Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
23. júl 2010

@blumka dikes, kuknem to a este uvidim... A kedy si zacala malu na serblik davat? ja uz rozmyslam ze by som kazdu chvilu ho uz aj zacala davat, som skusala ci tam vie sediet sam a celkom aj sedel...ci mam este pockat?

blumka
23. júl 2010

@raa2 urcite eset nie je vhodny cas davat maleho na nocnik..nevie sam sediet...kym sa ti sam neposadi nedavaj ho. ja som davala Terezku na nocnik prvykrat v roku a pol, rycala ako tur, tak som nocnik pekne krasne odlozila a vytiahla som ho teraz v januari, oducovanie trvalo den...odvtedy sa pocika len ked je chora ani na noc uz nema plienku. tak isto urobim pri juli 😉
@laxity uvar kus masa, rozporcuj na male kocky, dak do tych zasobnikov co sa robia kocky ladu, zamraz v tom, potom vyber kocky, nahadz do krabicky al. sacku a mas...do varenia potom len prihadzuj jednu dve kocky 😉

laxity
23. júl 2010

@olifcek @blumka presne toto som potrebovala...jojo ja to chcem robiť do tých zásobníkov na ľad 😉 ...ďakovala 🙂

blumka
23. júl 2010

sa chystam s mm von a juli strajkuje..tak cely tyzden zaspava pekne a akurat dnes ked potrebujem ist prec ide saskovat..uz som ju 3x bola ulozit a znova vziat na ruky ☹

olifcek
23. júl 2010

@blumka 😒

olifcek
23. júl 2010

tie nadoby na lad....umyjete len vodou so saponatom, ci prevarenou vodou? 😕

suzon78
23. júl 2010

Ahojte babenky...
my sme dnes boli na odber krvičky, tak malá trošku plačkala ale zrážanlivosť má OK. Teraz spinká už od 19:00 keď spapkala v spánku 110ml kalorického mliečka 🙂

Baby ako kŕmite detičky? Mne povedla doktorka, že zatiaľ ju teda môže kŕmiť v spánku, ale keď už bude pomenej cez deň búvať, tak to mám nechať na ňu, že ona si vypýta koľko potrebuje.

Tak len pre info. ako často a koľko vaše detičky papkajú a koľko búvajú od noci do rána?

Moja keď ju uložím o 19:00 prespí vždy do 6:00 rána, ale papať hneď nechce až o cca 8:00 (pred tým pápáva v noci o 02:00) , čiže má pauzu 6 hodín čo neje, nevadííí to?

My papáme takto:

8:00 kalorické mliečko 70-80ml
10:00 moje mliečko 90 ml
12:00 čaj 30ml
13:00 moje mliečko 100ml
15:00 čaj 30ml
16:00 moje mliečko 100 ml
18:00 čaj 30 ml
19:00 kaloričké mliečko 110 ml
21:00 čaj 30 ml
22:00 moje mliečko 90 ml
02:00 kalorické mliečko 120ml

mám presný harmonogram, lebo ju vždy kŕmim v spánku, zataľ to tako funguje. Od budúceho týždňa máme prejsť na príkrmy, no to bude boj. Doktorka povedala, že hneď musí zjesť toko toho, čo zje na dávku mlieka. No pochybujem, že hneď toľko toho spapá. Ja som na nete čítala, že to treba robiť veľmi postupne. Jedeň deň dve lyžičky, druhý tri lyžčky a za 2-3 týždňe by to mala byť už plná dávka...

blumka
23. júl 2010

@olifcek len vodou...preco prevarenou? 😕 ja nic neumyvam prevarenou...prevarenu len juli na mlieko pouzivam
uz som ju bola vziat stvrty krat...akoze ak sa zobudi znova tak rusim dnesok...prvykrat za neviem kolko rokov, 15 ci kolko tam vecer nebudem 😔

blumka
23. júl 2010

@suzon78 ahojky...
a preco ma zjest hned vsetko naraz? kvoli srdiecku alebo preco? nechapem 😕 ved to je napor na dieta, total nova potravina, novy sposob jedenia...prva lyzicka je len pokus..no ale ak to mate kvoli niecomu...neviem...
a cajik musis tiez davat?

suzon78
23. júl 2010

ahojky blumka....nie naša pediatrička nás berie ako zdravé dieťatko. Vlastne Timka už po operácii ako "zdravá" funguje a môže robiť všetko čo zdravé detičky. Jedino čo tak, musí brať lieky na zrážanlivosť, lebo umelá chlopnička má tendenciu sa upchať, ale inak funguje normálne. 🙂
Ano čajík musím dávať pre tieto horúčavy, aby nebola dehydrovaná, keď málo papká a vlastne aj z časti preto, aby nemala hustú krv. No a tie príkrmy, tiež nechápem, veď to nejde hneď od razu, ak jej to budem pchať nasilu, tak jej to len sprotivým a už to vôbec nebude chcieť papať. Ja to budem robiť postupne, nebudem ju rozhodne nútiť...

suzon78
23. júl 2010

blumi a vy sa ako kŕmite a ako spinkáte?

hajdylca
23. júl 2010

@olifcek vsetko najlepsie k dnesnym meninkam Ti prajem 🙂
@maculik hlavne ze ste vsetci v poriadku..
inak nas maly je tiez certisko posledne tri noci sme ho uspat nevedeli, dnes rano to iste, kupili sme v lekarni dologel, pred spanim som mu trosinku natrela, mi to skor jazykom ocmulal z prsteka, a tato ho do 10 minut uspinkal 😕

@suzon78 nam nasa dr. kazala postupne davat- jednu, dve lyzicky a dokojit, a postupne pomalinky zvysovat... nasho drobca zatial i z mrkvicky i z brokolicky napinalo, najprv som myslela, ze moc huste som su spravila, tak som mu na dalsi den dala mm do toho, ale i tak nepomohlo, viac ako 3 lyzicky nespapka, ale tak mame este cas par dni...
dnes sme prave kupili stolicku na papanie, a boli sme v tescu a fuuuu tam sme mu i zimnu vetrovku uz kupili, i taku prechodnu...

zucana
23. júl 2010

Baby my SME dnes nekakali..... Vadi? A vika nechce spat. Tato jej cita knizku :d

suzon78
23. júl 2010

@hajdylca aj ja tak začnem po pár lyžičkách. Mne kázala dať ako prvú zložku zemiak, tak som zvedavá, ako jej to bude chutiť. Aj my už máme stoličku na kŕmenie kúpili sme v avione chicco, je super, zatiaľ v nej len sedí a hrá sa s hračkami 😉

jéééj Olivček aj ja sa pripájam VŠETKO NAJ NAJ NAJ K TVOJIM MENINKÁM 😵 😵 😵

zucana
23. júl 2010

@hajdylca Nedojdes na stretko ?
Suzon isto nenut papat!
My SME si prvyraz dali nozicky do pusy dnes
keby ste videli nasu certicu ona na brusku v postielke a tata cita

rivatha
23. júl 2010

@zucana Aj my sme mali zopar takych dni, ze nic. Som bola cela vygulana, lebo kakaval vzdy velakrat denne. Zevraj postupne coraz menej budu. A ked je na tvojom mliecku (viem, okrem prikrmu), tak to nevadi, pokial je spokojna a prdka pekne 😝 Teda ja si tak myslim.

suzon78
23. júl 2010

@zucana vieš, že ani my sme dnes nekakali, pár krát sa nám to už stalo a potom si to na druhý deň teda poriadne vynahradila 😀 a moja tiež obľubuje svoje nožičky niekdy dá do pusi obidva palčeky až sa hrozím, či si nôžky nevykĺbi 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hajdylca
23. júl 2010

@zucana kedy a kde? musim ist docitat, ak nas mm dovezie a nebude teda vadit, ze bude s nami, tak velmi rada 😀 inak mne drobcurik kakaval i raz za tyzden, teraz v poslednej dobe kakava i kazdy druhy, niekedy i kazdy den, si osobne myslim, ze pokial nie je nepokojna tak by to malo byt v poriadku 😉

suzon78
23. júl 2010

@rivatha ale sú riadni akrobati tí naši malí krpcovia, niekedy žasnem.

suzon78
23. júl 2010

@hajdylca a tvoj krpček ako pakáva? Ja som napísala vyššie, je to málo?

suzon78
23. júl 2010

@hajdylca chcela som napísať ako papkáva 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
suzon78
23. júl 2010

@rivatha moja sa ešte na bruško nepretočí, len na bok. 😨 no čo budeme robiť potom keď už budú loziť, to aby sme boli stále v strehu. Moja keď zaspáva, tak sa furt vrtí zo strany na strana a hľadá si polohu. Mám okolo nej takého veľkého hada, takú hračku ako mantinel to funguje, tak si stále na ňu vykladá nôžky aj rúčky no je podarená...

suzon78
23. júl 2010

@rivatha a ako často kŕmiš v noci?

maculik
23. júl 2010

@olifcek idem na Sk, najprv na 10dni k nasim a potom na 10dni ku svokrovcom. U nasich net mame, ale u svokrovcov asi budeme na chate a tam net nie je. Takze zase budem mat abstak 😀

Dnes prisiel mm z roboty uz o pol4, to sa este nikdy nestalo, tak sme isli pozriet na novy byt a rozhodnut, kde bude detska, spalna a pracovna. Kedze cele stahovanie bude na nom, aj balenie a vacsina vybalovania (teda to, co nespravia stahovaci), tak musi vediet, kam ma co davat.

A potom sme sa isli navecerat, kedze on ma zajtra meniny a ja potom narodky, dali sme si aj dezert, Petik bol zlatucky, no fajn vecer to bol. Uvidime ale, aka bude noc.

A najviac ma potesilo, ze ta tetka, co som jej tukla auto, nevolala, tzn, asi sa s muzom zhodli, ze ziadnu skodu nemaju (tak sa mi aj zdalo).

@laxity ja som mrazievala neuvarene a potom uz len tu kocku som hodila do vody a uvarila so zeleninkou. Ale da sa aj uvarene mrazit.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
23. júl 2010

@hajdylca @suzon78 dakiii...inak oliv si na mna vylozi nozicky, je pricucnuta a tak zaspava. Niekedy ma este i za ukazovak na ruke drzi...chi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre