Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
22. jan 2010

marti no, plus 80 za tyzden....tak ale...i lepsie bude x;o)

akurat premyslam nad jednou vecou...lekar mi vravel,ze malicka ma dostatok bielkovin, ze cakal, ze ich bude mat malo, ale, ze ich ma dost, ze je este v norme, ale je to na nizsej hranici, a ze bude fajn, kebyze jej zacnem davat nejaku bielkovinovu nahradu, ktora sa da zamiesat s materskym mliekom...ze bielkoviny su potrebne pre mozog, rast a pod. ale niesom si ista, ci jej chcem cosi take davat...ked mi to navrhne, kuknem na nete znacku a recenzie...ved zatial je v norme, tak co? ale budu malickej robit kontrolny odber vo stvrtok, tak uvidime....

olifcek
22. jan 2010

ta moja kamaratka je uzasna...nakupila krasne vecicky...chcela som totiz overaliky na bezne nosenie, nech ju proste rychlo prebalim...a maaaam takeeee, vsetko 50 velkost...super...len bodynka nemali takej velkosti, ale, ze buduci tyzden este kukne i na tie a aj na capicky 😵

olifcek
22. jan 2010

len ma stve vub...snad jej peniazky dojdu zajtra na ucet, ked jej ich dnes poslem...poslala som jej uz za iny nakup peniazky a stale jej asi neprisli, grrrrrrrrr....

este mi tie vecicky aj priniesla...hned to dam prat s ostatnymi...x;o)

maculik
22. jan 2010

no konecne, zase asi nieco opravovali, ked to neslo..
manzel uz odisiel na letisko, ja som si pospala trochu s malou, teraz sa hrame a idem citat.
Olif, aj tak pekna vaha, neboj, pomaly budete priberat 🙂
Joj, a keby som blizsie, hned Ti poslem nejake oblecko, tu v H&M maju krasne aj z cisla 50 a nie vobec drahe. Len to keby ti v pondelok poslem, tak ti to dojde az niekedy v piatok alebo kedy. No ak by si chcela, tak napis a ja Ti kupim a poslem, jo? Aj tak sa tam chystam, vcera po kontrole sa mi tam pre malu jedny take rifle na traky zapacili a som zavahala a nekupila a teraz lutujem.

zoska
22. jan 2010

olif 😀 som si predstavila to kona s amputovanymi nohami 😀 si riadne zabila 😀

nam dojde navsteva, tak sme s manzelom upratovali...teda kazala som manzelovi poumyvat dlazky v kupelni, zachode a chodbe a na chodbu zabudol 😀 😅 no co aspon ciastocny uspech a uz sa dviha a ide aj na tu chodbu 😝

vcera som inak ulovila v meste nocnu koselu na koenie s dlhymi rukavmi a stala 6,30eura...bol to sice taky pofiderny obchodik, nejaky turecko- cinsky, ale kosela zo 100= bavlny, uz som ju aj oprala a vyzera stale rovnako, tak sa tesim, ze mam aj s dlhym rukavom cosi 😉

maculik
22. jan 2010

napr.malemu som tam vcera kupila take to, co je tu v oranzovom (body+nohavice), ale prenho v zelenom.
http://shop.hm.com/de/shoppingwindow?dept=BARN_...

olifcek
22. jan 2010

maaacuuuuu, chceeeeeeeeem x;o) cosi doriesim a este dnes Ti pisem do IP x;o))) snad postovne nebude moc drahe, ale chceeeeem x;o) ja odpadnem, si uzasna, dakujem 😵

zosi ked ma stve...clovek tu pride kuknut, ci niekto uz nieje 1+1 a nie 2v1 a nejde to, ts...

a ako ide diplomka? Ty uz skoro Mgr., haaa? x;o)

matka331
22. jan 2010

suzon aky olej na prsia na tvorbu mlieka a kde si ho kupila??olif a uy si bola aj s malickou vonku??a vyspis sapri nej v noci ?

olifcek
22. jan 2010

macu kamaratka mi tiez kupila jedny take nohavice, ze nech skusim, ako to pojde x;o) ja proste musim malicku co najrychlejsie prezliect, nech nejaci...nema sa rozculovat kvoli pruhu a ona sa rozculuje takmer vzdy pri prebalovani, lebo sa asi boji, ze jej mliecko odtecie abo co 😔

zoska
22. jan 2010

no olif, skusky som dorobila v stredu vsetky a teraz sa chystam na diplomku, uz cosi mama chcela by som ju bud. tyzden dorobit 😉 😅

kocky, mne posielala znama z ČR obrus a postovne bolo 120Kč..len pre info

martinaj
22. jan 2010

no mna zajtra caka upratovanie, zehlenie a pranie..... muz berie malu svokre a budu tam do nedele... a ja ze si oddychnem 😀

olifcek
22. jan 2010

matka este sme vonku neboli...zatial ma vzdy niekto zaviezol...ale buduci tyzden sa uz tomu asi nevyhnem, kedze ideme v utorok, v stredu a vo stvrtok k lekarom...vyspat sa pri malej? no ako kedy...niekedy sa budi na papu po 3 hodinach, uz sme mali, ze i 5 hodin spinkala, ale predminulu noc papala kazde dve hodky a menej, takze to sme sa nevyspali v tu noc...

zoska
22. jan 2010

mati tak opatrne...ja som dnes povysala cely byt s 2 pauzami...som fucala...no hold nevladzem uz tolko, uz to nie je co to byvalo 😀

olifcek
22. jan 2010

zosi, preco to neposlala ako obalku? mohla sa na poste lepsie popytat...ja som cosi posielala do talianska a postovne vyslo fajne, lebo teta sa pohrabala v tabulkach a pomohla x;o)

marti i mne treba zehlit a boze, dnes som leniva a dnes by som i mohla, lebo malicka pekne spinka...

zoska
22. jan 2010

olif, ona mi to poslala v bublinkovej obalke 1.triedou 😕

deda
22. jan 2010

ahojte, alex gratulujem k otočeniu Jakubka,ja posledne 2 noci zle spim, tvrdne mi brucho, bolest mi vystreluje do križov alebo do podbruška a niekedy mi trnu nohy, a hlavne v noci,je to dosť neprijemne,take stavy jak pred kramami.maly mi klesol nižšie, a ten tlak na spodok je brutal....ale vyhoda je že chodim dobre a často na velku,sa smejem že maly nema miesto tak to všetko posuva von....dnes som robila tiramisu....je fantastické...asi si pojdem zase naložiť.....včera som sa u maminy važila a mala som o kilo menej ako pred tym...tak si možem aj priložiť

blumka
22. jan 2010

deda, vraj tesne pred porodom zvyknu zeny schudnut 😉 zeby si bola dalsia?

janielah
22. jan 2010

ahojte babky, ja aky den mam za sebou....horor, od rana som dorabala diplomovku, potom som to utekala zviazat a tam pred dverami tej firmy kvapkalo z cenculov na streche a dolu to mrzlo...

som sa tam vykyblila, este aj cely kabat som si zaspinila a poriadne som sa poudierala...dufam, ze sa babatku nic nestalo, normalne som plakala, jak male decko a ked si to predstavim, tak sa mi zasa chce ☹

Ja uz som tiez zvedava, ak zuci, ako sa jej dari byt mamickou...
olif a u vas nie je h und m? zeby ti nemusela maca posielat, ale by si si sama vybrala?

supi, inak som bola v tej nemocnici, kvoli epiduralke a tam som to tiez nestihla, normalne nikto nebol v poradni, tak som sa aj tam trepala zbytocne...uplne cele zle 😖

teuska
22. jan 2010

veru deda aj ja ked som pri dcere schudla kilo, tak som isla rodit 😅
Ale citala som, ze to moze trvat aj 10 dni.

Ozaj Blumka mne sa dnes snivalo, ze Ty si rodila 2.2. 😀

zoska
22. jan 2010

jaaj jani, dobry den blbec ☹ ak si nepadla na brusko, tak by malá mala byt v pohode...
tak si uz len lazkaj a relaxuj 😉

no ja niesom z tych co chudnu pred porodom...od minuleho tyzdna som zacala priberat, zatial +1,5 kg za 7dni 😕 😝

olifcek
22. jan 2010

jani jo napadlo mi, ze i my mame h a m, tak asi poprosim kolegyne, lebo to mame v optime x;o) ja nechcem od malej prec...a s malickou medzi ludi este tiez nie...az bude mat viac gramikov, tak uz paq jo x;o)

a neboj, malickej sa nic nestalo x;o)

blumka
22. jan 2010

teuska, oki...tak teda 2.2 😀
inak mne sa snivalo ze vsetky tie co ideme na cisarsky sme rodili naraz a strasne rychlo sme sa zotavili a potom nam ostatne baby, co rodili normalne zavideli ze ako uz behame...no haluska 😀 😀

matka331
22. jan 2010

jani tak duufam aj aj ze babetko je v poriadku si sa psomikla ci ako si spadla?

maculik
22. jan 2010

olif, tak potom kludne napis, ze co mam pozriet a ja pozriem. Postovne by nemalo byt drahe, lebo ved to bude par veci. Skor sa mi zda, ze je to drahsie, ked sa posiela zo Sk sem.
No, idem lezat, potom nakuknem.

teuska
22. jan 2010

Jani neboj, ak malicka kopka, tak je urcite o.k.

Blumka ja to teda beriem 😉

janielah
22. jan 2010

no, posmykla, lebo to bolo akoze mokre z tych cenculov, ale pritom to hned mrzlo a oni to tam nemali posypane ani nic ☹
ale tak na brusko som nepadla, tak snad je vsetko ok...uz mi to pride niekedy vela toho na mna, ze takto padnem, ze som strasne velka, ze vsetko boli....rada by som uz i ukoncila toto ´tehotenstvo...

Boh vie, kedy sa zadari... 😒 Blumka o mne si nemala ziadnu viziu?

deda
22. jan 2010

no mohlo by to tak byť,do 10 dni.to by sa mi pačilo...už by som to chcela mať za sebou....ved uvidime zase v tredu na poradni, ako na tom bude krček maternice labo zatial ho mam skrateny na 1,5cm ale zavrety tak som zvedava či sa už začne otvarať

teuska
22. jan 2010

jeeeeej Olif pozeram, ze mala uz ma mesiac 🙂 normalne Ti zavidim, ale v dobrom 😅 aj ja by som uz chcela, ale na druhej strane viem, ze je malemu este teraz lepsie v brusku. Tak nech je zatial tam.
Normalne som dnes spala aj doobeda aj poobede hodinku, tak som zvedava, co budem robit v noci. Zeby varit puding? 😅

maculik
22. jan 2010

jani, no mozno tento pad to spusti, hlavne, ze si si nic nezlomila alebo tak, ale mozno sa to nastartuje...
olif, tak hocikedy napis, ak u vas v H&M kolegyna nekupi tie veci, jo?
kocky, aj vy uz ste take zvedave, ako vasi drobci vyzeraju? Ja sa neviem dockat, som zvedava, ci sa bude podobat na malu alebo to bude uplne ine babo 🙂

maculik
22. jan 2010

deda, ako si robila tiramisu? Ja sa uz dlho chystam, nikdy som to nerobila, nemam ziadny overeny recept, no chcela by som vyskusat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre