Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

suzon78
2. jan 2010

tak tomu sa teda hovorí iná náhodička... 😉

zucana
2. jan 2010

olif tak ma neskusaj 😀 mozno ze som ju nakoniec aj povedalaa...a isto aj petronelku 😀 😝
jani ja to tak citim ze ty budes pekne na termin alebo blizko terminu 😎
seba citim trosku pred terminom....ale moznoze budem est aj prenasat 😀

alex
2. jan 2010

Babuľky máme nový album vytvorený, je tam tabuľka s už narodenými detičkami, tak tam potom môžete hodiť foto drobčekov. Vidím že olifcek už urobila albumček pre Olivku, tak potom pridaj jednu foto aj do tohoto spoločného, ak chceš.

maminnka
2. jan 2010

Zuci a co ja? Aj ja si prosim proroctvo 🙂

blumka
2. jan 2010

zuci ty bosorka a jaaaaaaaaaaa? 😉

blumka
2. jan 2010

alex hod tu link na ten albumcek 😉

olifcek
2. jan 2010

mozno loginka vyplnila v tabulke, kde chce rodit x;o) ale jo, kto vie, ako to ponahlalo a ci stihla...

janielah
2. jan 2010

zucik,tak dakujem zatial,i ked ja by som sa nakoniec tiez asi skor nebranila.. Ozaj babky,ja zhanam ten malinikovy caj. Uz som pytala v troch lekarnach a zevraj sa take nic nevyraba.. Neviete mi poradit ako a kde zohnat ten caj?

olifcek
2. jan 2010

alex daj mi heslo a meno, pls x;o)

suzon78
2. jan 2010

alex šikuľka si 😉 díky za albumček, blumi díky uložila som si odkaz..tak už sa bude zoznamček, len pekne napĺňať.. 🙂

suzon78
2. jan 2010
sisiska
2. jan 2010

loginka, gratulujem ku krasnym zdravym babatkam...

janielah
2. jan 2010

Suzi, dakujem a to je ten, ktory nam ma pomoct pri porode?

olifcek
2. jan 2010

a ja doplnim tu nasu na gmaily...kro tam nie je a chce byt,. nech mi napise do IP x;o)

sisiska
2. jan 2010

garonka, zucana, niekde par stran dozadu ste sa tu bavili o klobase v kapustnici...preco by sme klobasu nemohli jest? myslim uvarenu klobasu...kvoli toxo? ta by sa vsak varom mala znicit, ci nie? normalne ste ma naplasili, lebo ja varenu klobasu jem normalne...

suzon78
2. jan 2010

našla som aj samotnú ostružinu, cez web mojalekaren nakupujem aj ja...

http://www.mojalekaren.sk/hil-ostruzina-malinov...

sisiska
2. jan 2010

ozaj, babule, a zo suseneho ovocia toxoplazmoza nehrozi?

zucana
2. jan 2010

baby ja dam potom vediet ked budem mat predtuchu 😀
juuuj jak som sa prejedla...tu zacina karnevalove obdobie a robia tu take speci kolace...len su smazene....a plnene kremom a s hrozienkami nieco ako sisky ale lepsie...ale ja predsa nemozem 😅

suzon78
2. jan 2010

jani toto som našla...

Listy ostružiny malinovej
Jednou z najčastejšie používaných rastliniek pred pôrodom je zaiste tzv. maliník. Ide o listy ostružiny malinovej, ktoré sa užívajú v podobe čaju. Tento čaj sa potom popíja od ukončeného 34. týždňa (niektorí odporúčajú až od ukončeného 36. týždňa) a jeho úlohou je pripraviť maternicu a pôrodné cesty na veľký výkon. Mnohé mamičky, ktoré sa spoľahli na silu maliníkového čaju, veria, že práve tento „zázrak“ prispel k rýchlemu a hladkému priebehu pôrodu. Čaj z listov ostružiny malinovej zakúpite v lekárňach alebo predajniach s čajmi.

takže skôr ten cez ten druhý link si objednaj, to je čistá ostružina
😉

cukruska1920
2. jan 2010

Ahojte... zelam vam vsetko dobre v roku 2010, aby sa vam narodili zdrave babenka 😵

zoska
2. jan 2010

jani, ten čaj sa vola malinikov asi v CR, u nas ho najdes ako ostružinu malinovu...tak ako pise suzon 😉

zucana
2. jan 2010

sisi v udeninach je dost soli...tak len pre to...a ja nemam moc pecen na 100% oki
a susene...no myslim ze je ok lebo sa susi v teple...

zoska
2. jan 2010

cukrus ahooj 🙂
ka si zlata ze si nam prisla zapriat do noveho roku 😵
aj tebe všetko najlepšie, nech je tento rok štastny v kazdom smere 😉

sisiska
2. jan 2010

zuci, dik za vysvetlenie 🙂

janielah
2. jan 2010

dakujem kocky, tak ja to este zajtra, ci pozajtra kuknem na Groslingovej a ked nie, tak objednam online, ako mi pise Suson.
A kolko salok denne? Chystate sa aj vy pit ten cajik? - ja zatial pijem jeden - dva denne caj pre tehotne...

cukruska1920
2. jan 2010

zosi...dakujem....mozno prevezmem tehulkovsku stafetu po vas 😉

zoska
2. jan 2010

jani myslim ze jeden az dvakrat denne sa ma pit...
tiez sa chystm si ho kupit, ked vidim ze je problem ho zohnat tak zacnem asi pozerat cajovne uz teraz...

ja pijem obcas caj pre tehotne a inak pijem ovocne

ozaj uz mam aj ja papier na MD od 12.1, tak ho pojdem zaniest v pondelok na socialku, dufam, ze nebude ziadny problem s tym

suzon78
2. jan 2010

janik...posielam ešte to dávkovanie...k pôrodu si potom priprav do termosky a pomaličky popíjaj, ja ho začnem piť asi až od 37.tt

Ostružina malinová – posilňuje maternicu.V posledných dvoch mesiacoch užívajte jednu šálku denne, počas pôrodu veľa pite.

alex
2. jan 2010

baby ja som akurát prepínala tv a na MTV dávajú že 16 and pregnant, a tá kočka tam porodila a dali maličkú na adopciu. Hneď si ju brali z nemocnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre