Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

katina2209
15. dec 2009

veru medzi kojeniami tak dve tri hodky ale je to individuálne... niekedy si môže pýtať aj každú hodku keď si málo vytiahne treba mu dať vždy keď si pýta

garonka
15. dec 2009

olif dobra otazka to sa treba informovať či v šaci prikladaju hneď či až po dôkladnom prezretí babenka

janielah
15. dec 2009

oli, na dobu neurcitu ma zmluvu, s trojmes.skus.dobou...tak sa mi to celkom pozdava, dakujem mojka.
mamicky druhorodicky, s cim ste si natierali prsia medzi kojeniami, aby nepopraskali, ked sa naleju mliekom? nie bradavky, ale prsia cele. Je na to nieco?

andrea2603
15. dec 2009

jani, detským Nivea krémom.

katina2209
15. dec 2009

nie olifcek to s tými prsiami nie je pravda a treba striedať prsia mne zvykol malý jedno kojenie z jedného piť druhé z druhého tak som striedala môj synček keď sa narodil mal 50 cm a 3690 gr. očistili ho hneď mi ho priložili k prsníku ešte kým som bola na stole tam kontrolujú či má vyvinutý ten sací reflex to je neopísateľný pocit až sa vám chce plakať od radosti

katina2209
15. dec 2009

ja s normálnym nivea telovým mliečkom ale iba prsia nie bradavky

janielah
15. dec 2009

andy dakujem, to je speci nejaka detska nivea?

olifcek
15. dec 2009

janka tak potom ma uz po skus. dobe narok na 20 alebo 25 dni dovolenky, jasne, ze to je dovolenka na cely rok, ale je to jeho narok xo)

kati a aj ho nechaju napapat sa? ci len, ked sa prisaje, hned to babo vezmu?

andrea2603
15. dec 2009

Mne nepriložili ihneď ani jedného /pravdou je že som na tom nejak zvlášť netrvala/ .

Ja som kojila na požiadanie 😉

katina2209
15. dec 2009

vezmú ho ja som rodila večer a doniesli mi ho ráno o šiestej sestričky im dávajú zatiaľ striekačkou glukozu to im stačí pokiaľ nie je mliečko mne sa začalo tvoriť tak po dvoch dňoch

andrea2603
15. dec 2009

Nivea má detskú kozmetiku, tak ten krém v takom modrom kelímku.

Detičky mi priložili až po tom ako ich obliekli a dali do prerinky, ale zvyknu priložiť aj hneď ako porodíte, také holiatko malé 🙂

andrea2603
15. dec 2009

Mne tak na 3.deň prišlo mliečko, ale prikladať treba vždy a hneď, často.

olifcek
15. dec 2009

a ked nejde mliecko, tak co im davaju?

olifcek
15. dec 2009

cely cas glukozu? 😕 😕

zucana
15. dec 2009

nie olif prejdu na umelu vyzivu....

katina2209
15. dec 2009

no v ružinove dávali materské mliečko baby ktoré mali veľa mliečka si odsávali a dávali pre detičky,ktorých mamičky ešte mliečko nemali

katina2209
15. dec 2009

po tej glukoze olifcek

maminnka
15. dec 2009

ja myslim, ze deticky prve dva dni ani nemusia papat, aspon tak nam to hovorili, maju este dost zasob z bruska...

ale ste toho nakecali 🙂 to je len dobre, aspon na nic dolezite nezabudneme...

zucana
15. dec 2009

ja neviem ci by som chcela aby mojej malej davali nejakej inej baby mliecko....co si o tom myslite?

maminnka
15. dec 2009

Zucana, to mliecko sa najprv myslim, sterilizuje alebo nejak specialne urpavuje, ale mas pravdu, znie to cudne, ze ma moje dieta dostavat mliecko od cudzej zeny...

zucana
15. dec 2009

neviem maminka...v mliecku je totiz vsetko co ide cez tu maminu....to by som asi skor brala tu umelu vyzivu....ale pochybujem ze tu to tak chodi....

kvietok23
15. dec 2009

ahojte, mate uz vybavicky? ak by ste nieco potrebovali, mam kooopec krasnych veci, od HM, Zara, cherokee, next, loana, vsetko velmi pekne, malo nosene. Ak by ste boli z BA a okolia, oplati sa prist pozret 😉

maminnka
15. dec 2009

zucana, neviem ako je to kde, ale v BA na Antolskej neviem o tom, ze by detom davali mlieko od inych matiek. Davali umele, ak mal niekto fakt problem s kojenim.

zucana
15. dec 2009

😉

maminnka
15. dec 2009

aaaaaaaaaaale hadam sa nam vsetkym podari kojit a bude to nase mliecko, co babatka dostanu 🙂

zucana
15. dec 2009

ved to..lebo ja to kolostrum este nemam...ale mami na kojila mna a segru do 2 rokov... 😅

katina2209
15. dec 2009

no baby tak materské mlieko sa dokonca aj vykupuje neviem či v každej nemocnici,ale poviem vám,že je dosť drahé a určite je lepšie ako umelá výživa a samozrejme asi sa sterilizuje, také podrobnosti už neviem...

zucana
15. dec 2009

kati ja som o tom pocula...ale cez mlieko moze prejst hocaka infekcia ktora pochybujem ze sterilizaciou sa nici...ale popytam sa kamosky pediatricky a dam vediet 😉

katina2209
15. dec 2009

ja viem,že kolegovi sa narodilo nedonosené dieťatko a vykupol materské mlieko z nemocnice tak neviem čo je lepšie kto má možnosť nech sa opýta

martulanr
15. dec 2009

jééj už kojíte 😀 ja som mala na prsia olej weleda aby nedopraskali ale dopraskali aj tak bo som bola ako pamela neprajem to nikomu mat take plne prsia som musela stale nosit vlozky do podprdy lebo mne mlieko striekalo 😀 stacilo len dat dole podprdu 😀 uz sa mi muz smial ze som ako hasič

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre