Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
5. feb 2011

caves 😉
ja som dnes robila prvy raz minestrone nam aj malym, Domi si pochutnal ale Lauri sa ksichtila opica mala a nic nezjedla
inak je podarena, stale si tlieska, to ako ked navliekala kruzky na tycku som jej tlieskala a teraz ked nieco urobi, hicico aj sa jej to nepodari ale zatlieska si 🙂

baby uz ste niektore zacali a alebo rozmyslate o odstavovani, ja som chcela dat vecer nutrilon, ale potom som si to rozmyslela (bola nejaka nesvoja a malo spali cez den, tak som to nechala tak)
ako na to? dat vecer UM a potom v noci MM? alebo nukat caj? a ked bude plakat? ja nechcem revy, lebo mi pobudi Dominika

olifcek
5. feb 2011

@loginka 😉

loginka
5. feb 2011

Domi je teraz ukecanejsi stale len "toto je" a citat dokola 2 knizky a neskutocne ich bavi citat mamu a ja a katalog hraciek Fisher Price 🙂

olifcek
5. feb 2011

@loginka my kazdy katalog co sme mali, bol precitany na malicke kusocky 😅 ale letaky pekne kuka, pozera tety, ujov, deticky, psikov 😵 😵

zoska
5. feb 2011

@avaka spinkat chodi okolo 8mej a spi cca 12hodin, takze podla toho je budicek buud okolo 8mej alebo neskor, ale tak, stane sa ze aj o pol osmej je hore 😅

@lalipop kojila som 10mesiacov, v decmbri sme boli 2krat v nemocnici na zaciatku 5 dni a cez vianoce 6 dni, mala salmonelu, zakazali kojit, takze po troch tyzdnoch nekojenia bolo uz malo mlieka a mala sa jedovala ze netecie a plakala a odtiskala ma, tak som s tym sekla...

lalipop
5. feb 2011

@loginka tak ja by som skusila dat vecer ten nutrilon a v noci este mm. ten cajik vobec neoporucam . starsej sa z toho pokazili zubky

loginka
5. feb 2011

@zoska a ked si prestala kojit, mala sa ti prestala budit v noci? co jej davas v noci?

loginka
5. feb 2011

@lalipop skusim radsej vodu

lalipop
5. feb 2011

@zoska tak to ste si dost vytrpeli tolko dni v nemocnici, mna by tam nikto nedostal. a co jej teraz davas namiesto mm?

zoska
5. feb 2011

@loginka a vie ti Laurinka pit z flase alebo naustkoveho poharika...lebo ono ani nieje problem dat UM, ale kojene deti nevedia pit z flase...ja ked som prestala kojit a chcela som dat Neli UM tak to boli peripetie kym som nasla nieco, z coho by mi vedela pit, mam doma zbierku flias cumlov, naustkov...
a este maloktore kojene dieta chce pit UM, lebo mu nechuti...mi sme skusali kadeco, potom sa chytila na sunar, ten je vraj najsladsi, ale po druhej hospitalizaciii zacala aj ten odmietat a odvtedy mlieko nema ziadne...
rano a vecer mliecna kasa, obcas, actimel, jogurt a acidko a pije caj ...

zoska
5. feb 2011

@lalipop no vytrpeli sme si, ale uz je to za nami, Nelka lepsie v noci spinka...namiesto mm jej nedavam nic...vyssie som pisala loginke, co papa 😉

@loginka v noci nedavamnic, spi pekne, obcas sa zobudi ked jej vypadne cumel a dam jej ho a spi dalej, ziadna voda ai caj nie je potrebna nastastie

lalipop
5. feb 2011

@zoska a aky poharik mate? nasa tiez nvedela chytit flasku, tak pije caj aj mliecko z poharika z naustkom. na caj mame taky ruzovy s tesca a na mliecko zase nuk nekvapkajuce. je to super aspon to vsade nerozlieva.

olifcek
5. feb 2011

@zoska 😵 😵

zoska
5. feb 2011

sorry za preklepy a tu hrubku 😅

zoska
5. feb 2011

@lalipop pije mi z NUK poharika ale z kvapkajuceho...ale nahradne naustky som az z anglicka cez jednu kočku zhanala 😒
rozlieva aj ona, ale nenapije sa len sa hra, takze pit jej davam ja a nema ho na dosah, ale akurat som rozmyslala zeby som mala zacat ucit aby sa sama napila pekne a nerobila blbosti s poharikom 😀

zoska
5. feb 2011

@olifcek co sa usmievas na mna? 🙂

lalipop
5. feb 2011

@zoska a sa ako uspavate?

olifcek
5. feb 2011

@zoska ze si super dlho kojila, a to zle, co Teba a Nelku stretlo, vam pomohlo nakoniec x;o) a, ze mozes nabrat na vahe a vyhajat sa konecne 🙂

olifcek
5. feb 2011

@zoska inak my mame nekvapkajuci LOVI poharik x;o)

njonja
5. feb 2011

@matesl on nespi🙂 Vykrikuje a skace po mne🙂 ale aspon ze neplace necha ma spat🙂

zoska
5. feb 2011

@olifcek dakujem 😵 som nevedela co presne v tebe vzbudilo usmev 😉

@lalipop uspavame tak ze dam do postielky ked uz vidim ze zíva a je unavena, hladkam ju po vlaskoch, drzim za ručku a ona pekne zatvara ocka az zaspinka a v noci ked sa zobudi ze nema cumlik tak si ju beriem k sebe do postele, mne sa s nou lepsie spinka 😅

olifcek
5. feb 2011

no nic, idem ja zehlit, len som nakukla.. x;o)

paq i bru noc

olifcek
5. feb 2011

@zoska ze si spokojna x;o) spokojna mamicka = spokojne babatko 😵 😵

zoska
5. feb 2011

@olifcek no a teda pribrala som, uz som na svojej vahe a vyspata sa vcelku ...takze som fakt spokojna, Nelinka je spokojna a uzasna, neviem sa na nu vynadivat ako mi rastie a mudrie pred ocami, ale ty to poznas 😉 🙂

olifcek
5. feb 2011

@njonja nam vie OLi zliezt z postele, i ked je kus vyssia, tak som rada, ze sa uz naucila, ze ked zhasne svetielko, a uz lezi i tatko v postielke a je tma, ze sa ide hajinkat, tak i ked sa jej hned nechce, lezka a cucka si, ale prevazne nam uz do 10 minut hajinka, uzasne sa to polepsilo 😵 😵 😵

...no a padaaaaam uz.. to pradlo nie a nie sa same vyzehlit, verili by ste? 😅

olifcek
5. feb 2011

@zoska 😵 😵 😵 citit z Tvojich prispevkov, ze si spokojna, vies to? ak nie, tak uz vies 😵 😵

padam, bo neodidem, chi... musim vyuzit, ze Oliv robi zle tatkovi 😀 😀 zboznuje jeho notak a mysku k nemu, mame to i na videu, ked nahodim, dam link x;oD

lalipop
5. feb 2011

@zoska to je mile 🙂 🙂 🙂 ja ju beriem len ked sa nevie s dudlikom ukludnit, ale potom ju prelozim spat do postielky . a cez den ti ako spinka?

zoska
5. feb 2011

@olifcek vdaka 🙂
fiiha takze vy este stale mate posunute vecerne/nocne zaspavanie, no ja veru uz o tomto case spim, ale dnes som opat po dlhsom case na nete tak sa liecim z abstaku 😅

aj Neli vie zliezat z gauca aj z postele, este stale trpnem ci nepadne ale niekedy si ani nevsimne ako lozi hore dole a nespadla ani raz tusim, takze fajn 😉

lalipop
5. feb 2011

@olifcek nasa sa tiez naucila zliezat z postele . najprv to robila trochu opatrne a teraz mi uz zdrha, ked ju idem obliect 😀 😀 😀

njonja
5. feb 2011

@loginka ja uz odstavujem.Ide to uuuplne v pohode a bezbolestne. Najskor si ich ale nauc na pitie nejakeho UM z flasky, poharika ... mojmu chuti len Humana zo zeleneho naustkoveho poharika🙂 🙂. To kym sme na to prisli!!!!
No a odstavovala som tak, ze spom kazdy tyzden - az dva, podla toho, ako sa prisposoboval zrusila jedno nocne kojenie az som sa dostala na dnesny stav - kojim pred spanim a rano o pol siedmej. Ako dalsie prijde kojenie rannne a posledne odstavim kojenie vecerne, lebo to mame obaja najradsej.-) Sa spolu tulkame🙂
Maly spi odvted oooooovela lepsie!!!! Takze stoji to za to. Urcite ich neuc na vodu ani inu tekutinu, lebo sa ti budu dalej v noci budit. a napokon ani my normalne nepijeme v noci, ani nic nejeme, takze je to vacsinou sila zvyku (pravdaze ak to nepotrebuju zo zdravotnych dovodov- kasel a tak..).
Ked som zakazdym odstavila jedno kojenie, budil sa mi este zo zvyku niekolo raz, ale potom si zvykol, ze nic nedostane, tak spal dalej🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre