Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

njonja
11. apr 2011

Ahojte kocky, @matesl, @blumka, @olifcek , @laxity, @alex a vsetky ostatne, co som nevymenovala 🙂 sa znova hlasim po dlhsej odmlke 🙂 uz je tu jar, uz nesedim tolko za PC a doma🙂 Len tak v skratke, co ej noveho - idu ocne zuby, ale zvlada to super, niekedy natieram, niekedy davam na noc Viburcol, ozaj - noc- uz prespi uuuuuuplne celu noc od siedmej do siestej-siedmej a potom este potiahne vedla mna v posteli, ale to si tak pospevuje a caka, kym sa zobudim do osmej🙂 . Zacal mi spavat potom, ako som ho uplne odstavila, takze som rada. Mame intoleranciu laktozy, takze pijeme sojove mliecka a bezlaktozove produkty. Ale neprekvapilo ma to, ja to mam tiez, takze sme uz zvyknuti...
Ma novych kamaratov, chodime s 15 detmi pravidelne na stretka na hranie🙂 By ste ich mali vidiet - Maly je najvacsi a vsetkym chudatam kradne hracky a zdrha! Niekedysa nahbim ako pes🙂. Ale inac je zlaty a poslucha, zatial netrucuje a nie je ani tvrdohlavy ( teda, da si povedat a nereve potom dlho).
A ozaj, uz nebyva tak vela chory - nasadili sme Echinaceu a Cebion, teraz sme presli na BetaGlucan. Je to super, fakt to pomaha! @matesl, skus, mozno to pomoze aj malemu....

njonja
11. apr 2011

Jaj a zabudla som, my uz tiez chodime - od 12 mesiacov 🙂

matesl
11. apr 2011

@njonja no ja asi skocim k dr popytam sa na tu imunitu jeho, lebo toto uz je fakt dost co je stale soplavy 😒

matesl
11. apr 2011

bbay maly kuse brutalne do vsetkeho..ale keby do hraciek ale to niee, on do inych veci, ako pokrievky, zachodak, ja nestiham vyberat z pusy vsetko, uz aj pery ma take popraskane co si ich rozreze hocicim :(

matesl
11. apr 2011

@njonja gratulujem k uplnemu odstaveniu, nas to nezvladal, reval a reval, vzdala som to, ale obcas sa stane ze sme hore len 3x od kedy k nemu idem, tak to je celkom OK, len sme stale soplavy, tak ho nechcem ani revat nechat ☹

olifcek
11. apr 2011

@njonja ahooooj

my v noci papame prevazneuz len raz, kojime sa ale dalej, chcem do troch rockov, snad sa podari 😵 😵 minimalne ale verim, ze do dvoch potiahneme

veru, uz ani ja moc nesedim doma a za pc, ale to uz asi skoro vsetky mamicky.. chystame sa opat na plavanie, ale asi pockame do maja

zanedlho chata, po nej ideme rovno do noveho mesta nad vahom, pojdeme i do piestan na oslavu 70 malickej prbabky, konecne zacinam sportovat, tak ako som dufala, ze s prichodom jari budem konecne moct... 😵 😵

gratulujem ku chodzi... my sme prve samostatne krociky urobili v decembri, paq v januari... stale je ich viac a viac a castejsie, ale boji sa pustit na viac... uz i behame, cuvame, vsetko, co vediet mame, len.. nie a nie pustit sa, chi.. ale, ked ide za vtacikom, ci havkom a zabudne sa, tak ide krasne, he he, sa vtedy smejeme, ze odrazu sa drzat nemusi 😀 😀 😀

a ako oblicky?

maculik
11. apr 2011

@njonja ahoj 🙂
a tu Echinaceu v akej forme, prosimta? By som kupila pre Adelku, ta je zo skolky casto chora, aj teraz ju mam po dlhsom case doma. Cebion je vit.C, ci co to je? A kupila si to na Sk, ci tu v Nem.? Diky 🙂

olifcek
11. apr 2011

@matesl pisala si annag na mailika? 😉

olifcek
11. apr 2011

@maculik niesom @njonja ale cebion je cecko v kvapkach, a echinaceu som videla v lekarni tuto
http://zuzikin-e-obchodik.webnode.sk/products/e...

🙂 🙂

maculik
11. apr 2011

@olifcek dakujem 🙂 Skusim to pozriet tu, ak aj ten Cebion tu nie je, tak segra dojde v pond., tak by mi doniesla, a tu echinaceu uvidim, co mi aj @njonja napise, ak to kupila tu v Nem, tak by som kupila tu, a ak na Sk, tak by mi to tiez Lubka doniesla.

joj, tak krasne je vonku, asi na chvilu vezmem drobcov na slniecko, ked sa P.zobudi, ved teplotu uz nemaju a na sopliky im to neuskodi hadam....

teuska
11. apr 2011

babenky je tu niekto? Potrebujem rada, kupila som vcera pstruha a este nikdy som ho nerobila, mam to dat upiect aj s hlavou a plutvami? 😕

blumka
11. apr 2011

@maculik maci ahoj, ja davam terezke imunoglukan, odkedy som jej ho nasadila, tak nebyva tak casto chora a ked aj zacne napr. soplit tak raz dva jej to prejde...
😉

maculik
11. apr 2011

@teuska asi uz neskoro, ja robim pstruhy casto, peciem to tak, ako to je, len to trochu umyjem. A az ked je to umyte, tak mm oddeli hlavu a papame. Ja kozu nejem tak ci tak, takze tie plutvy prec nedavam.
a ako to ides robit? vyborne su v alobale, trosku masla, cesnaku, bazalka, prip.ine bylinky a niekedy pre mm aj korenie davam alebo cerv.papriku, to maslo aj dnu do pstruha, aj von a cca 15-20min, podla velkosti ho peciem. Daj recept aj ty, ako robis, by som nabuduce vyskusala 🙂

@blumka dakujem 🙂 A to je od kolkych rokov? Lebo co som sa pytala v dec.v lekarni, tak vsetko taketo na imunitu bolo az od 3r.

laxity
11. apr 2011

@njonja gratuľujem k úplnému odstaveniu, k chodeniu 🙂 , dúfam, že už budete len a len zdraví 🙂 a to že berie hračky a uteká je v pohodeeeee poznáme 😀 naša najnovšie cáááápe každého 😅

matesl
11. apr 2011

@olifcek este nieee :( nejak som nemala energiu, ale asi skopirujem to co som jej do IP pisala 😀

matesl
11. apr 2011

baby, pouzivate olinth detsky spray do nosteka? dnes mi predali a je na nom ze od 2 rokov, je aj od menej? ci je to jedno?

blumka
11. apr 2011

@maculik aj tento imunoglukan je od troch rokov, ale moja lekarka povedala ze kludne aj skor, ona mi ho odporucala uz ked terezka nastupovala do skolky a to mala 2,5 roka....davkuje sa podla hmotnosti, takze by sm sa toho nebala...a mojej znamej dcera ho mala od 2 rokov 😉 tiez jej dovolila pediatricka

teuska
11. apr 2011

@maculik diky za radu, ja som ho nakoniec tiez riadne umyla a kedze som to robila detom, tak som dala maslo do vnutra a von a petrzlenovu vnat, citronovu stavu a mletu rascu. Zajtra uvidime, ci bude chutit.

olifcek
11. apr 2011

@teuska mnam pstruuuh... ja davam i s hlavou a plutvy ako kedy, ale nevadia 😉

teuska
11. apr 2011

@olifcek len bojim kosticiek 😨

olifcek
11. apr 2011

@teuska pstruh ma vyhodu, ze nema male kosticky ake ma kapor x;o) davaj masko z rebier, tam su len velke kosti, to mas istotu x;o) ale vzdy masko medzi prtami premel x;o)

lalipop
11. apr 2011

@matesl mne sa zda, ze ten olynth vyrabaju aj od pol roka, lebo ja som zatial davala len nasivin- ten je urcite od pol roka. neni som si ista. podla mna by ti mala nieco na imunitu predpisat vasa detska dr,. lebo aj moj synator bral najprv len zelezo a potom sme dostali aj nejake lieky na imunitu, pretoze tiez byval stale soplavy a kaslal. a v lekarni som mu kupila na imunitu sirup hliviacik s hlivy ustricovej- treba to uzivat dlhsie a urcite to pomoze. s malou idem o dva tyzdne tiez na krv, lebo mala znizeny hemoglobin, tak uvidime, ci to uz bude ok. inak nebola chora uz od novembra, ked neratam taky slaby soplik. klop klop klop 😀 😀 😀

maculik
11. apr 2011

@blumka diky, tak dam aj toto segre doniest. Mama ide zajtra do mesta,tak pozrie aj ten Echinacea, co dala olif.

@matesl mati, myslim, ze je aj pre dojcata, ak si to nemylim si Otriven, ale myslim, ze aj Olynth tu mame. Ma to taku ruzovu pumpicku? Lebo taky som mala pre Petrika, len neviem teraz, ktory to bol. Skus to ist vymenit, ak si este neotvorila. Pre tie 2 a viacrocne je tam vacsia koncentracia.

njonja
11. apr 2011

@maculik kupila som to vsetko na Sk. Echinacea bola v kvapkach - Echinacea Hanus sa volal ten produkt a Cebion je cecko vyrabane originalne v nemecku, tiez kvapky, snad aspon to zozenies. A nemoze ti to niekto poslat? Nie je to take velke.... Prpadne sa skus popytat v lekarni. Dostat aj Kolostrum (tiez nemeckej vyroby), tiez je vraj velmi dobre, len to som mu nedavala, lebo mi t strasne smrdelo po kravach 🙂 Ja som mestske dievca aja tie pachy nemusim🙂

njonja
11. apr 2011

@laxity 🙂))
@matesl urcite sa spytaj doki, stoji to za to a neuskodi to. Ocino bol na dakej konferencii, vraj je dobry aj imunogulkan pre deti, ale od roka sa da len po odporucani lekara... spytaj sa pripadne aj na ten. Ja som mojho maleho zatial vobec nedala ockovat na MMR, lebo ho nechcem este rozhadzat a su k tomu este same choroby...
@maculik, skus aj ty pripadne ten imunogulkan

@olifcek super, ze uz mate prve kroky za sebou🙂 My uz letime s vetrom o preteky, mal uz aj poriadne rozbity a krvavy nos, co sa zabudol a pri pade dal ruky za chrbat 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matesl
12. apr 2011

Diky babulky za rady, no asi lekarnicka nepocula ze od roka mi treba, lebo maly tam nacupkal sam do lekarne tak asi myslela ze je starsi.
no pojdem k dr asi na vytery s nim, ci sa nahodou ten zlaty stafilokok nevratil, ci mam pockat este, ale rada by som aby videloa ze zas ma soplik aj cez to ze uziva tie lieky na alergiu...lebo hovorila ze ak bude aj tak stale chori posle nas na imunologiu s tou znizenou imunitou...
teraz mu netecie z nosteka ale upchava sa mu 😒 ale nechcem vela kvapiek davat, ja som skoncila so zavislostou na nasivine, a to tea u malho nechcem, preto sa snazim nasivin striedat s olinthom

andrea2603
12. apr 2011

ahojte 🙂
@matesl snáď je to len fakt také blbé obdobie, že Riško hneď všetko nachytá, ale ja by som už na to imuno išla 😉

@rivatha hneď ako začnú sople, dávam Sinupret a morskú vodu, klasické kvapky nepoužívam, teda fakt len výnimočne. Liv bola zatiaľ len raz soplavá, Lele býva tak raz za 2-3 mesiace, ale väčšinou je za 3-7 dní o.k., naposledy sa jej to skomplikovalo pred 1a1/2 rokom, začalo ju uško bolieť, vtedy MUDr. dala aj antibiotiká. A ja ten Sinupret dávam hlavne preto, lebo Lenka je typ, ktorý nesoplí tak klasicky, že je sople von tečú, ale jej to steká dovnútra na dýchacie cesty a samozrejme potom pokašlieva, teda hlavne ráno, keď musí vykašľať všetko čo jej v noci nasteká 😝

@njonja 15 detí, to musí byť super veselo 😵

blumka
12. apr 2011

dievcata kuk do chatovej temy

blumka
12. apr 2011

@rivatha aj ja davam sinupret a slanu vodu 🙂 a zatial pomaha...len raz mali obidne antibiotika do nosa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre