Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
21. dec 2009

blumka super ze si doma 😉 som cakala dnes dobre spravy o tebe a vyplnili sa, tak si uzi tie Vianoce na 200% 😉

maculik
21. dec 2009

zoska, tak gratulujem 🙂
jeeej, a bridget jones by som si hned pozrela, aj to chcem na dvd, a neviem zohnat ☹

no, mala je hore, tak zatial sa lucim

olifcek
21. dec 2009

Juj, ja by som tak uvitala domace kolaciky. Aj sestricky by som ponukla, fakt sa staraju, klobuk dolu x;o)

matka331
21. dec 2009

olif to je dober ze sa tak starajuu aspon sa tam lepsie citis ked tam mas prijemnych ludii pri sebe....

selyma
21. dec 2009

Ahojte babky. Olif vydrz, aj to bude. Pozdravujem Olivku.
No a k tomu CS. V tehu knizke mate napisane, aka je tolerancia v ktorom tyzdni. Ak si vsimnete, hned na druhej a tretej strane je napísane Cervikalne skore, ci je zachovany, vyrovnany . . . a su tam take malilinke obrazky. No a hned pod tym je napisane Maximalna tolerancia PRIMI, MULTi. Su tam cisla, kolko je najvacsia a kolko najmensia tolerancia CS v danom tyzdni.Napr v 26 tyzdni je 3 - 4,v 30 tyzdni 5 - 6, .....
Je to vsetrko v tej knizke. 😉

selyma
21. dec 2009

No a Supi, v 33 tyzdni je maximalna tolerancia (PRIMI) 6 - 7 (MULTI) , takze si v norme

selyma
21. dec 2009

Hm , ale vas tu je. Ja si vzdy asi vyberiem taky nespravny cas, kedy vsetci spite, peciete alebo neviem co. 😖

selyma
21. dec 2009

Olif, neviem ci som ti uz povedala, ale mala Olivka je krasne babanko. Si pysna, co? Aj tatik.

selyma
21. dec 2009

No a boli sme v tescu, kupila som tam nejake vecicky pre babo, teraz sa len modlim, ci to jej bude dobre.

maminnka
21. dec 2009

Sely, ja tu som, ale nestiham pisat, konecne na dnes koncim pracu a presuvam sa domov za mojimi chlapmi.
My mame konecne doma uz aj vysielacky, deky... to je to, co nam este chybalo. Teraz uz len lekaren a zdravotnicke potreby, nejake nocne kosele pre mna... no, je toho este dost, co mi chyba.

selyma
21. dec 2009

Ahooooooj clovek 🙂 - maminka.
Aj ja mam uz deky pokupene, kupila som v jisku tie lacne, po 4 € asi. Ale su pekne. Len take do postelky . . .
A zdravotnicke, to nemam vsetko. Ale mam uz nejake tena vlozky, jednorazove podlozky, ale pre babenko este ziadne kremiky na zadocek, ani na vlasky. To moje bude mat isto take dlhe ako Olivka, lebo mi sme obaja tmavovlasy

selyma
21. dec 2009

Vysielacky chcem aj ja, lebo v dome sa mi zidu.

matka331
21. dec 2009

sely a budes rodit v presove?na humensku nemocnicu si nepocula nic ako sa tam rodii a podobne?

matesl
21. dec 2009

ahojte aj ja som uz tu ;)

babulky a kolio tych dek kupujete pre male?

selyma, aj my sme obaja tmavovlasy...tak snad sa mi nenarodi blondacik 😀 to by som nevysvetlila 😀 😀 😀
kremiky pre babo nemam ani ja...ved keby, muz kupi v lekarni snad mu nieco poradia, ja tomu tiez nerozumiem, tak to je jedno a to astiha aj ked budem v spitali 😅

janielah
21. dec 2009

Ahojte babky...ja som taka dojata (Zusika suhlasim s Tebou), ked si citam Olifkyne prispevky...Jezisi, ze ako si ju pritulila na telicko....joooooj...

No ved sa i my dockame.. 🙂

Ja som zas pre zmenu dostala nejaky iny vytok...neviem, ci mam ist k doktorovi, alebo cakat na dalsiu poradnu, ktora je az 4. januara... Poradte...

selyma
21. dec 2009

matka, tak ja idem do Po, aj to len preto, lebo segra tu ma niekde kamosku, aby sa postaral. O humenskej som nepocula nic, a to je asi tiez dobre, lebo som aspon nepocula nic zle.
To s tym blondakom som podobne. Tiez si myslim , ze take veci sa uzh daju narychlo kupit v kazdej lekarni. No a co sa tyka tych diek, tak ja som do nich chora. Mam 3: 1 zabalit ked bude vonku zima, alebo prikryt
2. do postielky, nad matrac, aj ked neviem, ci to potom tam aj tak nedam plachtu a posledna do c estovnej postielky, ktoru budeme mat v obyvacke. Takze ja som vybavena v tomto smere dostatocne. A ked bude vacia tak ju dam na zem na deku. MAme tu doma dost chladno od zeme.

selyma
21. dec 2009

janielah, vytok mam aj ja ako som uz skor pisala. Rano ked vstavam, tak mi vytecie trochu, ked som v meste, tak mi trochu vytecie. preto menim a intimky. Ale je to take jednorazove, ze nemam to zas cely den. Aj mi brala dr. vyter, vsetko je vsak OK. Ja by som vsak take nieco nebrala na lahku vahu. Ty mas mozno nieco uplne ine. Ale ked mam za seba povedat, ja mam ten vytok uz dlho, asi od druheho trimestra, najprv som si myslela, ze je to nieco v tehotenstve bezne a tak som do poradne kvoly tomu nesla. A som tu. TAk neviem ako sa ty rozhodnes

zucana
21. dec 2009

aky vytok janinka?

janielah
21. dec 2009

taka som na nervy z toho, lebo tiez mam vytok pocas celeho tehotenstva, ale teraz sa mi zda, ako keby to zmenilo trochu konzistenciu...

a zajtra mam na vysetrenie posledny den, ale nemam sancu sa tam objednat, lebo bude uplne plno, ale tak zas neviem, ci nevadi, ze budem tolko cakat... ☹

selyma
21. dec 2009

No dobre babky, pokecala som idem papat. Ahoj zatial

matesl
21. dec 2009

no tak to my sme na prizemi takze tiez zima od podlahy...ale mam kopu diek z kika a Ikea..tak na to pouzijem tie. do kocika som poriesila len jednu novu...ale ved to sa da kedykolvek dokupit. a na leto chcem potom taku lahucku bavlnenu...takze priebezne dokupim.

a s tou detskou kozmetikou sa utesujem, ze aspon tomu neskonci zaruka 😀
a vraj v porodnici dostanem nejaky startovaci balicek, tak uvidim co tam bude 😵

janielah
21. dec 2009

ty, zuzik, taky do zlta trosku ... a niekedy sa mi zda, akokeby zapachal...no neviem, ci si to nenavravam... ☹

zucana
21. dec 2009

jani ale je biely al. bez farby?

janielah
21. dec 2009

taky bielo-zltkavy....

selyma
21. dec 2009

jani, tak ten moj bol ako slina, biely, ale nezapachal, takze chod k lekarovi, mozno ti na to nieco da a urobi vyter

janielah
21. dec 2009

no jo, tak ja tam budem zajtra volat, ved snad budu ordinovat i medzi sviatkami...keby nahodou nie, existuje nejaky babsky recept, co zatial na to?

selyma
21. dec 2009

ano, zavolaj. Recept na to nepoznam. Cakat. Asi to

janielah
21. dec 2009

dik moja....no na porazenie...akokeby som toho nemala dost...ach ja... 😔

matesl
21. dec 2009

jani
a aj ta pali nieco?

andrea2603
21. dec 2009

Blum, super,že Vianoce stráviš doma 🙂
S tým cervikálnym skóre je to tak ako píše Selyma. Vôbec to číslo nemusí označovať otváranie sa. Hodnotí sa tam až asi 5-6 parametrov krčka, napr. tuhosť, orientácia a.... . Ja som mala 3 už v 25tt.a vôbec som sa neotvárala a ani sa mi krčok neskracoval. Zajtra idem na poradňu, tak uvidím ako teraz.

Ten výtok to je moja nočná mora. Taký žltý keď mám, trochu zapácha a aj začína svrbieť, tak to mám kvasinky. Naposledy keď som mala, tak bol len taký žltý, ani som si ho neuvedomovala, ale keď ma gyn. na poradni pozeral, tak hneď zahlásil, že sa mu to nezdá, tak mi urobil stery, poslal do labor. a mala som tam nejakú baktériu 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre