Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matka331
6. nov 2009

ahojte..ja som dnes bola na poradni vsetko je vporiadku ...akurat mi povedla doktorka ze som vela pribrala pred mesiacom som vazila 61 a teraz ma vazila sestricka som mala 68 avazila som sa doma a vaha ukazala 65 tak ja uz neviem.....
tie testy na cukrovku som niekde citala ze nemozu byt skreslenee ...tak neviem 😉

oriesok1.
6. nov 2009

a ak myslíš krajinu, tak som v Írsku 😉
a máte pravdu, deti narodené v boome rokov 80-tych majú deti, chi 😀 a trošku aj s tými biologickými hodinami.. ale čo už, keď na seba ten pravý nechal tak dlho čakať! 😀

hajdylca
6. nov 2009

oriesok myslim ze zuci myslela, ze asi ze v akej krajine si momentalne, lebo na SK nie su vakciny... olif ja som tiez dostala pol litra, ale este aj tepluckej 😖

zoska
6. nov 2009

mati tak fajn, ze je vsetko o.k.
to je divne s tou vahou...mozno si bola len zavodnena nie? a malo by sa vazit len jednej vzdycky...

oriesok1.
6. nov 2009

hajdy, ja viem, robila som si srandičku 😉 šak medzitým som už aj napísala. Inak ja som strašne zvedavá, či aj mne tu urobia ten glukózový test. Nabudúce idem na kontrolu k ujovi pôrodníkovi až v 30tt.

hajdylca
6. nov 2009

mati nic si z toho nerob, mna sestricka ani nevazi, len jej ja hlasim vahu, lebo si myslim, ze by sa malo stale na tej istej vazit- ak chces vediet kolko priberas- lebo je jedno, ci Ti vaha doma ukazuje o dve kila viac, stale mas tie kila tam "pripocitane" nic si z toho nerob... ja som od poslednej poradne pribrala 3 kg- a poslednu poradnu som mala 19.10. a na dalsiu idem az 16.11. takze to budem mat aj 5 kg viac...

hajdylca
6. nov 2009

oriesok som nestihla napisat skor ako Ty 🙂 jaaj ja nechapava inak...

oriesok1.
6. nov 2009

hajdy 😀
aj ja sa vážim len sama a podľa toho, čo ukazuje váha, som za svojich 25tt zatiaľ pribrala len nejakých 5kg, tak som spokojná. Hlavne preto, že okrem toho bruška na mne zatiaľ nič naviac nevidať, uff, no dobre, ešte cicíky 😎

matesl
6. nov 2009

aj ja sa vazim len doma a nahlasuje...a dokonca aj moc a tlak mi az minuly tyzden merali...ale to asi zalezi od doktora...
ja som na zaciatku tehu nabrala, ale ani nie tak na vahe ako som bola taka spuchnuta a teraz mi kazdy hovori, ze chudnem...len brucho mi trci...mam asi 4 kg navyse od povodnej a to mi ani zle nebyvalo...
asi je to fakt individualne....

zucana
6. nov 2009

ja tiez hlasim...a rannu vahu lebo vecer mam vzdy o kilo viac 😀
a meraju mi zakazdym tlak...
a oriesok glukozovy sa robi do 28tt 😒
my tu uz tiez mame vakciny ale este mi nevolali ze sa mam ist...a moj doky povedal ze nem... 😅

zucana
6. nov 2009

inak toto je moja oblubena piesanka co som so segrou vzdy pocuvala a ona mi ju dnes poslala...ze akoze sa na mna tesi na koniec novembra pride...a ja teraz hovorim po taliansky a rozumiem taxtu...tak som si dobre porevala zasa 😀

https://www.youtube.com/watch?v=no2NIjgQ_2o
oriesok1.
6. nov 2009

aha...takže ďalšia z vecí, ktoré ostanú v rukách božích...no čo, ešte že ma osvietilo a v tom auguste som si odskočila do civilizácie, na Slovensko...ďakujem za info, Zuci. Ja naozaj všetko, čo ohľadom svojho tehotenstva viem, som si "svojpomocne" zistila počas trojtýždňovej návštevy SVK, plus NT, na ktoré sme sa vypýtali a doki nás odporučil, akože kvôli veku 😉 Inak "nadštandartne" mám len meranie tlaku a každý mesiac kontrola moču, kvôli opakovaným zápalom moč. mechúra...tento mesiac už štvrtýkrát ☹ ☹ od začiatku tehotenstva. A znovu atb ☹

oriesok1.
6. nov 2009

zuci, pekná je tá Tvoja piesanka..ja teda po taliansky nerozumim, ale inak romantika...alebo smutné?

zoska
6. nov 2009

zuci, pekná....sice prd rozumiem, ale dobre sa to počúva...ja mam erosa celkovo rada 😉

zucana
6. nov 2009

oriesok aj aj 😉
daj nejake foto... 🙂
a kolko akoze mas rockov ked kvoli veu?

oriesok1.
6. nov 2009

veru, dám, už sa aj dlho chystám 😉 ja mám 28, ešte chvíľku 🙂 ja viem, že to nie je až tak moc, ale ako dôvod dostať sa na NT to stačilo, chi.. No, moc to nie je, ale spomedzi kamošiek zo školy som snáď už jediná, ktorá ešte nemá aspoň jedno mimi 🙂 Ale pozerala som si tabuľku Februárovky 2010 a vidím, že nás je tu okolo tohto čísla dosť 🙂 Keď sa môj Oriešok narodí, budem mať 29.

oriesok1.
6. nov 2009

kočky, pozrite si hlavnú stránku, dole vo fotkách z bazáru to mimi oblečené v kostýme Mikuláša...no ja som dostala záchvat smiechu.. 😀

zucana
6. nov 2009

ja mam tiez 28 a akoze tu sa robi amnio resp. NT po 35tke tu som mlada velmi na babo...
inak sranda lebo aj my nase volame oriesok...aj v albume to mame 😀
a z mojich spoluziacok maju len 2 babo...

blumka
6. nov 2009

olif, mne kazala kupit si 75 g glukopuru na tu cukrofku 😉
aj ja mam 28 😉 ...jooj baby, a moj doki bude robit aj ultrazvuk prsnikov..to mam ale odbornika doktora, zeeee? 😉

matka331
6. nov 2009

no neviem ako je to s tou vahou a uz ju ani neriesiim ..vedeste nevyzeram ako medved 😀 😀 😀 😀
zuci strasne peknaa pesnicka 😉

oriesok1.
6. nov 2009

zuci, to je sranda 😀 ja som si to už dávnejšie všimla, že máte tiež orieška, keď som Ti album pozerala..môj drahý sa vtedy akože urazil, že ako to - oriešok je náš, chi, ale to len zo srandy 😀 To naše mimi tak voláme od 5. týždňa, teda odkedy sme zistili, že nám tam nejaký oriešok začal v brušku rásť. No a keďže stále nevieme, či to tam tak o 106 kope dievčatko alebo chlapček, stále ho alebo ju voláme len Oriešok. Plus stále sme sa nedohodli na mene...tak si hovoríme, že asi mu ten Oriešok ostane 😀
A jasné, že sme mladé na bábo, ja som práveže rada, že som si počkala, že nemusím vyplakávať, že nemám urobenú výšku, že som nič nevidela, nikde nebola... No a hlavné je, že som v správnom čase stretla správneho človeka.. no nie? 😉

janielah
6. nov 2009

babky, ahojte aj ja mam 28, ale ked sme plodili babatko, tak 27. cize oriesok by mohla mat teoreticky chlapca, vsak zuci? 😉
a ja ked som bola na gluk.test, tak som tiezn cikala do poharikov kazdu hodinu, plus krv brali ako loginke...ostatnym asi nie, vsak?

zoska
6. nov 2009

baby ja uz odchadzam do tej Ostravy...majte sa tu pekne,zelám krasny víkend a vyhýbajte sa bacilom 😉
papik

matka331
6. nov 2009

oriesok pises ze ste mlade na babo ja mam 19 a necitim sa byt mlada na babo ide len otokto saako citi na babetko ....my s priatelomsmesanato velmi citili 😉

selyma
6. nov 2009

Ahojte babky. Tak ja som tiez bola dnes na poradni. Vsetko OK, na buduci tyzdem idem na tu glukozu. Tesim sa. Inak, ked uz o veku, 25.

oriesok1.
6. nov 2009

jani, tak chlapčeka?? a mne každý tipuje dievčatko 😀
mati, súhlasím, keby mal každý bábo vtedy, keď sa na to cíti! ach jo, to by bola parádička...ale na Slovensku stále len počúvam: ešte nie, bo ešte nemáme dostavaný dom...ešte nie, bo som práve začala rozbiehať kariéru...alebo čo ja viem čo...ja som síce tiež písala, že som "čakala", ale vlastne to nebolo žiadne odsúvanie miminka až po..neviem čo. Mne to všetko život tak krásne jedno po druhom priniesol 🙂
Najšťastnejšie detičky sú predsa také, ktoré sa narodia vtedy, keď sa na to ich rodičia cítili, no nie? 🙂

selyma
6. nov 2009

Keby som cakala stale len na ten spravny moment,o ktorom niekto okolo mna rozprava, tak neviem, ci v 30-tke by som mala nejake deti.

zucana
6. nov 2009

oriesok my sme orieska volali este aj to babo predtym.... ☹ ale v taliancine je to baggigio 😀 (bursky oriesok)
inak baby dnes je vika nejak velmi nizko...necitim take silne kopy ako obvykle ale take jemnucke akoby dovnutra a do mechura...je vsetko oki zejo? (druhorodicky ???)
zosi davaj si pozor a uzi si 😉
mati je to individualne...ja ako oriesok som tiez cakala na toho praveho ...a aj janinka 😀

loginka
6. nov 2009

aj ja mam toho praveho uz dlhsie ale na babo sme si museli pockat, a to moje plany boli prve babo v 28 a druhe 31
no ale clovek mieni...
pravda je, ze na stretavke z gympla ukazovali baby deti aj co chodia do skoly, a tehotna tam bola este jedna ale ta uz cakala tretie a najstarsiu ma 13 r., ta jej bude aj pomahat 🙂
teraz sa mi chlapcek (asi) tak smiesne vystrcil v brusku, taky spic 🙂

olifcek
6. nov 2009

jani i mne brali krv najprv pred vzpitim glukozy a paq o hodku a dalsiu hodku x;o)

i ja mam 28 rockov, ked sa babo narodi a bude mat uz cca mesiac, budem mat 29, chi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre