Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
17. sep 2009

alex, budeme na teba mysliet..drz sa 😉

alex
17. sep 2009

babky ďakujem vám, no ale nebolo to ľahké rozhodnutie. Ale verím, že to zvládneme, Jakubko bude ok a potom už len užívanie tehotenstva. Primárka na genetike nám vysvetlila, že to robí jeden super lekár, hneď ma k nemu objednala. No a najlepšie je, že vlastne to čo odoberú, tak môj manžel pôjde odniesť priamo im na genetiku, lebo čo nám hovorila, že koľkokrát sa k nim dostane ten materiál až poobede a v hocijakom stave. Tak som hneď mužovi hovorila, že nemusí s tým ale leteť cez mesto 130km/hod. Potom zostanem jednu noc na pozorovanie v nemocnici.

loginka
17. sep 2009

alex, budem ti drzat palce!!!
o takom odbere som este nepocula - to je teda ine ako amniocenteza? som zvedava co mne povedia na genetike, idem v utorok

kika - gratulujem,super 🙂

kakatka1
17. sep 2009

No dievky Majte sa dobre, idem na poradnu, drzte palce nech je vsetko OK, potom sa ozvem.

loginka
17. sep 2009

ja si pamatam, este pre 16 rokmi boli take kosielky, to sme asi aj my nosili - biele s takou vysivkou na golieriku 🙂
teraz su asi ine 🙂

blumka
17. sep 2009

logi, ja som mala take 😉 teda nie ja, Terezka..podedene po komsi 😀

alex
17. sep 2009

logi, veď ani ja som o tom nepočula ešte. A najlepšie je, že výsledky sú do pár dní a nemusíme čakať tri týždne ako pri výsledkoch z plodovky.
Logi a ty kde ideš na genetiku?

Inak tie košieľky si aj ja pamätám.

kakatka držím silno palce!

zucana
17. sep 2009

baby taksom vas docitala 😉
super rady a ked pojdem nakupovat asi si tieto strany vytlacim 😀
inak som vybrala asi finalne kocik: casualplay vintage
http://www.foppapedretti.it/it/technology/passe...
http://www.babytrend.sk/casualplay-set-kocik-vi...
je velmi lahky, sportovy a dizajnovo sa mi paci aj ked ma 4 kolesa 😎 cerveny samoska 😀
co nan vravite? ma niekto skusenosti? ewe ty poznas kociky...je aj viac chraneny aj lahsi omnoho a rucka sa da otacat aj pri sportovej verzii aby som videla na babo 😉
a aj positelky aj prebalovaky s vanickou maju v akcii za 339 eur spolu...
tato znacka :
http://www.pali.it/
a robia aj tasky pre babetka do porodnice aj pre maminky co potrebujete a bola velmi mila...hned mam lepsi pocit...a som tesiva

alex
17. sep 2009

logi inak princíp je ten istý, vpich cez bruško do maternice, do pupočnej šnúry, kde sa odobere krvička.

zucana
17. sep 2009

inak gratulujem k vysledkom...katka ty daj vediet ako si dopadla a alex tebe budeme drzat buduci tyzden a vsetko bude oki doki nemboj 😉

loginka
17. sep 2009

alex, bud.tyzden
zuci, vyzera dobre aj ta farba - skoro ako inter milano, ci nie? 😉

joanna o kik som uz pocula, vraj este lepsie ako v Heinburgu je niekde v Brucku, ci kde a v Schwechate
ale mozno pojdem aj omrknut do RV - lebo tam mam rodicov 😉

alex
17. sep 2009

do Brucku chodíme, to je kúsok od Parndorfu.

Logi, ale kde ideš som sa pýtala.

Zuci ten kočík je peknučký.

loginka
17. sep 2009

jaaaaj 🙂 , na Americke namestie

a co sa tam da kupit? a dobre?

zucana
17. sep 2009

logi nooo AC Milano nie inter....inter moj muzik neznasa to su najvacsi rivali 😀 a oni su modry tusim....
ale smial sa 😉
idem si este poprecitavat o tom kociku

alex
17. sep 2009

aha, no ja som bola na Kramároch.

No je tam Intersport, Orsay, New yorker, Spar, Kick, Tchibo, Muller drogéria, Pimky, Takko, Deichman a ešte nejaká obuv a obchody. My sme tam boli pred Vianocami a nakúpili handričky. Bábätkovské veci majú v tom Kicku, to je ale taký diskont obchod.

maculik
17. sep 2009

alex, tak budem drzat palce, aby ti to prebehlo minimalne tak dobre, ako mne. S tymi vysledkami ti zavidim, ze len tyzden budes cakat, skoda, ze som o tom nevedela skor, popytala by som sa aj ja. No co uz, ved tie 2t uz nejako vydrzim 🙂

blumka, to mas fajn s tymi vecami, aj ja chcem svokru, co opatruje deti v USA 😀

zuci, pekny kocik si nakoniec vybrala (teda ak je konecny 😀

celkom mi je luto, ze my uz kociky mame, ked ste to tu tak vcera preberali, ale nebudem spekulovat a predavat a kupovat novy, s tymi nasimi 2 som spokojna. A sestra tiez a ta uz s nimi pocita, ze ich zdedi -ked to je uuuplne v nedohladne, kedy ona otehotnie, no dnes som jej dohovarala, ze Adelka potrebuje bratranceka alebo sestrernicku 😀

alex
17. sep 2009

maculik ďakujem. No ty už máš po tom, tak ti aj závidím. Ale hlavné je, že výsledky budeme mať obe ok 🙂

loginka
17. sep 2009

zuci, no vies, pre mna je futbal spanielska dedina, akurat vcera drahy pozeral a ja neviem ci to bol Inter alebo AC, ale mali pekne dresy s takou marhulovou lesklou farbou 🙂 ja si vsimnem skor take veci na sporte kto ako vyzera a tak pod. no cisty odbornik 🙂

zucana
17. sep 2009

vcera bol inter s barcelonou 😉
a ja si tiez vsimam fotbalistou ale nevadi mi fotbal 🙂
tak snad je finalny...ale mne ked sa nieco zapaci mne uz nemusia nic ukazaovat ine...a tesi ma ze ma to co som chcela : prehadzovatelnu rucku, velke kolesa dajus a aj bloknut, je nacvakovaci a 6 kg vazi konstrukria 😎

maculik
17. sep 2009

alex presne, o 2t si tu dame vediet, ze mame vsetko ok a konecne sa zacneme tak naozaj, naplno tesit na tych malych zbojnikov 🙂 🙂

blumka
17. sep 2009

zuci, pekne si si vybrala 😉
maculik, poziciam ti tu moju (svokru) 😅 ale uz neopatruje, uz sa vratila domov na SK...opatrovala 6 ci 7 rokov a taku dobru robotu mala, ze vlastne bola v rodine co mala korene na Slovensku, aj ta jej domaca vedela co to po slovensky, takze aj uvitala ked sa svokra rozpravala s detmi po slovesnsky 😉
My sme dnes boli na navsteve u mojho bratranca, maju dve dievcatka, jedna ma 2roky 3 mesiace, druha bude mat o par tyzdnov rok a v januari cakaju tretie, vraj zasa babu 😀 ..ale zvladaju to uplne super a tie dve take male princeznicky..ta starsia take zlate dievcatko, delila sa s hrackami s Terezkou, dokonca jej ich sama nukala, to som asi este nezazila, vacsina deti co sa s nimi Terezka hra, su take co jej vsetko beru (jaska, ze ja Terezka im 😀 )alebo ani nechcu ukazat 😉

blumka
17. sep 2009

maculik a meno uz mate vybrate?

loginka
17. sep 2009

tak potom tie marhulove dresy mala asi Barcelona , ked vravis ze Inter je modry 🙂

zucana
17. sep 2009

jj logi 😉
blumi a poznas ten kocik? lepsi ako S4 nie?

olifcek
17. sep 2009

zuci fakt uteseny kociarik x;o)

zusika
autor
17. sep 2009

ahojte... Zuci, veru aj mna ten tvoj vyber kocika oslovil....
aj ked teda - ak by bola slecna - nechcem cerveny.... este neviem...ale velmi sa mi paci nejaky vzorovany alebo sivo-zeleny 🙂 ci nieco do oranzova...je to univerzal.... lebo by som si ho mozno nechala pre dalsie baby... 🙂
ale kamoska ma krasny cerveny pre slecnu.... 😉 uz netreba davat cervenu stuzku....proti urieknutiu....

minule som v radiu pocula taku anketu o nakupovani...a pytali sa jednej buducej maicky, ze ci uz nakupila aj pre babatko..a ona ze paneboze nie - ona je poverciva - a bude to riesit po porode..... ze prosiiiiiim??? akoze kazdeho vec, ale myslim, ze mesiac po porode mas co robit sama zo sebou, s babom, svojimi emiciami a telom... nie riesit nakupy..... 😖
to iba na margo nasich debat o nakupoch... inak vcero som si kupila vo 4mama pekne cierne nohavice - take spolocenske....trosku vacsie, lebo sa obavam, ze o mesiac sa do nich nedostanem - a v novembri nas caka velka rodinna oslava..tak aby som bola pretty woman 😉

olifcek
17. sep 2009

zusi mas foto tych nohavic? x;O)

maculik
17. sep 2009

blumka, akurat som rano spominala, ze este nic, lebo manzel to zatial neberie vazne, hadze mena uplne od veci, s nim sa neda o tom vazne rozpravat 😀 No ved este mame cas.

My ten hlavny hlboky kocik (potom aj sportak) mame cerveny, ale menit ho nejdem, aj ked cakame chlapca. Ved to je jedno... Ci je to blbe chlapec v cervenom kociku? 😅

blumka, a ti znami to ako na zaciatku zvladali, ked ta starsia bola taka malinka? To ich teda obdivujem 🙂

zusi, to je jasne. Po porode budeme radi, ze mame vsetko nachystane a ked nieco pochybi, da sa poslat manzela kupit, ale tiez sa neda vsetko nanho nechat...
A aby to nedopadlo tak, ako u nas asi 3-4t predtym, nez som otehotnela - poslala som Vladka kupit nepremokave prebal.podlozky, vysvetlila som, ako to vyzera, ukazala mu obal a ze nech sa spyta predavacky, ak nebude vediet. No a on mi doniesol viete co? Velky balik tych dlhych poporodnych vloziek 😀 😀 😀 Ze ved to vyzeralo tak, ako som mu popisala a predavacku sa mu nechcelo hladat... Tak sa segra smiala, ze mi chce nieco naznacit, no a aha, asi ich aj vyuzijem 😀

zucana
17. sep 2009

tak dik ...som rada ze sa paci ;)
aj muzikovi aj mamci 🙂

maculik
17. sep 2009

oki kocky, idem domov, tak pekny zvysok dna, rano mam o 10 kontrolu po amnio, tak uvidim, ci pridem este do prace, alebo si vypytam papier na cely den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre