Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

martinaj
25. jan 2010

zuci neboj stikutka je v poho, nasa verca stikutala furt a aj teraz casto 😀

zucana
25. jan 2010

olif len ked ona pri kojeni zaspi a to ju potom po dlhej dobe zobudi...
a co si myslela ze ked zacnes spinit?

martinaj
25. jan 2010

olif na brusko ju mozes davat 🙂 neboj nic si jej nespravila 🙂

olifcek
25. jan 2010

zuci, ja som uz asi 5dni nespinila po porode, a pred dvoma, ci troma dnami som odrazu zacala...nie je to cely den, vcera, i predvcerom to bolo od rana do poobedia a dnes az okolo druhej poobede to zacalo...

olifcek
25. jan 2010

marti, len ci som ju neudrela x;o( snazim sa to prehrat si, ale nezda sa mi, zeby som urobila cosi zle, len viem, ze som ju neotocila pomalicky ako zvyknem, ale pekne naraz...glg..nic, budem cakat, az sa zobudi...predtym, ked som ju na brusko dala, tak pobudla a potom protestovala, ale teraz, na druhykrat to bolo ine...verim len, ze keby ju cosi bolo bolelo, tak by zacala plakat...

martinaj
25. jan 2010

olif, neboj deticky aj nieco vydrzia.... mne doktorka v nemocnici pri veronike povedala, ze ked deti zvladnu prejdenie porodnymi cestami, tak sa nemusim bat, ze by som ju manipulovanim nejak mohla ohrozit.... ja som sa malej strasne bala robit hocico..... neboj oni su odolne 😀

martinaj
25. jan 2010

no simon sa teraz rozhodol, ze mi vylezie hrdlom von 😠 on naozaj cestuje hore.......

olifcek
25. jan 2010

marti mam taku strasnu chut plakat...asi by som sa uz mala vyspat konecne...manzel prisiel vo chvili, ked som si uz poslzila, ale musel hned odist dalej...takze mi je tak pusto x;o( a este to divne spravanie sa malickej pred pitim, niekedy...hmmm

olifcek
25. jan 2010

marti 😀

martinaj
25. jan 2010

neboj olif, to su navaly hormonov...... kludne sa vyplac ale naozaj si jej nic nespravila a lahni si ked spi malinka 🙂
akurat som prichytila Vercu ako mi do tasky do porodnice pribaluje lego..... 😀 este, ze som si to vsimla, keby som to tak v porodnici zacala vybalovat 😀

olifcek
25. jan 2010

marti este pozehlim a paq snad...x;O)

hehe, malicka je podarena x;o)

olifcek
25. jan 2010

co je zas tomu konovi? nemate seno, abo cukor? ked, tak sup s tym k pocitacom a monitorom, nech ma motivaciu 😉

olifcek
25. jan 2010

jeeej, malicka sa zacina ozyvat, o chvilku bude asi aj hore, juj, idem za nou 😅

zucana
25. jan 2010

no olif ja tu mam teraz mamcu tak mi je ok ale muz je tiez v robote takze budem sama...sem tam so svokrou ale poradime si ved ked sme zvladli porod nie? 😉

zucana
25. jan 2010

ozaj baby mam na bradavkach take trosku zaschnute od krvi asi co mala tak silno taha....ale ked dokojim tak je to od mlieka a ked to ushne tak take cervene...len si nechcem ten olejcek davat lebo to mi potom zaschne a mam aj take kozicky a mala aby to nezjedla....je to normalne?

olifcek
25. jan 2010

Zuci, ja som casto sama s malickou veru...ale ked dojde mm z prace, ulavi sa mi x;o) a ked mamina, tak parada x;o)

olifcek
25. jan 2010

Zuci juj v tomto neporadim...ale cakam, co poradia skusene mamicky

blumka
25. jan 2010

olifcek, neboj, nic si malinkej nespravila..keby sa udrela alebo nieco tak by malicka plakala...ako pise martinka, babatka zvladnu ovela viac ako si my myslime...a to papanie caste olif, moze byt ta kriza o ktorej som ti pisala vcera ci kedy 😉 a na nestandardne chovanie babatiek budte pripravene, oni si svoj rezim a svoj styl spravania menia kazdu chvilu, co platilo pred mesiacom tak to uz neplati 😉 ale to nie je nic strasne aj my menime svoje zvyky...
olif, vela spinkaj, ked mala cez den spi, vykasli sa na upratovani a na varenie alebo neviem co robis proste si pospi aspon chvilku, velmi ti to pomoze 😉

a na bradavky je dobre nechat si tam par kavpiek mliecka...to ej najlepsia masticka..aj ked budu mat babatka nejake vyrazky alebo usko boliet, kludne materskym mliekom liecit 😉

olifcek
25. jan 2010

blumi cez den som si s nou lahla, ale potvorka malicka nespala a stale len papat hladala...a jo, presne to som si vravela, ze ake mam stastie, ze si mi o tomto pisala tusim vcera, alebo predvcerom...tesim sa tomu, lebo je nadej, ze malicka rychlejsie porastie, chi x;o)

no a teraz som si uz lahnut nesla, lebo ved itak som si myslela, ze spat nebude a ona haja uz tusim dve hodky... 😅

keby bola malicka vacsia, povedala by som, ze sa urazila, ze musela byt na brusku a preto neplace a ide spinkat a kasle na mna, ale takto ma to len vydesilo 😕

ale uz je bre...krasne spinka, sem tam sa ozve ako ona vie, takze je fajn x;O)

olifcek
25. jan 2010

blumi ako zistim, ci malicku usko boli? 😕

blumka
25. jan 2010

olif, to s tym spanim poznam..zakon schvalnosti...ked chces aj ty tak mala nespi a ked nechces tak prespi pol dna 😀
ja som napr. zo zaciatku nedokazala pri nej spat, stale som bola v strehu ci ju ja nezobudim alebo ci akurat nezacne plakat ked ja budem zaspavat, ale neskor som sa naucila...
malinka este nevymysla neboj...proste jej nebolo neico po voli a potom ju to uz preslo...tak prestala plakat a bola unavena tak zaspinkala...inak tie cviky na brusku vedi adeticky riadne unavit...tak sa necuduj, ked ti tak vela spinka

olifcek
25. jan 2010

blumi ja ju ale na brusko casto nedavam x;) zatial...len dnes som uz nevedela jak jej pomoct...a zjavne zabralo x;O)

no ja ked s malickou spinkam, tak poriadne nespim, kontrolujem ju, ci dycha, hech...ale ked nedavno zaspala manzelovi v naruci, tak som si riadne schrupla veru x;O) a zobudila som sa, ked ju manzel pustil a otocil sa chrbtom, hech, napadlo mi, ze ju vezmem, nech ju nezapuci 😅 hehe

ale vtedy mi to velmi pomohlo x;o)

blumka
25. jan 2010

olif, ked boli usko, tak su deticky citlive na akykolvek dotyk okolo usiek..staci ked trosku postlacas a hned vies...
a na brusko ju davaj, aj ked len na minutku ona si tym poslinuje svaly a pre nu je to uplne iny pohlad na svet 😉 aj ked sa to detom vobec zo zaciatku nepaci ale je to pre nich dolezite

katina2209
25. jan 2010

tak ja som spat trochu som lezala ale lepsie sa mi sedi ako lezi mne tie lonove kosti pripadaju ako keby som tam mala zapal nervu tak to hrozne boli som zvedava ako porodim ked od bolesti neviem ani nohy roztiahnut...
olifcek neboj sa urcite si malej neublizila a deticky sa maju davat na brusko aby si cvicili dvihanie hlavky nech sa trosku silia.. a zuci s tymi pradavkami si nerob starosti len si nechaj zaschnut to mliecko ako blumka vravela a nezabudni dat malej vzdy cely dvorec aby ti nedokusala celu bradavku dasnami,ale v nemocke ti asi ukazovali, ja som kojila rok a to obdobie si neviem vynachvalit,inak s tymi pediatrickami to tam mate hrozne mne tiez do tyzdna prisla domov sa na maleho pozriet a potom sa myslim chodi kazde 2 tyzdne do poradne a neskor raz do mesiaca

olifcek
25. jan 2010

Kazdy den ju dat na brusko? A pred papou, ci po? Ste spominali, ze i ked brusko malu boli, tak na brusko dat, ze? Ak masaz nepomaha, tak?

aneta04
25. jan 2010

ahoj baby. ja mam termin 12.2 a mala ma este hlavicku hore.poradi volaktora, co si brat do porodnice?? diky

katina2209
25. jan 2010

Olifcek ja som davala na brusko kazdy den ale po kazdom papani som maleho nechala odgrgnut chvilku som ho nosila az si grgol a potom uz bolo dobre

zoska
25. jan 2010

aneta ahoj 😉
moj zoznam do porodky:
DO PȎRODNICE:
vložky popôrodné (zo zdravot. potrieb) 1-2 balenia
nohavičky popôrodné- sieťové, papierové
podprsenka na kojenie (2ks)
tampóny do podprsenky
podložka na posteľ (zo zdravot. potrieb)
župan
papuče
žabky do sprchy
ponožky
sprch.gel, šampón
zub.pasta, kefka
kozmetika, krém
uterák, osuška
okuliare, šošovky + roztok
nočná košeľa 2ks
toaletný papier
občiansky preukaz
sobášny list
preukaz poistenca
tehotenská knižka

PRE DIEŤA (do porôdnice):
vlhčené obrúsky na zadok
plienky newborn
bavlnené plienky(do poštolkových nohavičiek, na odgrgnutie...)
modra indulona
oblečenie na cestu domov (nachystať doma - čiapočka, rukavičky, ponožky, dupačky, overal, fusak do autosedacky, autosedačka)- AZ POSLEDNY DEN DONIEST
*poštolkové nohavičky-mozno nebude treba

olifcek
25. jan 2010

kati takze aj pochodit jo? oki, snad to pomoze. ja ju zatial vzdy davam len do vyvyenej polohy ale nie vzdy si grgne...i teraz uz spinkaaaaa, teda driemka, ale drzim ju, tak sa i prejdem 😉

ale v noci tiez nechat odgrgnut? ci vtedy netreba?

zoska
25. jan 2010

modra indulona je na zozname do nasej porodky...prisposob si zoznam podla seba, vam mozno netreba wc papier... a niekde si treba doniest napr. aj pribor

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre