Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

matesl
12. okt 2010

@blumka a kedy das take Juli? myslim tie tvarohacky az po roku, nie?

a s tymi piskotami...ja dufam, ze tak ako vo vsetkych vyrobkoch tak aj tu setria a nie je tam tolko toho ako pisu 😀 tak snad mu tolko cukru a vajka neuskodi

matesl
12. okt 2010

maôy zaspal pred hodkou, ma ho v posteli a uz bol teraz na okraji, jak som ho bola kuknut...divne ze nemrnka, ako zvykne, ale zas ma olny nos 😒 ale budit ho nejdem on sa sam zobudi ked mu to bude robit problem

olifcek
12. okt 2010

@loginka mne vravela neuro, ze vojtovka sa nema cvicit preventivne, ze len vtedy, ked je to nevyhnutne...vela som o nej citala a veru, ja bych necvicila...skus sa popytat na bobatha, alebo skus postupovat podla

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

su tam fajn veci na motoriku a tak...

olifcek
12. okt 2010

@matesl i my semtam papame piskotky x;o) lekarka odklepla, a zasmiala sa, ze tam toho vajca fakt moc nie je a, ze ked pekne papa, co priberanie nasvedcuje, nech sa nebojim toho trosku cukru v nich...tak snad ma recht x;o)

loginka
12. okt 2010

@matesl, oni sa obidvaja naucili sat az po cca mesiaci, a Domko ako trojmesacny sa trapil kolikami a boli sme aj na operacii pruhu a potom zacal plakat na prse, neviem preco, ci to vsetko ovplyvnilo, chvilu sm ebojovali ale potom som musela dat flasu a bolo. Mozno keby mam len jeho este skusam, ale nedalo sa to moc, bol druhy na cakacke 🙂

garonka
12. okt 2010

kuk nespite? 😀 😀 😀

mne sa nechce ale rano nie a nie vstať 🙄

som smutna musíme prerobiť kupelňu, cely sprchovy kut je v čudu vytapame dolnu susedu a zvyšne eura nemame 😔

ja občas dam tobimu do ovocia piškotu nestle alebo aj tie obyčajne jednu dve 🙂

na olovrant sme papali rožok natrela som aj troška masla nech to nieje suche aj malo bolo 😅

@loginka ani ja by som preventivne necvičila vojtovku skôr nejake ine cvičenia

matesl
12. okt 2010

@olifcek 😉

matesl
12. okt 2010

@loginka ved iste ty to mas zlozite aj ked fajn ze sa Laurika zahra sama...ten moj cert si stale vy&zaduje pozornost, nezahra sa sam, som rada keed si zohrejem papu a krmim jeho a zaroven seba, inak by som sa nenajedla..asi aj zuby robia svoje, a teraz sople...no co uz...ale ked sa usmeje tak sa ani hnevat neviem 😅

matesl
12. okt 2010

@garonka fuhaaa rozok s maslom?
mojho teraz nadrapuju vacsie kusy, ale to asi aj soplami, grca mi aj mixnute veci, tak neriskuje s kuskami vacsimi 😖

matesl
12. okt 2010

dobru babky idem spat uvidime aka bude noc 😅

garonka
12. okt 2010

@matesl nie cely rožok s maslom to som napisala ako truba 😀 3 male kolieska a natrete troška masielkom a tie kolieska na malinke kocky tak sme takto papali
inač masielko mi odporučila doktorka niekedy aj namiesto oleja 🙂

olifcek
12. okt 2010

@matesl my papame rozok s jogurtom, ale uz som tiez dala i kusok masla, rastlinneho

garonka
12. okt 2010

@olifcek aj my ľubime rožok s jogurtom ale najviac MM 😀

loginka
12. okt 2010

baby ak ejogurty kupujete? ja som este maslo nedavala, ale chlieb bastia jedna radost
piskotu est enejedli, ale myslim, ze no problem sem tam

s tym cvicenim to zajtra zrusim som sa rozhodla, zavolam tam aporadim sa s dr, zeby sme prisli pripadne neskor nech ich pozrie obidvoch

garonka
12. okt 2010

@loginka tobi ľubi sabi biely jogurt alebo activia biela
spapa ho čisty bez ovocia čo som prekvapena

njonja
12. okt 2010

@loginka my sme cvicili Vojtovku s malym a nemozem si ju vynachvalit! Bol poriadne pozadu - este nedvihal ani hlavicku v 3 mesiacoch Po tyzdni vojtovky (cvocili sme 4xdenne) sa mi zdvihol.-))))
Nemusis sa jej bat, deti sice placu, ale len preto, ze je to nepohodlne, vobec to neboli. A uz vobec nie u nasich deti, ked nemusiem robit tie strasne zlozite cviky ako deti s fyzickym postihnutim.
Takze len som chcela povedat, ze sa jej nemusis bat, obrn sa nervami (bude asi plakat), ale nelutuj ho, robis mu v konecnom dosledku dobre....

Dievcata, a to uz mozme davat jogurty???

hajdylca
12. okt 2010

ahojte

my sme boli vcera na poradni, okrem ineho sme dostali i novy recept na VIGANTOL a dnes sme ho uz i zohnali, i ked sme obehali asi 6 lekarni 😔

a nasa MUDRa nam tiez kazala, ze pribinacika, milacika, chlebik s natierkovym maslom, obycajne maslo ze tiez mu mozem davat- presne ako @garonka teraz pise, ze i miesto oleja, cviklu ze mozme dat drobcovi....
a na veceru nam tiez kasu vygrcakaval- takze mu mam dat bud to co na obed nespapal, alebo ze mozem i zemiakovu kasu, ci kukuricnu... ryzu a banany vobec nemame papat, a ze i mrkvicky davat menej, ze skor tekvicu, cuketu...
odvcera skusame i ten sladky zemiak, drobcekovi celkom chuti, som zvedava ci ho bude este i zajtra chciet....

@matesl ja som niekde pocula, ze ked deturence vrackaju, ze to moze byt i zapalene hrdielko- ale neviem vobec co a ci je to pravda...

@olifcek prosim Ta jogurty papava Olivka ake? respektive, kt. mozu ti nasi drobci ?

my inak noci klasika- zobudeni ani neviem kolko, teraz sa ale zacal budit s placom, kt. sa dost tazko tisi... niekedy sa zobudi a je i hodinku hore... raz rano vstane o pol 9, raz o pol 6...
nesedime, stvornozkujeme, staviame sa kdekolvek a ocokolvek- takze preto mamina uz MK vobec nestiha, vzdy len vecer nakuknem na poslednu stranu 😔

jaaaj a mame 72 cm a 7700 g

olifcek
12. okt 2010

@njonja podla mna by Ti hlavicku zacal dvihat i bez vojtovky, len by si ho viac na brusko zacala davat 😵
@hajdylca mozu biele plnotucne...oliv ich nepapa moc, ale s rozkom to ide lepsie x;o) hlavna vec, ze ked to jedla 1x, tak sa z toho az pogrckala, lebo papala pazravo a zjedla cely naraz x;o)))

mne oliv tiez niekedy v noci casto mrnci ale ide ju upokojit hladenim, ci prsom, neviem ale, co jej je, mozno uz i tie zubky, uvidime

krasne miery x;o)

hajdylca
12. okt 2010

@olifcek dakujem, mne sa zda, ze ale pribral nejako menej- v auguste mal 7,2 kg a 70 cm, ale zrejme to tak ma byt...
nas bambulik ma uz 3.zubok- prave sa mu prerezava..
no a to som sa este chcela spytat, ci moze cely naraz, ci len par lyziciek?

olifcek
12. okt 2010

@hajdylca kludne naraz 😉

zucana
12. okt 2010

My o jogurte a masle zatial snivame Ale verim ze aj to' budeme ... Chleba nechce :( stale mixujem ... Ma malu papulku a naduva ju ....

olifcek
12. okt 2010

@zucana ja tiez mixujem x;o) i ked spapa i nemixovane x;o)

blumka
13. okt 2010

@matesl ano az po roku. ale teda isto nie pribinacik, to je tolko eciek a chemie ze dovidenia... 😉

olifcek
13. okt 2010

olivke sme kupili to auticko z chicco 4v 1, jupiii, dostane ho ale az na narodky 😉

len toto nemali, vraj to ani nevideli x;o(((
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http://slove...

tak sme kupili dost podobne...60eur je ale dost, tak snad sa to Olivke bud ei pacit x;oD lebo inak skocim z okna /nastastie byvame len na druhom x;oD/

olifcek
13. okt 2010

pozeram, ze na auticku, co sme kupili, pisu, ze 4v1 ale nevidim na obrazku, ci moze dieta auticko pouzivat i pri chodzi...no dnes na to s mm kukneme a ked tk vratime, vyslovene som sa na to pytala...

olifcek
13. okt 2010

aha, takze sedadlo sluzi i na chodenie, oki, no...ale stale viac sa priklanam k tomu, vratit ho a chciet to, co ma i zuci, je lepsie, zda sa...pride mm, auticko poskladame a rozhodneme x;o)

blumka
13. okt 2010

boze baby, moje dieta ma horne zuby len teake ze jej ich ledva vidno a uz s nimi skripe...fuuuuj..to maju obidve po mne 🙄 😀

dorotka2
13. okt 2010

@zucana ja som kupila v bio obchode bezlaktozovy jogurt inak, na skusku. 🙂 Len tak pre info,mozno Viki take by mohla

raa2
13. okt 2010

Ahojte dievcata, som tu vcera ani nestihla byt, cely den som nieco mala, mm zacal chodit dvakrat tyzdenne na nemcinu, tak chodi az po pol 20 domov, takze vsetko je na mne. som rano bola si nakupit v BA a poobede pozret jednu susedu, co ma pozvala na kavu. prisli sme o pol 18 a som este veceru robila, maleho kupala, a o 20 zaspal, som ho nechala poplakat,ale nie dlho nejakych 10 minut, lebo nechcel vobec spat, a keby som ho zdvihla tak ho aj do 22 nosim na rukach. noc bola celkom dobra, po dlhom case iba 4 krat hore. Vstali sme nieco po pol 7 a teraz mi matko spi uz hodinu a pol 😨 ideme dnes na cvicenie, tak aspon nebude unaveny.
@maculik zuby uz ma prerezane, dalsie nevidim, tak neviem co mu je, hladny nie je, si myslim ze vymysla....

maminnka
13. okt 2010

@hajdylca je mi z toho smutno, kazdy doktor tzvrdi nieco ine, odporuca uplne ine jedla, ako sa v tom orientovat? clovek uz ozaj nevie, co tym drobcom davat.

Vsetci teraz hovoria, ze jogurt od 8 mesiaca, ale v Mama a ja je napisane, ze az od 10. mesiaca... tak neviem ci zaradit, ci nie. A odkila mas ten sladky zemiak? Ako sa to pripravuje? To by som aj ja vyskusala.
A vecera? nasa mala kasu zje, ako napokon vsetko, ale do pol hodiny su skoro celu vygrcka. Tak co jej davat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre