Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
14. nov 2010

u nas to bude nosit darceky zrejme tiez jezisko... x;o)

svetlankat
14. nov 2010

no manzel uz ostrihany, Miska hajka. Pojdeme sa o chvilku najest, no aka krasna nedela. No a doobedu sme boli na cintorine, v optime minat peniazky, kupit nejake darceky.

blumka
14. nov 2010

u nas nosi darceky jezisko..a ked sa mala neter ptyala asi pred dvoma rokmi ze ako to vlastne je, lebo v druzine im druzinarka povedala ze nosia rodicia (podotykam cirkevna skola 🙄 ) tak som musela kamuflovat, ze darceky priamo pod stromcek sice donesu rodicia ale je to vdaka jeziskovi...my sme veriaci, takze to celkom take vysvetlenie vzala a teda podla mna v tom je aj kus pravdy 😅

jaja32
14. nov 2010

aka vianocna atmosfera tu je az som zacitila vonu vianocneho stromceka 🙂 tak u nas nosil darceky vzdy jezisko a tak to aj zostane na veky 🙂 rodicia mali zvyk davat darceky v noci a rano sme si ich nasli, ale ten zvyk sme zmenili ked sa bratovi narodil syn...a budeme pokracovat, pekne vecer kazdy dostane ten svoj balicek.

jaja32
14. nov 2010

tu sa nedeluje 🙂 konecne som docitala...krasne ste v noci pisali o vianociach, ja som poctivo vysivala do 23.h @blumka 🙂 Teraz Natalka spinka. Tesim sa, pretoze uz dnesny druhy spanok spinka sama v izbe. Musela som ju uspat, ale nechybam jej 🙂

blumka
14. nov 2010

@jaja32 super...a ide ti to? 😉
juli dnes velmi toho nenaspala, tak snad aspon da pokoj v noci 😀

jaja32
14. nov 2010

@blumka jaj, celkom to dobre ide...zatial ziadny franc. uzol 😀 , len pokial najdem v predlohe kde som 😀 😀
Natalka pospinkala 1,5 h a teraz 30 min. asi zacitila, ze som za pc a robi mi tu spolocnost.

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
14. nov 2010

my tiez vegetime, Petrik spi, dnes bol unaveny skor, ale aj vstaval uz kratko po 11, tak sa necudujem. Adelka sa zobudila urevana, maznat sa chcela, do toho Petrik sa zacal na nas liepat a mrncat, ona ho odsacovala, lebo ma chcela len pre seba, no zaujimave to chvilu bolo. Teraz som si ju postavila ku sporaku a varime spolu.

Kocky, ako ste ucili malych, ako si maju sadnut zo stoja? petrik sa vsade stavia, ale este je z toho hlupucky a bud o chvilu zacne plakat, lebo nevie, ako dolu (to v tom lepsom pripade), a v horsom pripade sa rovno pusti oboma rukami a tresne na zem a ako naschval na hlavu. Dnes sa to uz parkrat stalo, riadna rana, no a teraz neviem, ci ho vzdy chytat alebo aj padat nechat. Lebo viem, ze sa ma nechat padat, ale ked on vzdy padne na temeno a strasne to zaduni.
Adelka bola opatrnejsia, ta takto nepadala, takze neviem, co s tym.
Ako ho to naucit?

a mm mi uz pisal z Viedne, o 40min maju odlet, tak hadam okolo pol7 uz bude aj doma. Celkom sa tesim, uz mam dost 😅

andrea2603
14. nov 2010

tak toto vám musím napísať, Liv spapala včera aj dneska celú výživu 😵 , síce len tú mini od nestlé, ale už aj to je úspech 🙂 , veď inokedy to mala na 3 dni 😠

garonka
14. nov 2010

kuk baby

zuriiiim, ani nepišem do tajnej temy, svokra ma zjazdila, že Tobino mi veľa papa 😠

papame takto: rano mliečko
desiata ovocie, alebo jogurt ten nam pomôže na kaki
obed prikrm ako vždy zhruba 320g a podotykam, že mi furt potom reve lebo je mu malo
mliečko
olovrant chrumky, sem tam jablcko
mliecko
vecera kaša 3 polievkove lyžice take menšie
pred spanim mliečko

inač mliečko cuca stale niekedy menej a niekedy viac

normalne zurim, lebo vraj veľa papa 😠 😠 a čo mam robiť ak ma rad jedlo a papa pekne?

garonka
14. nov 2010

a druha vec, nam vytkla aby sme nemali vianočny stromček lebo ho Tobi zvali, popripade ho ten stromček bude stale zaujímať a to čo za vianoce bez stromčeka? 😕

to u nas nehrozí aby sme nadherny vianočny stromček nemali 😅

garonka
14. nov 2010

ku nam pride takisto Ježiško 😵 😵

andrea2603
14. nov 2010

@garonka no ja si myslím, že úplne ukážkovo papkáte a to 1.krát počujem, že nemať vianočný stromček kvôli dieťaťu, čo jej šiši? 😅 😕

garonka
14. nov 2010

@andrea2603 ja som zostala zmätena a neviem či už fakt robim niečo zle, vraj mu mam davať viac mliečka ale on je kojeny tak on si pocucka koľko len potrebuje, no sa opytam doktorky či robim niečo zle

no bez stromčeka vianoce dobre nie? a mm že či to bol vtip? tak nie a ak ho chceme tak odporuča priviazať, lebo mm keď bol maly tak ho na seba cely zhodil, ja som už penila, to všetko čo robil môj mm musí aj Tobi? 😖

laxity
14. nov 2010

@garonka 😅 😅 😅

inak mne bolo tiež povedané, že mám ZAVESIŤ o strop stromček 😀 ...ale neviem čo robiť...pretože chcem aby si Naty zvykla, že jednoducho ten stromček tam bude bývať a hotovo 😕

dnes sme robili opäť vianočné fotenie a ona má vianočné gule mooooooc rada 😀 ...nie a nie ju pekne nafotiť stále za nimi kadesi uteká 😀

garonka
14. nov 2010

@laxity na strop 😀 😀 😀 😀

my asi priviažeme o okno? 😀

laxity
14. nov 2010

@garonka aj keď prvý rok si myslím, že bude ozaj zavesený 😀

laxity
14. nov 2010

@garonka héééééj už tam máme dieru z minulého roka...bo sme mali živý a stále ho hádzalo na jednu stranu, tak sme ho zo všetkých možných strán priviazali 😀

garonka
14. nov 2010

@laxity 😀 😀 😀 😀 som sa dobre zasmiala 😀

mne sa veľmi pači živy stromček no my v byte musime umely 😅

blumka
14. nov 2010

@garonka 😕 😕 vianoce bez stromceka? 😅 😀 ona uz asi nevie co ti ma povedat
inak u nas doma byval stromcek priviazany velmi dlho..ocino vzdy ten vrch priviazal tenkym priesvitnym silonom o garnizu, takze to nebolo vidno..
a podla mna teda, deti urcite pojdu po stromceku, ved maju rady vsetko co sa ligoce ale tak na to sme tu aby sme im nedovolili ho na seba zvalit, ne? sak cez sviatku manzelia budu doma viac, tak bude o par oci viac a ked pride navsteva tak tiez snad nenechame deti totalne bez dozoru...ved to je normalne ze na vianoce byvaju stromceky tak treba trosku viac na deti dat pozor 😉

lenica81
14. nov 2010

caute baby... nocna bola silna vcera... 😀

jooooooooj Vianoce, tesim sa... 😵 my stromcek budeme mat zaveseny na strope... a dole hlavou ako to byvavalo... lebo nan 1. nie je moc miesta a tiez nechcem, aby maly okusoval kable, ktore zboznuje... 😅

dnes bol Vilko poobede mrzuty, tak som zvedava, ako noc... tie zuby uz ani necakam, lebo sa to s nimi natahuje... 😔

boli sme poslednykrat plavat, uzil si to s mm, mala som ist ja, ale lezie na mna nieco.... v noci som si praskla med, ale rozmyslam nad cesnakom, i ked to prejde do mliecka, lebo ten mi isto pomoze... 😕

lenica81
14. nov 2010

@garonka podla mna papkate fajne... co to su za kecy... ked mu chuti, zatial to myslim nevadi, ci... ved to vybeha... ale neskor to uz treba mat na zreteli, ale asi az v skole ked budu deti... tam sa nasedia, tak to sa zmeni vydaj energie...

garonka
14. nov 2010

@blumka vidíš dobry napad ho tym silonom priviazať 😀 no u nas bude stromček a hotovo to by neboli vianoce
a najlepšie bolo, že super stromček by nebol a darčeky ? kde budu? no musia byť? 😠 musia, to budu Tobiho prve vianoce tak musia
aspoň sa nam cely deň usta nezatvoria, lebo budeme len kričať no no no !!!! 😀

blumka
14. nov 2010

@garonka, inak ta tvoja svokra...ked tobi spi celu noc, spi vela, keby sa ti budil 10x tak isto by to bolo zle, lebo to uz nemoze, ked ti vela papa, je nedobre a keby nepapal tak co? to asi tiez by bolo nedobre, ne? ona je divna, sorry 🙄

garonka
14. nov 2010

@blumka ona je horšia ako divna, tobi veľa je 🙄 viac by mal byť na mliečku ale ako? veď bude mať 9 mesiacov joj
ja som rada, že mam spokojne a zdrave dieťatko a ona je taka.....a gol toho všetkeho prečo sam nesedí, no nesadne si mne to nevadí, a zas lebo mm sedel ako pol ročny ale som nechcela byť sprosta ano sedel ale podoprety tymi mohutnymi vankušami 😒

olifcek
14. nov 2010

@garonka co by Tvoja svokra povedala na moju malu? mm papa stale velaaaaaa, hajat chodi velmi neskoro, v noci sa budi pricasto, a papame

ranajky doma urobena vyzivka / dnes spapala 200g - jablcko, hruska, banan, detske keksicky bez cukru, hero
desiata jogurt
obed 200g zeleniny /brokolica, mrkva, masko
olovrant 50g ovocia co i na ranajky
teraz 120g ovocia co i na ranajky a olovrant

musime papat viac, lebo zacina vela pytat... neviem, ci su rastove skoky i pred rokom, ale ak ano my ho mame..

olifcek
14. nov 2010

@garonka mm zacala v noci tak moc pit, az mi sem tam pocas dna mm same tecie, hech

garonka
14. nov 2010

@olifcek no zhruba papame aj my tak a nemôžem zato ak Tobi chce papať viac, ale ak by bol ako pneumatika michelin tak som ticho ale on je pekny štíhly 😅

garonka
14. nov 2010

@olifcek a my praveže v noci nejeme tak už je zle 😒 ale nabuduce ju pošlem do čerta, lebo ja som už zmätena ak spi v noci je zle ak nepapa v noci je zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre