Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zoska
18. nov 2009

logi, ATB sa mozu od 3.ho trimestra a ten ja zacinam zajtra, ale su aj take atb ktore tehulky mozu, en dr. nechcela hned davat atb, no neviem ci sa mi zbytocne choroba nepredlzuje 😒

ewe dik za radu, pokusim sa pozhanat vsety prisady a vyskusam...
kapustovu vodu mam,ale vcera som sa z nej poblila 😒

loginka
18. nov 2009

zoska, tak este vyskusaj prirodne a potom uvidis, keby sa ti zhorsovalo tak bude mozno lepsie ATB

zoska
18. nov 2009

jj logi, dnes este vydrzim, ale ak sa to nezlepsi ani o trochu tak zajtra volam dr. ze kedy mozem prist...lebo este raz cakat v cakarni tak ako v pondelok, to uz by som asi nevydrzala 😒

ewelyne
18. nov 2009

alex, normalne poziadas o odklad v zakonnej lehote 6 tyzdnov 😉 a dohodnes sa kedy prides do porodnice zaockovat.

zoska a odkedy to mas? mas aj teploty? ak nie, pockaj do piatku a chod sa v piatok ukazat pre istotu, co ti povie dr. drzkajte sa....

zoska
18. nov 2009

ewe, v nedelu vecer som zacala kaslat a v pondelok to prepuklo...zapalene hrdlo,kasel, zvysena teplota 37,7, boleli ma zuby...no proste som nechapala co sa deje, tak som sla k dr., tam mi dli stodal a bioparox a ze ak sa stav zhorsi mam dojst...

teraz teplotu nemam, max. len 37.2

renatkas
18. nov 2009

Ahojte, mozem jednu otazocku? Boli ste uz na EKG? prave pozeram ze v tehu knizke to mam ako vysetrenie v 1.trimestri, ja som sa tam vsak este nedostala a sestricka od gynekologa mi povedala ze je to povinne a mozem tam ist kedykolvek. Boli ste uz vsetky?

ewelyne
18. nov 2009

renatkas, ja som nebola na EKG, ani ma nikto nikam neposlal este... ani ked som bola na pohotovosti...
niektori posielaju, iny nie.

zoska, myslim, ze je este skoro hodnotit od pondelka do stredy, ak nemas vysoke teploty, je to podla mna na dobrej ceste, uvidis v piatok tam urcite skoc ak to bude bez zmeny.

alex
18. nov 2009

renatkas, ja som bola na EKG.

zoska
18. nov 2009

renatkas , tiez som nebola este na EKG a nikto mi nic nepovedal zatial ohladom tohto...

ewe- tak este chvilu vydrzim, aj ked ma uz ide rozdrapit od toho dusiveho kasla 😠 ☹

zucana
18. nov 2009

cafte babce...
tak bola som na kurze a tolko ste zapisali....
my mame kurz kazdy tyzden do decembra a 28.12.idu aj manzelici....
na konci vzdy meditujeme...a ta moja vikinka chyti bud stikutku alebo zacne tak tancovat ze mi cele brucho vlni a nemozem sa sustredit na meditaciu 😀
riesili ste ponozky a gynekologa...mne ten moj da take papierove nazuvky 😉
co sa tyka prerabiek a malovania ...odporucam cim skor...my ideme zajtra do ikea nakupit potrebne este ... potom vysekame tu elektriku o 10 cm a navrtame policky a iba zamalujeme nejake flaky (inak sme malovali min.rok) a 4.12. pridu montovat nabytok do vikinej izby....
ona bude mat na oblecko taku dvojkomodu a este jednu komodu s prebalovacim a vanickou tak snad bude stacit...potom uz zacnem v polke decembra aj prat a ukladat...do vianoc chcem mat hotove....
tu sa babetka ockuju az od 2.mesiaca...som citala v knizke tak aspon ze tak...
na EKG ma nik neposlal...v piatok idem k doktotorvi tak podam hlasenie...
dnes idem este k zubarovi okolo 5tej....
janinka a kde si?
preco si mala smutny den vcera? aj ja som mala nervny a placlivy...
zosi ty zajtra volaj ked nebude lepsie.od nedele do zajtra su kvazi 4 dni...takze nech ti poradi lekarka...
drzim palce...

selyma
18. nov 2009

Ahojte babky. Pozeram, ze ste teda pochoreli. Ja poklopen po zuboch som zdrava, ale obavam sa, kedze je chripkove obdobie.
Co sa tyka EKG, este som nebola ale dr. mi hovorila, ze ma tam niekedy posle.
Babky, rozmyslam, ze uz by trebalo aspon zupan do nemocky kupit, keby trebalo. Este je skoro, ale asi je dobre byt takto pripravena.

ewelyne
18. nov 2009

zoska, byvate v byte? nemate tam velmi suchy vzduch? aj to ti teraz nerobi dobre, skus zvlhcovac, ak nemas, mokre uteraky na radiator. Ak mas aromalampu, tak nejaky tee trea, japonska mata, eukalyptus, tangerinka, tymian, levandula, .... nieco take... hmm? pripadne, vyhrievat, ked namas teplotu , naparovanie neviem... taky harmancek, nech to zvlhci torsku...

lenica81
18. nov 2009

zosi, vraj taky kasel je neprijemny pre babo... ked ta branica furt skace... teda co mi doc vravel... a v kazdom pripade by som sa skrcila, ked kaslem... v lete ma inak brutalne pichalo pri kasli v brusku... 😖

na EKG som bola uz davno, obvodna mi potom napisala takym skrabopisom nieco na papier a mam to v tehu knizke... mam nejaky ramienkovy neviem co... to sa vraj ale nelieci, ze to nie je nejaka extra chyba, tak hadam ked su doktori, tak je to ok... 😎

ewe, ty si jak z nejakej knizky... musim sa potom popytat v porodke, co a ako s tym odkladom... to normalne napises nejake vyhlasenie a ked uz mas vysledky z tych odberov co robia po porode, tak mozes ist az potom... o tom som ani nepocula... viem, ze po porode robia nejake testy z paticky baba... 😕

lenica81
18. nov 2009

ewe, co ja viem, tak harmancek vysusuje... eukalypt je na naparovanie na dutiny naj... len to s tym olejom netreba prehnat, lebo je dost intenzivny... 😀

selyma, ja som po 2 rokoch vytiahla zupan z krabice... ked som odkladale letne veci a vyberala zimne... a mama mi teraz nejake nocne kosele vytiahla zo zasob, ktore su jej uzke ale mne zas obrovske... 😀 rozumej mama ma 100 kil... takze sa v nich utapam... ale vravi, ze sak ja este priberiem... tak hadam zas tolko nie... 😅 ale 2 som si zobrala... s gombikmi... take vraj treba na dojcenie... jedna je kratsia, druha dlha... ja neznasam nocne kosele... ale po porode su vraj vhodnejsie ako pyzamo... co druho a tretorodicky na to... 😀

zucana
18. nov 2009

mne bude zima v nocnej ☹

joanna333
18. nov 2009

ewe, akurat som sa vratila z kramarov, bud. stvrtok o 11 idem zas. bolo nas 12, cvicili sme na podlozkach, rozne dychacie a relaxacne cvicenia...

ja som na EKG tiez uz bola, poslal ma gynekolog asi pred dvoma tyzdnami.

lolka, celkom dobry vyber tapiet maju v kike, maju tam aj katalogy, tak si mozes vybrat. cenovo neviem. my tiez planujeme urobit kutik v spalni s tapetou 😉

selyma
18. nov 2009

No presne som sa to a chcela opytat, ale uz sim aj odpovedala, z to treba vasci ten zupan. Mne zas nocne kosele nevadia, ja pyzama neznasam. Ale je dobre aj to vediet, ze treba na gombiky. Preve take nema. 😀 Ale aj tak treba kupit zupan. Ja sa citim,, akoby som sa isla paradit do tej nemocnice. Keby bolo po mojom ani si nekupujem nove.

maculik
18. nov 2009

Ahojte kocky, dnes len pozdravit, nestiham, mam tu segru s frajerom, tak sa venujem im. Akurat som teraz ulozila malu, trochu neskor, lebo sa este hrali. A chudakov tych dvoch som vystrojila pre Vladka do Holandska, nefunguje mu totiz vobec karta, nema hotovost, hotel mal zapl.len do min.noci a listok na vlak ma az na zajtra vecer. Tak idu prenho, dufam, ze to zvladnu, vsetko som im vytlacila, popisala, dala papanie, telefon a instrukcie, tak hadam sa tam niekde stretnu.

Dufam, ze vy ste ok 🙂

selyma
18. nov 2009

A babky, ktore mate uz deticky. Citala som, ze porod to je nic oproti kojeniu. Je to pravda? Je to az take strasne?

mmaarrttiinnaa
18. nov 2009

ahojte ja mam dnes zas strasny den od rana som sa este nezastavila idem vas docitat

jupi ja dnes zacinam 3 trimester tak toto je uz vazne

ja som tiez bola na ekg mna poslal lekar hned povedal ze od 24 tt mi spravia tak som bola v 26 tt

maculik
18. nov 2009

selyma, no neviem ako u inych, ale ja som mala kojenie od zaciatku uplne super, bez problemov. Adelka sa hned, este spojena so mnou snurou, prisala, potom aj na izbe sa krasne prisala, ani sme ju nemuseli napravat. A odvtedy ziadny problem, mozno len s odgrnutim a tym, ze na zaciatku nemala rezim, papala velmi casto, no po 3-4mes si to ustalila na take 3h. Ona bola taka prisavka
🙂
Takze ja sa nemozem stazovat.
Ale asi je to ine u kazdej zeny a kazdeho tehu (som zvedava, ci aj teraz nam to pojde tak lahko).
Urcite maj po ruke laktacnu poradkynu, kamaratke velmi pomohla, ked mali problem.

Hlavne sa neboj vopred
😉

ewelyne
18. nov 2009

lenica, no ved to neviem, ako je to ale ked to naparujes... ten harmancek nie som isty.
A jasne s EO opatrne len malinko.
A co sa tyka kosiel, tak ano, nocne kosielky do porodky aj doma, lebo v porodnici, furt nieco kontroluju a na vizitach len dvihnes koselu a doma budes vetrat... 😀 prip. sitie, aby si sa nezaparila atd... beztak je to prijemnejsie... aspon pre man bolo, neviem co ostatne...

lenica, normalne poziadas o odklad a dohodnes iny termin. tie vysledky budes mat jedine ak budu zle, tak ta budu kontaktovat. Je to normalne zo zakona...
Ale kdeze z knizky, len chcem vediet, co sa detom robi a preco a hrabem sa v tom, lebo maly mal problemy s ocko... a pri prvom tehu som nevedala nic, len tak som sa nechavala unasat a nechavala vsetko na inych, ved hadam vedia, ale je dobre, ak si informovana a mas prehlad a nie vzdy je vsetko naj, co povie jeden lekar, preto som si zvykla pytat sa viacerych a proste pri malom som sa pocas materskej a skoly nazacala zaoberat takymi vecami... ako bylinky, aromaterapia, alternativne liecebne metody a zacala skumat ocko a kopec vedi co sa babatiek tyka... pri prvom tehu som bola ako zaspata sipkova ruzenka, ani MK som nevedala ze existuje a riesila v podstate skolu a robotu a tak...

mmaarrttiinnaa
18. nov 2009

selyma ja som nemala pocit ze by to bolo nieco strasne kojenie ale kolko ludi tolko nazorov ja som kojila v pohode 😉

lenica81
18. nov 2009

no... ja nieco studujem, ale prisla som na to, ze ked je to zle, tak sa mi az zaludok dviha... tak hadam vobec normalne porodim... 😀 do byliniek je moja svokra expert, aj zbierat chodi, mam ich celu haldu, len teraz clovek nic nemoze... takmer... 🙄
a prisla som na to, ze roiboos ma stipe... v hrdle, takze pre mna je nedobry...

co sa tyka laktacnej poradkyne, skusim sa spytat u pediatricky, nech mi niekoho odporuci... tak uvidim... 😅

alex
18. nov 2009

mne sa o kojení už sníva, tak uvidíme, aká bude realita.

zucana
18. nov 2009

kde ste vsetky ...po obede to tu nefici...
inak popytam sa aj ja na to EKG lebo ked som bola mala som mala selest...

alex
18. nov 2009

Božinku ešte dve hodiny v práci... čo ja tu budem robiť??? 😒

olifcek
18. nov 2009

ahojte baby...viete, ake mate dlhe krcky?

ja som doteraz mala 32mm, no po mesiaci sa mi skratil na 22mm, co je udajne moc kratke, ako mesiac pred porodom zhruba, cize zajtra idem na 7.00 do nemocky na neviem ako dlho na infuzie a tak...a to sa mi ma manzelik vratit v nedelu o polnoci...je to riadne prekvapko pre mna a aj pre lekara bolo...
jasne, ze sa babo teraz narodit nemoze, kedze nema vyvinute pluca...ach jaj...krcok je kratky, ale nastastie zatvoreny, no lekar chcel nemocku, nech lezim na lozku, fakt odpocivam a beriem tie infuzie...

neviete ako asi dlho tam budem musiet byt?

kamarat, co tam pracuje mi pisal, ze niesu ani navstevy povolene kvoli chripke, cize ,,super,,

😔 😢 😔

olifcek
18. nov 2009

ale nelutujte ma prosim...uz dost placem itak...x;o(( nerobila som nic neobvykle...tak snad som maluneohroziula...

ale inak mala je v poriadku, len dost hlavkou tlaci na krcok, takze...

maculik
18. nov 2009

zuci, poobedny utlm, vsetkym travi 😉

olif,naozaj to mas dost skratene, ale neboj, v nemocke to zastavia, polezis si, daju ti tie infuzky, prinajhorsom budes musiet doma lezat do konca tehu. Nie je to bohvieaka predstava, hlavne teraz, ked este nemate dozariadovane, ale uz je to len 10t, to by si nejako pretrpela kvoli malej. Aspon do konca 36.tt, to je taky medznik. Mala je asi aj dost nizko, ked tlaci na krcok, ze?
A neboj, hadam by manzela za Tebou aspon na chvilu pustili, aspon s ruskom, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre