Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lienka2
5. nov 2010

@maculik my sme taky problem tiez mali, nechcel papat zjedol par lyziciek a potom hrozny krik tak dostal mliecko.. tiez som myslela ze zubok, aj kamoska mi to potvrdila ze mala to iste s malym ked mu zuby isli.. lyzicka mu drazdila dasienko a bolelo.. no ale my doteraz ten zub nemame 😅

maculik
5. nov 2010

kocky dakujem za odpovede, tak dnes na obed spapal vsetko a dokonca aj vyzivu na olovrant a kusok bananu, teraz to dorazil mlieckom pred spanim. Tak uvidime, ako bude vecera a dalsie dni.

tu je dnes tak sychravo, vcera bolo 17st, rano o 8 uz bolo 14, no uplne ako niekedy v sept., ale dnes uz typicke jesenne pocasie. Takze to slniecko vam zavidim 🙂

a vcera sme kupili letenku pre mna a drobcov, ked ide mm do toho Mexika, tak nech tu nie som cele 2t sama, tak na 8dni idem domov, tesim sa 😵

raa2
5. nov 2010

@lenica81 malo by to byt to iste, len jedno som kupila na slovensku a druhe v rakusku, ale ked som to zarobila, tak to bolo konzistencne rozdielne 😒 chutovo som neskusala, lebo ja mlieko nemozem...ine nic mi nenapada z coho by mal tie hnacky 😢 dietu drzime uz dva dni a stale nic... 😖 pockam este do zajtra a ked nic tak mam ist na pohotovost?

selyma
5. nov 2010

baby a kedy sa zavadza 4 prikrm. Klaudika ma 3 ale myslela som, ze to teraz kazdy mesiac jeden naviac, teda ze v deviatom 4 t- y

blumka
5. nov 2010

@raa2 hnacky mozu byt aj zo zubkov, ale radsej by som sla k lekarke ak mu to neprejde...neviem, zmena mlieka vyvola skor zapchu ako hnacku..a aptamil by mal byt to iste ako nutrilon..ja juli davam bebilon, to je v polsku nutrilon a teda ked mi dojde tak kupim nutrilon a je to uplne to iste aj zlozenie na krabici je rovnake...
pri hnackach by sa malo vylucit mlieko, teraz uz myslim mozes, ked uz papate aj prikrmy, dobry je ryzovy odvar alebo mrkvovy:
Ryžový odvar:
1 liter: 50g ryže varíme v 2 litroch vody asi 1,5 hodiny, precedíme a doplníme do litra prevarenou vodou.

Mrkvový odvar:
0:5 liter: 250g očistenej mrkvy varíme do mäkka, asi hodinu, rozmixujeme, precedíme a doplníme prevarenou vodou do 0,5 litra

@selyma nie je to tak ze kazdy mesiac jeden naviac...nie som si 100% ista ale do 9 mesiaca uplne stacia 2 prikrmy, potom sa prida treti a stvrty az niekedy okolo roka mozno neskor...spytaj sa radsej v teme prve prikrmy..
ja osobne pridam juli dalsi prikrm az ked mi juli zacne spavat jedenkrat na den, pretoze teraz jej ho aj tak nemam kde vopchat, lebo mi je kazde 2 hodiny, ci je to teda mlieko alebo prikrm...a mlieko nahradit este nechcem ,lebo ho ma vzdy pred spanim..takze ked to jedno mlieko vypadne s tym jednym spanim, potom ho nahradim prikrmom...

raa2
5. nov 2010

@blumka dakujem, idem mu teda na veceru spravit mrkvovy odvar, mam tam pridat aj ryze? ci zajtra rano spravim ryzovy odvar a pridam banan? ked to do zajtra neprejde, tak pojdeme na pohotovost, v podstate dnes je druhy den co drzime dietu, ale davala som aj mlieko, to dnes ani zajtra nedam a ked to nebude prechadzat tak pojdem. inak je vesely, teplotu nema...ten odvar mrkvovy to sa pije?? ci to bude ako kasa?

blumka
5. nov 2010

@raa2 pije sa to...
skus najprv same tie odvaty, lebo ked do ryze pridas este aj mrkvu alebo banan aby ho zas nezapchalo

raa2
5. nov 2010

@blumka ok, banan mal uz dnes dvakrat, na obed som dala zemiak, mrkvu a ryzu..len neviem ci mi to on bude pit 😢 ryzovy dam rano..mozem ho urobit dnes a rano ho prihrejem? mal uz trosku pevnejsie, ale potom zase, si prdol a take riedke mal...nic nove som nezavadzala, iba som menila to mlieko...lebo abtamil nechcel 😢

blumka
5. nov 2010

@raa2 a co ste predtym pili ked nechcel aptamil?
mozes urobit aj dnes a dat zajtra...

blumka
5. nov 2010

@raa2 pozri aj tu http://www.provita.sk/site/node/60
ale na tvojom mieste idem aj k lekarovi...nemusi to byt z mlieka moze to byt aj kvoli zubom ale len lekar urci presnejsie, tak radsej aby sa nieco nezanedbalo 😉

raa2
5. nov 2010

@blumka predtym nutrilon, on kaka tak 3 krat za den a je to riedke...ved pojdem k lekarovi, len dnes uz nie, ked tak na pohotovost, do pondelka asi daleko cakat...
varim aj ten ryzovy odvar a mam ryzovu nemlicnu kasu, mozem to zarobit s tym ryzovym odvarom?

blumka
5. nov 2010

@raa2 ale tak ked si presla znova na nutrilon a ten uz pozna tak z toho by hnacka nebola..ale 3x denne tiez by som nepovedala ze to je hnacka...mozno len riedkejsie kaka kvoli tomu mlieku...

raa2
5. nov 2010

@blumka ok, dakujem , a by to bolo tuhsie tak mu spravim ten vyvar? lebo on je naozaj vesely, aj ked take riedke kaka, tak sa smeje pri tom, teplotu nema. to riedke ma zaraza, pred tym mal tuhe hovienko, i ked dnes jedno uz bolo tuhsie...mozem mu tu kasu ryzovu nemliecnu zarobit s tym ryzovym odvarom na rano?
pockam a keby kakal viac krat tak pojdem k doktorovi, on uz dnes aj 3 deci cajiku vypil, pekne vsetko papal, aj suchar som mu uz dala, nech si zuzle...

raa2
5. nov 2010

@blumka plus rano mal este mlieko, 100 ml vypil... a co s tym nutrilonom mam robit? uz mu ho nedat ked to prejde? mam skusit inu znacku? dakujem , citam akurat tu stranku co si mi poslala...

laxity
5. nov 2010

ahojte

@svetlankat tvoja Miška takáto pahltná? 😉 ...si mi ulahčila jeden darček, takže levíka vyraďujem a na Vianoce nedostane 🙂 ...asi 😀

nestihla som vás dočítať...viem, že niekto tu mal stretko ako ste sa mali?

Ja čakám návštevu moju milovanú sestru a moju milovanú super kamarátku a moja tretia milovaná spinká...dnes som bola u doktorky pre istotu...bo som si myslela, že mi Natáločka chudne...keď nepapá pekne príkrmy...ale priberá má 8420g a nemám stresovať, ničoho sa báť...a ako som prišla domov, tak krásne spapala skoro celú Hami výživú zeleninovú 125g...ja sa z toho teším aj keď je to málo 😵

@blumka ja som si pozerala opäť vaše fotky DOMU...to bude ozaj riadny dom...koľko to má štvorcov? 🙂
pekný večer prajem a samozrejme aj pekný víkend 🙂

zucana
5. nov 2010

cafte baby boli sme vonku teraz hajame ale isto budeme este hore a papat 🙂
@laxity vidis ako krasne pribera a tesim sa s vami 😉 my veru uz papame obed a veceru aj po 200-220 gramov 😅
buchta jedna aha aka je uz 😉

laxity
5. nov 2010

@zucana no veď to, že skoro všetky detičky už krásne papajú 🙂 okrem mňa a @andrea má podobný problém tiež myslím...ozaj ako ste na tom @andrea? neviem jej presný nick 😀

wau Viki je aká krásna a tie čižmy no nemajú chybu a vôbec v tej šedej je jednoducho nádherná...naozaj 😵 😵 😵

olifcek
5. nov 2010

@laxity nemam rada, ked sa pise, ze malo, ci vela...125g nie je malo. niektore deticky jedia vela a su lahsie ako tie, co papaju menej...svaly su tazsie ako tuk...cize Natalka krasne papala 😵 😵

olifcek
5. nov 2010

@zucana zlatucko vyzera Vikinka...len...uz ako dospelacka je oblecena...

zucana
5. nov 2010

@laxity ale ved mala je ti spokojna 😵 zacne aj ona papat ona si chce drzat lineu 😀
dakujeme za komplimenty ten vas svetrik som nezohnala tak som kupila tento v zare a topanky su z tesca 😉

laxity
5. nov 2010

@zucana veď to že je spokojná papať ani nepýta, tak ja verím, že sa to rozbehne a Natálka sa rozpapá ako vaše 🙂

@olifcek tak pre mňa je to bohužiaľ málo...to sa stalo dnes prvý krát...inak jedávala 30g

zucana
5. nov 2010

@laxity tak to mas jaky uspech 😵 to mas 4nasobok.....
vika kuka s mm rozpravku a ja zohrievam papu a ja som vecerala a potom dam panelak a pojdeme hajat

lenica81
5. nov 2010

@raa2 joj, nas Vilko dakedy dava aj 5x denne... 😅 a niekedy je to riedsie, ale kym to nie je vodove, tak sa netrapim... 😉

lenica81
5. nov 2010

@raa2 joj, nas Vilko dakedy dava aj 5x denne... 😅 a niekedy je to riedsie, ale kym to nie je vodove, tak sa netrapim... 😉

lenica81
5. nov 2010

prepacte... 😔

lenica81
5. nov 2010

@zucana jaka stylova mala... 😵

olifcek
5. nov 2010

@laxity priznam sa, ze ja uz neviem, kolko mi Oliv papa...ale okolo 150g rano, 150g obed, 150g vecera, no niekedy to spapa na 2x, a niekedy to nedopapa...neriesim...stale moc vela mm pije x;o) a i napriek tomu krasne pribera x;o) a to sa i riadne pohybuje ;)

zucana
5. nov 2010

baby tak my uz svornozkujeme po schodoch a vyjdeme az hore.... 🙄

olifcek
5. nov 2010

@zucana my sice stvornozkujeme, ale ci po schodoch...nedozviem sa, nemaaaaame x;o)) ved to je super x;) ja s atesim kazdemu uspechu nasich deticiek x;o)

blumka
5. nov 2010

@raa2 podla mna to co opisujes nie je hnacka...mozno je to fakt reakcia na ten aptamil, ale ktohovie...ja by som nemenila nic...ved ak je maly spokojny a je to naozaj len 3x a nie je to vodnate tak neboj...uvidis do pondelka
@laxity ked pride mm tak ti poviem, ja ani neviem kolko stvorcov to ma..je velky ale vela z neho robi dvojita garaz ktora je este aj na dlzku predlzena a velka terasa vonku 😉

jaja32
5. nov 2010

@raa2 za hnacku sa tusim povazuje, ked dieta kaka minimalne 6x za den vodnate...nezazila som to, to le mudre knihy povedali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre