Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
8. okt 2009

megg, a dali ti zelezo? to velmi pomaha, mne to pri prvom tehu tiez pomohlo, lebo aj ja s tym mavam problemy.

olif, tak nenapadko nahovor manzela na romanticky vikend v Londyne (akcie na letenky byvaju casto) a potom to spojis s nakupovanim (zase nenapadko 😀

zoska
8. okt 2009

juj ewe ze studena sprcha, to by som nevydrzala, ja som taka zimomriavka...
svgor chodi v zime plavat na zlate piesky, vzdy si tam vysekaju tu dieru v lade a otuzuju, viem ze je to zdrave ale aj tak si myslim ze je blazon 😀

a konecne som objednana na 4D... idem 27.1O podvecer jupí, len cena 66,3 eura 😒 fuuha

kika58
8. okt 2009

ahojte fesandy
tak ja som sa prave vraila z poradne, vsetko mame v poriadku, len este nevieme ze co to bude??? sa idem objednat na 4D tak tam nam to hadam prezradia, takze zatial patrim k tym co to este netusia 😅
a k vasej debate u mna to plati ze mavam skor kutiky ale herpes som nikdy nemala a tie kutiky som tiez uz zopar rokov nemala, nastastie
no a ja mam k dnesnemu dnu naviac 6 kg z 58 dnes 64kg pri vyske 166 cm brusko uz pekne vidiet, nohavice spred tehu neobleciem ani jedny ale konecne to brusko vypada ako tehotenske a nie ako dobre napapane 😵
a pohyby citim uz od 18 tyzdna take stuchanie veeeeeeeeelmi prijemne

krasny dnik vam vsetkym zelame

ewelyne
8. okt 2009

megg stretko bude 14.10. V Avione 16:30-17:00 zraz 😉

vitaj medzi nami zeleznymi tehulkami, ja uz mam zelezo nastastie v poriadku, ale stale ho beriem ale take prirodne a najlahsie vstrebatelne 😉

olifcek, na KVP je pekne 😉 ale to uz bude vase, ze? ja mam tiez hlavu z toho stahovania a zariadovania....
😠

jaaaj ten internet je taky zrac casu... ja si pripadam uz ako zavislak, stale nieco niekde najdem,....

kika58
8. okt 2009

zoska aj u nas v pruskom sa tolko plati a lekar sa venuj minimalne 1,5 hodky

zoska
8. okt 2009

do Londyna aj chcem ist este niekedy...snad sa to este podari dakedy
min. rok sme tam boli pred vianocami a to mesto je krasne, pochodili sme vela pamiatok, ubytko oproti parlamentu, to bolo super...no a nakupy dopadli asi tak, ze sme museli kupit velky kufor, takze tam sme isli s jednym naspat s dvoma 😀

olifcek
8. okt 2009

maculik 😀 hlavne nenapadko, jo? x;o)

len ked ja sa bojim lietaniaaaaa...este som nikdy kvoli tomu neletela...chi...

a manzelik poleti na dva tyzdne do svajciarka, zase budem prezivat velmi nepokojne jeho lety...glg...

zosi kolko?????????? wow....pockaj, dvihnem si sanku zo stola...

kika gratulujem x;o) na pohlavie si teda s Tebou pockame, no x;o) inak...to 4D nie je povinne, ze? x;o)

megg
8. okt 2009

Ewe, tak super, tak na stretko dojdem 🙂
A ake beries prirodne? Ja rozmyslam, ze skocim do Bio obchodiku a nieco take by som tiez radsej. Viem ze trstinova melasa pomaha, ale ci aj tehu ju mozu...neviem.

zoska
8. okt 2009

kika tak potom o.k., som rada ze je to aj inde tak...
ja este tiez neviem co cakame- som na tom rovnako ako ty- nevedeli mi povedat este co to je, tak som sa objednala na 4D 😉

ewelyne
8. okt 2009

zoska, co? diera v lade a ideeee, neeee to je aky masaker.. 😉 😕
aj ja som bola zimomriavka, ale postupne som sa k tomu dopracovala, lebo bacily a bakterie, maju radi teple a kysle prostredie, tak som si povedala, ze ich budem vyhanat 😉 ja som taky blazon niekedy 😀 ale inak nemala som dlho ziadny problem ako nachladnutie al. zapal, prip. hrdlo a tak...tak dufam, ze na nieco dobre to hadam je 😉

olifcek
8. okt 2009

ewe jj, na KVP som zila od 2rokov - 27 x;o)

teraz sme od januara na podhradovej a kedze sme na KVP kupili bytik, tak pokracujem tam, len v inej casti x;o)

megg jj, skusim ja viac spat, lebo paq spim celu sobotu, sa dobijam x;o) ale teraz to moc nepojde...ide sa malovat...ja tam sice asi nebudem, kvoli farbam, ale to uz ide do tuheho...x;O)

ewelyne
8. okt 2009

megg tak sa vidime 😉
zelezo,no chodim na neho do lekarne pri poluse na riazanskej, lekaren vickywall a je to zelezo z rady tkanivovych soli od Schusslera, Ferrum Phos si pytaj. 😉 inde nemaju, myslim,ze este niekde v karlovke, ale neviem kde..

zoska
8. okt 2009

olif nie je je to povinne 😉
este som volala muzovi, ci tam ist, lebo je to dost penazi a este k tomu nieje iste ci tu on vtedy bude.... ale kedze davaju aj zaznam z toho, tak povedal, ze jo, ze sa mam objednat...takze to mam odsuhlsene...snad to bude stat za to 😕

a tie co ste uz boli na 4D- dali kazdej z vas CD-cko? dufam ze to netreba este extra platit?

kika58
8. okt 2009

olifcek to 4D nie je povinne, ale kedze nevieme co cakame a najblizsie sono az za 10 tyzdnov
a my s manzelikom by sme to radi vedeli idem sa objednat, len neviem kedy to je najlepsie ci mam este pockat zo dva tyzdne alebo cim skor

olifcek
8. okt 2009

kika no mne to vedeli povedat uz v 16tt a paq sa to potvrdilo v 19tt+par dni x;)

ale 3D a 4D je vraj uzasne robit v cca 21-24 tt, lebo je vraj plodova voda v takom mnozstve, ze je vsetko dobre viditelne x;O)

olifcek
8. okt 2009

zoska no z 3D zaznam nedavaju hned...treba si priplatit 67 eur k tym cca 30 za vysetrenie, co je predpokladam s 4D takisto...u nas v KE, ale niesom si ista...

zoska
8. okt 2009

kika no my tiez preto, ze sa nam nechce cakat 10 tyzdnov a uz by sme radi nakupili veci nielen v neutralnych farbach....
ja idem toho 27meho, ale to bol prvy volny termin, takze ja som si nemala moc z coho vyberat

megg
8. okt 2009

Ewe, dik vyskusam 😉
Zoska, Kika, ja som sa tiez na 4D objednala len preto ze chcem vediet skor co to bude. lebo sono ma tiez caka az koncom oktobra.
A ozaj, kde by som nasla nejake pekne tehu plavky? poradte mi.

katina2209
8. okt 2009

No ja som akurát zistila,že nemám pre maličkého nič také zimné budem musieť nakúpiť určite nejakú kombinezu fusak mám ku kočíku, som počula,že v Anglicku sa úplne super nakupuje škoda,že to nemáme blízko ako Rakúsko to by bolo fajn. Inak Zucana ja ti poviem,že najlepšie je samým my sme tiež bývali po svadbe 3 mesiace so svokrom a to sa nedá porovnať keď sme sa osamostatnili,nikto ťa nedirikuje si pánom svojho času a nikomu sa nemusíš prisposobovať však svokru to prejde.A moja svokra chce práve len dievčatko švagrina má a stále od nás vypytovala iba dievčatko chlapci pre ňu nič neznamenajú ako keby to neboli takí istí ľudia vykašlem sa na ňu hlavne,že mužík je šťastný ten by chcel futbalovú jedenástku 😅

zoska
8. okt 2009

olif juj no nepotesila ma... musim napisat komarikovi, ona tam ide 13teho, takze budem mat info hadam od nej
a mne to vychdza na 24tt, takze super 🙂

kika58
8. okt 2009

olifcek, ja to mam teraz trosku naopak ,praveze mi staci menej spanku ako predtym a obcas citim take navaly energie, ze vyupratujem cely dom 😀 jednym smahom
ja sa citim velmi dobre mozno az lepsie ako pred tehu, tlak sa mi zvysil, inak som ho mavala velmi nizky, teraz sa aspon priblizuje k normalu
zoska, ja ked som isla dnes rano z poradne mi manzelik volal, ze co a ako, a ze ci uz vieme co to bude, ked som povedala,ze nie, tak ze nech sa hned objednam na 4D ze uz je nedockavy, mam pocit ze je nedockavy viac ako ja 😀 😀 😀 , no v Pruskom davaju aj CD

katina2209
8. okt 2009

Inak Zoska 4D ultrazvuk čo je v Hlohovci tak stojí 40 Eur Mudr.Briestenský tuším sa volá, tam sme boli objednaní,ale nakoniec mi mamin druh vybavil zadara v Bratislava ale tam stojí 70 Eur takže ešte si to celkom dobre vybavila

maculik
8. okt 2009

megg, tu melasu mozes v tehu aj pri kojeni, ale je hnusnaaaaaaaaaa 😝 😖 Mne ju mama doniesla este na zaciatku tehu, zjedla som jednu lyzicku a odvtedy mi trci v chladnicke a asi ju vyhodim, mne je proste z toho zle, neviem sa premoct 😖

maculik
8. okt 2009

kika, tak pridi upratat aj ku mne, ja teda sa citim ovela unavenejsia, nez pred tehu a pri prvom tehu. To som tiez bola plna energie od 4.mes do konca, ziadne problemy, len potom v juli neskutocne opuchnute nohy, ale inak nic, no a teraz ledva prezivam niekedy 😝
Ale ved bud.tyzden si beriem marodku, a potom uz len 2t v praci a sup na rodicovsku 😵

olifcek
8. okt 2009

zoska abo mi daj cislo na nich a ja im zavolam a popytam sa x;O)))

kika no mna to dost v praci vycerpava..a dnes som skoro vstavala..sla som spat okolo 23.20 a vstavala o 6.00, lebo o 7.00 som sla k srdciarovi, kam ma poslal gyndos, a zistila som, ze srdciar ma dnes i zajtra dovcu, tak som sa pobrala do prace, kde som prisla o 7.30..tak asi by som fakt mala viac spat...i manzelik mi to vzdy hovori...

ale vcera som napriklad mala energie dost. predvcerom uz nie, ale den predtym jo....i somnou je to uz kusok lepsie...ved prvych 5 mesiacov by som len spala, keby sa bolo dalo...x;o)

olifcek
8. okt 2009

maculik jak na RD? toooo odkedy Ti vychadza? mne, pokial bude platit termin porodu 12.02., vychadza MD az od 01.01.2010 x;o((( ale v decembri tu uz byt nechcem, tak snad ma lekar vypise na MD 8t pred porodom a na zvysok vezmem PN...i ked mozno do cca 06.12 tu budem, nech novej babe pomozem s druhou uzavierkou...

konecne sa za mna hlada nahrada...x;O)

zoska
8. okt 2009

inak baby viete co sme sa vcera bavili o tych vecickach z LIDL... no tak mamina dnes ranocestou do roboty sa tam zastavila, ze kupi tu bielu deku, lebo ze je velmi pekna a makulinka...
volala mi ze ju kupila, ale ma zazitok, vraj tam bol 20m rada dochodcov pred obchodom, tak sa postavila nakoniec a cakala a poto ked otvorili tak dochodcovia sa hrnuli dnu jak sialeni, lebo boli v akcii nejake misky do mikrovlnky 😀
vraj stvrtky ked byva zaciatok akcie letakovej tak to tam je stale taky cirkus...

kika58
8. okt 2009

no ja chodim spinkat okolo 22:30 mozno aj kusok neskor ako kedy a vstavam 4:45
pred tehu som lezala uz o 21:00 mrtva, prve 3 mesiace a kusok zo 4 mi bolo vseliako ale potom uz mi je fajn, obcas citim nejaku unavu alebo tak ale nie je to take hrozne
no kazda to mame inak 😵
ale spanok je velmi dolezity a to hlavne pocas tehotenstva, mne sa zda, ze spin kvalitnejsie ako predtym, ked vstanem citim sa odpocinuta a mozem fungovat, inokedy aj ked som spala 10 hodin som bola rozbita

zucana
8. okt 2009

baby tak asi sa to rysuje tak ze ostavame v nasom byte....na jednej strane je to aj oki lebo sa nemusime stahovat a platit za najom a cakakt kedy budeme mat zasa svoje....na druhej strane dufam,ze sa nam do 2 rokoch poradi predat....ale zatial sme mali len v jednej realitke byt....
co vy na to ? mam byt smutna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre