Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

teuska
16. nov 2009

caute babulky 😅
Trosku vas zanedbavam, ale liecime sa doma 😖
Prosim Vas poradte mi nieco na bolave hrdlo. Kloktam slanu vodu, ale nezabera 😖

mmaarrttiinnaa
16. nov 2009

teus daj potom vediet co ti zaberie 😒
ja som od dnes zacala kloktat slanu vodu nieco na mna prislo vsetko ma boli ruky nohy hlava este ze nemam teplotu ale to je len otazka casu v stredu musim k lekarovi aby som nieco nezanedbala ☹

blumka
16. nov 2009

teuska, cibulovy sirup na hrdielko 😉 osup si cibulu a vrstvi ju cukrom, niekto vrstvi medom...daj to niekde do tepla, cibula pusti stavu a tu papkaj tak lyzicu 3x denne...mne vzdy pomoze...ked to chces cim skor, tak si to daj zohriat na chvilku do mikrovlnky 😉

andrea2603
16. nov 2009

ja pri bolesti hrdla vždy začínam slanou vodou, prípadne nejakou bylinkou/napr. šalvia, repík/ a keď sa mi neulavuje tak pridám tabletky na cmúlanie propolky. A krk si obviažem šatkou.

teuska
16. nov 2009

jaj dakujem babulky
mozme teraz aj cukriky ako su haslerky, eukalyptove alebo antikol?

mmaarrttiinnaa
16. nov 2009

teus ja anitkol aj haslerky cmulam v pohode

teuska
16. nov 2009

diky, idem teda krajat cibulku a lezkat, pekny vecer

maculik
16. nov 2009

teus, tak rychle uzdravenie prajem 🙂 Ten med s cibulou naozaj pomaha, aj ked ja to odmietam, mne sa to zda divna kombinacia 😅 Ale cela moja rodina to na hrdlo uziva a zabera to, tak dufam, ze aj Tebe to zaberie 🙂

zucana
16. nov 2009

no fasa ...tak dnes tu zomrela jedna co mala tu prasaciu chripku a porodila v 32tt....

olifcek
16. nov 2009

zuci jak ze rusia konika? kde sa o tom pise? 😕 😕 😕

lenica81
16. nov 2009

caute, akurat som docitala, co som zmeskala... a to uz robim od rana... 😎

nerusia olif, len poobede nejako vypadol...

zuci, ty nestras... ja uz som dohodnuta s mangelom, ze len co sa vrati z ciny, po 28. ma bude nosievat do prace autom... zatial to nie je tragedia, ale ako pocuvam, na kazdeho nieco lezie, tak pre istotu...
mna pre istotu trochu pobolieva usko... ale hadam ma to prejde... 😖

na mna zabera cesnakova kura... nasekany cesnak s teplym mliekom... niekto dava este aj med k tomu... ale po 3 dnoch je to uz sila dostat to do seba... 😀

zuci, inak asi budes prva... 😅

andrea2603
16. nov 2009

😢 , je mi ľúto tej mamičky a hlavne bábätka, že nebude poznať svoju maminku.

zucana
16. nov 2009

andy dvojicky...dostala sa do komy a krvacanie do mozgu...ale uz na to nemyslim lebo by ma slahlo... 😔
leni no uvidime...
inak strasne bych si dala sladke ale chcem skusit odolat...zatial to riesila mandoska...
olif nesiel...to preto...nerusia nic teda dufam 😅

andrea2603
16. nov 2009

zuci, a určite je na príčine prasacia chrípka? Takéto sa stáva, bohužial ☹ . Napíšem Ti IP.

zucana
16. nov 2009

tak povedali ze mala prasaciu a tak porodila skor a to povedali na obed a teraz v spravach toto....

maculik
16. nov 2009

zuci, ja som odolavala cely den a teraz som zmastila cely puding 😒 😅

zucana
16. nov 2009

ja ale musim odolat...lebo som mala po obede jeden keksik a po veceri slanych palaciniek som mala 2 s lekvarom 😔

oriesok1.
16. nov 2009

ahojte 😵 držkám palce všetkým odolávačkám, tiež sa snažím, bo tento týždeň som pribrala 1,3kg, a to sa mi doteraz tak krásne darilo, tých 0,5 týždenne..

zucana
16. nov 2009

no ja som zvedava co mi povie doktor v piatok....mam 11 kil a pol hore... 😒

maculik
16. nov 2009

no ja som radsej uz ani nekupila sladke a rozmyslam aj sestre povedat, nech nenosi tie sladkosti, co planuje. Musim sa krotit v tomto poslednom trimestri 😅

zucana
16. nov 2009

no ja aj keby som povedala segre nech nenosi tak by som tu potom nervna chodila po byte a letela v najhorsom do obchodu 😀

hajdylca
16. nov 2009

macul pribera sa najviac v poslednom???
inak budem musiet asi niekde vygooglit, ako zistim, ci mi brusko tvrdne, alebo sa len drobec otaca, lebo mam taky zly pocit... teda neviem, ci to brusko tvrdne, ci drobec... oriesok- neboj to mohlo byt len ze si nebola na velkej...

oriesok1.
16. nov 2009

maculik tak Adelka už spinká? 🙂

maculik
16. nov 2009

no mne by to segra zase doniesla, aj keby jej zakazem 😀 A mama napiekla mandlove lupienky speci pre mna, tak to uz by som aj tak nemohla odmietnut, ked som ju o to poprosila 🙂

maculik
16. nov 2009

hajdy neviem ako ine, ale ja som najviac pribrala v poslednom. Do 6mes takmer nic a potom sa to zrazu rozbehlo. Teraz som pribrata viac, nez pri prvom o takomto case, tak dufam, ze netrhnem tych 16kg 😅
A to som sa utesovala, ze ved s Adelkou nebudem mat kedy pribrat, ze budem behat okolo nej, nosim ju, kazdy den 2x hore dole na 3.poschodie, no zda sa, ze som sa mylila 😒

Adelik uz buva, ani nemukla, ked som ju nieco po pol8 ulozila. Ja pojdem tak o pol hodku za nou asi, len este chcem ist vyniest smeti a zo 2x vyjst schody, nech sa mi pusti travenie...

zoska
16. nov 2009

ahojte,
zapla som net, aby som zistila nakolko moja choroba vplyva na dietatko ☹
baby mam strach...manzel je tiez vystraseny, ale snazi sa byt v pohode...vystupila mi teplota na skoro 38, zatiekli mi hlieny tak som zvracala, kaslem jak tuberak a je mi mizerne 😒
ak sa to do zajtra nezlepsi o kusok tak pojdeme na pohotovost...

ak mi viete povedat nieco k tomu ako moju chorobu zvlada babo, tak piste
dakujem
opatrujte sa

oriesok1.
16. nov 2009

hajdy, to si presne trafila ☹ teraz mám s tým také problémy, že uff..teda to ja mám celý život, skôr zapchatý 🙄 ale si tak myslím, že sa to vrátilo preto, bo mi nedávno skončili vitamíny a asi dva týždne som nič nebrala, bo som čakala na balík od svokry, mala mi poslať. Tak asi mi nejaké tie vitamínky chýbali..bo vlákniny mám dosť.. a inak, tlačiť sa bojím 😖

hajdylca
16. nov 2009

oriesok nuz ja mam skor opacne problemiky- ale u mna teda "najviac" zabera acitivia, aj acidko a pod. mliecne produkty... ale ja idem z extremu do extremu bud zapcha, alebo .... skus tie slivky, co kocky spominali...

zoska, toto vobec neviem, ale dufam, ze Ti bude cim skor lepsie, a rychlo Ti to prejde...

oriesok1.
16. nov 2009

zosi, tak by som Ti chcela nejako poradiť, ale okrem tých tradičných domácich liekov, ako cesnak, med, cibuľa, citrón, zázvor atď ma nič iné nenapadá, ale toto všetko už isto poznáš.. hlavne nezabúdaj veľa piť!!!! ..čo keby si predsa vyskúšala ten zázvorový čaj s medom a citrónom? vraj to dokáže veľmi rýchlo postaviť na nohy. A ešte ma napadlo, vraj banán znižuje teplotu.. drž sa, chápem, že sa bojíš ☹ tak nech sa Ti čo najrýchlejšie uľaví a keby to už naozaj začínalo byť zlé zlé, neváhaj a utekaj na tú pohotovosť!

lenica81
16. nov 2009

zoska, no ja neviem, ale ked som bola v lete nachcipana, tak mi doc dal normalne antibiotika... pre tehotne samo... 😅 ja osobne som bioparox este nikdy nepouzivala... ako lokalka mi to pride take nic moc... a vravel, ze ked vystupi teplota nad 38,5, tak je to uz teda dost vela... bakterie a bacily sa mnozia... skus si zbyt teplotu obkladmi - clenky a zapastia... inak by ti mohla prist dost velka zima... a pi, pi a pi... ale nie horuci, skor vlazny caj... a skus ten cesnak... to je prirodne antibiotikum... 😉 a ked nezaberie, stale mozete ist na pohotovost... ved nato tu su... aj ked niekedy ma clovek pocit, ze sa im vlastne velmi nechce... 🙄

mna tak raz odpalkovali so zapalenym zubom... a nespala som celu noc... ☹

ked tak pisete, ze na vas nieco lezie, mam pocit, ze ma skrabe v hrdle... ale asi mi zatial len prepina... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre