Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lenica81
26. jún 2010

@zucana 😀 😉

ja som brala, ked som sla na vychod...

blumka
26. jún 2010

juli idu dva zuby, ale nie jednotky ani ocne ale za nimi...dolne..to co za upira budem mat doma

juicyluu
26. jún 2010

@blumka ano? uz zubky? mne sa zo svojim spravanim moja zda nervozna, zurivo si hryzie rucicku, slinta, zmenilo sa jej kakanie ale ked jej masirujem dasienko necitim nic ... 😕 maly zlaty upirik

maculik
26. jún 2010

kocky diky... Adelka buva, bola od pol11 s ockom, citali si a hrali sa a pred 10min som dosla domov a akurat zaspala. Teplotu mala nieco cez 38, ale uvidime, ked sa zobudi. Nepapa nic, dokonca ani vytlacenu pomar.stavu nechce, pritom tu ma velmi rada. Mm isiel teraz nakupit potraviny, tak som mu kazala kupit aspon tie ryzove chlebiky, mozno tie bude chrumkat.

Ja som s Petrikom isla kupit plienky, obrusky a prebal.podlozky a zastavila som sa v H&M, tam 50% zlavy, tak som nakupila za 42€... Opalovacky pre Petrika sice nemali, ale kupila som aspon nieco take, ako opalovacky, je tam sice napisane, ze pyzamo a rozopina sa to vpredu, ale my to budeme mat miesto opalovaciek 😎
A Adelke letne tricka a gatky, kedze ideme oducat od plienok, nech je zasoba.

@zucana zuci, uz ta asi nestiham, ale neva, aj tak - prijemnu dovolenku, uzite si to a oddychnite si 😵

@blumka jej, aj ich uz citis?

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
26. jún 2010

no ma tam uz zdurene dasna aj na pohlad su ine ako boli napr. vcera a robia sa jej tam uz jamky na tych miestach kadial vyjdu zubky...nejaka extra ina nie je akurat ze strasne slinta a stale ma rucku v puse...no ale som zvedava ci teda vyjdu von alebo a zastavia tesne pod dasnom, lebo aj to sa moze stat...

@rivatha nemusi mat teplotu ani inak chovat sa nemusi...Terezke vysli zuby tak ze sme o nich ani nevedeli, len obcas v noci zo sna viac plackala..ale nic extra

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
26. jún 2010

@rivatha ja nemam ohradku, ale cestovnu postielku, v ktorej sa da matrac dat aj na spodok, vtedy sluzi ako kvazi ohradka alebo teraz ked je matrac hore ako postielka...mam ju v obyvacke, ked nieco robim teraz Juli sa tam bavi a ked bude starsia, dam jej ten matrac dolu, hopka si dnu, obsypem ju hrackami a bude sa hrat...
a ked bude chciet lozit necham ju lozit po byte...nech skuma 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
26. jún 2010

no tie ohradky su vlastne aj take vacsie, ze v podstate ked v nej dieta je moze aj lozit, v postielke sa neda, tam max. sediet a hrat sa...len podla mna ked dieta je zavrete v ohradke a vidi okolo svet tak zarucene chce ist s ohradky von 😀 , mne by sa ohradka nezmestila, tak som to riesila tak...ta postielka mala potom aj vyuzitie ako skladisko hraciek kedze medzi chodbou a obyvackou nemame dvere len otvor, tak som tu ohradku dala do toho priestoru, cize bola aj zabrana pre Terezku... 😉

olifcek
26. jún 2010

bolI SME ZA BRASKOM...trosku som s nim hovorila...ked som od neho odisla, lekari i sestri sa rozprchli, tak som sa nemohla popytat na info, ale neva, nasi tam su teraz, tak sa isto opytaju...ja pojdem opat o tyzden, povedala som mu, ze pridem zdy raz za tyzden, ze skor nemozem, lebo s olivkou ma nepustia pre jej dobro, a jasne, ja riskovat nebudem...ale, ze ked pridem bude vediet, ze presiel tyzden...ze budem choit soboty alebo nedele, ze podla toho ako to vyjde...ze nech odpociva, a ked uz bude fit pojdeme na pivo a to i napriek tomu, ze nepijem 🙂

vyzeral tak spokojne...som mu povedala, ze neviem, ci spinka, alebo bdie, ale, ze som rada, ze som ho mohla vidiet, tak, ze dufam, ze ma pocuje...a pohli sa mu ocicka pod vieckami...mozno nahoda, neviem...

potom sme sa boli prejst, i na pizzu, kde sa oliv prekakala, hec, tak som na stolicke prebalila, kusok plackala, ale nie moc, a paq uz bolo bre

olifcek
26. jún 2010

ked sme sli z nemocky

maculik
26. jún 2010

jej, olivka aka zlatucka 😵 boze, a aka je uz velka, olif - mas asi dobre mliecko 🙂
Petik buva na balkone, Adelka sa striedavo hra a mrnci, spala ani nie hodku, neviem preco, ved ked je chora, zvykne spavat dlho..
Konecne spapala trosku polievky, aspon nieco. Ale mrnci, place casto, juj, nie je vo svojej kozi.
A mm este nedosiel z nakupu, som mu volala 13,45, ze nech nezabudne capiky v lekarni kupit a hovoril, ze uz sada do auta a o 15,15 mu volam, kde je a on ze: Stavil som sa na pivko a zakecal som sa s barmanom... No super, zrovna dnes, ked on ani na pivko v zivote si nesadol. A to som chcela ist este polievkovu zelen.na zajtra kupit a o 4 zatvaraju, takze nestiham 😠 Dufam, ze kupi on, kazala som mu.
No nic, idem ja, Adelka sa chce maznat 🙂

olifcek
26. jún 2010

@maculik juuuj, nemohol prist rovno dom a paq na pivko zabehnut?

dufam, ze sa Adelke coskoro polepsi...nevie povedat, ci ju boli brusko alebo cosi ine?

a dakujem za oliv....pride nam, ze nabera tucik 😅

blumka
26. jún 2010

@olifcek., brasko isto citil ze si bola pri nom...a krasnu mikinku si nasla

blumka
26. jún 2010

@maculik mozno sa uz z toho dostava ked nechce spinkat..
my cakame znamych, pridu dnes a budu do zajtra, maju dve deticky, jedni trojrocne dievcatko a jedno 8 mesacne, ktore mimochodom vazi tolko co nasa Juli a nie je to predcasniatko 😉 ja som stihla dnes aj popratat aj navarit, babovka sa mi pecie 😉

olifcek
26. jún 2010

@blumka 8 mesiacov a vazi 7kg? to itak fajne...sna di my tolko budeme x;o)) 🙂

selyma
26. jún 2010

Ahojte babky. Klaudika je s babkou na vychadzke uz asi 2 hodky. Tak som poupratovala poriadne.
Chcem sa opytat. Este nedavame prikrmi, ale kamoska co dava, syncekovi aj posoli, ze to zemiak bez soli nie je dobry. Takze moja otazka. Ked budem prikrmovat, tak mozem dat stipecku soli? Kvoly chuti

blumka
26. jún 2010

@olifcek jj, len tolko a ci vobec tolko..a lekarka to neriesi, povedala jej, ze pribera pomalicky ale hlavne ze pribera 😉 a ze je spokojna tak nie je co riesit..ziadne UM...a narodila sa sice mensia ako nasa Juli okolo 2900g mala 😉

blumka
26. jún 2010

@selyma nie...naco? po prve, pre dieta do roka je sol a ine koreniny nevhodna, zatazuje oblicky a po druhe, dietatko, ktore v zivote nic ine nejedlo okrem mliecka, nevie ze zemiak moze chutit aj inak 😉

selyma
26. jún 2010

OK, nedavam, aj to som si myslela, ze ani nevie, ako chuti posolena zelenina. Ona je taka super kamoska poradi, ale co sa tyka toho solenia a podavaniu caju, ktory je este aj sladky, tak to neberiem

laxity
26. jún 2010

ahojte

ja vás nemám čas prečítať, mrkla som iba video @zucana super malá sa rýchlo naučí po tatinovi jašiť 😀

my sme dorazili včera po piatich hodinách na chalupu, Natálka sa stihla dva krát riadne pokakať, raz sme museli prebaľovať úplne do hola, potom pri Brezne začala hrozne revať, tak som si ju chvíľku zobrala na ruky a už bolo dobre 🙂 , bola som síce nepokojná bo v sedačke je v sedačke, ale tak šli sme pomálinky 🙂 . Dnes sme boli opekať od rána, Natálka stále spinká, je tu super vzduch, tak vyzerá byť spokojnučká 🙂

oslávencom prajem všetko najlepšie aj maminkám aj detičkám 🙂

@lolka jéj aj ja som dala podobný rámik tatinovi na deň otcov...možno si si všimla...krásny darček 🙂

tak pekný víkend prajem 🙂

laxity
26. jún 2010

a neplánujem učiť malú na nočník, príde mi to dosť skoro...a zatiaľ na plienky máme 😀

olifcek
26. jún 2010

@blumka dakujem x;o)

olifcek
26. jún 2010

@blumka do zemiacika dat mliecko kusok, jo? som vytiahla z chladniky, kusok som dal amliecko, paq vodny kupel...ale moc nesmakovalo no spapala kusok x;o) snad od 19.7. ked zacneme naostro, bude papat v pohodenke viac x;o)

laxity
26. jún 2010

@olifcek ste skúšali príkrmovať? ona sa naučí a určite jej to bude chutiť 🙂

olifcek
26. jún 2010

@laxity vyzivky jej chutia mocnoooo 😀 ale uz tak skoro nedostane take...pekne zemiacik, mrkvicka a pod. ale zatial len ukazujeme nove chute x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre