Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
11. jan 2011

@rivatha teraz jej skusam posunut ten jeden spanok, co ma, ale tiez bez vysledku... Asi uz len mak ostava 😀 paq skusim dat kupkanie na neskoro vecer aj so samponikom na bru noc a uvidime, i ked asi nic nepomoze 😀

olifcek
11. jan 2011

@laxity tato varianta tiez skusena, ale to nedobre, lebo Oliv to vzala ako denny spanok, vstala o 22.0, a tahala do 3.0 😅 som sa bala, ze uz stale tak bude, nastastie ee. Znakovat? Ja som len nedavno mm, umytie zubkov, calgel na zubky naucila, takze ano, ma to vyznam

olifcek
11. jan 2011

teraz skusam spanok posunut tak, aby o 16.30 uz nehajala, nepomaha, vcera tak tahala az do 1.20, zaspala az o 1.30, hodinu aj cosi sme po tme uspavali, hehe, duracelka

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
olifcek
11. jan 2011

musim sa @latvia a paq 21.1. Na hemato opytat, ci to nemoze byt kvoli maltoferu, co berie malicka, lebo uz zjavne par mesiacov anemicka nie je

olifcek
11. jan 2011

@rivatha verim, ze posunie, musi 😅 . Zapacilo sa mi to znakovanie, takze idem dalsie znaky ucit. Ty mas link od @blumka, ci aj ine? Vyuzivas aj youtube na to?

olifcek
11. jan 2011

pisem z mt, kt.uz hlasi slabu baterku, Oliv uz cucka, cize nabijanie este nehrozi, tak sa lucim

maculik
11. jan 2011

Dobre ranko 🙂
@zoska krasne saty, na tebe isto vyniknu, kedze si vysoka 🙂 A ved sa skus s tou predavajucou dohodnut, ze najprv by si si ich vyskusala a az ked by ti naozaj sedeli, az vtedy by si zaplatila.

@avaka pacilo sa aj mne, aj Petrikovi, dufam, ze sa mu bude, aj ked tam bude viac deti. Len dufam, ze tam nebudu prilis vacsie deti, lebo je to skupina od 10mes do 2r, ale po nas je skupina od 1-3r, tak hadam uz tie od roka prihlasili tam. Lebo v tomto veku je predsa len rozdiel medzi takymito ani nie rocnymi detmi a potom napr.1,5r, ktore tam uz behaju. Tak uvidime, aki drobci pridu o tyzden.
A som zvedava, co budeme robievat, su tam aj fit lopty, tak ci aj tie budeme vyuzivat a tak.

mm dnes vzal Adelku do skolky, lebo ako sme sa vychystavali a uz bola v bunde, tak Petrik sa dokakal a nechcela som ho brat takeho (sice za 10-15min by sme boli doma,ale aj tak), tak isiel s nou on. Mne sa uz von nechce ist, ved o chvilu papame a spanie, tak pojdeme az ked sa zobudi..

Idem varit fazulu na kyslo (dllllho som ju nevarila, musim si obcerstvit pamat a zavolat mame 🙂 a masko so zeleninou a smotanou a mm spravil rano spenatovu ryzu s troskou cesnaku, mnam 😵

maculik
11. jan 2011

@laxity aj ja som nad tym znakovanim rozmyslala, ze by som este zacala....

laxity
11. jan 2011

@blumka môžem ťa poprosiť o nejaký jednoduchý postup a kde nájdem znaky? Bo ja ich na stránke neviem nájsť 😕

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
11. jan 2011

caute 😉
@zoska, saty su krasne..aj ja chcem potom vidiet teba v nich 😉 😵
@laxity, ja som tiez cerpala znaky z tej linky co dala @rivatha. znakovat ma zmysel stale, kym sa dietatko nenauci rozpravat...niektore deti zacnu rozpravat v 1,5 roku, niektore v 3 a je uzasne ze uz rocne dieta vie povedat co chce aj ked to nevie povedat slovami... zacni s niecim co natalku zaujima..u nas to bola napr. ta ryba na vianoce, teraz nedavno kon, svetlo, uz juli znakuje aj mliecko, teraz ju ucim ovecku, lebo mame taku knihu o zvieratkach a tam si ona vzdy nalistuje ovcu a vresti na nu a smeje sa z nej, ucim ju aj kvietok, lebo mi chodi ocumovat orchidee a tak podobne..je to krasne ked sa hrame a ona zrazu zacne mrknat a ja ze co moja a ona mi ukaze znak pre mliecko alebo svetlo, hned viem co mam s nou robit, co ona chce a nemusim sa dopatravat k tomu kym ona zatial place lebo ju nechapem 😉

my sme dnes mali zas zlu noc, juli sa stale budila a vstavala v postielke a mrnkala, ked som ju polozila a pohladkala zaspala ale opakovalo sa to asi 5x...ale no aspon nieco pospala 😉

jaja32
11. jan 2011

ahojte, my sme od pol stvrtej do siestej boli hore 😠 a prvy krat papakala mliecko vecer o 21.30h...to co sa deje?

zoska
11. jan 2011

dakujem za ohlasy na saty 🙂
@laxity ja do nich nemam prsia teda vobec....ale snad sa mi podari nejaku dobru podprsenku do nich kupit 😀 😅
a k znakovaniu...ja som tiez este nezacala, a spominala som to mm a on je nejaky nadseny z toho a ze preco to nerobim, tak sa chystam zacat, len by som poprosila @rivatha alebo @blumka ten link co sa tu spominal... alebo sa kupuje nejake dvd? prosim dajte info ak sa vam chce, ja so toto neriesila ked ste sa o tom bavili 😒

@maculik ja by som to tak urobila keby sa dalo, lenze to je na objednavku, ona ich sice predava u nas v meste, ale najskor ich musi objednat a potom to uz nejde odmietnut...nie su nosene, je to novy tovar...

blumka
11. jan 2011

@zoska http://www.mybabycantalk.com/content/dictionary... vlavo su slova, dolu je cela abeceda a preklikavas sa pismenkami a roznymi slovami a teta ti ukaze... alebo si v youtube daj signing time alebo cez google znakovnie s babatkami alebo batolatami a vyhodi ti rozne odkazy... znakov je vela niektore angl. su ine ako nase slovenske ale to je jedno, ako sa vy naucite tak budu deticky ukazovat, niekedy si treba vymysliet aj svoje, niekedy si aj deti vymyslia svoje...hlavne je ze sa vy medzi sebou v rodine dorozumiete 😉

zoska
11. jan 2011

@njonja dakujem za info, robim to tak ako si napisala, len asi budem nusiet davat menej vodicky, ale asi zabralo, lebo sice je este zahlienena a kasle, ale hrdlo uz nieje cervene...
a vy ste ako na tom? ste teraz zdraví?

no a inak Nelka ma taku nadchu ☹ v noci o 4tej sme museli odsavat vysavacom (chudaci susedia), taka je zahlienena stale 😒
stale sa budila, nemohla dychat vypluvala cumel, kychala, kaslala a este sa zuby deru- horne jednotky, uz ich vidiet obe , aj mm si vsimol biele bodky, takze este aj toto ju trapi asi, uff vsetko naraz 😒
budem volat na obed kvoli vysledkom, tak som zvedava velmi ako vysli

zoska
11. jan 2011

@blumka diiik 😉 idem na to 🙂

blumka
11. jan 2011

@zoska nemas za co...vela stastia a trpezlivosti 😀 😉

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
11. jan 2011

@rivatha napr. teraz ked sme mali stromcek, tak ked ukazala svetlo, tak som vedela ze jej ho mam zapnut.. alebo hocikedy ked sa napr. hrame v terezkinej izbe a ona uz je tam unudena z tych vsetkych hraciek, ukaze znak a ja zapnem terezkinu lampu aebo velke svetlo a ona sa na to diva a rehoce sa...
ja ukazujem to o co prejavi zaujem..

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
11. jan 2011

@rivatha jasne, ved ty najlepsie vies co pre neho bude dobre 😉 ja som napr. terezku ucila znakovat tiez jedlo a mlieko na zaciatku a nebola ziadna odozva, tak som jej zacala ukazovat take veci ako napr. kniha, macka, svetlo, kacka atd...proste nieco s cim sa hrala a to sa ucila rychlejsie, a jedlo prislo ovela neskor ako znak...
juli vyzera ze tak isto ako terezka reaguje..sice mliecko sa naucila...ale vidim na nej ze ju niektore veci velmi zaujimaju, ona hned k nim dojde, ukaze prstekom a caka co jej na to poviem...

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maculik
11. jan 2011

jej, super, aj ja zacnem, len dufam, ze mi to nadsenie vydrzi 🙂

kocky, taka otazka mimo, neviete, ako mam zozipovat fotky? Chcem kamaratovi poslat asi 15 fotiek, ale nechce sa mi to natahovat po jednej do mailu, tak som myslela, ci to nejde poslat ako zip. neviete poradit?

lenica81
11. jan 2011

@zoska nevahaj, saty su krasne, teda ak si ich uz nekupila... 😉

maculik
11. jan 2011

uz som na to prisla 🙂

lenica81
11. jan 2011

inak ahojte... docitavala som...

@maculik... my sme boli na cviceni s 1-2 rocnymi, ale skusim sa prehlasit na nizsi kurz, ked cas bude vyhovovat, lebo dost vela sa tam chodi a bezka, co sa ja viac zapotim, ked ho nosim... 😅 ale aspon clovek ma nej. predstavu, co moze s babom robit, aby zabil cas... 😀

my znakujeme tiez, sice ukazuje len mliecko, ale ked ukazem lampu, stromcek, knizku, tak sa kukne kam ma... 😉 este skusame jest, pit, spat, macka, mys, pes a kvietok, ale zatial len na nas kuka jak puk... je ich mozno viac, ale niekde som citala, ze treba mat viac v zalohe, tak som si kukla nejake zvery, lebo tie najcastejsie riesime... a vsimla som si, ze odkedy ukazuje prstekom, sa mu nechce znakovat... akokeby zacinal odznova... 😒 ale hadam to pride a rozznakujeme sa poriadne... 😀 len niektore znaky mi fakt pridu zvlastne... 😅

lenica81
11. jan 2011

@maculik inak ak mas legal software, da sa na stranke microsoftu stiahnut ImageResizer, a ten zmensi fotos... na posielanie je to idealne... tak mi posielame rodinke fotky... 😉

maculik
11. jan 2011

@lenica81 ale potom sa daju otvorit v orig.velkosti, ci ostanu zmensene?
ja som to zipla a teraz mi to natahuje do mailu, ale straaasne pomaly, ten zip ma 24MB a este musim par fotiek zvlast dat, tak dufam, ze to nakoniec natiahne, kapacita je 25MB.

a inak, napadlo mi, moj mm asi, teda urcite, znakovat nebude. Staci to, ked budem ja? @blumka ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre