Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

janielah
22. jan 2010

no..ale zasa som sa vystresovala, lebo som sa zlakla a zasa som plakala...chudatko moje malinke, ta si so mnou takto na zaver teda uzije..., ☹

babky, mam take mensie rybky, ako heiky, ako ich mam urobit, poradite mi?

teuska
22. jan 2010

boze baby ja by som len jedla a vy tu o jedle 😀
Dnes som sa tak napraskala, az mi bolo zle 😝
Poslite aj mne to tiramisu 😉

vevoncek
22. jan 2010

no konečne som vás dočítala bola by som vás aj skôr ale blbol kôň tak som čítala až do teraz a toľko som vám chcela napísať keď som čítala a teraz kým som prečítala som aj zabudla že čo som to všetko chcela.

Ja som momentálne chorá a vôbec nemôžem dýchať ale dúfam že do pondelku budem o.k. lebo idem na poradňu

čo sa týka sťahovacích nohavičiek alebo toho pásu neviem ako je to pri CR ale že sú dobré po pôrode ich nosiť aby sa maternica rýchlejšie vrátila do pôvodného stavu veď aj tie dve hodiny po pôrode čo treba tlačiť na brucho tak kôli tomu aby sa maternica zrolovala naspať.

ja som si kupovala vložky v lekárni a som sa normálne opýtala tej Mgr. že aké sú najlepšie a ukázala mi dva druhy jedni že sú dobré na prvé dni také veľké ale názov neviem musela by som do tašky pozrieť a druhé sú také menšie. A tie vložky do podprdy som tiež v lekárni kupovala a to sú tuším Huggies a čo sa týka plienok že najlepšie sú tescové tie zelené to mi kamošky poradili že aj dobre lepia a sú skoro také ako pampersky ibaže lepšie udržia všetko vnútri a potom sú dobré aj tie z DM babylove to asi raz aj v telke testovali plienky a mám taký dojem že vyhrali tescové. Že od pampersiek sa môžu bábätká aj vyhádzať lebo sú tam nejaké veci napustené to som počula

deda
22. jan 2010

aj ja som velmi zvedava ako bude vyzerať....najlepšie je že aj sestra caka babo chlapca a dnes začakla 40 tyžden, tak už som zvedava kedy to chyti ju......som rada že to dotiahla až tak daleko, lebo dcerku mala v 34tyždni

vevoncek
22. jan 2010

ja som včera dala do vyhľadávača pôrod video a našla som tam stránku kde ukazovli rôzne pôrody aj normálny aj cisárky aj do vody teda ale jeden bol brutálny riadne tam normálne ukazovali aj to nastrihnutie ale ja stále verím a stále si to vštepujem do podvedomia že môj pôrod bude super a bude sa to dať v pohode zvládnuť a čo sa týka výberu normálny alebo sicársky tak myslím si že oboje má svoje východy aj nevýhody takže tak ale asi prvý by som sirada vyskúšala normálne a druhý uvidím podľa prvého ale s epidurálkou to hádam bude v pohode

a čo sa týka toho čaju z maliny ostružiny tak ja som ho pila od 35tt pol litra denne a od budúceho týždňa si chcem začať variť liter denne

zoska
22. jan 2010

jani ja by som ich asi len posypala korenim na rybky a urobila na masle 😉

raz so zapekala, ale na to asi nebudes mat ingrediencie- smotana na varenie asi 250ml, vajicko a pol balicka cesnakovej polievky maggi zo zahradky- zmiesat spolu a vyliat do zapekacej nadoby na rybky, je to mnam (mozno by sa ta polievka mohla nahradit koreninami a pretlacenym cesnakom)

matesl
22. jan 2010

ahojte babulky,

hlasim sa po poradni.
vsetko OK, krcok sa drzi, uz nemam tolko oddychovat lebo ani do jari neporodim, gujakuran este brat 2 tyzdne.
v pondelok mam ultrazvuk, tak budem vediet aky je maly a prietoky a v piatok ma ist pred dalsou poradnou na anesteziologiu kvoli epi...lekar mi povedal, ze radsej nech to mam v zaleho, ze je to dobra vec. a pyta sa ma ci sa bojim porodu...ja ze nie lebo neviem do coho idem...a on ze to je dobre 😀

bral mi krv na protilatky a vyter na streptokoka...a este som citila jak ma dole reze pri vysetreni, tak aj kultivacie som ho poprosila...asi bude nejaka candida zas...nech to stiham do porodu preliecit.

a to je asi tak vsjo....nakoniec este bude vyvolavat porod, od 23tt lezim, ze hrozil predcasny a teraz som stale s 2,5 cm krckom... 😅

idem vas docitat 😉

janielah
22. jan 2010

fiiiiha, ty kucharka jedna 🙂 zoska !

idem pohladat nejake to korenie a sup ho tam 😀 dnes mam toho akurat tak...ved vies.

Dakujem velmi pekne 😉

zoska
22. jan 2010

matesl tak super ze vsetko o.k.
mne tiez brali na strptokoka vyter a tiez poom to palpacne vysetrenie nebolo prilis prijemne brr 😒

jani 😉 dobru chut, nech sa vydaria

zoska
22. jan 2010

manzel isiel vyzdvihnut navstevu, tak sa lucim... zajtra idu vsetci snowboardovat a ja im budem varit doma obed 😅 😉
tak sa majte zatial a nočne sovy nech sa cinia, nech mam co citat zajtra 😀

suzon78
22. jan 2010

mati, pre ten olej na prsia som poslala manžela do lekárne, lenže potom som oľutovala, lebo ho nemali, tak objednali a čakala som 2 týždne, to som si mohla skôr objednať z netu...posielam Ti link, je tiež od Weledy - olej na masáž prsníkov 50 ml.

http://www.bio-obchod.sk/vysledok-hladania.php?...

suzon78
22. jan 2010

jani ten pád nepríjemná vec ☹ ale našťastie si nepadla na bruško, tak to je dobre. Ja som padla v 7. mesiaci na schodoch doma rovno da bruško, doktorka, len povedala, nech si dávam pozor, (ako keby som naschál spadla..) ale, že steny brucha sú odolné a bábo je v placente a aj voda ho proti nárazom chráni. Tak nebojkaj.

matesl, tak sme dopadli nakoniec rovnako s tými krčkami, aj mne povedal doki, že už mám chodiť na prechádzky aj magne vysadiť aby som neprenášala...a to som celé teho len preležať musela 😒

maculik mňam tiramisu, véééľmi ľúbim, ja som pred tehu často robilamň, ale teraz som sa tomu vyhýbala, keďže tam idú surové vajíčka...alebo máš iný receptík?

olif, výýýborne, maličká pekne priberá, len tak ďalej 😉 , neboj ona to doženie, som ti spomínala, že sesterka rodila v 32tt, dcerka jej tiež trošičku bola menšia oproti rovesníkom, ale po rôčiku už rozdiel nebolo vôbec vidieť, bože a taká je šikovná, oproti iným deťom ona skôr chodila aj rozprávať začala skôr, je veľmi vnímavá...

deda
22. jan 2010

tak ja odchadzam, ideme s mm na nakup....

maculik
22. jan 2010

suzon, to deda robila tiramisu, uz mi aj poslala recept a nejdu tam vajicka 🙂

kocky, a na Sk nechodia po porode na izbu take rehab.sestry a neucia cviky na stiahnutie maternice? Ci na to sluzia tie 2h, co si musite tlacit na brucho? Lebo mne v Luxe po porode som sice 2h ostala na porodnej sale, ale nemusela som si tlacit na brucho, a potom az do odchodu chodila kazdy den za mnou taka sestra a cvicili sme na brucho a tie cviky som potom este mesiac cvicila doma. Vacsinou to boli take stahovacie, ze som napinala vnut.svaly, ale tak rozne, aby som precvicila vsetky - priecne, vodorovne a aj tie ostatne.

a streptokoka brali aj mne minule, tak som stale pozitivna, co je logicke, lebo uz ked to zena raz ma, tak to ostane. Takze asi ako pri malej, aj teraz mi budu musiet dat atb (teda vraj ked je porod velmi rychly, tak sa nemusi dat).

no super, Adelka si perom popisala cele pancuchy, ale uplne velmi, no som zvedava, ci to pojde dole 😝

olifcek
22. jan 2010

teus ja sa chystam na krupicku...x;o) malicka dnes pekne spinka, tak vyuzijem x;o)

jj, malicka ma uz mesiac a dva dni x;o)

macu super, DAKUJEM KRAAASNE

petuskaxfun
22. jan 2010

jeeej olifcek gratulujem ja som tu tak dlho nebola 🙂

olifcek
22. jan 2010

suzi ano, spominala si, povzbudilo ma to xo)

olifcek
22. jan 2010

petus dakujem krasne xo) i loginka uz ma dvojicky x;o)

blumka
22. jan 2010

petus a zucana uz ma vikinku 😉

olifcek
22. jan 2010

jaaaj, boze, to som brala, ze uz tiez vie, kedze uz vie i o mne...ale u mna to je vidiet, vlastne x;o)

jasneee a dalsia bude martular, uvidite x;o)))

janielah
22. jan 2010

peta, tak ty si tu fakt nebola sto rokov .. 😉 kde si sa flakala ?

olifcek
22. jan 2010

jaaaj, dnes je uz 22??? takze Oliv ma uz mesiac a tri dni...boze, jak mi tie dni utekaju 😀

olifcek
22. jan 2010

ja sa uz tak neviem dockat, kedy to tu zacne vsetko...len niektora vydrzte az do februara, joooo? nech sa premenovat nemusime x;o)

blumka
22. jan 2010

olif, ja drzim do februara 😉 😀

olifcek
22. jan 2010

blumi, slubujes? 😅

blumka
22. jan 2010

noooo..to neviem slubit ale rada by som teda... 😅

suzon78
22. jan 2010

jééééj deda, aj ja som si našla recept na tiramisu, ďakujeeeem 🙂

matesl
22. jan 2010

taaak uz vas mam docitane ;)

macul a to ako sa da dostat dole ten streptokok? ja som to iank prvy krat pocula teraz az v tehu...resp. som to videla v tehu knizke...

andrea2603
22. jan 2010

ja som dnes upratala celú detskú izbu, ešte aj nábytok som popremiestňovala a tak som si hovorila, že keď ma to teraz nechytí, tak bude super. A ja sa cítim úplne super 😀 , ani keď ležím mi nie je tak fajn. Nie som divná 😨
Petus, ako sa máš?

maculik
22. jan 2010

no ja by som to rada este v januari stihla, ale ktovie, ci nakoniec maly neprekvapi...
akurat mi pisal manzel, ze uz doletel a ze ci este nema syna 😀 Tak som mu napisala, ze zatial nie, ale ze bude prvy, komu by som dala vediet, chi chi 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre