Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
1. okt 2010

@selyma ako sa mate? Potvrdila dr tu 6.chorobu?

selyma
1. okt 2010

@blumka ja seba n ie, zak som nevedela, ci dat Klaudiku. Ale chcela som s vami konzultovat, ked davate vy, tak aj ja. Ale dobre, nedavam, som myslela, ze to je tak s tymi virusmi. OK. Dakujem.
@maculik Ano, potvrdila. Teraz je vyhadzana. Davame len fenistil, uz nema chvala teplotu. Som rada, ze preslo Boli to teda soky tie horucky

zusika
autor
1. okt 2010

no ja mozem az po 16.0 a to vy tam mozno ani nebudete...ale budem sa tesit aspon na nejake fotky, ak date potom 😉

maculik
1. okt 2010

@zusika urcite budeme, ved s tolkymi drobcami nas tam isto vela nepride uplne nacas 🙂
no ved uvidis, a keby nieco, tak v pond.sa este s kockami dohodni (ja budem od zajtra asi mimo net..) 🙂

zusika
autor
1. okt 2010

jasne, vdaka!
🙂
pekny den zelam!!

blumka
1. okt 2010

@selyma my sme mali 6. chorobu zhruba pred mesiacom a pol, tiez len vysoke horucky a nic..ale ja som uz tusila co sa deje..supre ze Klaudika uz je ok 😉
a k tej chripke niekto da niekto nie, ja som stale toho nazoru,ze bezne detkse choroby nech si deti preziju a ziskavaju aj takto imunitu a zbytocne do nich nieco pichat sa mi nepaci 😉

olifcek
1. okt 2010

@selyma ja nedam oliv , mm a ani seba zaockovat 😵

raa2
1. okt 2010

@blumka podla mna nie je dobre sa ockovat na chripku, ja som sa raz dala a potom ma ta chripka skolila na dva tyzdne. ale potom som uz ju nedostala.
a v pondelok hadam aj my prideme, len dajte vediet o kolkej a ako citam tak aupark plati. ideme do mesta teraz sa stretnut s kamaratkou. zuby sa uz prerazili, tak je matik taky umrnkany a moc jest nechuti, dufam teda ze je to tym...

maculik
1. okt 2010

@raa2 jasnee, dojdi aj ty, zatial je to navrhnute na 3, ale este cakame na ostatne kocky.

inak, Petrik je prave teraz presne 8mes a 4h (bez 1 minuty 🙂 ) na svete 😵

blumka
1. okt 2010

@maculik jeeej, to uz je prveho? 😀 ja len podla toho ako kto oslavuje vymesacninky viem aky je den 😅 gratulujeme petkovi 😉
a my o tyzden, strasne rychlo to leti 😵
vcera mm zahlasil, ze v priebehu oktobra uz budeme odkladat veci co idu na povalu, sezonne a tak a ja ze dobre ale mi nedoslo ze oktober uz je dnes 😅 to aby som zacala balit 😕

raa2
1. okt 2010

@maculik my sme 6, kokso ale to neuveritelne rychlo leti. za chvilku uz aj do roboty sa budem brat 🙂
@blumka sosovica sa od kedy moze?

zucana
1. okt 2010

@zusika jeeej zusika ako sa dari?
co drobci? uz viete pohlavie???
jaj skoda ze nebudem aj ja na SK ale baby od 19teho jeden dnik dame ste zejo ? 😉
my opat spavame do cca 10.00 samoska s pauzami na cuckanie lebo pozerame panelak 😅 ale sak zatial nevadi
a bud.tyzden idem do roboty dat vypoved fasa...

zusika
autor
1. okt 2010

dievcata...mozem mat na vas otazocku - teda na tie, ktore ste boli pre nastupom na MD na PN-kde

otazocky mam teda dve:
1) celkom dost ma zaujima, ze ak mam za normalnych okolnosti narok na najvyssi vymeriavaci zaklad z ktoreho sa rata materska....ako hlboko klesnem, ked budem 70 dni na PN a este som aj na zaciatku roka bola vlastne este necele 3 mesiace na materskej dovolenke?? v podstate budem mat odrobenych iba 7 mesiacov v roku.....

zhrnutie - aku ste mali vysku MD, ked ste boli cca 2 - 3 mesiace na Pn a predtym ste normalne pracovali

2) otazka - chodia aj k tehulkam tie kontroly zo socialky?? Ja nechcem sediet na Vianoce doma, ked vzdy chodime k nasim.... ☹

Vdaka za odpovede!!!

zucana
1. okt 2010

@maci gratulujeme petrikovi 😵

maculik
1. okt 2010

@blumka @zucana dakujeme 🙂

@raa2 veru, strasne to leti, ved o 4mes uz mame rok 😵

no nic, idem k nemu, zaryl nosom do knihy, tak mrnci, a asi pojdeme von, je slniecko. Spal od 10,45 do 11,25, takze dalsi spanok asi az okolo 3. Dokelu, mohol potiahnut aspon 1,5h 😠 🙂

zusika
autor
1. okt 2010

@zucana Ahoj zuzi,
dari sa dobre, vdaka....
Drobci kopkaju, ale este nevieme koho konkretne na tomto svete privitame 😉
snad do mesiaca sa to dozvieme.... potom sa urcite pochvalim.....

zucana
1. okt 2010

@zusika juj supis tak som rada tak potom daj vediet a drzim palciaky 😉

pepita52
1. okt 2010

@blumka ahoj predsa som bola povedala ze nevadi ked ma len sopliky a už ju prikrmujem ale nechce mi to ale mam problem ze mi vobec nekaka prdka ani neplace neviem co s nou nevies mi poradit

blumka
1. okt 2010

@pepita52 a co si jej dala papat? zatial asi len zeleninu, ze? neviem ci kojis, ale ak nie, tak jej daj pit vodicku alebo slivkova stava je dobra na kakanie, alebo ku zelenine primiesaj uvarene jablcko, to by mohlo pomoct. Ale ak neplace ze sa netrapi s bruskom tak by som sa velmi netrapila, nemusi uz kakat tak ako kedysi 😉 potrebuje si zvyknut na nove 😉 my sme sa trapili s kakanim cely mesiac a pol a uz je to podstatne lepsie a pritom davam jest to co predtym, takze si skor myslim ze to je o zvyku 😉

pepita52
1. okt 2010

no ja stale kojim nastastie a davala som jej mrkvovu stavu ale to nechcela vobec a potom zeleninku nieco spapala ale nic moc viem ze to ani vela nespapa ale mam pocit ze cim dlhsie jej to davam tak kazdým dnom zje menej a menej to mi ani nevadi ale to kakanie neviem co jej normal kolko nema kakat niekedy n noci zacne tlacit a plakat to už viem ze sa nemoze vykakat tak ju vytrubickujem a zas je niekolko dni spokojna a ta slivkova stava je kupovana alebo je to domaca vytlacana vyskusam hocico len nech sa neuci na trubicku

blumka
1. okt 2010

@pepita52 na trubicku sa nenauci, to sa neda 😉 ale k veci...ja kupujem stavu od hipp a riedim pol na pol s vodou. mrkvu nedavaj, mrkva zapeka, skus nieco vodnatejsie, cuketu, tekvicu... a vobec nevadi ze ti spapa malo. Ma len 6 mesiacov, kym sa rozbehne to potrva 😉 aj tu su baby, co im deti na zaciatku papali malo potom sa rozpapali, alebo papaju aj teraz po menej, dolezite je mliecko, koj ked chce, v nom je aj voda, takze ak bude mala kojena na poziadanie, mozno sa aj kakanie upravi 😉

blumka
1. okt 2010

baby, juli si zas sadla...ale znova takym cudnym sposobom...ja som sedela na zemi v tureckom sede, ona sa ku mne doplazila, chytila ma za moje ruky a vytiahla sa na kolienka a potom sup sadla na ritusu 😀 ale nevydrzala tak dlho, daco ju zaujalo na zemi tak sa prekoprcla na brucho a davaaaaaaaaaaaaaj prec 😀

rivatha
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blumka
1. okt 2010

@rivatha no to bolo take cudne sadnutie 😅 uz som to opisala kamoske, uvidim co mi odpise, ci ju v tom mozem podporovat alebo radsej ne

laxity
1. okt 2010

@zusika ahojky na som bola od 3.11.2090 doma na PN-ke, materskú som mala slušnú cez 400 Eur ale ja som zarábala iba nejakých 500 eur 🙂 ...a kontrola mi neprišla ani raz...a to mi doktor napísal na PN-kový papier že hroziaci predčasný pôrod 😕 ...ale len som chcela vegetiť doma 😀 , poctivo som to prvý mesiac dodržiavala ale potom ako ty vravíš na Vianoce a pred Vianocami som nechcela trčať doma tak som sa vyslovene flákala a nakupovala 😀

laxity
1. okt 2010

@maculik všetko naj Peťkovi 😵

laxity
1. okt 2010

@zusika a určite sa príď pochváliť akých drobčekov schovávaš v brušku 🙂

jaja32
1. okt 2010

@maculik vsetko naj Petkovi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre