Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

deda
2. dec 2009

zatial som nad tym nerozmyšlala,ale mohla by som, som z TTa a kde je to materske centrum? ja chcem isť nabuduci pondelok na prehliadku porodnice v tt mala by byt o 14.oo.....ty kde budeš rodit zusika?inak maš termin ako ja datum narodenia...

maculik
2. dec 2009

kocky, tie sacky su nejake drahe, ja ich tu kupujem po cca 8Eur a to je uz tiez dost drahe, nie ze este 11... Ale velakrat su akcie a ako som spominala, v zime to nemusite pouzivat, kedze je chladno, tak to tak nesmrdi, staci mat sacok na plienky na balkone a vzdy vecer vyniest. Uz ked zacnu prikrmy, tak je to dobre mat a davat tam.

No, ja sa vypinam, mala pojde spat, uz sa asi ozvem len zajtra od nasich alebo mozno stihnem este doobeda, kym odideme.
Tak dobru nocku 🙂

zusika
autor
2. dec 2009

Jeeej,tak to sa teda stretneme v tej porodnici 🙂 aj ja sa chystam 😉 zatial je to tak 50:50ci pojdem sama alebo aj s mm....este nevie ako to bude mat s dovolenkou....
no a to materske centrum je pri VUJE...ako je materska skolka (neviem ci byvala) a je tam hned vedla aj taky senior-stacionar....
ja som tam uz teraz chodila na predporodny kurz..take 4 pokecy s porodnou asistentnou a pokracujeme 4 sedeniami s laktacnymi poradkynami.... ale je tootvorene..takze hocikto moze hocikedy prist..byva to kazdu stredu o 17.0 (len tento tyzdem mam volno) - prve dve maju byt take najpodstatnejsie, tak tie urcite absolvujem...a ci sa mi bude chciet ist aj 23.12. tazko povedat.... su tam fajn baby....
a termin..ano..uz som to tu citala, ze mas 6.2.narodky- moj drahy ma 1.2.30-tku, tak by som velmi chcela rodit v ten den... uvidime co na to nas synator 😀

zucana
2. dec 2009

zosi ved to neviem ci zmenit matrac alebo co....
pockam kym v piatok pride a este raz ho poriadne omeram
deda aj moj muzik si vytkyna clenky doost casto na fotbale a take opuchy mava ze nic...

deda
2. dec 2009

tak super mozno sa streneme v tej porodnici,moj muž asi nebude moct mal by ist do roboty ale ja tam chcem ist určite pozrieť...a tam v tom centre je to zadarmo? škoda že som to nevedela skorej mihla som tam chodit...pojdeš tam aj na dalšiu stredu? išla by som tam s tebou....

zusika
autor
2. dec 2009

jasne ze v stredu idem...a nie veru...dnes uz nic nie je zadarmo... kazde sedenie je za 3,50€
ved sa vidime v porodnici a tam sa mozeme dohodnut aj na stredu.... 😉
inak ja chcem rodit zrejme v PN-na 99%..tam idem zajtra.... ale pozriem aj TT,za to nic nedam.... ze keby nieco,aby som vedela do coho idem

deda
2. dec 2009

ok tak sa vidime v porodnici...

zusika
autor
2. dec 2009

🙂
Kocky, lucim sa s vami a zelam este pekny vecer 😉

deda
2. dec 2009

aj ja sa lučim idem pozerat tv

olifcek
2. dec 2009

selyma. jo o nastup na md rozhoduje lekar, ale iste sa da dohodnuuut 😉

zuci jo, mne sa mala natahuj az ku prsiam poma;icky a ruckami bubnuje okolo pupka 😉 ale niekedy citim take neprijemne, ako ked Ti beru na cyto vzorku, vtedy asi tlaci hlavkou fajne o krcok...

olifcek
2. dec 2009

je super, ze pozeram telku na notaku a aj netujem 😉

lenica81
2. dec 2009

baby, super fotos mate... zoska, konecne trosku podrastlo to brusko... moje posledne tri tyzdne rastie jak z vody... takze mazem poctivo...

a pohyby o tych ani nehovorim... maly sa toci jak blazen, niekedy mam take divne pocity, ked sedim... ako keby sa tlacil von, popr. mi kope do criev a divny pocit mam pri konecniku... 😀 tak hadam je to ok... ale az v pondelok mi povie doc, ci sa mi uz otocil... 😅

ten monitor uz mam i ja... teda moja sestra mi pon bola priamo v predajni... ale je tam vraj vsetko... vraj pri niektorych diagnozach, ak ma dieta nieco s plucami alebo srdieckom, vraj aj poistovna na to prispieva, resp. cast preplaca... ale nic blizsie neviem... 😒 dufam ale, ze moj drobec bude v poriadku... 😕

olif, tiez to teraz tak prevadzkujem... pozeram krasku v nesnazich... 😉

lenica81
2. dec 2009

ano, este ma napadlo, ze ten monitor dychu co sa dava na plienku... asistentka na kurze ho neodporuca, ze sa moze zosmyknut a pod... ale treba si asi pozriet nejake forum, je to len nazor...

olifcek
2. dec 2009

leni ja modre z neba, ale uz cakam, kedy pojde na jojke kriminalka a potom dalsia a dalsia 😉

lenica81
2. dec 2009

no, akurat som dosla na to, ze som to uz videla... takze kriminalky to istia...

olif, inak ako, uz sa ti polepsilo... setri sa... vcera som bola dlho na nohach a podvecer som uz chodila rychlostou slimaka, lebo ma bolelo v podbrusku... asi sa uz fakt natocil... ale ani sediet dlho nie je ono... v praci to este ako tak ide, ale ked bude to moje brusko rast takou zavratnou rychlostou, zachvilu to bude riadne utrpenie... ☹

zucana
2. dec 2009

tak ja som prave vyprevadila hore do postele muzika...dovolila som mu jest dole v obyvke a urobila cajik a dala par keksikov....a teraz uz musi byt hore...a ja dole idem spravit perinku a lazkam si pri telku...
urobila som nakoniec ryzu s kuracim a cukinkami...celkom mu hcutilo tak som rada...

lenica81
2. dec 2009

zuci, keby aj mne sa chcelo tak varit ako tebe... teda furt vyvaras a tie recepty zneju tak chutne...
nech sa len muz lieci, nech je fit na koniec roka... 😉

zucana
2. dec 2009

no min. rok sme silvestrovali v budapesti na hotelovej izbe lebo muzik ochorel....takze tento snad bude iny...aspon zdravi teda dufam,ze budeme 😉

lucia411
2. dec 2009

ahojte dievcata,
ako sa mate???ozyvam sa sporadicky, nejako nie je cas...doteraz som stale v praci bola a teraz ked uz som doma, tak si davame uz veci pre malu dokopy, chodime nakupovat a tak chystame co nam treba....velmi sa z toho tesime, je az neuveritelne, ako to rychle ubieha....a ja priberam tiez nepekne.....doteraz skoro nic a posledny mes ani nehovorim...vecne len jem.... 😀
drzte sa dievcata a s nasimi detickami, nech sme len zdrave 🙂

olifcek
2. dec 2009

leni vyzera, ze je lepsie 😵

spomal, Leni, nech panva tak netrpiiiiii a Ty s nou...

zuci hlavne odpocivaj a muzik sa snad chytro vyzdravie 😉

lenica81
2. dec 2009

my na silvestra mame zatial otvoreny program... uvidim, ci to nebude nakoniec papucovy vecer a od unavy nezaspim o pol 12tej...

boze, trpne mi noha... slahla som si magnezium... 😠

olifcek
2. dec 2009

luci juj, ci zavidiiim, ale doprajem a tesim s Tebou 🙂

olifcek
2. dec 2009

leni, ze slahla, chiii...

my sme na silvestra urcite doma, hmm

lucia411
2. dec 2009

ahoooj oli,
ty sa mas ako??uz lepsie???

zucana
2. dec 2009

cau luci tak vela nas uz pripravuje 😉
inak ja citam slovenske casaky a pijem caj a vika mi tu tancuje 😀
a teraz mi krici muzik ze ci nepojdeme na silvestra do hor...tak som ho zrusila 😝

olifcek
2. dec 2009

lucka asi lepsie, uvidime, co piatok prinesie....

lucia411
2. dec 2009

ja viem, ja som si vas vela citavala....som aj potichu zavidela, uz ste mali tolko toho a ja furt nic, aj fotecky ste stihli vela porobit, co mna muzik cvakol len par krat terza posledne, lebo brusko mi vyslo az teraz, cize nebolo co fotit 😀 ..no ale s muzikom sme nakupili baby pozor za 1 den vsetko 😀 natrepkali sme vsetko do auta a odniest sme sa nemohli..a teraz mi uz len treba plienocky, kozmetiku, a detske noznicky + odsavacku na sopliky...tod vsio...uz sme v 28 skoro v 29 tt...doktorko ma strasi ze to pride skor...tak chceme byt pripraveny....11.12 ideme do spitalu obzriet porodnu salu a izby, + na prednasku, nas nemocnica pozvala...tak som prekvapena a nedockava

katina2209
2. dec 2009

ahojky tak som sa na chvíľku prihlásila malého som vyprevadila spinkať do postieľky...
deda to máš super aspoň si na pn oddýchneš ja už v práci skoro nezvládam taká som unavená a to musím vydržať ešte do 18teho
olifcek inak ja mám tiež taký pocit ako keby ma malý ťahal odspodu alebo ako keby mi pichal do krčku prst také je to čudné a so stolicou ani nehovorím keď idem raz za tri dni na veľkú tak je dobre aj to ledva ledva a pritom jem veľa ovocia a zeleninky...
martula tak ty už asi ani pracovať nepôjdeš keď si na materskej a malý ti bude mať teraz niekedy tri že?
Dnes som mala na večeru tresku som dostala strašnú chuť a na zajtra varím šošovicový prívarok s udeným maskom mužíkovi do práce

katina2209
2. dec 2009

ja som si tiež šlahla magne B6 🙂 aby som nedostala v noci krče do lýtka dosť nepríjemné olifcek ty si to ešte nemala?

olifcek
2. dec 2009

luci i ja sa chystam kupit veci jednym razom 😉 uz som dohodnuta s kamaratkou, ze ak pride do ke, pojdeme...

kati, jj, take divne s tym krckom to je miestami...na wc nastastie chodim asi kazdy den 😉 ale v knihach pisu, ze uz zacpa zacina...bleeee

sosovica je super na zelezo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre