Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
3. nov 2009

baby kde ste sa vsetky stratili...pisem aby sme sa nedostali na druhu stranu 😉
mne dnes doniesli trubu..vytasila som 80 eur takze fasa a dosli mi navrtat aj skrinky do pracovne a policky do kupelne a aj drziak na toaletak ktory krasne spadol a obil parkety v kupelke takze supis...uz som umyla kupelku, pracovnu mam na zajtra a idem do sprchy ..... predtym vsak nieco po dzub...vikinka dnes cely den diskotekuje od vcerajsieho vecera dieta moje male kedy pojde spinkat ???

loginka
3. nov 2009

inak dobry pruser ta Ukrajina, joj dufam, ze to tu nepride, nejake nase baby tam chceli ist nakupovat, ze?

zucana
3. nov 2009

logi ja o ukrajine nemam prehlad ale my tu mame 400 000 pripadov prasacej...18 mrtvych z toho vcera dve deti- 10 a 11 rokov....
inak som citala to o komarikovi v NT...tak je to hrozne....

hajdylca
3. nov 2009

no zuci na ukrajine je to podobne- len tam nie je prasacia- teda nejaka zmutovana vyse 300 000 co ma problemiky s dychanim, cca 70 ludi je uz mrtvych, a teraz sa to posuva dalej- v bulharsku zomrela tehotna v 5 mesiaci- ale ta vraj na pracasiu... ale ja verim ze to k nam nepride, a ked hej ze to nebude mat az taky priebeh... snad ...

loginka
3. nov 2009

strasne sa to tam siri, myslim, ze uz 250000 nakazenych, vcera hlasili 70 mrtvych, vraj aj nejake tehotne, no parada
...je zuzi, je mi Komarika velmi luto ☹
inak teraz som mala zase slzave udolie, nejako som sa zacala bat ze co bude, ked sme bez prijmu, aj ked verim muzovi ze nieco najde, ale je teraz dobrych ponuk velmi malo, aj ked je sikovny, no nie je co
no nic, musim verit, ale tak nechcem, aby boli moji drobci ukrateni, ale nie, nebudu, bude to oki 😵

martulanr
3. nov 2009

ahojte ja len tak na skok
bola som u mamči zobrať si kabat co som nosila ked som bola tehotna s malym a je mi velkyyy som v tom ako medved ☹ to mozem chodit rovno s paplonom po ulici 😀

aj ja mam problem s tvárou sem tam ako muchotrávka treba na to obyčajnú pleťovú vodu a do nej 10 acylpirinov rozpustit a potierat tvar pomaha mam odskušané akurat ked som ho kupovala v lekárni mi ta magistra v lekarni ze ci to je pre mna tehotne acylpirin nemôžu 😉

ruzi23
3. nov 2009

caute, zucana ty si chcela tusim linku na tu hraciu deku...prave to pozeram na nete kvoli darceku od kolegovcov 🙂 tak napriklad http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... ,ale je toho fakt dost, podla toho co sa ti paci.

janielah
3. nov 2009

ahojte, tak ja mam dalsiu skusku za sebou, taka som prekvapena, to brucho nielenze na spoluziakov funguje, ale i na profesorov 😀 tak mam za A - opat - to bude cerveny diploooom 😀 😀 😀

s tou pletou to asi bude fakt ako pise ewe, lebo ja napr. ziadne vyrazky nemam a vsetci (ii ked ja si to nemyslim) mi hovoria, aka som pekna.... tak neviem... zuci? ty mas nejake vyrazky? alebo blumik? alebo olif?

zucana
3. nov 2009

ruzi dik moc 😉
logi ty sa netrap a hlavu hore musis mysliet pozitivne aj ked to nie je v dnesnej dobe sranda...
jani ja mam sem tam ale vazne len sem tam...inak som iba pribratejsie prasiatko 😀
inak som sa vratila od svokry ta zasa dobre ma naplasila ze je terorizovana tou chripkou co sa tyka mna...ja jej vravim ze som doma ze tam nech sa ona chrani a ona ze sa dala ockovat ja ze ano ale proti sezonnej .... tak teraz bude este viac.... ze bola na krvi a vsetci maju ruska...tak v piatok si dam aj ja asi...asi mi zajtra pojde kupit....jaaaj este aj toto ....

zoska
3. nov 2009

no ja dufam, ze k nam chripka nedorazi, ale clovek nikdy nevie...fuu 71 mrtvych na Ukrajine to je sila, pritom je to len silnejsi virus chripky, ktora sa vola prasacia 😕
minule aj vysvetlovali, ze starsi ludia, tam ze prekonali viackrat chripku tak su odolnejsi, lebo maju proti latky na viacej druhov...mladi, ktori nemali chripku alebo len raz- dvakrat tak su viac ohrození ☹

no snad prevencia nadovsetko, aj ked vzdy sa najde nejaky blbec, ktory sa dotrepe do prace, do skoly a este k tomu cestuje mhd...to si potom nepomozeme 😒

no ja mam oprate dve pracky, pozehlenu polku kosa na pradlo a uz dnes nepohnem ani prstom, lebo ma krize rozboleli au au ☹

kakatka1
3. nov 2009

Konecne som si nasla trosku casu. Ewe, ved to ze ani neviem ake ked on to nevie vyplut a cez nostek neprejde nic. ☹ Veru aj ja ked som cakala Simka tak som mala plet hotovu katastrofu a vlasy super kvalitu a teraz uplny opak.

blumka
3. nov 2009

no pockat, pockat...ja tiez vyzeram ako muchotravka a cakam dievcatko 😀 alebo zeby nieeeeeee? 😀 😕 😀

maculik
3. nov 2009

no, tak drobec buva, ja som spapala zemlu s vajickom na tvrdo a paprikou a rajcinkou a idem varit puding s jahodkami (piskoty uz nemam, musim doplnit zasoby teraz na SK 🙂

kocky, to je tam fakt take hrozne s tou chripkou? No teda... Ono sa teda predpokladalo, ze na jesen sa to zacne sirit, ale az takto?! No dufam, ze sa to fakt nerozsiri aj u vas a u nas 😒

loginka
3. nov 2009

blumka, dalsi dovod na pochybnosti 🙂 😝
istotka bude po porode 😉

loginka
3. nov 2009

baby ake postielky si kupujete, su dobre s tym spustacim bokom?

zucana
3. nov 2009

logi ja s tym spustacim....
zosi ved to nikdy nevies kde kto na teba nakasle alebo nakycha...
inac ja uz normlane ani do obchodu nechcem ist 😒
blumi ja tiez mam plet celkom oki .... a dnes ten sen no musim sa spytat dokyho ci nenajde naozaj gulky.. 😅
dnes vecer ma muzik dolezity zapas...AC milano verzus Real Madrid

maculik
3. nov 2009

logi, ja nemam so spustacim, akosi som na to vobec nemyslela, ked sme to kupovali, len tie tycky v strede su vytahovacie, tak ked bude vacsia, moze cez ne vyliezat. Len som mala vyssie matrac a teraz je nizsie, ale to uz neva, lebo Adelka vie stat, takze sa nemusim hlboko zohybat. Ale su dobre, mam taku na Sk 🙂

zuci, tak ze drzime palce 😉

loginka
3. nov 2009

macu, akurat som rozmyslala ze naco su tie vytahovacie 🙂

blumka
3. nov 2009

logi, ja mam tiez so spustacimi bokmi...a este aj sa da dat matrac na tri rozne polohy...je to fajn, nemusis sa tak velmi zhybat po babatko alebo sa bat, ze ti same vylezie z postielky ked uz vie stat a preliezat...

maculik
3. nov 2009

no asi ak sa ti nechce posuvat matrac 😉 🙂

puding spapany, miesto piskot som si dala Adelkine keksiky 😀 Este tam jeden caka na Vladka, aj ked pochybujem, ze ho bude v noci jest.

zucana
3. nov 2009

ja som spapala krupicnu kasu plny tanier 😀

maculik
3. nov 2009

my teda doprajeme tym nasim drobcom 😎 🙂

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

dobre ranko ako sa dnes mame my celkom fajn dnes nas caka inetrne vysetrenie o dvanastej zajtra poradna okrem toho este skola neviem kedy sa zastavim a oddychnem 😠

katina2209
4. nov 2009

Dobré ránko tak to som tu prvá baby vy ste aké spachtošky 🙂 A to v noci nemôžem spávať stále sa prevaľujem a trpím od bolesti o tie kosti a už znovu chodím v noci na wc, ja dúfam,že sa ku nám tiež tá chrípka nedostane, ale hlavne ak sa aj dostane nech to nás a naše detičky nechytí
Ja mám peknú pleť a čakám chlapčeka čo sa o vlasoch povedať nedá stále padajú a padajú... ☹

katina2209
4. nov 2009

martinka dobré ránko ty si ma predbehla a ja že som tu prvá 🙂

lolka
4. nov 2009

dobre ranko tehule 😉
my sme si boli vcera s Viki zaplavat, bolo fajn, len sa mi voda zdala nejaka studena 😒 a potom treba viac plavat ako kecat s kamoskou 😀 ale zakoncili sme to 5-minutovkou vo virivke a tam je veeeelmi prijemne.
no a teraz netrpezlivo cakam, kym otvoria bufet, lebo nemam nic papat a uz som hladna 😝

marti, tak toho mas dnes dost na plane 😅

mmaarrttiinnaa
4. nov 2009

katina ja som hore uz od pol 5 odprevadila som muzika (mimochodom tiez Martin myslim ze ste to pred par strankami spominali ze aj ty mas Martina a este niekto to bude 11-teho veselo) potom som odprevadila dceru a teraz som sa odtrhla od latinciny este musim prejst jednu kapitolu ale vobec sa mi uz nechce asi az po obede ked pridem z toho interneho 😉

ewelyne
4. nov 2009

Bre ranko baby 🙂

Ahoj Katka,
tak skús malému, šalvia a hramanček- kloktať, neviem, či už Šimon vie, ale náš áno, tak aspoň vyplachovať ústa ako pri umývaní zúbkov...príp. praslička a aníz- aj nos vatou...
my máme od jedného pána z prahy zmes P, to je na dýchacie problémy, neviem čo tam je , ale asi v podstate zmes "rozpúštadiel"- tak namiešaj alebo rob tieto čaje- baza čierna, šalvia, fenikel, podbel, divozel...
Ak by boli hlieny inak sfarbené, tak možeš skúsiť Kapucínka kvapky, nech ťa neodradia v lekárni, že to nie je pre malé deti do troch rokov a tehu, ale oni musia to musia písať na obal, lebo sú to predpisy, keďže ide o etanolové výťažky, ten obsah alkolholu, je však porovnateĺný s množstvom alkoholu, kt. si telo vytvrí, napr. keď zjeme ovocie a trávi ho...
skús vitamín C- vysoké dávky, aj 500 mg, pár krát denne, zvyšok telo aj tak vyplaví...
naparovať- tymianom, dať do aromalampy,na radiator nejake EO- esencialne oleje- eukalyptus, levadula, teetrea- aj zmes...
možeš skúsit dať pár kvapiek EO - zmes, do olejčeka na natieranie a natiera´t mu hrudník-tam kde je tymus- tak do kríža, od bedier k ramenám... alebo vyklepávat, trošku prehneš, a jemne budeš klepkat po chrbátiku zdola-hore- pravá strana, ľavá strana a stred aj niekoľkokrát denne....
ak má teplotu, nechať v kľude, po dúškoch dávať piť šalviový čaj, prevarenú teplú vodu príp. mandľové mlieko/ 5-6 mandlí nad paru, olúpiť, variť asi 5 minút, scediť - dávať piť studené...

Zábaly, na čelo, hrudník-podusiť cibuľku asi 10 dkg, na 2 lyžiciach vody, lyžička anízu a feniklu, 3 strúčiky cesnaku-nakrájaný . podusiť. zmes zabalť do gázy a priložiť na 2 hodiny.- ja som priviazala, alebo dala, keď išiel spať....
Nedávať mlieko, syry, jogurty, banány, cukor... veĹa zeleniny, s ovocím opatrne, pri veľkom príjme-prekyslenie trávenia-odvápňuje sa organizmus. Iba hrušky al. citrón.

my máme ešte po ruke tie biochemické soli- kali mur a ferrum phos- jedna je na odhlienenie a druha na regeneraciu sliznic...

a keby si chcela homeopatika, tak hepar sulfuris a belladona- na odhlienenie- ale to by som ako posledne skusila.

ewelyne
4. nov 2009

no to s tou pleťou je indivindi, mne vravela kožná v Estheticu, že pri tehu a chlapcovi- je predpoklad, že pleť bude zhoršená, lebo v tele koluje veľa mužských hormónov, samozrejme, nemusí u každého. Ja som to tak mala pri malom a teraz nič 🙂
Ak je to pri babe, tak je to ten prekyslený organizmus čo som písala včera a problémy s kožou, príp. vlasmi...

Inak ja som mala v telefóne, že dnes mám poradňu, a dnes som zistila, že v knižke mám včerajší dátum, tak tam musím hneď poobede volať, ale budem za debila, lebo to sa mi stalo už druhý krát ☹((
Mati, tak veľa zdaru v škole a ostatným v práci.
Konečne to dnes vyzerá vonku lepšie ako včera a predvčerom 🙂

blumka
4. nov 2009

dobre ranko 😉 aj moj muz je Martin 😀 tak sa pripajam k hromadnej oslave 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre