Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
14. dec 2009

ja som kupila najprv 80 ale potom som ich vymenila za 70, tiez sa mi zdali velke, ved po postoliek sa nebude dlho balit

zoska
14. dec 2009

zuci akoze to su ine palky za lekarov u vas...normalne luxus mat dieta ☹
ale fajn ze ste v poriadku 😉
medzi 4.1 a 22.1 ziadna konntrola? to sa mi zda dost dlhy interval 😕

zucana
14. dec 2009

veru zosi a zahlasil ze 4.1. potom 22.1. a potom pri porode...akoze velky srandista..tak sa pytam ze a ctg nebudeme robit a on ze jaj no to sa dohodneme v januari...

maminnka
14. dec 2009

caute zienky, tak som si sem zasa na chvilku zasadla...

Zucana, ozaj zvlastne, ze vyse 2 tyzdnov ta ten lekar nepotrebuje vidiet... nuz ale, iny kraj, iny mrav...

zucana
14. dec 2009

neviem co mam robit...on proste videl ze je dost hore a aj som zavreta a ze nehrozi predcasny porod...tak asi preto taky zaver ale podla mna uvidi podla situacie 4.1. co sa mi zda itak dost neskoro od teraz su to 3 tyzdne...
uvidim co povie 4.1. snad bude vsetko ok a potom sa s nim dohodnem co dalej...muz vravi ze on vie co robi ze rodi deti stale...a ze nebudeme platit 150 eur tyzdenne ale tak ja fakt neviem.....v najhorsom mu to potom poviem....

maminnka
14. dec 2009

Zucana, ale v Tvojom pripade, ak je vsetko OK a si uz v 34.tt, je to podla mna v poriadku, ja by som sa tiez spolahla na doktora. Podla mna mozes byt pokojna.

zucana
14. dec 2009

len ma stve ze mi nerobil prietoky...
povedal ze sa robia len ked by bol problem ze babo nerastie a ze moje rastie a vzdy je skoro presne na tyzden...

joanna333
14. dec 2009

ahoj zuci, ja som sa tiez pytala dr. na prietoky a povedal, ze kym je vsetko ok, tak sa to nemusi robit. neboj,,,

lucia411
14. dec 2009

Zucana ahoj,
ja mam podobneho lekara, ten sa do nicoho nehrnie, ja ked pocuvam ake testy a vsetko mozne robia babam na SK tak sa mi hlava toci....ja chodim len pravidelne raz do mes k lekarovi, a stale je to o tom istom, vaha, krv, tlak, ultrazvuk, moc....2x ma pozeral aj prstami....pytala som sa tiez na vysetrenie pred porodom, on ze uvidime sa v januari, a potom este vo februari ak to bude vobec potrebne, ziadne CTG a co ja viem co,vravi, ze tie vysetrenie mi urobia ked uz pridem na porod, tak fasa...uplny flegmatista 🙂 mam skrateny krcok, pytam sa ci je to ok, on ze no nie, ale tak davajte pozor aby ste neporodili skor, co sa moze stat... 😝 no tak easy asi!

zucana
14. dec 2009

baby no prave som volala s kamoskou taliankou co rodila pred 3 rokmi a ze tu to tak chodi ze raz do mesiaca ako pise lucia...ze mam byt rada ze ten moj ma aj na monitor zoberie...
ze tu ti ho robia az ked prides rodit...
takze tak...idem urobit rychlo veceru muzovi lebo pride z fotbalu...snad cely 😅

lucia411
14. dec 2009

a baby co su to tie prietoky???ja nemam sajnu.... 😖

olifcek
14. dec 2009

luci iny lekar, hehe

baby, ja ani netusim ake velke plienky mame...hehe...sme nekupovali, mame od svokricky...ale som sa prave s manzelikom dohodla, ze zajtra, pozajtra, povyberame vecicky od mojej segry, ktore bude treba oprat, a zmerame aj plienky a pozrieme, v akom su stave, nech sa v nemocne nehanbim, ak nahodou niesu pekne, a nerobila by som si tazku hlavu, ci su 70x70 alebo o 10cm viac x;o)) to sa posklada x;o)

zuci no super, ze je vsetko ok, len za tie peniaze by Ti aj prietoky mal na poziadanie urobit...

to brusko ma dnes celucicky den boli ako pred menzes, hech...snad to uz zajtra bude ok, mozno mi len malicka na nieco tlaci..

hajdy, hech, prepaaaac, nechcela som strasit x;o)

olifcek
14. dec 2009

jeeej, odpisala mi ta baba, ktora mi kociacik, vajicko a ine veci podarovala, ze to vajicko co mame, je od narodenia, tak paraaada,aj popis mi dala, ako tam malicku dam, juuuj, sa tesiiim x;o))

a uz mi posiela jedna baba hniezdocko, dalsia pyzamko, osusku i francuzku deku, tesiiiim, este idem prezistit tu tasku, ci uz je tiez na ceste x;o)

olifcek
14. dec 2009

lucka to robia na utz...pozeraju pupocnu snuru a to, ako cez nu prechadza kyslik,resp. okyslicena krv a vyziva babatku...tiez pozeraju, ci je pupocna snura ok...zaroven pomeraju babo, v podstate to, co zucanka pisala...mne merali u malej aj hlavicku, lakte a tak...

zucana
14. dec 2009

len olif on nema taky utz 😒

olifcek
14. dec 2009

zuci hmm...

ewelyne
14. dec 2009

ahojte babusky,

pekne ste sa rozpisali 🙂

hlavne, ze vsetci drobci este pekne v brusku oddychuju a nestrajkuju.
Oddychovat by sme mali uz asi vsetky povinne, len nie vzdy to ide,ze? Ja som dnes vyupratovala cely byt a asi sa z toho budem spamätavat dalsie dva dni... no nabuduce si dam toho menej urcite.

Zvlastne je to s tymi kontrolami a vysetreniami... a zucana, tie palky, ze vysetrenia, normalne si neviem predstavit, tie co si to nemozu zaplatit, co potom robia???

No a nas, co mala ma ten pupocnikovy sal okolo krku, si objednali na 12.1. a aj to nas bude sledovat potom asi kazdy tyzden sice,ale je to mimo poistovane, tak budeme musiet zaplatit vsetko...
no ale urcite to nebudu take palky ako ma zuci v IT. Ale aj tak divne, platime kadeco a dobrovolne DNP a neviem co vsetko, od dani az po... a ked treba, tak si musite zaplatit...

Studentkam vsetkym vela zdaru s BC, DP 🙂
to sa zvladne 🙂
ja som ju pisala s malym zavesenym na krku 😀

inak plienky som ja vzdy prala na 90°a rozmer mame klasicky- to neviem aky je... taky ake boli kedysi...

a na ritku mame od mala tento kremik nechtikovy kojenecky z weledy a aj olejcek.
http://www.weleda.sk/kozmeticke-pripravky/staro...
je fakt fajn a prirodny. napr. sudocrem malemu robil vyrazticky a rybilka mi strasne smrdela... a aviril je taky velmi tuhy neviem a nie je prir.
ale je to indivindi, inemu babatku sudocrem sadne napr.

ako s epi vysoko individualne ako pisala maminka... to fakt... uvidime, ako to vsetky zvladneme a uz sa tesim na to, ked tu budu vycapene spravy typu- uz to zacalo 🙂 a sme doma 🙂 a tak 🙂

zuci, mne tie prietoky kukali normalne cez brusko klasickym obyc. utz, mozno kukal a nepovedal, aj taky su partizani 😉

ja sa musim vzdy zasmiat, ako nas tu pred Vianocami vsetky upozornuju na dietu a vyvazenu stravu 🙂
no kto nezhresi? ja urcite ano... 😉 juuuj ale len kuscok 🙂

olifcek- k tej bolesti, ja neviem, ale prah mam nizky podla mna, ale zuby ma boleli viac 😀
ja neviem, ci to ten adrenalin a dalsie hormony tak potom urobia, ze proste mas pocit "plynu" aj bez plynu 😀
ale ked drzis to drobatko a citis jeho prenadhernu vonu- to si dodnes pamätam ako by to bolo pres minutou, normalne zabudnes na bolest...na chvilu

😉

zucana
14. dec 2009

no tie co si neplatia privatne maju nakor na 3 utz za cele tehu a svojho gyndaka u ktoreho platia za kontrolu (bez utz) 20 eur...a 1 krat do mesiaca....
no ja zacinam zajtra dietkou aby som mohla cez vianoce zhresit 🙂

ewelyne
14. dec 2009

zucana 😉

baby a citala som, kdesi ste pisali, ze je dobre lezat na lavom boku? 😕
lebo mne sa prave na tom neda a skoro stale som na pravom... nieco zle?

ewelyne
14. dec 2009

inak mne to s tou dietkou tiez ide pomaly, ale cele sviatky dietovat nevydrzim... 😅
ked si predstavim tu lenivost moju vyvalenu na guaci pred rozpravkami, tak ´budem stale nieco zut 😅

zucana
14. dec 2009

hej je lepsie na lavom lebo na pravom sa obmedzuje prisun kyslika pre babo a aj kvoli polohe...ale moja tiez ked som na lavom tak protestuje...

ewelyne
14. dec 2009

no ved to ta zahaji stale boxerske preteky a je... hlavne v noci ju to velmi bavi, cakam ako sa dnes zasa "vyspim"

nerozumiem, kvoli comu je tym padom na pravom obmedzeny prisun kyslika?

ewelyne
14. dec 2009

zucana a co este nespinkate vy dvojka?

zucana
14. dec 2009

ani ja..ale to som citala len moj doktor mi povedal ze mozem spat ako chcem....tak ale on je partizan
idem uz hajat dobru noc snad sa do zajtra vyspim...

ewelyne
14. dec 2009

dobru n. 😉

olifcek
14. dec 2009

mne moj lekar o spani nevravel nic, zajtra si spisem otazky nanho, a toto bude jedna z nich, ziaden z lekarov mi totiz doteraz sam od seba nic nepovedal....ci preto, ze je mala dolu hlavkou a je teda jedno, na ktorom boku som, ci preto, ze je prisun vsetkeho dobry....ved i ked mi robili prietoky, tak si ma dala lekarka na pravy bok, lebo na chrbte nemohla zmonitorovat prietoky, jak sa mala stale hybala...a vlastne ani na pravom to neslo, lebo sa stale hybala, az na lavom boku to vyslo, ale i to sme sa nacakali..hehe...tak ja neviem

dobru tym, co uz sli haji

ewelyne
14. dec 2009

olifceeeek ahooooj sova 😉
takze nie som sama 😀

ewelyne
14. dec 2009

ja uz neviem vyjst z tych lekarov 😀 mam mischung, kazdy daco ine a kazdy inak. co uz..

inak mam story z busu 😉 sme sli s kamoskou a taka starsia ukecana pani, nam zacala rozpravat,
ako ide domov a ako ju tam caka 5 maciciek 🙂 a ake su to mile zvieratka a vyborne spolocnicky pre zeny. a kamoska, ale ze pre tehu isto nie a teta, ze aaale coby, to tie vymysly- akoze toxo atd.... tak sme sa nasmiali a napadlo ma, ze ak ma niekto tolko maciek, tak aj on moze prenasat toxo ako nositel? ci to len priamo to zvieratko?

a este story co sa tyka zvierat v byte-
tak jedna znama mala zakazku v jednom byte, kde mali male miminko, ani nie 2 mesiace... gigantikusch hada, take chlpate velke pavuky, co su vacsie ako myskya...macku a samozrejme chovali mysky biele ako potravu pre hada a pavuky... no nic, ale co je vela to je vela...aj na 3-i. byt... ci len mne sa zda?

olifcek
14. dec 2009

hajdy skus jeziskovi dat tento link pre seba x;o)
http://www.hej.sk/male-domace-spotrebice/obchod...

olifcek
14. dec 2009

ewe neboj, ta pani to neprenasa x;o)

aaa...fuuuuj, take v byte, tolko vela a este ked je tam malinke...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre