Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

garonka
5. jan 2011

@jaja32 a ja že tam maju pekne zaclony lebo v letakoch tak dobre vyzeraju ale verím, že ste nadavali ja tiež nemam rada ak niečo kupim a potom to treba prerabať

blumka
5. jan 2011

@jja baby maju pravdu, naucit sa to neda...mozes kajku motivovat, ked sa plazi daj jej do cesty nejaku prekazku, alebo si lahni pred nu ty, nech sa po tebe stvera, alebo barborka nech sa s nou tak hra..ja som si juli tak davala na seba a ju to nutilo zdvihnut zadok a da sa na kolienka...neviem ci koberec nieco vyriesi...mozno sa jej na podlahe smyka ale detom to je podla mna jedno ci podlaha ci koberec, ked raz zacnu stvornozkovat tak sa naucia aj na smyknom. hlavne nedavaj kajku do tej polohy ktou este sama nezvladla..t.j ak este sama nsedei neposadzuj ju, ak sa este sama nepostavila tak zakaz ju davat na dve, urcite ziadne chodenie za ruky...ked zisti ze to ide aj bez jej pricinenia tak sa na 4 neda nikdy. Ono je najlepsie ked si deti prejdu vsetkymi fazami, tj aj plazenim aj stvonorzkovanim a potom chodenim, lebo je istota ze vsetky svaly sa vyijaju tak ako sa maju a posiluje sa svalstvo, ale je vela deti ktore chodenie po 4 preskocia...dovody uz neviem...
podla mna prave preto sa kajka len plazi lebo este nema silny chrbatik...ale on zosilnie casom a raz sa da na 4 a rozbehne sa sama...v ziadnom pripade jej nepomahaj nejak nasilu ako som vyssie pisala... 😉

@marina87 vitaj 😉
@jaja32 to dobre napisala ked nechce tak nechce...zial...a mozme sa aj rozkrajat 😀 ja to mam teraz so starsou, ona chce len chlebik alebo gulicky v mliecku (tie cokoladove nesquik), ziadna polievka, zelenina, z ovocia max. polka bananu, ziadne maso, akceptuje este cestoviny ale len same, a to sa jej uz da hocico vysvetlit ale ne...ked ne tak ne...aspon ten chlieb zje..aspon daco 😅

andrea2603
5. jan 2011

ideme sa kúpať, pekný večer 😵 a krásne sny.

marina87
5. jan 2011

no mixovat stravu nemusim - len popucim, ked uz ma dost, tak zacne vyberat z pusinky
ovocie skusam aj ja - banan - s nim ma zabavku, ked ho puci v rucke, jablko primiesam k obedu (podla toho, co ma) alebo do kase, jogurty - to sa tvari neskutocne kyslo.
aj ti vasi drobcovia su ako vrtule? moja neobsedi ani sekundu, neviem, kde sa v nej berie ta energia....
a co zubky? my mame 2, tie ani neviem, kedy vysli, ale teraz mame peklo a nic nezabera :(

jaja32
5. jan 2011

Dnes 1x spinkame bez spacieho vaku (na ten bola zvyknuta takmer od narodenia), dala som jej paplonik a uz takmer hodku spinka, len dudlik som jej bola dat. V poslednej dobe zle spinka, to som uz pisala, tak skusam vsetko mozne. Zdalo sa mi, ze jej vak prekaza....nechame sa prekvapit.

blumka
5. jan 2011

@marina87 keby tak obcas dali tie vrtule nam,ne? 😀
juli ma 8 zubov, kazdy jeden sme si v noci prebdeli 😅

jaja32
5. jan 2011

@garonka no na letakoch su super, to je pravda, ale opak je pravda. Znama tam kupila aj vankuse a po polroku ich vyhodila. No ale samozrejme to moze byt ojedinele 🙂

jaja32
5. jan 2011

@marina87 Natalka ma 3 zubky a 3 na ceste a na ostatne si pockame 🙂

blumka
5. jan 2011

ja neviem ja ten JYSK nejak nemusim...aj ked znama ma odtial krasnu roletu... 😉 a zatial je spokojna

BABY, POVINNE KAZDA POZRITE DO CHATOVEJ TEMY...

jaja32
5. jan 2011

Okrem toho, ze N. ma vela energie a lame palicky na ohradke 😀 , tak uz ani v stolicke neobsedi. My mame tu drevenu, ktora sa da urobit aj na stolik (darovanemu konovi na zuby nepozeraj...urcite by som kupila aj s retazou 😀 ). Mala ju len na stolicku, ale sa v nej nudila, tak sme ju zlozili na stolik a posledny tyzden vacsinou papame na stoliku a nie v stolicke, pretoze vylezie zo stolicky a sadne si na stolik.

jaja32
5. jan 2011

@blumka ja som pozrela aj nepovinne 🙂 len ja som tam nie dolezita, uz som sa vyjadrila.

marina87
5. jan 2011

@blumka
@jaja32
juuuuj, co by som dala aspon za taku malu vrtulku 🙂))
na prve dva zubky sme cakali par mesiacov........dockali sme sa, ale toto teraz :( ....cirkus humberto 😒

olifcek
5. jan 2011

@andrea2603 my nespime skor ako o 1.00 i to ju uz pol hodku musim hojdat a nutit hajat, inak by nespala ani o jednej 😅

kosice, viete mi predat domaci lekvarik? ked sem tam date babu, i ja bych mozno dala, ale skor domaci, nez kupeny, no domaci nemam 😒

blumka
5. jan 2011

@olifcek juj, nemam...mam doma posledny od nasich...ale spytam sa maminy ci este nemaju nejake a bych ti doniesla...ale az o mesiac, ked pojdeme na oravu

@jaja32 😔 skoda, no....
@marina87 neboj, vyjdu aj tie a bude zas klud 😉

jaja32
5. jan 2011

@blumka no skoda, ale vidis, ze som poriadna a citam vsetko
@olifcek juj, keby som sa nebala, ze sa postou rozbije, tak by som poslala...alebo?...ja som varila malinovy, jahodovy a marhulovy 🙂 mnam

olifcek
5. jan 2011

@jaja32 si doelzita! 😵 😵
@blumka jeeeeeeej, super, pockam, pockam... ja milujem domace lekvare, ked nie je i dzem je fajn a paq i kecup, mlask, no nasi uz roky nerobia doma, a babky davno pradavno nemam... super, kupim, tesiiiiiiiiim, ak to nevyjde, dakujem aspon za ochotu 😵 😵

olifcek
5. jan 2011

@jaja32 mnaaaaaaaaaaaaam.. das do malickej krabicky, letaky do gudze okolo aby sa nehybal a je to, postovne i lekvarik zaplatiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 malinovy a jahodovy, to su asi top, mlask

jaja32
5. jan 2011

@olifcek dolezita ako guma na trenkach 😀 😀 😀

jaja32
5. jan 2011

@olifcek poriesime 🙂

blumka
5. jan 2011

@jaja32 ked pekne obalis tak sa nerozbije..mne bezne chodia postou flasky a ine krehke veci 😉

marina87
5. jan 2011

no maminy, tak ja si vas zajtra dosledujem, pripadne zase niecim prispejem, nieco sa opytam 🙂 idem zalomit k drobcovi, nech aspon 2h pospim, potom bude veselo 🙂
dobruuuu noc 😔

blumka
5. jan 2011

@marina87 dobru..snad bude lepsie ako ta predosla 😉 a urcite sa tu ukaz 😉

jaja32
5. jan 2011

@blumka obalim a poslem 🙂 ozaj muku si zohnala, ci poslem?

jaja32
5. jan 2011

@marina87 bruuuuuuu 🙂

blumka
5. jan 2011

@jaja32 nezhanala som este odvtedy ako sme pisali...ale nemusis posielat, mne chuti aj z extra, obcas sa mi podari zohat obycajnu a obcas bude z extra...ziadna veda..ale dakujem za ochotu 😵

jaja32
5. jan 2011

@blumka aj mne viac chutil z obycajnej 🙂

lolka
5. jan 2011

ahojte, trochu sa mi podarilo vas docitat...
@marina87 vitaj medzi nami. ja tiez nejako nestiham sem casto chodit a ked aj pridem, tak citam a ked uz uz idem pisat, tak mi Viki urobi iny program 😅
my mame 5 zubkov, a papame ako kedy, ovocie jej celkom chuti, struham jej vacsinou jablko s hruskou, alebo kusky bananu pekne popapa. zelenina s maskom ako kedy, jedacka velmi neni, max. co sme zjedli bolo cca 180 ml a to bolo mozno do 10x. dnes napr. papala co este nemala, zjedla 20 lyzic a tesila som sa ze to nevyplula po 1 lyzicke, lebo tam bola ryza a musela viac kusat. mixnute jej ide lahsie, ale snazim sa jej uz davat aj kusky nech si zvyka. no s chrumkami problem nema, aj ked mala len 2 zuby 😀 stale ma este istotu mm a je si toho vedoma 😀

inak, neviem co ma za obdobie, ale uz asi 3-4 tyzdne sa v noci okolo 3.00 zobudi a sme hodinu hore. je vyspata, keca, prevaluje sa, stavia ....potom sa unavi a zaspi 😅 aj celkovo sa jej spanie pohorsilo, sme hore kazde 2 hodiny, som myslela, ze cim bude starsia, tak to bude lepsie.....hm 😅

zucana
5. jan 2011

cafte baby ja nejak nestiham pisat....akurat precitam v posteli ale z itouchu sa zle pise ....
mm ma dovcu tak sme boli an vyletoch na fb su fotky ...no a mala da zabrat...zoberie nas za ruku a musime s nou ist a ona nam ukazuje prstom....
stale nechce spat v posielke teraz jak som skusala ju nechat chvilku plakat tak uz ma dokonca drzi aby som jej neutiekla....no a strasne nervaci....mm ze musime byt prisnejsi ale tak ja jej dam najavo co nemoze ale ona sa mi zarehoce a tym to padne a revat ju nenecham...dnes napr. ze necham a taka bola spotena a cervena ze som to uz nevydrzala....nemohla som sa totiz najest....no tak snad to prejde....dajte rady skusenejsie zeny 😉
ja si zas vecer v posteli precitam
@zoska uz je lepsie aj ked vecer ke didem do postele tak mam v krku este hlieny ale netecu...proste take tie koencne ktore nie a nie dostat von....ja som ale nic nebrala len sa naparovala 😎

zucana
5. jan 2011

a este jedna vec...zajtra mam smutok (tu je sviatok bosoriek) dnes v noci lietaju ....ale zajtra min.rok sme prisli o nase prve babatko 😢

lolka
5. jan 2011

@laxity tak aj vy ste uz mali laryngytidu ? 😒 my sme si tym presli pred 2 mesiacmi, skoncili sme na pohotovosti, ale nastastie bez hospitalizacie, len s ATB 😖 citala som, ze tato choroba sa vola "postrach rodicov", lebo vecer ulozis zdrave dieta a v noci sa moze udusit. Viki tiez vecer nemala ziadne priznaky a v noci z nej isli strasne zvuky. chytila to asi odo mna, lebo ja som bola chora.

vsetkym chorym detickam prajem skore uzdravenie 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre