Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
8. okt 2009

logi jojo uvidime naisto v pondelok...neviete nejaky link na tapety detske???
inak logi drzim palce pak daj vediet 😉

orchidka
8. okt 2009

logi drzim palce, sa ozvi potom 🙂

kati, teraz uz byvame par rockov v RD, ale so 4 detmi sme este byvali v 3i byte 😉 ale bolo nam uz dost tesno... mne v podstate az tak nevadil maly byt, ale to vecne obliekanie a vyzliekanie na prechadzky.. pri dome je to super, vybehnu do zahrady a je pohoda... ziadne extra obliekanie 😉

komarik
8. okt 2009

logi, držím palce. A tiež by som chcela vedieť koľko magnézka sa môže jesť.

Ja som dnes utekala k lekárovi lebo od jednej v noci mám bolesti a pocit že mi tvrdne bruško. Krček je v poriadku ale predpísal mi nejaké lieky Buscopan. Moc liekom neverím, radšej by som jedla magnézium.

janielah
8. okt 2009

Buscopan? to som uz niekde pocula, ale neviem si spomenut...a na co to konktretne je? a teraz ti uz brucho netvrdne?

lolka
8. okt 2009

logi, tak nech je vsetko u dokiho v poriadku 😉
ja som sa teraz vratila z mesta, stretla som sa s kamoskou a som docela unavena. a tiez mi opuchaju nohy 😒 tak teraz lezim na sedacke s vylozenymi nohami 😅

k tomu magneziu, ja beriem tabletky 500mg uz dlho lebo trpim na krce v nohach - beriem ho 1xdenne. niekedy mam pocit, ze mi tiez tvrdne brusko tak som sa pytala doki a povedala ze si kludne mozem dat aj 3 tablety. na nohy staci 1 tabl. ale na uvolnenie brucha treba dat viac.

ruzi23
8. okt 2009

caute kocky, ked spominate tu matersku a rodicovsky prispevok, myslite ze u nas plati tiez ako pisala maculik, ze ak sa dam vypisat od novembra a potom rovno nastupim na MD moze mi to nejako ovplyvnit tie prispevky v priebehu prvych 6 mesiacov? Uz dlho platim NP z maxima tak by ma to dost nahnevalo, ze kvoli jednemu mesiacu, ktory chcem venovat sebe a babu by som prisla o nejake peniazky.

lolka
8. okt 2009

ruzi, myslim ze by to nemalo ovplyvnit. mala by si si platit nemocenske do Socialnej poistovne za posledné 2 roky min.270 dni.

katina2209
8. okt 2009

ruzi určite nie pretože materská sa vypočítava z príjmu rok dozadu čiže keby si išla na materskú tento rok tak sa ti počíta z minulého roka a na rodičovský to tiež nemá vplyv ak si mala pred tým odrobených 270 dní

ruzi23
8. okt 2009

tak super dik

zucana
8. okt 2009

mne tvrdne brusko resp.ho mam nafuknute vecer a to asi nie je tvrdnutei nie? to by ma bolelo ...a doktro mi povedal ze mam jest castejsie a menej....a este mam take 3 malicke vyrazocky pri pupku ako akne a trosku to skrabe...tak ste ma nalakali tym oparom ci co sa to dnes rozoberalo...to nemoze byt ale ono nie? vyzera to fakt ako vyrazka s bielym vnutri aj na prsiach to tak mam niekedy ja mam taku citlivu tu pokozku...a neviem ani co na to...davam si iba krem proti striam.....

ewelyne
8. okt 2009

ahojte 😉

zucana, ako bolo na prechadzke?
ruzi,to by ti nemal ovplyvnit jeden mesiac, ale ak mas neistotu, tak napis na www.porada.sk a tam ti poradia, alebo tu na MK je gapa- a ta radi aj na porade a je v tom namakana.

lolka a ty prides na meeting? no s tymi krcami je to dost neprijemne aj s opuchmi...
opuchy su nasledok toho, ze babo tlaci na rozne organy. Lolka, to ty si sa vcera pytala na to zelezo? lebo v tej lekarni co som pisala, maju aj lahsie vsetrebatelne magnesium, tiez som si ho bola kupit, kvoli krcom v nohach.a ta pani lekarnicka mi vysvetlovala, ze magnesium posobi v tele opacne ako zelezo a ze sa nejako doplnaju v tehu... 😕 kazdopadne ti tam poradia.

kaatina, maly je zlaty, ked povedal, ze mu aj hracky pozicia 😉 to nas maly stale chodi a pyta sa ako sa ma babo,
rano ma zobudil tak, ze mi vliezol do postele a zacal hladkat a bozkavat brucho, a hovoril, ze vstavaj babo, ideme pozerat gumkacov.. 😉 😀 som sa sulala...

Baby a este nieco vam musim napisat.... to ja som niekedy nakupna maniacka... ale suseda z vedlajsieho vchodu,
ma malu, ktora ma rok a pol... a dnes mi rozpravala, ze vcera pocitala, kolko ma mala topanok... no dopredu ma nakupenych 38 parov topanok... a na tuto zimu ma 16 bund a kabatikov- to pre istotu... no ja som cumela ako puk... vazny ulet. 😲 😅 😕

katina2209
8. okt 2009

no ewe detičky sú zlaté môj malý mi tiež stále bozkávana bruško a pýta sa ako sme sa mali celý deň niekedy je všímavejší ako tato 🙂 ale chlapci sú takí mamičkyni maznáci som zvedavá aký bude aj druhé bábo sa hovorí,že keď je jedno dobré tak druhé je opak aj so spánkom,my máme s Markom iba problémy s papaním od takého tretieho roku nechce papať je chudučký a skoro najmenší z triedy, dúfam,že aspoň bračekovi ukáže ako treba papkať nech je to veľký papkáč 🙂

ewelyne
8. okt 2009

zucana, nie nemyslim, neboj, to sa robi rovno na celom svale -pozdlz a je toho fakt vela a svrbi ta a boli cely sval, nielen kusok miesta. No a prsia ta mozno bolia lebo stale rastu, ci? alebo im je tesno v podprde cely den, tak skus doma nenosit a nosit len vzdusne volne.

katina2209
8. okt 2009

ja som mala ten herpes veľký asi ako 2 eur vzadu vpravo pri ladvine tiež v tehotenstve nebol to taký pásový opar

ewelyne
8. okt 2009

katina, zvlastne, tak s tym som sa este nestretla a to som od ZS behala po koznych kvoli herpesom... 😲
na ladvine, to muselo byt neprijemne aj ti to kozna potvrdila?

zucana
8. okt 2009

toto mam ale take 3 malilinke ako vyrazky na tvari presne len trosku svrbia...a take malinke mam aj na prsiach...predtym som si ich aj sem tam povytalcala 😨
a prsia nebolia...mam podprdu taku bez kostic vzdusnu...to len na margo tych vyrazociek ....

zucana
8. okt 2009

inak prechadzka dopadla dobre.som si kupila tehotenske pancuchace a na zimu tehu gatky a muz ze tie su ale prefektne uzasne sexy a ja ze to su zimne a on ze to su na dobu ladovu.... 😀

katina2209
8. okt 2009

bola som vtedy u kožného to bol taký starý doktor,ktorý mi predpísal lieky herpasan alebo nejako tak sa to volalo a keď som si prečítala príbalový letáčik tak som zistila,že sa to nesmie v tehotenstve tak som išla za gynekologom a ten mi odporučil kúpel v hypermangáne a povedal mi,že mám šťastie že som to nemala v 1 trimesti,že je to nebezpečné pre bábatko

katina2209
8. okt 2009

a mamina mi hovorila,že keď som mala šesť tak som to mala na brušku nikdy predtým ani potom som to už nemala ani na ústach ani nikde je to vraj s oslabenej imunity keď som bola malá tak mi na to pichali injekcie B12

olifcek
8. okt 2009

zuci to su podla mna len bezne vyrazticky...teraz potnymi zlazami i kozou vylucujeme i za malicke x;o) ja tiez mam niekedy na brusku take malinke vyrazticky, jasne, ze svrbia, lebo su s malinko hnisikom, ale po dvoch dnoch to zmizne a ked je mi v praci opat teplejsie, alebo si obleciem cosi cierne, tak sa mi opat urobia, ale na inom mieste a zase to zmizne po dvoch dnoch sprchy x;o))) i na prsiach sa mi niekedy jedna dve urobia x;) neboj, opar by si si vsimla...co som fotky videla, je vyrazne cerveny, pripominalo mi to cervene kiahne na obrazku, na ktory som sa divala..br...

inak..mne sumivy magnezium nerobi dobre, je mi z neho zle...tak ho nepijem...a podla krvneho obrazu ho nemam malo, som v norme, hehe...tak asi si vymyslam, ze som unavena.... 😀 ale nie, len by som proste mala viac spat, to je jasne...ale aha, spim? nie..preco? lebo sme boli zaniest kociarik, ktory mi kolega priniesol, do noveho bytiku...snad ho pri malovani nezadzabe nik x;o) i vajicko, i choditko i fusacik a aj male prekvapko mi tam ta zlata baba nabalila...to al ekuknem az v sobotu, ale je to tusim cosi do kociarika, chi x,o)

PN vysku MD, RD neovplyvni, tam s apocita z predpokladaneho zarobku, ktory by si dosiahla, keby si PN nebola, takze neboj x;o)

olifcek
8. okt 2009

ale B12 sa pichaju i vtedy, ked dieta nechce jest a nevie pribrat, ze? x;o)

olifcek
8. okt 2009

Katina si z BA? dnes som bola v mc stonozka a bola tam baba, s ktorou sa neskutocne moc podobate....wow...

petuskaxfun
8. okt 2009

zucana krasny kocik ten cierny,aka to je znacka 🙂 a aj velmi pekna izbicka 😉

olifcek
9. okt 2009

baby...nemate niektora na prsiach male vyrastky? ja mam na lavom dva...jeden je priamo na bradavke, je taky tenky a ma asi 2mm, je uplne makky, poddajny, no druhy je vedla bradavky, je to taka mensia slzicka a od vcera ma boli...asi kvoli podprsenke o ktoru sa mi zrejme otieral....viete cosi poradit? ak nie, pojdem v stredu na kozne s tym, lebo je to otravne...boli to kusok, ked mam na sebe triko bez podprsenky, a ked sa posadim, vstanem...vzdy, ked sa tricko po tele pohne...fnuk

andrea2603
9. okt 2009

ahoj, olif.
tak s takým niečim som sa nestretla. Prečo chceš čakať až do stredy. Ja by som asi zavolala svojmu gyn.,aký má na to názor, či to nesúvisí s prípravou prsníka na tvorbu mliečka.

lolka
9. okt 2009

ahojte
ewe, ano prijdem na stretko 😉 na magnesium som sa nepytala, iba som pisala ze mi pomaha a beriem 500mg, len si ho nemozem zabudnut dat 😅 a tablety su zevraj lepsie ako sumive, ktoré neni také silne.

olif, asi to nebude nic vazne, mozno reakcia na praci prasok alebo spotenie....ale radsej chod k dokimu, aby si bola v pohode.

olifcek
9. okt 2009

baby, mne sa to urobilo asi pred dvoma mesiacmi...x;o(((

opytam sa na to koznej a paq i gyndosa x;o) ale ku koznej sa skor ako v stredu nedostanem...a ku gyndosovi az 21.10...nechcem mu uz pisat...itak by to asi bolo lepsie, keby to videli...x;o)

komarik
9. okt 2009

dobré ránko,

janielah, tie tabletky sú na uvoľnenie svalstva. Ale včera som si dala magnézium a prešlo to tak ich asi ani nebudem brať a budem poctivo ležať. Do teraz som prežila bez tabletiek celé tehotenstvo tak nech to tak ostane aj naďalej. 😉

maculik
9. okt 2009

dobre ranko 🙂
tak ta stazistka ma hned rano zrusila, ked som otvorila ventilacku, ze tu vyvetram (poznate ten ranny vzduch v kancelarii...), ze ma musi poziadat, nech neotvaram okno, lebo ze od vcera nemoze hybat krkom.... No fasa...
Tak som jej navrhla, ze zavrieme dvere a to pomaha, a ze ved to okno budem otvarat vzdy len raz za cas tak na 10min, nech sa vymeni vzduch. A ona ze nie, ze to nepomoze...
No fajnovka, kaslem na nu, zavriem dvere a vyvetram si. Je to moja kancelaria, ona je tu len na stazi! A basta! 😠 🙂

A co mate nove? Idem si kupit jogurtik a docitam vas 🙂

janielah
9. okt 2009

maca a preco jej to nepovies na rovinu preboha? ze si tehotna a ze ti je na zvracanie, ked je tam vydychany vzduch??? ved to musi pochopit a okrem toho ty tam robis a je to tvoja kancelaria...nechapem..ona nikdy nechce mat deti??? co sa neozves?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre