Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. okt 2009

inak ja chodim spat o pol noci az jednej a vstavam o 9 😖

zoska
8. okt 2009

zuci smutna nebud, budes mat klud nateraz, nemusis balit a vybalovat vsetko, aj svokra sa hadam ukludni ked zisti ze ostavate...
a 2 roky je taka dlha doba, predat sa vam urcite podari, s tym by som si hlavu nelamala

martulanr
8. okt 2009

maculik ´to dovolenky 😀 😀 😀 ked som nebola tehotna doma riti sedela a teraz s bruchom lietam o 100 -200 😀

ewelyn teraz spanielsko na 10 dnii a potom uuz len roodit a kojit a pliennky menit uz sa na to tesiim

olif tu je tehuu oblecko drahe jak slak ja soom bola pri malom v polskuu na oblecko

maculik
8. okt 2009

olif, ja mam este zvysene po Adelke 2mes RD, lebo som si vycerpala len 4. Tak 1 si docerpam teraz a 1 mi prepadne. V dec.mam este prist, ale to oni nevedia, ze sa dam vypisat a pridem uz len na par dni odovzdat karty a tak.
Myslela som si, ze si zoberiem rodicovsku aj v dec., ale kedze nezamestnanecka sa pocita z posledneho platu, ktory budem mat, tak nemienim, aby mi po 3r, co som tu, to pocitali z nejakej rodic.almuzny. Tak som si dala na dec.akoze plny uvazok a nepridem 😅 (marodka je tu platena plnym platom).

No, idem ja na nakup a potom papat, tak dobru chut aj vam.

Inak, dnes ma neskutocne boli brucho, az je zle z toho, najradsej by som si lahla a len lezala 😒

kika58
8. okt 2009

holky, rano v telerane vraveli ze sa rodicovsky pripsevok zvysuje na 256 €
vraj to uz je iste to by bolo super 😀 😀 😀

olifcek
8. okt 2009

🙂 zoska jj, vtedy si ale vsimni, ze ti chododcovia odrazu nemaju bolacky, nepotrebuju barly...hech...ako ked rano sa teperia do busu, akoby ich fakt hned kazdy musel pustit sadnut si...

jasne, ze je skusne postavit sa a pustit babku, ci dedka sadnut si, ale ja ked vidim, ze niekto sa schvalne teperi niekam k mladym a berie za samozrejmost, ze sa postavia, ide ma z toho utrhnut...

ja sa nepostavim...bojim, aby mi brusko nepomackali ludia...okrwm toho uz to brusko pekne vidiet, ved sa mi uz asi 3 x stalo, ze ma pustili sadnut si x;o)

kika mozno je problem i v tom, ze ja sa zobusim tak po troch hodinach, idem na wc a uz v podstate nespim, uz len driemkam, alebo sa prevraciam...hmmmm....to mi az teraz napadlo, ze takto fungujem uz mozno aj dva tyzdne, hech.... 🙂

katina2209
8. okt 2009

áno to s tým rodičkovským je pravda už je to schválené,
ale platí to len pre mamičky,ktoré pred tým pracovali a platili odvody do sociálnej poisťovne a platí 2 roky a po dvoch rokoch sa znižuje zase na tých pôvodných 160 niečo

martulanr
8. okt 2009

kika zvyšuje ale je tam tolko ale ze uvidime ☹

olifcek
8. okt 2009

maculik jaj jasne, si spominala, ze na RD a paq na MD x;o) prepac...ale je to super, ze tam je PN plne platena x;o) ked uz inak platis tie neskutocne prachy za vysetrenia, uff...

kika, katina super spravy x;o)

len nerozumiem, preco to nenechali do troch rokov veku dietata...

super, ako krasne z toho vynechali romov, som spokojna...jasne, opat na to doplacaju aj bieli spoluobcania...

zoska
8. okt 2009

ano 256, ale len pre zamestnane, kt. platili odvody alebo nezamestnane , ktore platili dobrovolne nemoc. poistenie.... ostatne maju smolu a budu dostavat 164eur

olif jj, dochodcovia to je niekedy fakt diagnoza...minule som sedela na zastavke a vedla mna starsia pani strikovala a a mala na volnej sedacke polozenu kabelu, potom prisla taka babicka a zacala sa na mna pozerat v style, ze ved mlada ma hadam pusti sadnut...nieje na mne vidiet ze som tehu, tak nikoho nezaujimam.... babka nic nepovedala a isla sa pozerat na tu strikujucu, ta to pochopila a dala kabelu dole a babka si sadla....
akoze nikdy som nemala problem pustat starych ludi, ale teraz ked odpadavam na pockanie, tak maju smolu...
Potom som nastupila do autobusu, kt. bol plny a ja som 40min. stala, bolo mi zle predychavala som to, ale nikoho ani nehlo pustit ma, pretoze mi brucho nevidno tak asi nemam narok a ja blba som sa zle citila vysvetlovt niekomu ze som tehu a je mi zle nech ma pustia...

olifcek
8. okt 2009

zosi x;o(

zoska
8. okt 2009

olif, vynechali z toho romov to tesi aj mna, ale v podstate na to nemaju ani narok mamicky, ktore su na rodicovskej dovolenke, pretoze pochybujem ze si platia DNP a vynechali z toho aj nezamestnane zeny, ktore si nemozu dovolit platit DNP.... ak chapes
zvyhodnili pracujuce zeny, pripadne take co si platili DNP (napr. ja som sa pistila a kazdy mesiac odvadzam do soc. poist. nemale sumy- ja som to urobila kvoli materskej a vlastne mi to teraz pomohlo k vyssiemu rodicovskemu prispevku)..
no podla mna to nie je ferove rozdelenie (ked neberiem do uvahy romov 🙂 )

olifcek
8. okt 2009

ja osobne by som skor pustila tehulku sadnut si, ako starenku...ja viem, nebola som este stara, neviem ake to je, ale som presvedcena, ze starenka doma sedela, a ide len do mesta na kolacik posediet si, alebo do nemocnice, dke tiez dost posedi...taka tehulka nesie seba a aj babatko...sama viem, ze ked chodim len hodku po meste, ci dve, aka som unavena, ako ma bolia panvove kosti...

alex
8. okt 2009

Čaute kočky, tak ja som už v tej nemocnici. Až teraz som sa dostala na izbu. Čakám na doktora a teda dúfam, že mi to zajtra urobia, lebo sestričky sa tvárili tak všelijako, lebo že to sa robí stredy. No uvidíme. Držte palce a ozvem sa.

olifcek
8. okt 2009

zoska jj, chapem...tomu rozumiem....mohli to i lepsie prespekulovat...dat to trebars i mamickam, ktore su nezamestnane a cakaju prve babo...a tie, ktore druhe...no...iste by prisli na to, ako obist romov a neuskodit bielej komunite, ktora hend ako sa da, na romov pracuje...

zosi ja ani neviem, kolko by som si mala odvadzat do socialnej, ak by som bola nezamestnana...

ale neviem si predstavit ako mamicky, ktore uz su na RD, by z tej zlmuzny platili do socialky, lebo uz planuju druhe baby, aby mali matersku a aj rodicovky vyssi...chjo x;o(

alex myslim na Teba

zoska
8. okt 2009

ahojky alex,
drzim silno palce 😉
ja som myslela ze je to ambulantny zakrok 😕

olifcek
8. okt 2009

zuci som presvedcena, ze smutna byt nemusis...ani ja by som sa nestahovala, keby som nemusela...chjo...

zoska
8. okt 2009

no jo olif, tak ja mozem byt len rada lebo mna sa to tyka... tak sa z toho tesim, ale mrzi ma napr. kamoska, co caka 2. baby tak ta na to narok nema a jej by sa teda viac peniazkov zislo...

no a to dobrovolne chcu zrusit... ved nech rusia vsetko co funguje a co je dobre 😠

olif pri dobrovolnom si sama urcujes kolko budes odvadzat... urcis si vymeriavaci zaklad a z neho odvadzas 4,4% , min. a max. vymer. zaklad je urceny podla zakona...bapr. ja som si urcila na zaciatku vym. zaklad 20 000sk a teraz od septembra som to zdvihla na maximum- co je 1084eur.... z tejto sumy odvdzam 4,4%
Znamema to ze matersku bude mat cca 450 eur pocas 6tich mesiacov a potom prejdem na ten vyssi rodicovsky
1. mesiac materskej sa mi vrati vsetko co som dala do poistneho...takze sa mi to oplati

ale asi takto rozmyslalo vicero mamiciek statu sa to neoplaca a preto to chcu zrusit

olifcek
8. okt 2009

chcu zrusit? wow x;o((( ved je to prima i pre tie, ktore maskriabu peniazky uz ked jedno baby maju, su na RD a chcu dalsie...chjo x;o(

zosi aha...to vies, vyplatnu pasku nesledujem, aby som vedela, kolko percent odvadzam x;o))

ale to by som i ja mohla este cosi odviest, ze? a zvysila by sa mi materska o cosi x;O) chi

zoska
8. okt 2009

ano aj niektore mamicky si popri zamestnani platia DNP, aby mali vyssiu matersku, len neviem ci pre teba uz nie je prilis neskoro zacat...
inak cela socialna poistovna a odvody je tak neskutocne komplikovany system 😒

katina2209
8. okt 2009

no mňa sa to teda tiež týka,lebo som zamestnaná,ale je to tiež podľa mňa nespravodlivé presne ako spomínala zoska a spravili to len do dvoch rokov,lebo si myslia,že každá mamička pôjde od dvoch rokov pracovať i keď má nárok byť 3 roky na rodičovskom. A každý nemá takú možnosť,aby mohol platiť súkromné škôlky prípadne deti varovali starí rodičia, babenky idem sa napapkať k maminke robila bryndzové pirohy s opekanou slaninkou tak už mám na ne hroznú chuť potom sa ozvem

zoska
8. okt 2009

kati dobru chut, posli nejake pirohy mnaam 🙂

ja idem do obchodu a popozerat do mesta nejake tehu gate, aj ked tomu nedavm velku sancu

zatial cafte kočky

olifcek
8. okt 2009

zoska keby som teraz poslala nejakych par tisicok? to sa asi nerozrata, co? x;o)))

mne vychadza materska tiez v celku fajn x;o) da sa...i ked nebude to plat, ale neva, zvladne sa x;o) stale niektori nemaju taky plat x;o(

katina jo, to je pravda....a okrem ineho, ked dame dietatto do jasli, cosi to stoji a z RD nam daju len25%, ze? to tiez tusim schvalili tento rok uz...x;o(

lolka
8. okt 2009

alex, drz sa 😉
baby, chcem sa Vas opytat, mate pre babo aj kosik okrem postielky ? ja nad tym uvazujem, aj svokra si ho velmi pochvalovala pri detoch, ze si ho tahala so sebou po byte a stale na dieta videla. myslim, ze je to tak na 3-4 mesiace. co myslite ? 😕

olifcek
8. okt 2009

ja idem na wc, lebo mi uz treba a olivka to vie, tak ma kopka, nech sa popisam..

a paq idem zase makati, bo nejak mam sklz, ci co, chi...

megg
8. okt 2009

Alex,drzim palce nech to mas rychlo za sebou.

co sa tyka RPrispevku tak mna to potesilo, aspon nieco. A co sa tyka soc. poistovne, tak treba sa len pytat, pytat a pytat, lebo clovek sa naozaj nevyzna a moze sa tak nedopatrenim o nieco ukratit.

Lolka, my budeme mat len kos pre babetko v ktorom bude spavat. Ja postielku nemam, teda mam po Olim ale zicla som ju braskovi. Tiez som uprednostnila kos preto, ze si ho budem "tahat" 🙂 za sebou vsade po dome.

olifcek
8. okt 2009

lolka ja nemam ani kosik na huby,t akze nebude ani pre baby...ved budem mat vajicko, tak v tom ponosim x;o)

megg
8. okt 2009

Olif, neviem teda ci vajicko uplne nahradi kos na spinkanie 😖 Ja vajicko budem uzivat, len na presuny. Inak moc ne e.

zucana
8. okt 2009

no uvidime v pondeli...ale uz som zmierena a pozeram si tu ako co zmenit
alex myslim na teba aj s vikinkou
tak jeuz hladna kopka...som robila vysmazane male ruzickove kely so zemiakovou kasou so slaninkou a cibulkou tak snad bude chutit ....
a baby nestazujte sa na matersku...uz som pisalala ze ja mam 5 mesiacov a potom rok 30% z platu a nic.....tu po 6tich mesiacoch zeny nastupuju do prace ☹ treba sa tesit z toho co nam zivot ponuka a z kazdej korunky...fico robi zasa len okate dobre skutky...mamine napr,co robi v statnej sprave uz 15 rokov dolezitu funkciu a maka od rana do vecera zakon zrusil odmeny....

olifcek
8. okt 2009

megg jj, az po dalsom prispevku som pochopila, aky kos si myslela..

priznam sa, ja moc nekukam po nejakychs peci veciach...nejak nestiham x;o(

zuci ja si nestazujem, som rada, chi...ale je to tazke, no ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre