Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

loginka
22. sep 2010

baby mozem im dat na obed kel?

palculienkastellka
22. sep 2010

@zoska cele balenie obsahuje 30 kapsul. kazdy den jej dam jednu kapsulu - to su cca ako dve kvapky vignatolu.

blumka
22. sep 2010

idem kocky spinkat, bru...

raa2
22. sep 2010

ahojte baby, tak som vas na preskakanie docitala, vidim ze tie deticky nechcu spat 😉 ved naco, musia pozorovat a su nervozne z toho potom, nevedia co so sebou 😀
blumka zajtra mu skusim urobit tie vlocky s jablckom, to mozem tie obycajne vlocky na to pouzit? vody kolko davas?
my sme dneska boli cvicit a poobede sa prejst v hainburgu a isli sme prvy krat vlakom!!! treba vyuzit este kym je taketo pekne pocasie..
trosku lozime, dvihame ritku akoby sme chceli ist na 4, ale potom nas to hned prejde 😀 zuby stale nemame ..
a ta nova kava od dolce gusto Cafe au lait je perfektna!!! doporucujem 😉

zoska
22. sep 2010

@palculienkastellka ok chapem, dakujem 😉
@blumka dobruuu
no a ja tiez idem
cafte

loginka
22. sep 2010

@blumka a kedy to ovocie dat? my ho mame doobeda a poobede uz mame potom kasu , myslela som ze budem od 10 davat jogurt , ked vynecham mlieko pred obedom, potom sa mi to posunie, ze mi to vyjde na olovrant, alebo striedat jogurt s ovocim?

blumka
22. sep 2010

@raa2 hej tie klasicke vlocky a ja to len zalejem vodou aby boli namocene

zucana
22. sep 2010

cafte baby ako?
u nas chrumky neficia..najprv na nu kuka otaca si ju potom jemne olizne a hodi na zem...
a boli sme skusat sedacky 😀 ta prva je obdoba kiddy je to cybex a ta sa jej moc lubika buchala po tom pultiku a rehlila sa u priori si zasa zacvicila s nozickami...zajtra ideme este skusit pearl a uvidim konecne 😉

raa2
22. sep 2010

@blumka ok, a nevarim? iba necham napucat?

blumka
22. sep 2010

@loginka mozes na striedacku 😉 ved uz budu tolko toho papat ze budu musiet striedat...mozes aj miesto kase alebo zmiesat jogurt s ovocim a budu mat dva v jednom 😉 a vraj je lepsie jogurt davat doobeda lebo ze je tazsi na zaludok tak aby stihli stravit

blumka
22. sep 2010

@raa2 ja varim ale ine baby nevaria len nechaju napucat

loginka
22. sep 2010

dneska bolo fakt krasne, taku som mala chut na nejaky vylet, joj

loginka
22. sep 2010

@zucana vidim ze uz riesite sedacky, uz by sme aj my mali, zacinaju im byt dost tesne, ved nasa Lauri ma uz skoro 10 kil 🙂 tak sa budem s tebou radit potom

raa2
22. sep 2010

@blumka dik, povarim aj ja trochu a dam potom jablko...nech ma nieco ine a nie stale dookola to iste..
@loginka bolo prekrasne.. ma byt aj zajtra aj v piatok.
my mame akciu v piatok, tato ide s matikom sam do poradne, lebo mam uz mesiac objednanu zubarku, by som ju aj zrusila, ale mi blomba vypadla a mam riadnu dieru v zube. dufam ze to zvladne. inak je matik ok, lebo som s nim bola minuly tyzden u doktorky a ockovala ho na pneumokoky. dobre to zvladol, len bol dva dni taky uplakany ☹

palculienkastellka
22. sep 2010

@loginka ja davam doobeda jogurt a poobede mlieko. nas jedalny listok je asi takyto - budicek cca o 6:00 prva davka mlieka, okolo 9.00 jogurt, okolo 11:00 mlieko, okolo 13:00 obed, okolo 16:00 ovocie, okolo 19:00 kasa, okolo 21:00 mlieko. jasne, ze to taketo idealne nie je kazdy den. niekedy sa vynecha mlieko pred obedom, niekedy prespi ovocie. stella papa sice casto, ale po mensich porciach. zatial ma idealne miery 🙂, ale kedze neobsedi a stale nieco robi, tak nepribera vela. kasu vecer mavame vacsinou s ovocim. davam od AL Natury ovsenu a do toho ovocie, podla toho, ake mam doma cerstve. kazdy si najde svoj rytmus. my to mame tiez niekedy posunute a obed mame aj o 14:00. ja sa drzim toho nazoru, ze dieta vie najlepsie, kedy ma spinkat, papat, a preto ked mi niektoru cast jedenia aj prespi, tak sa nestresujem. hlavne je, ze je babinko spokojne a usmieva sa 🙂

raa2
22. sep 2010

@palculienkastellka my mame podobny jedalnicek s rozdielom ze po kasi uz nedavam mlieko, jedava ju okolo 20. v noci mu ale davam este cajik, lebo sa budi na smad, ucucne si a spinka dalej. ked mu dam namiesto kase mlieko, tak je hladny okolo 3 a vtedy davam znova mlieko...tak ako kedy,tiez som rozmyslala ze by som mu do kase nejake ovocie primiesala, len nejako som to este nerealizovala, vyskusam mozno zajtra 🙂
dobru noc baby, idem ja spat 🙂

loginka
22. sep 2010

@palculienkastellka ja som uz 2x mixla jogurt do doobedneho ovocia ale tak naozaj ho budem davat neskor
ale dobry napad pridat ovocie do kase
inak baby uz zaciname sediet - Domi je uz v 7 nebi ze moze sam sediet a sa hrat a nemusi sa nervacit na zemi a my s nim 🙂 Lauri vyzera skor ze bude lozit, skusa dvihat zadocek ale ma ho dost velky aj brusko tak sa jej to moc nedari 🙂

loginka
22. sep 2010

@raa2 a ako jete kasu lyzickou? my jeme kasu okolo 18.00 a o 20.00 mlieko, rozmyslala som to aj vymenit ale bojim sa ze potom bude unaveny aby vydrzal sediet a papat po lyzickach

maculik
22. sep 2010

idem uz aj ja buvat, dobru noc, a nech nam ti drobci konecne spia, ze @zoska 🙂

loginka
22. sep 2010

idem aj ja bru vsetkym

alex
22. sep 2010

ahojky, tak sme boli dnes na poradni a máme už 9010g a 71cm. Posťažovala som sa lekárke, že sa mi zdá malý trošku lenivší, tak nás poslala neurologičke a budeme chodiť aj na rehabilitácie trošku cvičiť. Neteším sa tomu veľmi, lebo to je tam, kde chodíme plávať a detičky pri tom plačkajú 😒 Som zvedavá ako to Kubík bude zvládať. Ideme aj na krv zajtra. Bude to len z prstu, tak hádam nebude veľa kriku.

blumka
23. sep 2010

dobre ranko baby...mne kocky este spinkaju, dnes som na ne sama, mm je od 4:30 v cudu...tak pojdeme pekne krasne v takejto rannej kose aj do skolky, jaaaj, to bude prechadzka 😀

@alex, a preco sa ti zda kubko lenivsi? ale neboj, vy to zvladnete, urcite vam bude treba len par nejakych cviceni a kubko sa rozhybe...inak pri tom cviceni, ak to teda je take ako si myslim, deticky neplacu od bolesti ale od toho ze s nimi robia nieco co oni nechcu, nepaci sa im, lebo ich nutia 😉 ale to cvicenie pomaha, to je hlavne 😉 drzkajte sa

lenica81
23. sep 2010

ranko...

@blumka, @olifcek... ten chlieb biely sa dava, lebo je lahsie stravitelny... ja som sa konkretne aj na grahamove rozky pytala a doc povedala, ze treba s tym pockat... aj my jedavame cierny chlieb, takze Vilkovi kupujem biele zemle... 😉

maculik
23. sep 2010

Dobre ranko,
noc radsej nekomentujem 😀
Nad ranom som konecne zaspala a mm mi o 7 volal na pevnu linku!, ze od vecera nema spravy, ako sa mame... (je na SK s kamaratom niekde vo Vratnej ci kde), potom mu doslo, ze ma asi zobudil a jasne, ze o 2min uz obaja mali tiez hore. Som sa ho potom este v sms pytala, ci tahaju od vecera, alebo aj spali a len su taki ranostaji. Tak vraj spali od 10, ze su predsa zodpovedni 😀 Tak sme sa pomaznali v posteli a teraz chystam ranajky a pojdeme do skolky. Dnes ma byt este 24st, ale od zajtra uz len 13-16st a dazd, brrrr 😖

@alex krasne miery, Jakubko je riadny chlap 😵

lenica81
23. sep 2010

ale ste si uz aj odpovedali, ale neprecitala som cele... 😅 😔

svetlankat
23. sep 2010

dobre ranko, baby kosicanky, mate niektora tie pohankove chrumky? u som pozerala vo viacerych obchodoch a neviem ich zohnat.poradte prosim

palculienkastellka
23. sep 2010

@loginka jogurt nam odporucil pediater, aj kamoskina pediatricka odporucila dat v 7.mesiaci. lekari maju na to rozne nazory. my davame tie od nestle. moja Stella bola nekojena, tak mozno preto, nam ho odporucil skor.
moja Stella prave vcera sama sedela. dovtedy som ju musela podopierat. tak sa z toho tesime 🙂 lozime uz riadne a uz sa mi aj stavia na nohy, tak asi bude chodit skoro. manzel zacal tiez chodit v osmom mesiaci, tak asi bude po nom 🙂

svetlankat
23. sep 2010

@alex naozaj krasne miery

olifcek
23. sep 2010

dnesna noc 🙄 stale sme boli hore, asi od poldruhej, oliv dost mrncala, stale cuckala...ale neva, len nech to nie je moc casto po sebe

my olivke triez vylucne biele davame x;o)

olifcek
23. sep 2010

@svetlankat ja som kupila v novom meste ked sme boli, v takom malom obchodiku...

olifcek
23. sep 2010

dnes ma byt opat kraaaaasne....ide niekto do mesta? inak...davate deticky v kratkom rukaviku von v tomto teple? my sme doma v bodynku s dlhym rukavikom, a zvazujem, ako ist vonku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre