Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 niesi nezodpovedna.. ja som kupila topanocky na prve krociky, lebo mi to odporucala neurologicka, ale obuli sme, az uz veeela choduila okolo nabytku aj to nie kazdy den, a len na par minut... x;o) no a dnes krasne chodi, za jednu rucicku, ci si tlaci nakupny kosik, paq jej umyvam rucicky tym antibakt. mydlom bez vody, ale doma tak ako predtym, ponozticky, a sem tam sa prejdeme v topanockach 🙂 ked uz ale bude chodit, kupim sandalocky na doma, lebo baby maju recht, smykalo by sa a tvrda podlaha nozicke nic neda

jaja32
13. feb 2011

Tusim sme @annag prestahovali do inej temy 🙂

elleniak
13. feb 2011

@jaja32 mojmu nutrilon nechuti...chcem ho odstavit....kupila som od značky Hipp hádam sa chyti...

jaja32
13. feb 2011

@olifcek my mame prevazne koberce, tak zatial sa nesmyka.... ked som jej obula tie co mame doma, pozerala ako much puk, sadla si a hrala sa s topankami 🙂

olifcek
13. feb 2011

@annag odpadnem, hehe... zeby som si odsavku pre istotu nechala? 😀 😀
@elleniak viem, co annag odpise, mA to ale i na page a preto ja kojit chcem dlhoooooooooo

@annag no ja bych ale chcela tri rocky, dvom sa ale potesim... 😵 😵

zucana
13. feb 2011

@rivatha tak asi o cislo kedze 18tky su uplne na doraz a potom su az 19tky 😉
no ja budem asi teda musiet kupit este jedny na von topanky lebo na doma ma sandalky...a potom ma este jedny take na teplejsie pocko a potom tie kozenne na von ale tie jej nemozem dat do travy na ihrisko takze nejake tenisky podobne ako @olifcek kupila aj sme take mali 18tky...
no a @olifcek tie davas na doma? ved viki by sa v tom inak spotila noha....na doma mozu byt sandalky nie???
taketo

maminnka
13. feb 2011

@annag s tym, ze dieta sa pred 2 rokom neodstavi dobrovolne, si na vlastnom priklade dovolim nesuhlasit... inak, ak tak rozmyslam, o samoodstaveni sa som pri detoch starsich ako 2 roky este nepocula... ale vsetko je raz prvykrat 🙂

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 jj, to i my sme maliii, hned si sadla a zabava neskutiocna, paq davala dole, potom skackala a dupala, lebo sa jej pacilo, ze to klopka, dnes je to uz ok 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja32
13. feb 2011

@elleniak nam zatial smakuje...vypije max. 400 ml, ale to staci...ved ma jogurty este k tomu

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 ked koberec, tak topanocky ani netreba 🙂

elleniak
13. feb 2011

@olifcek ja ho chcem len kvoli tomu odstavit lebo mi v noci nespi budi sa na kojenie...

katka888
13. feb 2011

@svetlankat
ja som z toho uryvku clanku co si sem dala pochopila to, ze annag mala namysli to, ze sa podporuje vyrobcami a lekarmi, aby dieta dostavalo umele mlieko miesto materskeho, a nepodporuje sa prave dojcenie. ze porovnavala prave to, ze sa preferuje UM pred kojenim vo vyssom veku.
to, na co som sa pytala ja bolo, ze ak dieta nie je mozne z nejakeho dovodu dojcit / dovod v tomto teraz nie je podstatny /, tak aka je potreba UM alebo kravskeho a z jej odpovede mi vyplynulo, ze ked sa dojcit uz neda, babo ma nad jeden rok, normalne uz papa co sa na ten vek odporuca , tak uz ten organizmus je stavany tak, ze ak ma dieta vyvazenu, roznorodu stravu, ktora sa snazi pokryt ziviny tak UM nie je potrebne, a ze kravske je kvazi len to iste ako ina davka mliecneho vyrobku, cize ak papa babo napriklad v pohode mliecne veci, jogurtiky a pod tak mu to kravske nechyba.

ja som mala taky misung, ze ked nahodou vikuska uz fakt nebude chciet mliecko pravdepodobne uz kvoli vyssiemu tehu, ci fakt musi mat nahradu vo forme UM , ci to do nej sukat, kedze mliecne vyrobky papa bez problemov a kravske jej urcite nechcem davat hned ako odbije jeden rok zeby som od toho terminu jej davala pohar mlieka. to eee. aj do varenia zvazujem zacat s niektorym typom smotany, a az postupne mlieko.
a s kravskym som chcela vediet, preco ho tak striktne zakazuju po 1 roku nektori odbornici, ked ini zase povoluju, okrem dovodu tlaku a lobingu vyrobcov umeleho mlieka kvoli zvysovaniu predajnosti a ziskov, co pre mna teda dovod na to, aby som dietatu do 3 rokov davala umele len preto, ze vyrobcovia chcu zvysit svoje zisky, teda padnym argumentom nie je.

elleniak
13. feb 2011

@jaja32 pekne asi zvyknuty od malička?

olifcek
13. feb 2011

@zucana tie, co som kupla od elefanten niesu tenisky, su to topanocky, A SU na vonku, na doma nemame topanocky, zatial jej davam na par minut protetiky ale nie kazdy den x;o) na doma kupim sandalky od protetiky uz mam vyhliadnute, ako som pisala x;o)

jaja32
13. feb 2011

@rivatha ale, ten moj pediater to tiez urcite povie.... ved nam kazal ako prve papat milacika a nie jogurt, lebo to on neuznava

annag
13. feb 2011

@elleniak

hej, tá sponzorovaná producentom UM ? ... nie každá štúdia je štúdia relevantná - do KM sa toxíny nevylučujú? kravy sú pod atb stále, musia sa im dezinfikovať vemená, aby sa neinfikovali, infekčná mastitída je nočná mora každého farmára .... kým sa závery nejakej štúdie dostanú do odporúčaní, prejdú roky a musia sa spraviť ďalšie a ďalšie výskumy, ktoré ich potvrdia

do roka sú mliečne žľazy imúnne voči toxínom? tvorí sa priebežne a odráža aktuálny zdravotný stav mamičky, materské mlieko je fyziologická tekutina podobne ako krv - a tak ako v krvi nájdeš kopec cudzorodých látok, tak i v MM ale i KM - "toxíny" sú všade okolo nás a nevyhneš sa im - ale MM má to, čo nemá žiadne UM či KM - má napr. Tvoje jedinečné protilátky ....

olifcek
13. feb 2011

inak, moja OLiv papala lipanek asi 5x, i to nie vzdy cely, inak papame biely jogurtik ak papame cosi mliecne a syrik

olifcek
13. feb 2011

prave mam velku chut spapat svoje babo... ohrozeny druh u nas doma 😀 😀

jaja32
13. feb 2011

dávate uz mlieko do papania? Ja som dnes skusila zemiakove pyre a zatial ziadna reakcia. Mliecko som prevarila a az potom dala do zemiakov.

jaja32
13. feb 2011

@olifcek babo sa este motka popod nohy? 🙂

annag
13. feb 2011

@elleniak

a bude sa budiť menej? vieš to isto?
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/zavislos...
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=102675

veľmi často sa deti budia v noci na dojčenie len preto, lebo cez deň sa dojčia žalostne málo ....

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 ja nedavam.. raz som nam s mm sice urpbila krupicu a pre istotu z plnotucneho mlieka, Olivke chutilo tiez, ale uz tak skoro nechcem dat 🙂

olifcek
13. feb 2011

@elleniak my sa tiez budime v noci na mm, ale uz nie milionkrat ako kedysi, ale uz menej, upravuje sa to krasne... ide o to, co chces 🙂

jaja32
13. feb 2011

@olifcek 🙂
ja by som chcela postupne zacat robit aj mliecne polievocky... alebo je este skoro? Nam velmi chutia polievocky a krasne ju papa, vobec netesie z pusy.

zucana
13. feb 2011

@annag ked ta tu uz mame ja mam este takyto problem....moje dieta je alergicke na mlieko a vajcia....ja teda kojim takze tieto veci nemozem jest a beriem integrator vapnika...ked vsak prestanem kojit a viki mi bude jest iba sojovy jogurt a sem tam sojove mlieko (ktore jej ale nechuti...tak dufam,ze prestanem kojit ked jej prejde alergia...zda sa ze prechadza) tak kde zoberie vapnik? aj jej budem musiet davat integrator nejaky alebo z jogurtu sojoveho si vezme? a ked by som kojila a otehotnela tak staci ten integrator aj pocas tehu a kojenia????dakujem

lalipop
13. feb 2011

odkedy sa nekojime nasa mala spi ovela lepsie a vecer zaspi uplne bez placu a spi cca 10 hodin s kratkymi prebudeniami, iba co jej dam dudlik

blumka
13. feb 2011

@jaja32 aj juli ma rada polievky..tiez jej netecie von ale nemoze to byt hocijaka lyzicka..niektore su take plochejsie tak z tych sa zle papa 😉

olifcek
13. feb 2011

@jaja32 davas polievocku lyzickou akou i tuku papu? a nie je skoro, len ja este nechcem davat x;o) od roka sa smie

@lalipop vidis? a u nas dam OLivke prso a spime dalej, ona si pocucka, odpoji sa a haja dalej, ja tiez, kedze to robime poleziacky a obe sme v polospanku cely cas x;o)

jaja32
13. feb 2011

@blumka jeeej, uz ste domka? Ja uz davam z antikorovej malej lyzicky... mame take fajne aj na polievocku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre