Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zuzulik
23. nov 2009

ahaaaaaaaaa 😉
zusika, ako je to prosim ta s polohovanim sportovej casti kociarika???

zoska
23. nov 2009

zuzulik...my mame 301-R tam su aj vysielacky 😉

zusi, pekna izbicka 🙂 myslim, ze aj postielku mam ako ty 😀
zusi...ja viem ze ty neodhovaras...
to som ja tak napisala blbo, ale faktom je ze niekto si to nechce kupit, lebo pocul ze sa moze stat ze to spusti poplach bez priciny a potom odhovara aj inych 😒

zuzulik
23. nov 2009

dakujem zoska 😉

zusika
autor
23. nov 2009

zuzik..prave vcera sme skladali kocik..a pohrali sme sa s moznostami...
ano...sportak je polohovatelny tym popruhom na boku....je to jednoduche...... a drzi to...lebo tam nie je "spatny chod"..takze sa ti ten pas nevrati ....babo nespadne dozadu.... ale tiez to vies aj lahko uvolnit...je to presne ako napr. snurka na krk na fotak...ze si to posuvas.....

trosku tazsie sa mi napina ten obal na hlboky kocik, lebo je to este nevybehane.... ale to sa podda....
ale v konecnom dosledku je fajn... a uplne lahko sa sklada.... uz sa tesim,ked snim vybehnem von 🙂

zuzulik
23. nov 2009

dakujem zusika, aj u nas je tento kociarik v uzsom vybere 😀 😉

zusika
autor
23. nov 2009

kocky....otazka uplne mimo temy.... ale ..neviete mi poradit pod ktore ministerstvo spada Bytove hospodarstvo (teda sprava bytov?) - nevieme to zistit.... ze na koho vyssie sa da obratit....

sisiska
23. nov 2009

Ahojte, prepacte, ze sa vam votreim do diskusie, ale potrebujem surne poradit... som v 28 tt a tri dni si vkladam Macmiror kvoli mykoze. Dnes rano som sa zobudila, isla si spravit ranajky a zrazu som zistila, ze mam mokre pyzamove nohavice ako keby mi odtiekla plodova voda alebo ako keby som sa pocikala. Som z toho uplne zufala, lebo neviem, ci to bola plodova voda alebo ci to len vytiekol ten cipok Macmiror. nemate niekto skusenost? Teraz uz "neteciem" ani nemam ziadne bolesti. Bola to len jednorazova zalezitost a kedze cipok ma podobnu farbu ako moje pyzamo, neviem to rozoznat. Akurat po zaschnuti je "zasiahnuta" cast pyzama taka tvrdsia, tak neviem, ci to moze byt aj po plodovej vode. Dakujem za rady.

zucana
23. nov 2009

zosi tak dik...tak aj mama povedala ze to vyzera oki a segra si myslela ze je to tiez od lampy...ja som si hodku pospala vypla kura (robila som zapekane v trube so zemiakmi a spenatom) a asi dam este spanok...

zucana
23. nov 2009

sisi ja neviem ale podla mna to bol ten cipok lebo ja ked som brala daaaavno cipky tak rano vzdy vytiekli a take zaschnute to bolo....ale bolo tam aj trochu lieku lebo liek bol cisto biely..ale ak hentie cipky su priesvitne tak to moze byt ono...a plodova voda...keby si odtiekla tak podla mna potom by si mala kontrakcie....citis babo ze sa hybe?

sisiska
23. nov 2009

rano som ho citila, ale okolo obeda mava obdobie kludu, takze teraz ho necitim momentalne...

zucana
23. nov 2009

tak skus sledovat pohyby ale myslim, co som napisala...
pripadne zavolaj doktorovi pre klud duse... 😉

alex
23. nov 2009

sisika ja si tiež myslím, že to bol ten čípok. Ale pre pokoj duše by som zavolala lekárovi.

lolka
23. nov 2009

ahojte,
ivka, uprimnu sustrast, musi to byt tazke, ale cas ti pomoze 😔

zusika, my tiez stale uvazujeme nad monitorom dychu. ja som za, ale muzik na pochybach.....mame totiz 3 kamaratov,ktorym sa to viackrat spustilo samo, resp. babo bolo v poriadku a vraveli, ze tie stresy by nepriali nikomu 😖 ale mam aj kamaratky co monitor maju a urcite mi to odporucaju....ze mali kludny spanok a boli v pohode. tak asi tak......povedal, ze je na mne ci ho kupime, ale ze ked to raz zacne pipat a mala bude ok, tak ho vyhodi von oknom 😅

zucana, aj podla mna to vyzera v pohode, nerobte si zbytocne robotu a spinu 😉

siska, v tomto ti bohuzial neporadim 😅

lolka
23. nov 2009

siska, ale myslim,ze plodovej vody odteka veeeela, tak to sa asi neda pomylit - teda to som pocula 😉

blumka
23. nov 2009

sisi, to bude cipok aj mne sa to stalo...tiez som sa najprv rozrevala ze mi odteka voda ale potom mi trklo, ze som si vkladala tabletku na noc 😉

blumka
23. nov 2009

upresnim nieco k plodovej vode 😉 nemusi vobec odtekat veeeeeela ako napisala lolka..mne odekala postupne pocas 24 hodin, citila som sa akoby v case menzesu alebo ked mimovolne uteka moc...mala som vlozku a cvrkala som si 😀 a druha vec...ked odteka, nemusia byt kontrakcie a tak isto naopak..ked zanu kontrakcie nemusi vam odtiect plodova voda..velakrat ju musia lekari prepichovat aby vobec sla prec 😉

sisiska
23. nov 2009

baby, dik, trosku ste ma ukludnili...snad to naozaj bol len ten cipok...

lolka
23. nov 2009

blumy, tak dobre vediet 😉 to aby sme boli v strehu 😅

alex
23. nov 2009

lolka ideš v stredu cvičiť?

blumka
23. nov 2009

lolka, no ja som tiez take nieco netusila az ked mi 8.2 rano o tretej nezacalo nieco tiect po nohach a za chvilu nic...a tak dookola 😀 fakt som sa citila ze sa pocikavam a neviem to ovplyvnit 😀 😀

lolka
23. nov 2009

alex, idem, ale o 11.15 😉
blumy, tak to moje kamosky mali tu "verziu", ze to je jasne - lebo to z nich islo ako keby pustili vodovod 😀 😀
inak, to musi byt fajn, ked ta to chyti napr. v obchode 😀

matka331
23. nov 2009

ahojte baby ....ja mam mensi problem mam vytok taky do zlta al eej ho trosku viac ako predtyym nesvrbi ma nic ani nepali aani nezapacha ale rano som vstalaa ato zo mna vytieklo co si o tom myslite??

zucana
23. nov 2009

inak blumi ja som tiez citala co si pisala...ale za normal okolnosti by kontrakcie mali byt 😉

alex
23. nov 2009

ahaaa. No ja blbá som sa prihlásila až na 18:50, pritom som kľudne mohla aj na 16:30, lebo mám v stredu 3D-čko a už sa do práce nevrátim. A tak nevadí, pôjdem si domov aspoň oddýchnuť a potom si pôjdem zacvičiť.

No tak to teda musí byť sranda, keď ti voda odtečie v obchode... Sama som zvedavá, kde ma to chytí, či vôbec budem rodiť spontánne alebo budú vyvolávať... To sú veci, na ktoré sa nevieme teraz pripraviť, zostáva nám len čakať 🙂

alex
23. nov 2009

matka podľa mňa, ak nesvrbí, tak to nič nie je. Ale pre istotu to spomeň na poradni.

Inak ja idem zajtra na ten cukrovkový test konečne.

selyma
23. nov 2009

Ahojte babky.
Ivka, uprimnu sustrast. ☹

Matka, mne sa to stava niekedy, nie vzdy, ale predsa, ze ked vstanem tak mam slaby vytok, ale potom cez den nie. Mslim si, ze to nebude nic vazne.

Citala som o odteceni plodovej vody, ze u vacsiny zien sa to stava doma a v noci. Tak dufam, ze to nebude v centre mesta. 🙂

maculik
23. nov 2009

matka, aj ja mam taky, nie uplne priesvitny, ale trosku do zlta, a tiez rano zo mna vytecie viac. Dr mi zobrala ster a vraj vsetko ok. Kedy ides na poradnu? Ked tak to radsej spomen, aj ked si myslim, ze to nic nie je, kedze nemas tazkosti.

blumka, ja som to s tou vodou mala ako ty, tiez mi zacala o pol4 rano odtekat, ja som sa zobudila len tak, postavila sa a zrazu nieco tieklo. Potom postupne odtekala, ale nie tak pomalicky ako tebe, mne vlozka nestacila, pretieklo to a do nemocky som prisla s uplne mokrymi riflami, akoby som sa pocikala 😀 Ale tiez mi neodtiekla naraz a ani som nemala kontrakcie a bolesti, tie prisli az o 2h, a brutalne.

No, idem malu ulozit, sice nic nejedla, polievku uplne odmietla, no ale tak hadam to zje, ked sa zobudi. Ja budem zehlit a pozerat Panelak a sem-tam nakuknem.

matka331
23. nov 2009

no idem naa poradnu 1 decembra tak to doktorke spomeniem ....dakujem
no u nas je to tak zee kedmas vybaveneho doktora tak priblizne na termin porodu alebo po termine ked ma ten doktor sluzbu tak ti porod vyvolaa a rodis pri noom ....tak som zvedavaa ako to bude u mna...aleasi je lepsie vediet preesny den kedy rodis si na to asi viac pripravenaaci nie??

zoska
23. nov 2009

cauky,
tak ja uz naspat z obchodu, z lekarne a dokonca som musela natankovat...takze v penazenke ostalo 5 eur ☹ 😠

zusi...ja by som povedala ze je to min. vystavby a region. rozvoja....ale nie je to na 100% 😉

mojeje sesterke odtiekla voda az v nemocke...isla si po chodbe, pomaly do svojej izby a pred dverami urobila mlaku... no ale tiez ma minule napadlo, ze to buded uzas ak sa mi to stane niekde na verejnosti 😅

zucana
23. nov 2009

mati presne to mi povedal moj lekar ze ked mi bude robit monitoring a bude vidiet ze babo uz moze ist von tak ma odrodi....cize asi vyvola...neviem ci je to lepsie ale aspon by som bola ready nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre