, ked ponuknem mlieko tak ho stale vylievam do umyvadla. ale zje mi 150 ml kase, co nahradza jednu davku mlieka. ideme dnes k doktorke tak sa popytam a uvidim co ona na to povie.
inak nestiham vas teraz citat, boli u nas nasi a teraz sme este do stredy v ziline, tak nestiham, ale potom sa ozvem.

maculik
13. dec 2010

@zucana ja tiez ponukam po jedle. Petrik pije mliecko celu noc, rano, potom o 10 pred spanim, poobede pred spanim a na veceru. Ale napr.ked sa naobeduje, tak uz mliecko nedavam, ale napije sa vody alebo cajiku. Vodu pije, ale len trosku, caj mu chuti viac, ten mu zacala davat moja mama, ked sme teraz boli na Sk a on tak kaslal.
Adelka pila do skoro 2r len vodu, teraz uz aj caj jej davam, dzusy minimalne, raz za cas ten maly krabickovy 100%.

a daj recept na tu kapustu (a aj na lokse rovno mozes dat), ja som to v zivote nerobila, bojim sa toho, ci by som to zvladla. Ale zboznujem ju s kackou a zemiakovou knedlou, ktoru ale tiez neviem robit 😅

raa2
13. dec 2010

vsetko najlepsie Luciam, garonka poriadne si zalietaj na vysavaci 😀 😀 😀 😀

raa2
13. dec 2010

vsetko najlepsie Luciam, garonka poriadne si zalietaj na vysavaci 😀 😀 😀 😀

lenica81
13. dec 2010

supla som Vilka v kociari von, pozmyvala som, povysavala predtym s Vilkom v manduce, ale musim si ju rozopnut a trosku uvolnit, lebo ked je na chrbte, tak je taky nejaky pokryveny... 😅 a furt sa bojim, ze sa zabudnem a vysypem ho na hlavu... 😢 😖 ale dnes bola premiera a vcelku to zvladol... ani nemukol... len mi cez plece kukal... 😀

a este k tym cajom, ja som skusala detsky, ale nechcel, a potom z poldecaka, ked som davala roibos... ale z poharika nechcel... 😅 takze zavisi co z coho... ja dufam, ze sa nauci na vodu a nesladene caje, ale uvidim, co cas prinesie...

raa2
13. dec 2010

@maculik citala som len zbezne ze organizujes 22 stretko? ci to som zle precitala? ak ano a bude to v BA tak by sme aj my prisli...

maculik
13. dec 2010

@raa2 ano ano, to organizujeme vsetky, ja aj @zucana totiz dojdeme na Sk, tak to chceme vyuzit a takto sa hromadne zase stretnut, kym sa stretneme na chate (kedze zuzka tam asi nepride).
Kludne dojdi, cim viac nas bude, tym lepsie, zatial to vyzera na 22. o 14h, este neviem kde, ale asi v Auparku, jedine ze by kocky mali iny napad. Alebo aj u mna na hoteli kludne, ako som uz spominala, ziadny problem :D

olifcek
13. dec 2010

@zucana naco vodu? v mm maju toho dost x;o) napriklad @annag ma uz babo nad dva rocky a STALE PIJE LEN MM, ine nepotrebuju. ja som Olivke 3x dala na ozivenie cosi pit, inak nedavam. keby bola Viki smadna, pytala by si prso, nic neboj... a veru ako @blumka radi, radsej vodu, nez caj, nez je uz akykolvek uzasny, zatazuje zbytocne oblicky...

avaka
13. dec 2010

ahojte, 🙂
docitam asi az vecer,ale chcem napisat,ze uz mame zobratu krvicku 😔 ,ale neviem,ci som spravila dobre,kedze mi to brala len pediatricka s tym,ze moze zistit,ci vybehne nejaka alergia,ale nezisti na co 🙄 presne,ako mi @ixinka pisala,ze takym malym nerobia,poslala ma na kozne,tak som jej povedala,ze nechcem maste,ale zistit z coho...tak ze si mam zavolat na kozne...ale tam samozrejme take testy nerobia.a ta sestricka zase dolezita 🙄 mi vravi,ze to mate alergiu a ja na nu kukam 😕 ,ze to ako viete?a ona,ved na tom gastre to mate napisane,pozrite:vajecny zltok,ovocie...a ja vravim,viete,to su len spisane prikrmy,co sme uz zaviedli... 🙄 precite 2 slova zo spravy a mudra...
No mala tam chudatko zase plakala,slzy ako hrachy... 😔 a ked ma rano videla,ze nesiem bundicku a topanky radostou zvyskla a,rychlo ku mne bezala,ze pa-pa -pa -pa ,zlata,to nevedela,kam ide..
no tak som zvedava,ci v tej krvi nieco vyjde 😒
pekny dnik

olifcek
13. dec 2010

@selyma mne vraveli, ked sme sli namestim, ze tam uz niesu x;o(( dokedy boli otvorene, nevies? grrrrrrrrrrrrrrrrrr...

@garonka @lucia411 a mame aj ine bosorky? vsetko naaaaj k meninkaaaaaaam a priaznivivy vietor nech vam fuka do chrbta, ked uz na tej metle budete lietat x;oD

olifcek
13. dec 2010

ja osobne s vodou zacnem najskor v lete, ked bude nesmierne horuce a ked si ma Oliv bude vkuse vyzadovat, ak to bude v norme, tak ani leto ma nedonuti davat vodicku 😉 ako baby pisali, rozhoduju pocikane plienocky 😵

olifcek
13. dec 2010

prave som dohodla torticku na narodky Olivkyyyyyyyyyyyyy 🙂

maculik
13. dec 2010

@avaka juj, to je zase pristup 😠
a kedy budete mat vysledky? A to vlastne kvoli comu, ma nieco vyhadzane?

@olifcek a aku? 🙂

a vcera som pridala nejake foto, len som uz nestihla dat link, kedze to blblo
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/maculik/albu...

olifcek
13. dec 2010

@avaka my sme prisli neskoro na hemnato, takze krvicku nebrali, ale caka nas to 7.1. fnuk... to bude placu zase, strasne, ze tie deticky nechapu preco im niekto ublizuje a my sme pri nich 😢 vzdy mi srdce stisne...

ja som Olivke natierala nozicku, ten fliacik, co tam ma, ako konci plienocka, no ked som pouzivala, co mi dALa kozna, tak to scervenalo a zvyraznilo sa, tak uz par dni davam sudocream a konecne je to v povodnej farbe, a teda, takmer neviditelne.

musime mat tu istu koznu, ci mozem zmenit? sla by som tu, bliiizucko, v tejto kose sa mi nechce daleko, najma, ked ma byt zajtra -19stupnov 😕 papier, ze budeme u koznej pol roka, som nepodpisovala...
@maculik torticka? bude to hlavka z tohoto oblecka

olifcek
13. dec 2010

@maculik kolko petrik vazi a aky je dlhy? vyzera byt taky zlaty malickyyyy 😵 😵

maculik
13. dec 2010

@olifcer krasna, jej 🙂 A to oblecko nie je z tesca? lebo take podobne mali aj tam.

a Petrik vazi cez 9kg, ale presne neviem a meria okolo 74cm, ale to tiez neviem presne, dlho sme neboli a zmerat ho doma je nemozne. V januari ideme na ockovanie, tak hadam sa dozviem presnejsie 🙂

inak, uz spi 2h, ja by som o chvilu mala vyrazit, ale mm este neprisiel, dufam, ze zase nebude meskat. Nachystane papanie prenho mam, tak sa potom hadam prehraju, kym ja pridem 🙂

olifcek
13. dec 2010

@maculik super fotecky

olifcek
13. dec 2010

@maculik jj, pri suflicku vyzeral byt malinky, ale v tom kosi na prazdlo uz eee 😉

jj, je to disney z tescaaaa, chcela som aj mikinku, sveter sa mi moc nelubil, no nemali uz velkost, fnuk.. ale aspon som usetrila 😀

olifcek
13. dec 2010

inak, natieram bradavky.. Oliv ma sem tma nechtiac hryzla, paq v noci asi, ked jej zaspim, tak zrejme jej zdrha prso, tak si zubkami pomoze, a uz boliaaaa, najma lava...

zoska
13. dec 2010

ahojte
Lucky - bosorky všetko naj, naj, naj, 🙂 @garonka @lucia411 @dorotka2

Nelka spinka, zaspinkala sma v postielke, len som pri nej bola a hldkala ju a do 3 minut zaspinkala
juj taky je tu neporiadok, ale neda sa upratovat pri nej, tak zajtra pride segra a snad aspon 2 miestnosti upracem, hlavne oobyvacka nech je cista nech si mozem vyzdobu urobit 😉

@raa2 dakujem za odpoved 😉

baby a kolko tych pocikanych plienok v tomto veku ma byt? ja uz tak casto neprebalujem ako ked boli mimina...stacia 4_5 plienok pocikanych za den?

lienka2
13. dec 2010

@avaka aj Luky bol niekedy taky ze bolo na nom vidiet ze by aj spal, ale ked som ho skusala uspat tak sa branil.. sam nevedel ci sa ma este hrat ci uz ist spinkat.. tak som mu to postupne po par minutach kazdy den pridavala ten cas kym som ho isla uspat , a zvykol si.. a niekedy ked ideme doobeda vonku tak si zdriemne a potom aj poobede este zaspi.. ked chce.. riadim sa jeho potrebami a nenutim ho spat, vsak to sa nakoniec ani neda..

@zoska, my pijeme za den okolo 750ml sunaru a k tomu ak vypije 200ml nejakej inej tekutiny tak som stastna.. si neviem ani predstavit ako by som do neho dostala tych 400-500ml co som aj ja niekde citala ze by mal vypit.. aj to nevypije cistu vodu, ale bud caj alebo ovocnu stavu riedenu vodou.. ved nejaka voda je aj v ovoci, ked ma obed tak mu robim taky redsi.. flasu s pitim ma stale na viditelnom mieste, ked chce tak sa z nej napije a ked nie, tak nie.. uz to neriesim, ved ho nedonutim pit ked on nechce..

zucana
13. dec 2010

baby davam cviklu ...myslite,ze kd je alergicka na mlieko a vajcia moze s ajej nieco stat z cvikly?

alex
13. dec 2010

ahojte,
@blumka tak ja som king konga ani nepozerala a také hovadiny sa mi snívali, že až. Pozerala som z okna a behal tu medveď a ho tu naháňali a zbadal nejakého človeka, tak išiel po ňom... no to mám asi z tých info, čo u @zoska v Martine behal 🙂
@maculik mne to časovo vyhovuje hocikedy, ja to do auparku mám blízko, takže sa prispôsobíme.
@lucia411 všetko najlepšie k meninám!

Ja som dnes dostala od mužíka darček k narodeninám. Kúpil mi vysielačku, takže konečne budem malého počuť keď budem sedieť za počítačom v druhej izbe 😀

alex
13. dec 2010

ahojt,
@blumka tak ja som king konga ani nepozerala a také hovadiny sa mi snívali, že až. Pozerala som z okna a behal tu medveď a ho tu naháňali a zbadal nejakého človeka, tak išiel po ňom... no to mám asi z tých info, čo u @zoska v Martine behal 🙂
@maculik mne to časovo vyhovuje hocikedy, ja to do auparku mám blízko, takže sa prispôsobíme.
@lucia411 všetko najlepšie k meninám!

Ja som dnes dostala od mužíka darček k narodeninám. Kúpil mi vysielačku, takže konečne budem malého počuť keď budem sedieť za počítačom v druhej izbe 😀

zoska
13. dec 2010

@lienka2 dakujem, ale to ti pekne vypije...mne povedali ze 900ml vratane mlieka, takze to mas okej...a presne ako pises- nedonutis ho, ked chce tak si vezme 😉

zoska
13. dec 2010

@zucana podla mna cvikla nem nejaky suvis s alergiou ktoru mate...je to zelenina, podla na sa nemas vobec coho bat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre