Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
19. feb 2011

Ahojte 🙂
ja som akurat ulozila malych spat, Petrika som sice trosku natahovala, uz by mal spat min.od pol12, ak nie aj skor, ale ked je doma Adelka, tak v pohode vydrzi. Takze ja mam teraz volno (dufam, ze aspon 1,5h), idem hodit maso do truby a asi si tiez lahnem. Lebo noc bola zase otrasna, Petik uz je taky zavislak na prso, ze mu nevadi, ani ked nejde mlieko (mam ho stale menej a menej, vlastne uz skoro zaidne), on proste dudle naprazdno, resp.mu asi staci tych par kvapiek, co na zaciatku vytiahne. A niekedy tym dudlanim sa po 10-15min spusti mlieko, lenze to uz moje bradavky su uplne bolave. Takze tato noc bola taka, ze v kuse chcel byt prisaty a rev, ked som ho nahodou dala do postielky. A ja som tym padom skoro nespala.

Doobeda sme boli hodku v lese, bolo sice riadne cerstvo, ale prospelo nam to, poobede pojdeme zase.

@zoska @rivatha aj ja som zvedava na tie vase vytvory 🙂 Ja peciem rada, ale teda na tortu nemam odvahu, akosi sa toho bojim. Ale mohla by som sa veru v lete blysnut a upiect Adelke na 3.narodky, aspon raz v zivote 😅 🙂

Tak pekny vikend vsetkym 🙂

blumka
19. feb 2011

bujaka zeny 😀
ja som dnes bola upratovat MOJ DOM 😵 teda zatial len poschodie, ale zmakli sme to...slo sa rano o pol deviatej a o pol siestej vecr som bola uz doma, pomohli mi 2 kamosky a neter, tak nam to slo ako po masle....ja som sa babrala s kupelnami, v podstate cely den som umyla len tie..a ostatne baby vsetko ostatne..ani okna neboli taky problem ako tie kupelne 😝
buducu sobotu sa zmakne spodok, tam je toho menej, sice okien rovnaky pocet ale nie su tam stresne ale je tam podstatne menej dveri a podlah

@alex, nas bude zajtra menej, akurat mi voala znama ze nepridu, bo maju choru dcerku, ale nevadi,toto uz bude tretia oslava ;)

@zucana, ja pri 15 stupnoch uz nebudem vediet co je fusak 😀

maculik
19. feb 2011

@blumka parada, to mas super kamosky, ze ti tak pomahaju 🙂 Uz sa vam to stava realnejsie a realnejsie, ked bude bud.vikend uplne upratany, tak uz len nastahovat sa a mozete si konecne ten domcek uzivat 😵 Tesim sa s vami, musi to byt krasny pocit, ked vies, ze uz budete vo svojom domceku 🙂

mne uz drobci spia, Petik uz skoro hodku, dnes bol extra unaveny, od 6 len rucal, ja neviem, mam ho davat uz vtedy spat, ked ho to tak skoro chyti? Ako keby mu stale tie 2 spanky chybali, dnes vstaval 14,20 (po 2 1/4h spanku), potom sme boli hodku v lese, ze by ho aj ten vzduch tak unavil?
inak je celkovo taky uplakanejsi, normalne niekedy chyti len tak hysak, lebo ho polozim na zem, dnes bol teda fakt narocny 😝

no, idem ja zmyt dlazky a urobit si nieco na papanie.

olifcek
19. feb 2011

nestiham, od vcera poobedia tu mame svagrinku s jej priatelom, super nalada, teraz sme dosli dom po 5hodkach, skoda, ze rano odchadzajuuu. Dnes mame VYMESACNINYYY, @zucana krasne vymesacniny aj Vikinke 😵

blumka
19. feb 2011

@maculik no vyzera to tak ze od 1.3 uz budeme v podstate tam ....tu sa budu este premiestnovat nejake veci a tak, ale uz vacsina bude tam
kamosky su fakt super, malo nas byt 5 ale jedna nakoniec nemohla, ale vraj pride buducu sobotu 😉
svokra postrazila deti, navarila nam obed, mm ho doniesol na dom, no fajne bolo...normalne reset pre mna 😉

jaja32
19. feb 2011

Ahojte, mame po oslave narodenin 🙂 My sme s mm normalne len pozerali na malu aka je usmiata, blaznila sa, vsetko poukazovala co sa doteraz naucila, chodila.... no nechapali sme. Bolo nas 7 dospelych a synovec.

@zoska celkom sa mi darilo pri peceni, len potah som si urobila trosku tuhsi... no na prvykrat to ujde. Torta bola chutna a uz mame len kusocek. Dakujem za recept a rady 🙂

A vcera sme mali uraz - rozrazena pera z vnutornej strany a vecer akoby nestacilo sa Natalka buchla a ma pod ockom taky akoby skrabanec....

Pridavam fotku: torta - moj vytvor, penova torta od maminy a mini torta pre Natalku z pribinacika

jaja32
19. feb 2011

@blumka super... je to urcite nadherny pocit, upratovat svoje 🙂

maculik
19. feb 2011

@jaja32 krasne torty, mnam, si mi narobila take chute, ze som si musela ist do mraznicky pre cokoladovy muffin :D
@olifcek @zucana jej, sme zabudli - vy uz ste ukoncili prvy mesiacik z 2.rocika - tak pekne vymesacniny prajeme 😵

jaja32
19. feb 2011

@maculik 🙂 ja uz sladke nechcem ani vidiet a ked som sa videla na fotkach, tak je to na dlho

lucia411
19. feb 2011

cafte baby, ako sa mate?co noveho???my chorlavo, mm hrdlo, kasel a celi vsetko asi aj sopliky,, a zajtra oslava, take male possedenie len my, tak uz vsetko pripravene, vyzobene strasne sa tesime ako celi ked rano uvidi baloniky a vyzdobku, mam aj klobuciky pre nas na hlavy od winnie pooh...potom hodim foto...dakujeme za gratulacie, a samozrejme aj my gratulujeme dalsim oslavencom k 1 rociku....

maculik
19. feb 2011

kocky, idem ja do perin, Petrik uz bol 3x hore, to zase bude noc ☹
Dobru noc

blumka
19. feb 2011

@jaja32 ano bol to super pocit a pre mna neuveritelny relax 😉

jaja32
19. feb 2011

@maculik bru

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaja32
19. feb 2011

@rivatha dakujeme 🙂 Ja som asi trosku pozadu.... Spievankovo je co, mozno aj nas zaujme 😕 🙂

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
svetlankat
19. feb 2011

@jaja32 krasa

laxity
20. feb 2011

Ahojte

@martinaj všetko najlepšie prajem k prvému rôčiku, veľa zdravíčka 🙂

ak máme ešte niekoho dnes prajem všetko najlepšie 🙂

Včera som tu nebola, dodatočne prajem oslávencom všetko najlepšie 🙂

A dnes je Lívii, tak @andrea2603 Livke ku krásnym meninám prajem všetko najlepšie a krásny meninový dník 🙂

@blumka no pekne vás bude veľa, aj keď to už niekto zrušil...tak príjemnú oslavu...a super brigáda, verím ti, že to musel byť super pocit upratovať si svoje 🙂 sa teším s tebou, bože ja bych hneď brala dom 🙂 ale máme čas, tato povedal, že za 15 rokov možno 😅 v tejto našej králikárni aj zošediviem 😀 a to nemáme malý byt ale dom je dom 🙂 . Ja robím oslavu na viac krát ale keď to tak počítam, tak nás bude dohromady 21 😀 rozrátané na 4 dni

@teuska skoré uzdravenie

@jaja32 krásne tortičky, ako si prosím ťa robila tú malinkú pre Natálku? Bo ja asi tiež urobím na utorok, bo torty budeme mať až na víkend 🙂 ďakujem

@katka888 som zvedavá, potom napíš ako chutila 🙂, ja ju plánujem robiť až keď prídu Natálkine kamošky 🙂

šupnite nejaké foto z osláv som zvedavá 🙂 🙂 🙂

@zucana tiež určite nebudem vedieť v 15°C čo je to fusak 😀 , ale keď je u nás 3°C, tak dávam, ale dám len pančuchy a tenké gate 😉

prajem krásnu nedeľu 🙂

alex
20. feb 2011

@martinaj Šimonkovi všetko najlepšie k rôčku, najmä zdravíčko! 🙂

svetlankat
20. feb 2011

Vsetko naj naj naj oslavencom aj narodeninovym a aj meninovym. 🙂

jaja32
20. feb 2011

@rivatha krasna profilovka.... dakujem, pojdem kupit Spievankovo 🙂

@laxity smotanovy pribinacik zmiesany s polkou bieleho jogurtu a kakaovy pribinacik zmiesany s druhou polkou jogurtu. Ja som si vylozila foliou (rozstrihnutym vrecuskom) malu misku a postupne davala jogurt, piskoty, jogurt.... a ukoncila piskotami. Kedze som to nerobila den predtym, dala som na chvilu do mrazaku, aby rychlejsie stuhla. Potom som len vyklopila a bolo. Mnam 🙂

svetlankat
20. feb 2011

@jaja32 bolo mnam, ja som robila presne podla tvojho receptu, na fb mam par fotos, Miske veeeeeeeeeeeeelmi chutilo a aj to krasne drzalo pokope. Dakujem

martinaj
20. feb 2011

jej dakujeme 🙂 len skoda, ze berieme antibiotika .... 😒

svetlankat
20. feb 2011

@martinaj skore uzdravenie

zucana
20. feb 2011

@martinaj vsetko naj a vsetkym kto maju oslavy tak krasnu oslavu a tym co nie tak krasnu nedelu 😉
tu trosku zamracene ale snad sa vyjasni a opat pojdeme do mesta malu dat vybehat lebo sme spali az do 10 😵

blumka
20. feb 2011

hu, len vas pozdravim a bezim chystat oslavu..mm s TT su v kostole, JJ spi 😀

@maculik, tebe som chcela povedat...mas doma DVD Bambulku? momentalne je to u nas velky prevelky hit ale najlepsie na tom je ze ja mam asi z toho vacsiu radost ako terezka, lebo Dedo Jozef s tymi svojimi pesnickami a poucovaniami mi velmi pomaha...na kazdu situaciu sa da nieco pouzit, Terezka si zrazu upratuje hracky, lebo sa boji, ze jej zmiznu tak ako Bambulke, deli sa s julinkou o veci, lebo kamarati sa delia o vsetko a vedia nielen brat ale hlavne dat, naobeduje sa vtedy ked jej prichystam, lebo Bambulka nejedla a potom mala taky velky hlad ako cele Bambulkovo... 😀 😀 kazdy den, dakujem tvorcom toho serialu 😀 😀

svetlankat
20. feb 2011

@blumka Kati kati volala som ti pride mato?

blumka
20. feb 2011

@svetlankat hej pride...neviem kde mam mobil a asi je na ticho, lebo som ho mala v noci pri sebe, tak prepac

svetlankat
20. feb 2011

@blumka v pohode v pohode, cakame ho

maculik
20. feb 2011

AHojte, mali spia, boli sme doobeda skoro hodku vonku, P.bol hotovy, lebo buntosil od 6 🙄 zmastil 160ml sunaru, lebo nechcel obed. U nas je to s papanim teraz kriz, Petrik chce hned druhu lyzicku do ruky a dava ju do misky a potom do pusy, jasne, ze skoro nikdy sa mu nenaberie, ale ked papame jogurt alebo vyzivu, tak aspon oblizat ju moze. Potom ho to prestane bavit, tak zacne krmit mna (raz som si totiz zo srandy vzala z jeho lyzicky a on to teraz opakuje) a vtedy vacsinou prestane aj on jest. Proste odkedy toto robi, tak nakrmit ho sa vobec neda, dnes zjedol z polievky asi tak 4lyz a koniec. Pritom nedelnu ma rad, nechapem, co vymysla.

@blumka nemame. Nevedela som ho nikde kupit, aj co mm dostava Popron, tak tam bolo vypredane, takze musim este pozriet na nete. Ale pozeram na youtube skoro kazdy vecer, tiez ju to velmi bavi, pesnicku vie uz skoro celu naspamat, stale ju musime spievat 😀 Len nie su tam vsetky casti a tiez ma nebavi kazdy vecer (teda pokial nepozera s mm Krysakov 🙂 pustat kvoli tomu PC. Tak hadam to zozeniem.
U nas to ale az tak vychovne este nezabera, no hodilo by sa. Lebo ma teraz take obdobie, ze vsetko jej musim povedat x-krat, velmi pomaly vsetko robi, popritom vsetko komentuje, vypytuje sa a proste zaujima sa o tisic inych veci, len nie to, co ma robit. Niekedy je to uz o nervy, hlavne, ked mam naponahlo. Ale ved to asi poznas 🙂

a tiez prajem vsetko naj dnesnym narod.a meninovym oslavencom 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre