Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
5. jan 2010

no maculik aj ja chcem take jasle-skolku....ale kdeze tu v Krasnej...

blumka
5. jan 2010

matka, mne povedali v nemocnici, ze pre istotu...radsej skor ako potom ked uz bude neskoro...proste zatial mas skor predpoklad na cisarak, kedze je mala KP, presne ako ja...tak preto to interne...

garonka
5. jan 2010

zuci parááááádny domček ma Vikinka 😉 😉 😉 😉 krásne guľate bruško 😵 😵 😵

martu krásna vaha už len vydržať a šup do toho 😉

matka331
5. jan 2010

blumka no asi to tak bude kedze tie ktoree maju babetka dole hlavkou neposielajuuu na internee vysetrenie

maculik
5. jan 2010

blumka, no to su sice dobre jasle (Montessori), ale veeelmi drahe ☹ Manzel sice bude dostavat na deti krasne pridavky, fakt pekne peniazky, ale aj tak, my im chceme aj setrit na studia, no a pri takejto cene toho vela nenasetrime. Tak sme sa rozhodli, ze do jesene tam bude urcite, potom uvidime podla toho, ci sa mi on bud.roku podari zohnat robota alebo nie. Ak nie, tak ju vezmeme domov a dame bud do klasickych nemeckych jasli (ktore su sice tiez drahe, ale stale lacnejsie) alebo ostane s nami doma a budem s oboma drobcami chodit do detskych klubov. Uvidime 🙂

marti, krasna vaha, fuha 🙂 Tak vydrz, aj ked pri takejto vahe uz je to na spadnutie 😉

zuci, pekne brusko, rastiete do krasy 😉

blumka
5. jan 2010

macu, to je Montessori? tu v Ke je tiez asi Montessori skolka,ale je isto na konci mesta takze sa mi neoplati tam malu vozit a zvlast ked tu v Krasnej mame dve skolky...Mne hlavne ide o to aby sa tam terezka nieco naucila..ona uz teraz zacina recitovat, rada si spieva take svoje hatlaninky...tak nech to nie je len o tom, ze sa tam bude hrat s hrackami..to moze aj doma...

olifcek
5. jan 2010

macu klasicke flase pouzivaju, akurat,ze cumle maju protikolikove. to ma i moja odsavacka...x;O) ale ja ich mam asi kvalitnejsie x;o) ale to je asi i jedno x;0)

blumik vcera sme mali 1950g, potrebujeme mat aspon 2160g...a malicka je asi od 14.0 opat pod svetlom...zase raz bilirubin vyskocil x;o( asi nebude moct pit moje mliecko, lebo zrejme kvoli nemu sa udrzuje ta hladika bilirubinu....

katina vedeli by mi vasi pomoct? prestala som brat euthyrox...dnes som bola na krv u endokrinologicky, ale az o tyzden budu vysledky...chcem zistit, ci potrebujem este brat tie lieky alebo nie...mam i predosle spravy, tak by som vedela prepisat...ak by sa nasiel niekto, co sa v tom vyzna

maculik
5. jan 2010

no ved o to ide aj nam, presne 🙂 A aby bola s detmi. Ta skolka je co sa tyka toho, ako ucia deti, super, ale inak sa mi viac pacilo v Luxe. No ale nemozeme mat vsetko, co uz 😉

No, idem sa ja nachystat, kym manzel dojde, a nieco zjest, lebo maly uz pyta 😀
A neviem ktora ste tu rano spominali puding, ze ste si nadranom robili, tak uz aj ja mam dnes na plane, ked mala zaspi - vanilkovy s mandarinkami a piskotami a posypany grankom 😵 Manzel tu vecer trenuje na bicykli a ja sa pri nom napchavam 😀

olifcek
5. jan 2010

mne manzelik priniesol puding predvcerom, tak ho este teraz papam, mnam x;O)

matka jo, preventivne Ti musia urobit predoperacne, lebo paq by sa nemuselo stihat. ja som mala to stastie, ze moj internista mi predoperacne urobil, ked som za nim sla so srdcom. potrebovala som sit este k srdciarovi kvoli echu, ale tam sa dlho caka, tak aby som nemusela, urobit to predoperacne vysetrenie, ze pre pripadny cisarak...akoby bol tusil, hech...a to oblo mozno i dva-tri mesiace dozadu...x;O)

matka331
5. jan 2010

aj ja som teraz robila puding .... 😀 😀 😀
olif ai mate pravdu ,,,,

garonka
5. jan 2010

macu ja som si ho o piatej rano varila 😀 s piškotami, jahodami a grankom mňam mňam 😀

garonka
5. jan 2010

olif a na tom internom čo robia? meraju tlak a srdce?

blumka
5. jan 2010

macu, jeeej dobry napad s tym pudingom 😀
vo februari su tu zapisi v oboch skolkach tak sa tam pojdem poobzerat...viem ze v jednej maju super vybeh deti...taky velky sad v ktorom sa deti mozu vyblaznit a su tam aj preliezky, ale tie ucitelky su vacsinou tety v dochodkovom veku, velmi sa mi nepacili...a ta druha ma mlade ucky, menej deti ale zasa je v priestoroch skoly, takze sam beton vsade okolo a plno velkych deti...no tak neviem...

martulanr
5. jan 2010

este neviem ako to urobim buduci tyzden nastupuje maly do škôlky a musim ho zaniest ja tak som zvedava

na sone mi povedali ze je to maly macko tak som hadam nemusela tie pidi veci prat 😀

olifcek
5. jan 2010

gari myslis predoperacne? beru aj krv, ekg a taaak...

martu kupim od Teba, ja zase nemam nic take pidi x;o( toto este asi poslem manzelika kupit, alebo ja neviem...gari nemas cosi na pujcenie? len na cestu z nemocky...?

andrea2603
5. jan 2010

ahojte 🙂

ja som mala dnes tiež poradňu, poslednýkrát krv + kultivácia. Otvorená som na špičku prsta, ale to je o.k. Zajtra som mala byť podľa termínu pôrodu už na MD, ale dohodla som sa s lekárom a nástup na MD mi dal od 13.1. Minule bolo aj moje bábo KP, ale teraz vyzerá byť dole hlavou, ale je veľmi vysoko, tak sa nedá tak dobre nahmatať.
Rodiť sa dá aj tak - KP, ale to záleží hlavne od veľkosti bábätka, ale čo som si čítala, tak hlavne mladý lekári s tým nemajú také skúsenosti ako starší, tak radšej volia hned cisársky. Moja kolegyna 3.syna rodila riťkou normálne a že dalo sa, len jej dávali počas pôrodu infúziu,aby kontrakcie neslabli, aby vládala pomocou ich sily vytlačiť aj hlavičku, ktorá išla posledná, ale to bolo pred 20rokmi.

selyma
5. jan 2010

Ahojte babky, ja len sa chcem opytat. Dnes som kupila pampersky new baby ale je tam cislo 2. To nevadi? ci mam kupit este s cislom 1?

andrea2603
5. jan 2010

Sely, ja neviem čo znamená číslo 2, ale keď sú od 3kg, tak by mali byť o.k.

blumka
5. jan 2010

selyma, pozri sa od kolko do kolko kil su 😉 najmensie su tusim od 2-5 kg

selyma
5. jan 2010

no su od 3 - 6 kg

selyma
5. jan 2010

kupili sme aj vanicku, ale taku mensiu, myslela som si, ze to postaci

blumka
5. jan 2010

baby, ja vam poviem sradnu, co nasa Tete momentalne robi....
pozerali sme film Nepobozkana a tam na konci bezi ten ucitel ku tej reporterke pobozka ju, tak si predstavte mna, ja lezim na gauci a Terezka uteka z kuchyne a krici ujo, pusu tete...a pribehne ku mne a da mi pusu..ale taku dlhu ako oni vo filme a este ma aj tak ruckami oblapi ako on...a to robila asi 10x dookola 😀 a este ked sa jej spytam ze kto bezi, tak povie ze ujo 😀

blumka
5. jan 2010

sely, tak to by malo byt ok...predpoklada sa ze babo bude mat okolo 3 kg, keby aj malo o nejaky ten gram menej, nevadi 😉

blumka
5. jan 2010

akurat som sa dozvedela ze sa v rodine narodi dalsia baba....uz trinasta 😀 a len jeden chlapcek 😀 😀 😀

olifcek
5. jan 2010

infuzku davaju vzdy, aspon tu...

sely urcite kup aj 1.

selyma
5. jan 2010

No tak dakujem, pre istotu kupim 😀

olifcek
5. jan 2010

blum zlata TeTe x;O)

sely ak sa Ti nezidu, posles mi ich a ja poslem peniazky uctom x;oDDDD ja ich este nejaky cas potrebovat budem x;o))

inak, malicka mala vcera 1950g, dnes ma 2000g, wow...x;o)

blumka
5. jan 2010

olif, o chvilu budes s nostalgiou spominat aka bola lahucka, vyzera to na dobreho papkaca...nebudes ju vladat nosit...
tesim sa s vami...tak velmi by som vam priala aby ste uz cez vikend isli domov...drzim vam palce

blumka
5. jan 2010

a inak, tak ste ma navnadili na puding, ze prave teraz jeden tlacim...ked som ho robila, tak sa terezka naucila nove slovo...piskoty..ale znie tak divne..ze picoky, samozrejme s mackenom na c 😀 😀 😅 😅

mmaarrttiinnaa
5. jan 2010

ahojte
sely ty kde budes rodit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre