Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
9. nov 2009

tesim ,ze ste ma pochopili x;o) toto totiz riesim i ja u nas x;o)))

janielah
9. nov 2009

dakujem olif, si ma z toho vysomarila..tak som prisla o poslednu nadaj...to budeme teda totalne bez penazi...ach jaj...
to dostanem akurat tak tych 165 eur, ci kolko, ze?

olifcek
9. nov 2009

jani, posledny PL si este posli k zamestnavatelovi, ak si mu doteraz Pl /prelomove listky posielala/ i ukoncenie PN im posli...alebo zanes osobne a opytaj sa ich, ci Ti uz neposlu aj MD...ved tak ci onak budu posielat papiere na socialku...ale uz MD poslat nemusia... ☹ a dostanes peniazky na MD, len...ratane to bude nie z priemerky, ktpru si mala, ale z minima, ktore musi byt... ☹

katina2209
9. nov 2009

no lenže u janielah je ten problém,že podpísala výpoveď keď bola na pn dohodou oni ju vlastne obabrali 😖

alex
9. nov 2009

Náklady ktoré mu s tým vzniknú, čiže odvody za tie 3 dni, ktoré si u neho ,,odrobíš,, mu samozrejme vyrovnáš, nebolo by to určite veľa. A tým, že nastúpiš na MD, on už za teba nič neodvádza, to preberá štát. A aby to nebolo okaté, tak neukončíte prac. pomer hneď, ale tak aspoň tri mesiace tam budeš vedená a potom dáš výpoveď.

olifcek
9. nov 2009

jo, obabrali... 😒 no uz to bohuzial nevie napadnut..to by slo len do 24 hodin, a tvrdila by, ze ju donutili pod natlakom...

alex
9. nov 2009

kati, nie, ona podpísala výpoveď a až potom išla na PN.

olifcek
9. nov 2009

jani jj, skus to, co radi alex x;o)

musim ja ist dom...ale odtial s aozvem x;o)

olifcek
9. nov 2009

ci vypoved, ci dohoda, je to jedno, kedze to podpisala x;o((((

janielah
9. nov 2009

oli, prelomove listky som neposielala nikam, nikomu, akurat ked budem mat koniec PN-ky, tak mam poslat im?
a co znamena, ze mi oni nemusia poslat uz MD? akoze na socialku? ved tym padom by som si rovno ja poslala, ked uz oni s tym nic nemaju...a preco vlastne ich musim informovat o skonceni PN-ky, ked vlastne uz od 1.2.nie som ich zamestnanec ?

alex
9. nov 2009

jani, no tak hádam aspoň tá druhá sa ti ozve.

Dúfam, že sa ti podarí to vyzistiť a ak sa nebude dať robiť nič iné, tak skús to, čo ti radím ja. V tomto prípade by si mala max. materskú a vznikol by ti aj nárok na vyšší rodičovský príspevok, ako ho schvália. Aj keď je ťažké nájsť niekoho, kto by ťa takto zamestnal, keď nemáš známeho.

selyma
9. nov 2009

Ahojte mamky. Vidim, co to tu preberate. Mne by tiez trebalo poradit, lebo ja som presne ten pripad nejasny. Ja som robila este pred pol rokom, robila som rok, ale ked budem nastupovat na MD uz to nebude v tej ochrannej lehote. Mam teda narok na matersku? A kolko to bude?
Ja som z toho jelen. Teraz som zaevidovana na Urade prace. Ak by ste vedeli poradit. Este som takeho nenasla.Dakujem

alex
9. nov 2009

idem domov, ozvem sa potom ešte.

selyma, myslím, si, že u teba je to to isté, ako u janky.

matka331
9. nov 2009

budete niektora z vas rodit v presove? selyma hm?

janielah
9. nov 2009

alex, oli, dakujem vam velmi pekne, vidno, ze v tom viete chodit, dakujem este raz.
No, najlepsie by bolo to urobit ako mi radis alex, len to, ze koho najst takto na rychlo...mam to asi v tahu...ach jaj...to mam za to, ze som sa tam pachotila vyse pat rokov a takto so mnou vypoklonkovali nakoniec...

zucana
9. nov 2009

jani to ma mrzi to som nevedela...taketo spinovstva co robia ...to je hnus....

janielah
9. nov 2009

no jo....teraz namiesto nejakeho toho eura budeme zivorit zo sto euro...a to manzel prisiel o pracu minuly tyzden...no nie je radost zit???
ale ved ked sa nafarbime na hnedo hadam, tak aj nam niekto dom postavi a da statne prispevky...alebo zeby nie?

nedockava4
9. nov 2009

Jani...prave som docitala, co ste tu riesili...
vies, ono to tak väcsinou byva...so mnou v praci tiez vybabrali, ale uz to neriesim...najlepsie sa maju nasi spoluobcania....su v podnajmoch a platia do 100 mesacne za velikanske byty, deti maju obedy za smiesny peniaz a stale im je malo....
No a nam neostava nic ine, iba sa snazit, aby sme zili ako ludia...

janielah
9. nov 2009

ved to nedockava, som z toho zufala...
a predstavte si baby, rano sme prisli k autu a vsetky styri puklice nam ukradli z auta !! dva dni sme ich mali, uplne nove, lebo vsak sme prezuvali na zimne....jedna stoji 1.000 korun...
tak dobre, ze?
na posr.aj hajzel padne...plati dokonale...
a ja s tym bruchom sa neviem zdrzat a za vsetko revem...neviem to zadrzat, i ked viem, ze tym manzelovi moc nepomaham...nejak sa ozaj nedari a najhorsie je, ze neviem, kedy to uz skonci...
budem mat male babatko, mam super muza, ale co bude, ked nebudeme mat co jest?? to nam bude asi vsetko na prd...

nedockava4
9. nov 2009

jani...neboj sa...zvladnete to, urcite....zmena pride ani sa nenazdas....

nedockava4
9. nov 2009

a drzim vam prsteky, nech je to co najskor 😵

janielah
9. nov 2009

dakujem moja, bodaj by si mala pravdu...(len sa uz tak bojim...vies, ked si myslim, ze sa pomalicky otrasieme a pozbierame sa z toho, co sa stalo, tak sa zasa nieco hnusne prihodi...uz ma to zdecimovalo uplne..inokedy plna optimizmu nevidim teraz koniec tejto smoly) ..

nedockava4
9. nov 2009

no, ja som s mojim manzelom mala tiez take obdobie....nic sa nedarilo, manzelovi sa kazilo vsetko, co sa dalo, v aute sa kazilo vsetko mozne....kazdy den som vravela, ze cert nam to bol dlzny...ale nakoniec sa vycasilo...a teraz je vsetko ok...

zucana
9. nov 2009

jani aj ked viem ze nie je co porovnavat ale ja to vidim tiez teraz tazko...tiez ma muzik nejake dlhy ktore som nevidela...a musime odkupit auto lebo nam konci leasing a len odkupenie je ze 27.000 eur takze akoze faakt super...a to budem ja mat len matersku 5 mesiacov prijem...a iba do roka mi su povinni drzat prac.miesto a to keby som si neupravila mesiac pred otehotnenim prac.domu na 6 hodin tak by som mala o 30% vyssi plat...
takze asi tak...ale ja si myslim,ze vsetko sa ma svoj dovod...ze proste nas to nakopne...
tu bezi taka sutaz kde sa vyhravaju peniaze (ze v skautliach su rozdelene a ty si vyberas skatule a posledna co ti ostane tak mozes vyhrat alebo akceptovat do ti ponuknu aby si ten balik neotvorila) taka blbost ale bavi ma to hadat co kto ma v skatuli a vcera sutazil jeden knaz z Acquily kde bolo zemetrasenie v lete a spadol mu kostol a teraz sluzi na cintorine a chcel nieco vyhra pre kostol...a proste nemal vobec stastie ...nakoniec vyhral 20.000 eur (mohol 500.000) ale stale sa usmieval rozdaval lasku a vsetci ti sutaziaci boli velmi velmi vdacni ze ho spoznali....a plakali celu sutaz...a ja na gauci
ale pointa tohto je ze povedal krasnu vetu: ze musime verit a vidiet tie krasne veci co mame a co sa nam deju...ze aj to najmensie krasno co mame v zivote tak u nas ma vyzarovat pokoj lasku a stastie...a jani, my nemame ze najmensie krasno...my cakame nase slniecka....a ver tomu, ze nie sme ti, ktori by nechali nase deti haldovat ...my urobime vsetko preto, aby boli aj oni stastni...hlavne nech sme zdravi....

janielah
9. nov 2009

mas pravdu zuzik, krasne si to napisala, veru.

granado
9. nov 2009

Ahojte. Jani prosím ťa nepanikár, takýto je život raz si hore ale väčšinou dole 😉 . Ber to tak že by si sa velmi nudila keby si nemala za čo bojovať, viem čo hovorím, my keď sa z niečoho dostaneme ideme od znova. Inak toeto tvoje pocity určite súvisia s tehotenstvom a hormon. takže aj to sa uvolni neboj. Inak ja tomu tiež nerozumiem ale ak niekomu vyrátajú MD z minima, nemalo by sa to dorovnať do výšky rod. príspevku čo by malo byť od Januára 260€? Ja nie som si istá iba sa pýtam 😉

janielah
9. nov 2009

granad, dakujem aj tebe za podporu..a tej MD ja vobec, ale vobec nerozumiem, takze neviem...
pri nasom stasti vsak ani rod.prispevok nedostaneme, tomu verim najskor 😀

zucana
9. nov 2009

granado ma pravdu....ja obdivujem mojho muza...ten sa neboji a ja tu ratam kazdu korunu 😅
baby my to tu mame omnoho jednoduhsie ako vy aj ked si myslim, ze na velke h...
materska 5 mesiacov- 80% vyplaty v cistom dalsich 6 mesiacov 30% vyplaty v cistom...potom nastup ...alebo max do roka dietata ti drzia prac.miesto takze dalsie 3 mesiace a potom smola...a uz vidis ako ma tu zamestnaju s dietatom....a este slovenku...

granado
9. nov 2009

Neboj rodičák ti zaručujem aj ja 😀 😀 😀 ale neviem v akej výške či ten ako do teraz alebo zvýšený ale ten iba v tom prípade ak dostaneš materskú. Rátaj s najhorším aby si sa potom mala na čo tešiť a hlavu hore, hlavne aby sme boli zdravý, sídce klišé ale velmi pravdivé hlavne v dnešnej dobe. 😉

zucana
9. nov 2009

granadko a mne nezarucis???? 😀
inak ani ten jednorazovy asi nic z neho....lebo nemam na SK trvaly pobyt...resp.neviem ako je to, lebo som si ho na SK nezmenila ale tu mam IT obciansky s trvalym pobytom v IT zeby som nieco pokaslala???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre