Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
8. dec 2009

ja by som taaaak chcela oddychovat... ale tazko dat podpisovat zmluvy novemu cloveku, posielat ho na rokovania... keby som v tej firme bola sama, tak ju na isty cas utlmim, bola by to len moja vec, ale hmm, mam tu zamestnancov a citim za nich zodpovednost, nemozem to nechat len tak a tiez dlhodobe kontrakty s klientmi... no, vyvrbilo sa to trocha inak, ako som planovala... ale snad to pocas januara poriesim a aspon nejaku cast zvladnu ludia sami, bezo mna. Tak rada by som sem niekoho posadila a isla oddychovaaaat...

zoska
8. dec 2009

no baby tak mam nakupene 🙂 do porodnice pre mna uz vsetko, do vybavicky pre mimi mi chyba uz len par veciciek..takze viacmenej som ready
aj som si pozistovala kde maju tu odsavcku co chcem a keby ju bolo treba tak muzik kupi 😉

idem asi zamiesit na tie medovnicky...

ja som taka rada ze nepracujem a nemam ani babo ziadne...ja som leniva a furt polihujem...asi by ma museli vyhodit z prace keby som bola zamestnana 😀
jedina moja povinnost je terz skola a domacnost a to sa tiez musim premahat 😒

suzon78
8. dec 2009

maminnka - držím palčeky, aby si našla spoľahlivého zamestnanca a mohla konečne myslieš na seba a bábätko.

suzon78
8. dec 2009

zoska - čo ideš všetko kúpiľ pre bábo, čo nám všetko pre maličké treba?

zoska
8. dec 2009

suzon mam taky svoj zoznam co som si spisovala z roznych zdrojov...poslem ti to do IP 😉

suzon78
8. dec 2009

zoska - v ktorom ročníku si, ja už mám Bc. za sebou a rozmýšlam, ši si ešte neurobím popri materskej dva roky Ing. , len neviem či to budem popri dieťatku zvládať, časovo a finančne.

suzon78
8. dec 2009

zoska- jéééj si zlatá, ďakujem, veľmi mi tak pomôžeš.

maminnka
8. dec 2009

Suzon, ja myslim, ze sa to da... poznam maminu, co to zvladla s troma detickami, malymi a dokoncila skolu.. pokila to teda nie je STU, medicina alebo ine velmi narocne fakulty

zoska
8. dec 2009

suzon ja uz koncim...som v piatom, pomaly uz skuskujem, tento rok mam toho menej, vacsinu budem mat absolvovanu v decembri a dve skusky v januari
potom este musim stihnut odovzdat diplomku...na ktoru uz mam sice materialy ale este som nezacala pisat 😒
no a statnice v juni, ale mozno ich presuniem na september...

zoska
8. dec 2009

tiez si myslim ze sa to da zvladnut, len treba mat vela odhodlania..u nas studuju niektore kocky dennou formou a porodili na konci prveho rocnika a uz su v piatom, maju individualny plan a zvladaju to 😉

suzon78
8. dec 2009

zoska - fíha, tak si šikuľka, to už máš fakt na dosah, to už čoskoro dobojuješ
maminnka - no veľmi by som chcela, tie dva roky nie je až taká dlhá doba, ja mám odbor ekonomika a manažment malého a stredného podniku, dá sa to zvládnuť a baví ma to, len ťažko predvídať ako bude a či by som to zládla.

suzon78
8. dec 2009

zoska - denná forma nie je spoplatnená?

suzon78
8. dec 2009

zoska - ďakujem Ti veľmi pekne za ten zoznam už mi prišiel. Poštolkové nohavičky, sú to vlatne tie ortopedické?

zoska
8. dec 2009

denna forma nie je spoplatnena pokial si nepresiahla standardnu dlzku studia...cize ak neopakujes rocnik alebo nestudujes uz druhu skolu tak platit nebudes

pozeram ze si zo Ziaru, takze asi rozmyslas nad BB,ze? ten odbor studuje moja kamoska a viem ze je dost narocny, ale spominala ze ma spoluziacku s babatkom, tak snad sa to da 😉

zoska
8. dec 2009

ano postolkove su tie ortopedicke...
rado sa stalo 🙂

suzon78
8. dec 2009

zoska - no pravda je taká, že v BB na UMB som aj ja študovala tento smer na Ing. popri práci a predstav si v 5. ročníku mi jedna profka nechcela dať skúšku z ekonómie, z ktorej už mimochodom mám štátnicu a furt robila problémy, dokonca viem, že niektoré jej zaplatili, aby im skúšku dala, ja som to nedokázala, tak som sa na to vybodla, mám urobených cca 20 skúšok, čo by bola škoda hodiť za hlavu, chcela by som si ich dať uznať, ale išla by dom do ZV síce na drevársku, ale majú tam odbor manažment MSP a všetky predmety sa zhodujú. Je to taký môj nedobitý cieľ, chcela by som to dokončiť, veď je to škoda, len neviem, či ešte budem mať na to síl.

alex
8. dec 2009

jááj baby a kamoška mi poradila si kúpiť pre bábo čípky a sirup na teplotu a mať to doma. Aj keď také maličké bábätko by teploty nemalo mať, ale istota je istota. Mňa by to normálne nenapadlo, ale je pravda, že lepšie to mať v zásobe doma, ako potom behať po lekárňach.

maculik
8. dec 2009

ahojte, tak som doma od kaderníčky a len oči otváram, koľko ste toho dnes popísali, nemám šancu dočítať 😉

alex, je dobré to mať, aj keď pre takého drobca stačia na začiatok aj homeo čipky Viburcol, Adelka ich mala asi ako 10-dňová, keď mala okolo 38,5 teplotu. Tie sú aj také na ukľudnenie a pre novorodencov sú šetrnejšie. Len nie každému možno zaberajú.

no, malá je hore, dlho som tu neposedela, tak zase neskor 🙂

zoska
8. dec 2009

jaaj suzon to by bola skoda nedorobit to, ked uz mas tolko za sebou...akurat minule vravela kamoska, co studuje na ekonomickej, ze keby sa mala este raz rozhodnut tak ide do ZV, ze je to tam menej narocne....
ak sa rozhodnes dokoncit to, tak zelam vela stastia a síl 🙂

alex a ake cipky a sirup?? ten nurofen pre deticky? ja iny teda nepoznam, ale myslim ze ten je aj pre take malinke...

juj idem ja uz tie medovniky zacat robit lebo neskoncim tymto stylom ani o polnoci...

suzon78
8. dec 2009

díky zoska za podporu, uvidím, možno to dobojujem 🙂 Príííjemné pečenie sladkým medovníčkov.

idem už aj ja off, dačo si idem dať pod zub, už ma bola oči z monitoru a aj malá kopká. Pekný dník vám všetkým.

olifcek
8. dec 2009

suzi sskus to aspon/ okolo malickeho baba budes mat hodne prace ale i na ine budes mat cas. ja to sudim podla seba, ked som studovala, stihala som v pohode i pracu, denne cvicit, i s milym randit, na anglinu i nemcinu chodit, von s babami, na turistiku....ked skola skoncila...uz som nestihala skoro nic, nechcelo sa mi, chiiii....

olifcek
8. dec 2009

zajtra idem na gyndu dat krv...hmmm...to na zaciatku i teraz n KONCI zistuju HIV, syfilis a pod.? asspon tak som to pochopila

zoska
8. dec 2009

olif tak toto vobec netusim ci zistuju, mne dr. nic nehovorila...poradnu mam medzi sviatkami a o brani krvi nebola rec 😕

medovnikove cesto odpociva v chladnicke, dufam ze sa nebude moc lepit 😉

zoska
8. dec 2009

jaj a este som zabudla...
cukruska drzim palce silno...tfuj, tfuj, tfuj 😀 😉

olifcek
8. dec 2009

zosi na zaciatku brsli krv na 10 testov, to boli tie hiv, zltacka, tbc a pod. no a na konci teshu, resp. okolo 32tt beru posledny krat krv na krvny obraz, a hiv a pod. tak len scem vediet, ci to to iste x;o)

a jo, protilatky mam super, takze paradicka x;o)

zucana
8. dec 2009

my sme prave dopozerali film a tolko ste popisali 😉
teraz mi muzik odstavil dzus a dala som si zelezo a malej tu citim noziky jak vykopkava 🙂
gari mne na cmv uz neberu lebo uz som to prekonala v minulosti (myslim ze aj olif to mala pozitivne ze to prekonala a tiez to uz nekontroluju) ale tebe tusim na zaciatku vysli aj Igg aj Igm ak sa nemylim tak asi pre kontrolu...
olif mne beru kazdy mesiac krv a na hento mi brali na zaciatku tak neviem ci aj na konci budu...
zosi supis aj ja uz ma skoro vsetko len to este prebrat a poukladat 😀 nechce sa mi...
a tie veci take na horucku a tiez odsavacka a tak ...ked bude treba poslem kupit 😉

zucana
8. dec 2009

olif a ake protilatky?

olifcek
8. dec 2009

inak ta odsavacka na sopliky...to sa fakt da namontovat aj na vysavac? a neublizi to paq babu? ved to musi inak tahat....ci? je tam nejaky regulator tahania, resp.satia?

olifcek
8. dec 2009

zuci nieco ohladne krvi k babatku, zltacky a pod. len kukli, a povedali, ze protilatky vysli na jednotku...ale nikdy som presne nevedela, co mi to vtedy robili...resp. na co presne tu krv brali...;o) vola sa to, ze protilatky...

zucana
8. dec 2009

nechapem olif...protilatky totiz vyjdu ked si uz nieco prekonala alebo bola proti tomu zaockovana...napr. zltacka AB ja som bola ockovana tak mam protilatky...cmv som prekonala mam protilatky, ked si prekonala ine virusove ochorenia mas protilatky a potom protilatky akurat kontroluju ked mas negativ...
ale tak ked ti povedali ze je to ok tak je to ok...len neviem co mysleli tym na jednotku 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre