Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

raa2
13. jan 2010

ahojte 🙂
ja by som uz tiez o taky tyzden aj pristala a isla rodit, toto cakanie a motkanie ma ubija. Mam doma vyluxovane, dvakrat tyzdenne upratujem a potom sa cele dni motkam a cakam kym mi pride muzicek z prace. A poviem vam ze sa tesim aj z toho ze ideme do obchodu alebo tak. Dnes ideme vecer do restauracie, zajtra na ozvy babatka do nemocnice, tak som nazahavena ze budeme mat kulturu.
zuci ty sa drz, ak sa babatko narodi tak isto uz bude v poriadku, ja teraz najnovsie rozmyslam nad tym, ze co sa stane ak by som babatko prenasala, ze ci by som si ho dala vyvolat alebo by som este 10 dni pockala a az tak by mi ho vyvolali...
Uz sa ani neviem na nic sustredit. 😀

martinaj
13. jan 2010

maminka nehovoris sama so sebou 😀 len rychlo pises 😀

blumka
13. jan 2010

zuci, co sa tyka vyvolavania tak bolest je taka ista ako pri nevyvolavanom...a nikde nemas zaruku ze aj tak ti nebudu vyvolavat, mozno ti odtecie voda ale kontrakcie ziadne, tak vtedy tiez sa vyvolava alebo budes prenasat tak aj vtedy sa vyvolava...zasa na druhej strane preco to vyvolavat, ked sa nic nedeje...mne to pride trosku take no ako to povedat, nasilne vytahovanie...akoze nic sa nestane, si uz v 38tt takze babo je uz ok, a doki isto kukne na utz ake je velke a tak, ale je to trosku proti prirode...
ale zasa, ked sa bojis ze budes mat blbu doki tak sa ti necudujem ze sa toho bojis...
ale tvoj lekar je odbornik, tak ti da na vsetko odpoved..
a inak ked sa snivaju ryby vraj to znamena dieta...takze.. 😉

blumka
13. jan 2010

...idem pohladat sviecku... 😔

raa2
13. jan 2010

maminka mam tiez tu knihu meno je vas osud, ale mi ti pride ze skoro vsetky chlapcenske mena su zatazene zlou karmou. Inak my sa nevieme zhodnut na chlapcenskom mene, tak uz asi aby to bolo dievcatko 😉 Mam vybrate chlapcenske meno v pripade ze by malo prist k porodu, ale muzicek nie je s nim stotozneny. A mne sa vam uz s nim to nechce riesit, lebo furt je to dookola o tom istom 😀

olifcek
13. jan 2010

mami tak ako to rozoznam? mne sa zdalo, ze aj prehllta cely cxas...takmer 😉 hlavne som bola rada, ze pracuje pusinkou tak dlhoooo

blumka
13. jan 2010

olif inak som ti chcela povedat, ze v ziadnom pripade ju doma nevaz ani pred jedlom ani po jedle...

maminnka
13. jan 2010

raa,
ja, teda svokra ma dve take knihy, v niektorych veciach sa dost lisia, aj preto ich beriem s rezervou. Ale o karme sa tam nehovori, karmu podla mna ma iba dusa, nie meno. Mena maju vraj zle energeticke vyzarovanie. A ja som ich tam nastasite fakt tych vyslovene zlych nasla len cca 5, ale je jasne, ze vsetky som necitala. V uviode vsak boli vymenovane. A etse ma tam pobavila jedna usmevna veta, aby sa mamicky stranili dna narodenia dietatka 29. v mesiaci. hehe, dost dobreee, vysvetlite to dietatu, dnes nieeee, moje male, dnesny den ma zle vyzarovanie 😀 😀 😀 😀

andrea2603
13. jan 2010

olif, či papá a či dosť, vieš zistiť aj podľa počtu pocikaných plienok za deň, len teraz neviem koľko ich musí byť, keď je všetko o.k.

blumka
13. jan 2010

mami, ja som mena vyberala podla toho ako sa mi paci a potom som si precitala ze co znamenaju...sranda je ze aj na muza aj na mna aj na Tete ten opis sedi...citala som aj Juliana a celkom sa nam ten vyznam pacil, tak sme sa len utvrdili ze to chceme...

blumka
13. jan 2010

andrejka tusim 5-6

maminnka
13. jan 2010

Olif, to, ze tak krasne saje, znamena, ze je uz silna! Teraz si ju budes moct prikladat casto 🙂 Ja som to rozoznavala podla tohto: ak maly iba pracoval pusinkou a nehybali sa mu uska, tak nepil, iba sa hral. Ked ozaj pil, hybali sa mu aj uska 🙂

Olif a pomoct Ti moze aj toto, tu sa pise o tych pocikanych lienkach, ako ti radi Andrea: http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/mam-do...

andrea2603
13. jan 2010

blumi, aj mne sa zdá taký nejaký počet. Olif, opýtaj sa sestričiek.

raa2
13. jan 2010

maminka,ved toto, vysvetli babatku kedy sa ma pytat vonku, to ako ked ti sestricka povie v nemocnici ze aby si uz nepriberala lebo budes mat tazky porod, ako nekompletna, ved teraz sa nemozem obmedzovat, ked som hladna tak aj o 3 rano idem jest, nehovorim ze chleba, ale dam si aspon jogurt, ved ja neviem potom v noci zaspat ked som hladna, kazdu jednu noc si davam v noci jogur, co sa budim a neviem zaspat 😀
blumi ja rozmyslam ze dam chlapcovi meno Julian, sice nie je v kalendari, ale jeden kamarat sa tak vola, vraj v majskom kalendari je 🙂

maminnka
13. jan 2010

Zusika, na Tvojho anjelika sme si spomenuli, aj na Teba.... budeme na vas mysliet aj nadalej a drzat palce, aby toho pol roka, co chcete cakat, nto nebolo tak velmi bolestne...

maminnka
13. jan 2010

pocikanych lienkach 😀 😀 😀 😀 to sa mi podarilo

zucana
13. jan 2010

zapalila som sviecku...
tlak mam spodny vysoky...120/88 ...ta v lekarni mi povedala ze podla nej mi ho uz len kvoli tlaku asi vyvolaju...
a sa pytala koho mam lekara...povedala ze ten moj je velky odbornik (pozna ho inak cele mesto) ze mam byt kludna a ze ona mala takeho co s nim nebola vobec spokojna a ze aj v dobrej nemocke idem rodit ....a ze sa nemam bat...
takze ja uz som napisala do prace nech ma neotravuju...idem si dat ocistu a hlavne umyt mastnaky...este poriadit co treba a ozehlit a psychicky sa pripravovat ze co bude vecer...aj ked ja si to normlane nepripustam...a asi aj dobre robim...takto na to asi nemyslim....
svokra ma nadchu tak som povedala nech ide dalej odo mna a ze obed moze spravit ale budeme papat zvlast ....nie som zla zejo? ved aj nadcha sa da chytit...

suzon78
13. jan 2010

aj ja som si spomenula na Dominika, síce 10:01, lebo som si Vás neskoro prečítala a nevedela som o koľkej je spomienka, zapálila som sviečku aj pomodlila 😔 nech odpočíva v pokoji anjelik.

maminnka
13. jan 2010

raa, aj mne sa paci aj Juliana aj Julian 🙂 v USA je to normlane meno, aj kamoska ho dala synovi

blumka
13. jan 2010

ja som tiez zapalila sviecku...aj som sa pomodlila za jeho dusicku aj za zusiku a jej manzela.

zuci, tak sa drz a prosim ta daj potom niekomu vediet ako a co....ci mas viki uz pri sebe alebo ci nie...

martinaj
13. jan 2010

aj my sme si s Veronikou zapalili sviecku 😔

suzon78
13. jan 2010

Najkrajšia správa dnešnehého dňa pre mňa, že Olif s Olivkou idú domkov 🙂 teším sa s Vami. Držkajte sa a čakáme na foto ako rastiete 😉 , potom si budeme chodiť po rady k tebe Olif ohľadne materstva, keďže budeš mať prax najčerstvejšiu 🙂

andrea2603
13. jan 2010

zuci, že by dneska? Nejak mi to "nechce veriť".
Ja mám spodný tlak posledné 3 poradne vždy 80-83, ale nikdy mi nehovorí gyn.,že je to zlé. 😕

zucana
13. jan 2010

blumi sak ja vam napisem z porodnej saly 😀
baby a jaky je ten hranicny tlak spodny? to neznamena ze by mi museli robit cisarak zejo?

martinaj
13. jan 2010

idem si aj ja zmerat tlak.... 😕 ja si nezvyknem, ale kedze mama doma tlakomer od rodicov pozicany, tak si zmeriam...

blumka
13. jan 2010

baby, ked som teraz na materskej tak musim ist znova do socialnej poistovne s papiermi..ja som z toho debil co mam vybavovat a co nie

blumka
13. jan 2010

zuci, no to chcem vidiet..budes vystresovana ze na nas ani nepomyslis 😉

suzon78
13. jan 2010

zuci, mne povedala internistka, že tlak je už zlý keď je nad 140/90, tebe oproti včerajšku klesol. Každopádne uvdiíš, čo Ti povie tvoj doktor, držkám Ti palčeky 😉

zucana
13. jan 2010

ja som mavala cele tehu 130/80 a ze ok...
ale ked tam videl tu 90tku vcera tak sa mu to nepacilo...a dnes mi merali v lekarni 3krat ...na lavej ruke som mala 110/90 na pravej 110/87 a znova na lavej 120/89 .... tak urobila priemer ze 120/88 😀

zucana
13. jan 2010

suzon klesol veru...lenze ja rano som mavala vzdy nizucky...a zatim mi vzdy merali len vecer...
inak tymi kliestami tu panvu kazdej merali? lebo mne nie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre