Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

dorotka2
22. júl 2010

@maculik No to je inak strasne babule, ja si ani neviem predstavit, ze by sami nieco take stalo a nemala by som Viki. Kolegyna moja inak mala skvele tehu bez problemov, tesne pred porodom dostala nejaky virus, mala zelenu vodu a maly bol od narodenia na hadickach a asi po dvoch tyzdnoch zomrel chudatko ondrejko, uz to bude rok, no des, uplne sa z toho zrutili aj s manzelom, neviem si to naozaj predstavit, ze by sa mi nieco take stalo.

@zoska nadherne oblecko, naozaj.A ja som tu vtedy asi este nebola,ked si navrhla stretko,lebo ja som za stretka. 🙂 Ale cez vikendy sme aj my prec, takze aj tak neviem,ci by som mohla prist. 😉 No dufam, ze ti to vyjde, aj by sme pre teba prisli nikde tu v ba,len mne sa dva kociky do afta nenapracu, jedine ak by si mala golgac 🙂

Inak babule, kolko je tu Vikiniek, nejak dost tusim, ked takpozeram 🙂 Pekne meno sme vybrali,len co je pravda 😀

lenica81
22. júl 2010

ahojte koceny...
u nas noc ok... uz sme stihli aj vychadzku... to bude dnes hic... 😔 idem dat rovno dole ventilator, nech sa mi aspon okolo noh vzduch hybe... 😎
inak vseeeeeeeeeeeeeeeeeetko naj vsetkym tym nasim dnesnym oslavencom od laxi, matesl, martinka a este neviem kto je 22... 😕 😅 ja sa v tom stracam... uz len mesiacik a ti nasi drobci budu mat 6 mesiacov... 🙂 nech su hlavne zdravi a robia maminkam len radost...

treba mi balit, ale hadam to nepotrva... a co to upratat, ale musim pockat, kym opat zaspinka... lebo teraz je to nerealne...

inak vcera zacal robit taky zvlastny pohyb... chyti si rucky ako pri motlitbe... 😀 a kyva s nimi k bruchu, k brade na striedacku... 😕
a teraz sa mu emil na rameno zakvacil, som zvedava, kedy mu to zacne vadit...

lenica81
22. júl 2010

@maculik ake smutne... 😔

@zoska Nelka je malicka... mne sa veeeeeeeeeelmi pacia bodky, len chlapcovi... by to bolo trochu divne... 😀 takze musim ist za tym doc, co vcera riv spominala... nech je to dievca... 😀 😀 😀 😕

lenica81
22. júl 2010

@zoska nie malicka, ale milucka som chcela napisat... 😅

maculik
22. júl 2010

juj a nech nezabudnem - vsetkym dnesnym oslavencom krasne "vymesacniny" prajem 😵

maculik
22. júl 2010

@lenica81 leni to robila aj Adelka a asi 3x uz aj Petrik. A velmi ho to bavi 🙂

suzon78
22. júl 2010

Ahojte baby,
dlho som sa neozvala, ale boli sme furt po nemocniciach, malá zase strečkuje, nechce papať, tak sme boli na pozorovaní v BB aj v BA v kardiocentre, ale srdiečko po operácii je nateraz OK, do 5 rokov by mala umelá chlopnička fachčat. Boli sme aj na gastre, u nerológa, zobrali jej krv na komplexné vyšetrenie, ale na nič neprišli, malá je zdravá, tak to bude asi ešte dáky psychický blok po operácii. Určitý čas som ju dokonca doma sondovala, lebo mi vypila len 40ml a tvárila sa, že je napapaná, le v BA sondu odmietli, že je zdravá a nemá dôvod. Zo začiatku sme sa teda kŕmili, častejšie a pomenej, každé dve hodky, ale to sme nič nenaspali a už som bola z toho hotová a aj malá bola z toho unavená, nakoniec som prišla nato, že mi vypije lepšie v spánku, tak ju teraz kŕmom, len keď spí, každé tri hodky a v noci každé 4 hodky, vypijeme celkom cca 780ml mliečka, s tým, že jej dávam polovicu mojeho a polovicu infatriny ,vysokokalorické mlieko. Zatiaľ, ako tak priberáme, dnes sme dosiahli konečne 6 kg. Len neviem dokedy, to takto potrvá už 5 týždňov papá takto. Príkrmy už tiež začneme dáva, no uvidíme....

Ako papkajú vaše detičky a akí ste už veľkí?

Posielam aj aktuálne foto malej 🙂

zoska
22. júl 2010

@suzon78 ahoj 🙂
malá je nááádherná 😵 lenchudatenko malinke kolko si uz vytrpel a vy s nou ☹
snad sa s prikrmami nebudete trapit a pojde vam to dobre 😉 drzim palce
som rada ze si sa ozvala, verim ze to max extremne narocne, drzkajte sa 😉

zoska
22. júl 2010

@lenica81 my emila pouzivame hlavne pri cestovani ked sa jej nechce spat...uz je cely ožužlaný, musim ho nejak preprat, len neviem cim su vyplnene kridla, snad to nieje karton 😕

zucana
22. júl 2010

miljem ked napisem dlhy prispevok a potom mi padne net
takze....
vsetkym oslavencom vestko naj naj naj
@zosi mala je uz teraz modelka a cervena jej sekre ;)
@suzon krasna je malinka a vsetko bude oki neboj krasne budete uz len rast....
juj smutne veci ste dnes rozoberali....nech sa nikomu nic nestane....mm ze v oktobri zacneme pracovt na druhom jaze jasne.....
ozik nemate link na ten cisnky kalendar pocatia???
inak my noc asi tak ze po pol noci sme stale mrnkali a to som po dlhej dobe s mm pozerala film do pol jednej v noci takze o 7mej rano ked viki chcela vstavat tak som to zahrala na unavenu chvilu ju mojkala a hrala sa a potom sme este zaspali do 10.20 😅
tesim na stretko ....zatial teda:
laxi, dorotka, raa, lolka, alex, lenicka, zoska, ja a koho som este zabudla????

dorotka2
22. júl 2010

aj ja sa pridavam ku gratulaciam dnesnym vymesacnikom,, zober si @laxity, ze uz sa pozname 5 mesiacov, ani sa to nezda, uz je to ako davno, co sme boli v porodnici.
Inak viki zacina vymyslat, som Vam ranozabudla napisat, o 4,15 som sa zobudila na tichucky mrnkot, pozriem do postielky, mala lezala na chrbatiku (spinkame na brusku) strcena do vrchneho rohu postielky a neslo jej sa ani pohnut, tak sa tam zakliesnila, dala som papu a spinkala dalej. Je tomoj najkrajsi malinky vymyselnik 😀

lenica81
22. júl 2010

@suzon78 mala krasna bojovnicka je... nech len je zdravucka a prinasa len radost... 😉
musi to byt tazke, ale co clovek nespravi pre ten poklad...

lenica81
22. júl 2010

@zoska u nas pouzivame pri cestovani hocico... a ked fakt ze reve, jedine hrkalka, co ma taky zvoncek pomoze, ked ho prehlusuje, ho to unavi a zaspi, lebo inak je kludny a kuka... mame take spatne zrkadielko, aby sme na neho videli a kuka on na cestu... i ked asi vidi len nejaku machulu... 😀

dorotka2
22. júl 2010

@suzon78 malinku mas nadhernu, krasne babo, som pozerala foto, ta v kociku je kraaaaasna. Neviem, co sa Vam stalo, no vyzera spokojne a stastne malinka a ma krasnu maminku. Inak podla mna malinka nie je nejaka ani chuda ani nic, moja Viki ma tak 6,5 kg a to je o den mladsia, takze si myslim, ze vahu mate oka, aj ked neviem ake ste sa narodili, my sme mali 3300, niektore deticky priberaju viac, ine menej, no aspon nemusime vlacit tolke kila, treba to brat z tej stranky, vsetko pozitivne, hlavne, ze je uz zdravucka. 😉

zoska
22. júl 2010

@lenica81 to mas fajn ze je kludny a kuka...s neli ideme do auta ked je uz ospala a potom je klud, ale ked sa jej nechce spat, tak prevazne place v aute, hlavne ked pri nej nikto vzadu nieje...vpredu je nemam, lebo sa neda airbag vypnut 😖

suzon78
22. júl 2010

veru musím len toto obdobie dáko preklenúť.... 😉 zuci aj ja by som už veru išla na jeseň do toho, ale kedže som rodila sekciou, doktorka zakázala, že najskôr po roku a pol od pôrodu, takže my môžeme skúšať až budúce leto ...

zoska
22. júl 2010

@zucana cinsky kalendar nemam, ale nasla som toti, len neviem nakolko to je presne kedze sa tam nedava ani den ovulacie ani mestruacie 😕 😅

ale skus 😉
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...

suzon78
22. júl 2010

dorotka díííky si zlatá, máme vrodenú srdcovú vadu, sme po operácii, momentálne v stabilizovanom stave i keď nás ešte operácie čakajú, lebo chlopničku treba vymieňať, ale teraz sa tešíme, že sme zdraví, až na to papanie ☹ no moja bola veľká mala 4100g, lenže pri tej vade papala máličko, operáciou sa to malo upraviť, prvé dva týždne po operácii jedla ako divá, ale potom sa z ničoho nič sekla, je tvrdohlavá po mame 😉 , dúfam, že príkrmy jej viac zachutia...uvidíme

olifcek
22. júl 2010

@suzon78 mala je krasna! ma veliku jazvicku? i ked viem, ze to nie je dolezite...a pekne papa...ved je leto ani nam sa moc nechceee....ci?

bujaka !

olifcek
22. júl 2010

@zucana a zaba kedy dojde? x;o)so, zabudlaaa

andrea2603
22. júl 2010

ahojte 🙂
@zucana tebe je načo ten čínsky kalendár 😅 😕
@suzon78 super, že si sa ozvala, Timka je zlatučká a nemyslím si, že s tou váhou to je zlé, veď všetko čo si ona zažila ... chce to len čas a príkrmami sa nejaké tie kilečká na ňu nalepia, budem držať palce.
dnes sú moje staršie deti na kúpalisku so starkou 😵 , tak sme s Liv samé.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
22. júl 2010

@andrea2603 @zucana sa od oktobra snaiz o druhe babo..a asi chce vidiet aka je sanca, ze bude chlapceeeek x;o)

laxity
22. júl 2010

tak skoro idú na druhé? 😕 😕 😕

olifcek
22. júl 2010

@laxity ta..aspon jej mm chce x;o)

laxity
22. júl 2010

mne to že budem mať dievča vyrátala sestra z krvi...skús podľa toho, neviem presný postup...každých 7 rokov sa mení v tele krv a kto má staršiu tak ten prebije....od počatia závisí a veku rodičov 😕

zoska
22. júl 2010

@cukruska1920 by sa mohla ukazat 😕 snad je o.k 😨

zucana
22. júl 2010

😀 😀 😀

zucana
22. júl 2010

😀 😀 😀

zucana
22. júl 2010

@laxity nemtudom

olifcek
22. júl 2010

@zoska som videla v minule jej album, vyzera ,ze jhe ok x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre