Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

lucia411
15. feb 2010

ahojte babeny a cerstve maminy,ja sa poctivo hlasim este ako tehulka,aj ked rada by som uz malu v naruci drzala,bolia ma uz krize,v noci brusko a ked dlho stojim na nohach tak mi ich az podlomi,tak hadam sa mala vypyta uz co chvila na svet,a vy inac ako?

blumka
15. feb 2010

kukuk 😉
ideme papat tak len tak narychlo..baby masticku z bradaviek si nezmyvajte alebo teda kupte si urcite taku co sa zmyvat nemusi, lebo voda bradavkam skodi...cim menej umyvat, jasne ze hygiena musi byt ale nie pred kazdym kojenim, vysusuje ich to a berie im ten prirodzeny filter, ci co to maju..a najlepsie je nachat vyschnut na vzduchu 😉 to mam info od annag, tak ho posuvam dalej 😉

zucana
15. feb 2010

blumi jojo...
a inak ja chodim bez podprdy citim sa tak najlepsie...snad je to ok...

lenica81
15. feb 2010

joj, vonku je tak krasne... som bola este si posledny krat vyhodit z kopytka s 2 kamoskami na obede... 😀 a potom som este skocila do DMky pozriet co a ako plienky, zatial nekupujem, poslem mangela cez tie 4 dni... ozaj, to 2ky mam dat kupit, lebo take ani nemali, co som kukala... joj... hadam dostanu... 😔

inak, janka, mala je cela po tebe... 😉 zlatucka... a este som chcela checknut suzon a jej babo, ale neviem sa prehrabat k albumu... ☹

selyma
15. feb 2010

Babky, odkaz

DNES O 9.40 SA NAM NARODIL PETKO, 3610G 51 CM.POZDRAVUJEM VSETKYCH. TEUSKA

Tak dalsie babo. No a teuske blahozelam este raz, posielal som jej spravu.

Inak ona bola moj kontakt a teraz ked je v nemocke, nemam komu odoslat odkaz, ked sa nieco bude diat. Tak mi poslite niktora IP s cislom. Dakujem babky.

lenica81
15. feb 2010

blumi, a ze ta babatko kopka... tak to je ina sranda, ked clovek tak zije cca 4-5 mesiacov, a teraz su to iba creva... 😀

a kati, dalsia rychlovka... joj, uvidim, ze co a ako ja... 😕

lenica81
15. feb 2010

tak dalsi macko... 😵 vela zdravicka a mliecka pre maminu a babo... 🙂

sely, ja mam termin ako ty, tak to je na nic... ☹ kto tu zostava ako posledny, alebo komu mozem aj ja poslat ciselko, kebyze sa nieco deje...

matesl
15. feb 2010

ahojte babulky,

bola som dnes na tom kontrolnom CTG tak vraj dobre, v piatok nas maly teda vyplasil, kontrakcie ziadne nemam ☹ takze asi sa pripajam za chvilku s vami k marcovkam 😒
v piatok idem na poradnu, uvidime co krcok 😉

olifcek
15. feb 2010

opiste si moje cislo 0908 322 404

blumka
15. feb 2010

zuci ja tiez vacsinu casu bez podprdy 😉

selyma
15. feb 2010

olif 😅

lenica81
15. feb 2010

olif, mam ta... 😉 dakujem...

matesl, chvalabohu, ze dobre spravy... uf, ale neboj, sak do konca februara su este 2 tyzdne...

mne dnes kamosky povedali, ze by som mohla tento piatok ist, lebo to by sa s mojim muzom a partiou mohli cez vikend opit... cez tyzden predsa chodia do roboty... 😀 no... bohovsky dovod... 🙄 😅

olifcek
15. feb 2010

i ja bez podrpdy doma chodim x;o)

Zuci, ako casto odsavam malickej sopliky? dnes napriklad len raz...

blumi, mysis, ze som urobila chybu? malicku som len skusmo dala do kociarika, oblecene ma: bodynko, teplejsie dupky, capicku, prikryla som ju fusakom a dekou, otvorila okno, kusok s nou kolisala a zaspala mi...pod hlavkou este ma bavlnenu plienocku a na brusku este taky frote uteracik, nechala som ju pri okne cca 30 minut...ked som jej chytila licka, mala ich vzdy teplucke...vsak nemohla prechladnut....dokonca sa mi zda, ze uz dycha nostekom uplne cisto...

sely, tha...x;o)

leni ofkeej 😵

matesl
15. feb 2010

leni, aj moj muz chce ze teda okolo vikendu, ze aby nemusel dovolenku brat...hovorim, ze nech sa malemu prihovara...a on mu hovori do brucha z hora..ja ze to musis dole, lebo potom sa mi vytlaca na rebra...a tade cesta nevedie 😀

matka331
15. feb 2010

ahojte..gratulujem novyym babetkaaam.... 😉 blumi mne v porodncii hovorili ze mambradavky umyvat pred kazdym kojenim ale ja som kojila cez klobucik takze som umyvala ten ......a aj teraz ete papame cez klobucik ale uz sa prisaje aj na bradavku len niekedy nevie si asi zvykla na klobucik nie??ja som este malinkej neodsavala nostek ale ona ho nema plnyy takze ais netreba ci???
olif ja sii mysliim ze neprechladla....ked mala tepleelicka ..a co je pravda na tom ze ekd babetko kycha tak mu je zima hm?mojej malickej sa dost casto ckaaa ale tak silno a ja neviem sko jej mam pomoct dam jej papat ale ani nechce ked sa jej tak ckaaa

blumka
15. feb 2010

olif, dobre si urobila 😉
ja planujem malu davat spinkat na balkon 😉

lenica81
15. feb 2010

keby sa vyberat dalo... ja mam rano poradnu, tak uvidim, ze co a ako... este musim zdrbat toho mojho doc, ze mi do tehu knizky napisal negat. streptokoka... 😠

lenica81
15. feb 2010

ked je babu zima, tak vraj cka... to je srandovne tiez, nie... 😅
ale ked je to po pape, to uz je iny pribeh...

olifcek
15. feb 2010

blumi jo i ja by som dala na balkon, ale este jednu capicu, a overal by musela mat...takto je dost na lahko, glg...

matka babatkam sa tiez cka od zimy x;o) alebo po grgnuti, ci, ked sa napapali a hned sa s nimi manupuluje xx;o)

blumka
15. feb 2010

matka, dalsia mudra rada z nemocnice...bradavky si neumyvaj pred kazdym kojenim, nicis si ich tak...
a babu je zima ked ma zimny chrbatik a medzi lopatkami..vobec sa neriadte napr. zimnym nostekom alebo ruckami alebo kychanim...ked kycha moze to byt nadcha alebo len to ze si cisti nostek...
a o tom ckani, niekto vravi ze to moze byt zo zimy, niekto ze ked je pocikane babo..no neviem..ja som nejak na Terezke a ani teraz na Julinke nespozorovala zeby ckali vtedy ked im je zima alebo boli pocikane...
Juli tiez cka dost ale bud jej dam cucnut a ked nechce tak jednoducho ju drzim hore aby ak nahodou chcela grcnut sa jej lahsie a cakam..ono to prejde same

blumka
15. feb 2010

jojo jasne olif, to by musela byt viac oblecena...ja len ze ci mate balkon 😉 ale kludne ju takto ku oknu daj castejsie..babatka radi spinkaju na cerstvom vzduchu

ja som zvedava ci my neostaneme hned chori..Terezka vraj ma poriadnu nadchu, manzel s nou siel dnes k lekarovi, no super navrat domov...ale snad to Juli zvladne

olifcek
15. feb 2010

blumi mame balkonik veru, len ja som neverila, ze mi malicka zaspinka, chi...tak snad jej bolo teplo... 😨

maminnka
15. feb 2010

Ewe, drzis mi este to miesto? Dobre robis. Zajtra ma tam mas 🙂

blumka
15. feb 2010

olif, neboj..ona by sa hlasila keby jej bolo zimka..
ja ked teraz tu v nemocke rozbalujem Juli tak tak nadherne drgoce pusinkou ked je jej zimka..no rozkosna je..
dnes jej brali krv a nemohli sa napichnut do zily tak nakonie jej zobrali z chrbta dlane..taku velku modrinu tam ma..chudinka moja malicka 😉 ..manzel ked to videl tak ze on ide zbit tie sestricky 😅

maminnka
15. feb 2010

no zienky, som spat z poradne. Zajtra rano sa mam hlasit v porodnici. Mala som strasne vysoky tlak, cela som zaliata vodou, doktor povedal, ze nebudeme riskovat... takze zajtra nastupujem. Akosi zacinam mat strach 😕 😕 😕

blumka
15. feb 2010

mami, neboj..lepsie ked bude v nemocke pod dohladom...a pytaj sa ku ewe a potom nam poviete ze ktora chrape viac 😀 😀

maminnka
15. feb 2010

Blumi, zajtra mi budu vyvolavat porod, ziadne pozorovanie :( mala ma uz 4 kg vraj, je velmi nizko, uz sa nedala poriadne ani zmerat.

blumka
15. feb 2010

mami, ups...ja ze len tak si polezat ides..
no ale aj tak dobre..neboj...bude dobre, lepsie ako by si mala riskovat a nosit malicku dalej 😉

janielah
15. feb 2010

Babky moje 🙂 tak sa tesim, ze som uz doma, ste mi aj chybali normalne 🙂

K tomu porodu: v stredu rano ma prisiel vyzdvihnut moj doktor, ze ideme na toooo ! tak ja: ze podme 😀
dal mi vyvolavacku o pol deviatej a ta do pol hodky vyborne zabrala..mala som kontrakcie kazdych sedem minut asi, a uz aj dost silne, ale tak vydrzala som nejak, o pol jedenastej ma pozrel, povedal ze otv.na styry prsty a ze ideme dat epi.
Tak mi ju pichli, velmi sikovne, a hned sa aj bolest kontrakcii zmensila, citila som len take tlaky...dopichovali mi este dva krat, s tym ze poslednu davku len polovicnu, lebo to bolo uz tesne pred porodom.
O tristvrte na tri slo do tuheho, to uz ma dali na stol, nohy hore a slo sa na to...
Na tri krat hlavicka a dva telicko. O 15.13 bola vonkiu.

Poviem Vam....horor, Krpka je velike babatko, takze som si to "uzila" - ten kto nerodil, si to nikdy nebude vediet predstavit....
Uz som chvilami stracala zrak, vlastne ked mi ju ukazovali este spinavu, tak som ju ani dobre nevidela...

Mamina bola som mnou cely cas, aj ako lekar, takze si na nas nikto nedovoloval, prave naopak...dokonca na porodnu salu po porode a po siti prisiel aj moj manzel a bol tam so mnou tie dve hodiny, kym nas neprelozili...a bol aj pozriet malu v inkubatore, takze ozaj sa "zrazu" dalo vsetko...

Ozaj - sitie---- to je dalsia kapitola, ale to este popisovat nebudem, lebo seriozne nechcem vyplasit este nerodiace kolegynky.... 😒

loginka
15. feb 2010

babyyy caute!!!
nasi sa druhy den otuzuju, tento tyzden ich uz asi vyvencime (sice nam povedali na rizik.odd ze az od datumu planovaneho porodu, tak preto som to nejako neurychlovala, bude to tyzden pred)

jani velke gratulko, mala je rozkosna, 🙂

baby, stazujem sa, ved ja nie som v tabulke babatiek, uz ste na mna zabudli, ci cooooo 😖
tak kto je zodpovedny moue pisat - Dominik 1700 gr, 43 cm a Laura 1800 gr, 46 cm

inak nasi ckaju velmi casto po papani, a to s nimi ani moc nemanipulujeme
zima im urcite nie je, lebo mame dost teplo
a s tymi bradavkami aj ja som pocula ze umyvat, ale urcite neumyvam, len normalne sprcha, to staci
po bepanthene som tiez nevedela, lebo ja som to na letaku nenasla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre