Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

hajdylca
25. nov 2009

juuj macul bodaj by si mala pravdu...

katina2209
25. nov 2009

ďakujem lolka a zuci
zucanke sa to bruško už pekne zagulaťuje 🙂
my vôbec nemáme výťah a bývame na 4 tak si to viete predstaviť 🙂

lolka
25. nov 2009

kati, mas potom dobry trening 😉

katina2209
25. nov 2009

to áno,však preto som pri prvom tak rýchlo schudla 😀

maculik
25. nov 2009

lolka, no hej, len keby maly tak dole nebol. Ale ved budem teraz lezat, citat a lenosit, predpokladam, ze svokra ma zase bude vykrmovat, kazde 2h bude za mnou chodit, nech nieco zjem...

zuci, pekne brusko 🙂

Adelka sa tu teraz usadila v Maxi cosi, ktoru sme nachystali na vycistenie, tak si ju privliekla do obyvky, sadla si tam, jednu ruku dala za hlavu a v druhej ma kukur.chrumku a papa 🙂 Total veget 😎

zucana
25. nov 2009

dik dala som aj do februaroviek 😀
ja to vidim tak ze si spravim prazenicu 😖

mmaarrttiinnaa
25. nov 2009

ahojte katky vsetko naj naj k meninkam hlavne zdravie pre Vas a maličke 🙂
adi aj ja som v porodnici povedala ze nikdy viac a tak ma to nejak po skoro 10 rokoch chytilo ale prvu dceru som mala v 18 rokoch
zuci krasne brusko 😉

maculik
25. nov 2009

no ja uz 3 vecery ficim na hriankach s maslom, postruh.syrom, vajickom na tvrdo a paprikou a rajcinou. A dnes mam chut zase, ale uz bez vajka, nemozem tolko ☹

zuci, tak dobru chut 🙂

martulanr
25. nov 2009

kati všetko naj k meninkam 🙂

katina2209
25. nov 2009

ďakuuujeeem a zatiaľ sa lúčim idem s Markom k zubárovi 🙂

andrea2603
25. nov 2009

martinka, aj ja som syna mala v 18. 🙂

andrea2603
25. nov 2009

o 10 min. končím v práci a doma si uvarím lečo 😉

mmaarrttiinnaa
25. nov 2009

adi ja sa aj teraz niekedy citim na tych 18 a bojim sa ovela viac ako predtym

lolka
25. nov 2009

ja si prave cistim jablcka na kolacik - jednoduche recepty milujem 😀

macu, Adelka vie ako vegetit 😉 inak, co som tehu, vajicka by som mohla skoro furt 😅

andrea2603
25. nov 2009

mne to hovor,aj ja bojím, bojím. Ale skôr je to taký strach, že nech to má aspoň taký priebeh ako tie predchádzajúce.

maculik
25. nov 2009

lolka, a aky kolacik ides robit? jablcko si idem dat aj ja, mnam 😵

olifcek
25. nov 2009

zuci tak tak, len nech sa dopllna. muzik dnes prinesie police do skrine, snad sa i doukladaju veci do nej a najdeme meter, aby som mohla zapisat kolko mam obvod bruska konecne aaaaaa snad i foto pridam x;o)

macu no myslim, ze uz dva mesiace je dolu hlavkou. a skracovat sa mi asi zacal z toho, ze som fakt vela chodila, pri chodzi vraj brusko tvrdne a ja som i napriek tomu dalej chodila, kedze ma boleli panvove kosti, myslela som, ze je to z toho...ked tvrdne brusko, alebo v nom picha, treba si sadnut a odpocinut si...toto pomaha, inak je to tlak na krcok a ten sa skracuje...a aj stress moze krcok skratit...

olifcek
25. nov 2009

hajdy presne, vycikam sa, miesre sa dvihnem a treba mi opat, a ked si sadnem, par kvapiek ide... 😝

ja beriem magne B6 2x denne...

kati ked si kychnes a cvrknes, vraj je to znak toho, ze treba panvu posilnit, teda jej svaly...x;o) 

adi zatial o vysadeni magne mi lekar nic nevravel, ale asi preto, ze je to este daleko...x;o)

deda neprides aj mne pripravit vecicky? x;o)

jj, lekari mi vraveli, ze keby boli kontrakcie nejake pravidelne, tak to nie je bre...mne sice na ozvach vyslo, ze jedna tam bola, ale asi na opakovanych to uuz bolo ok.. a mala itak tak kopkala, ze mi to 2x museli nanovo pustat, lebo sondu odkopla x) takze i to vraj mohlo ten kopcek urobit...a nie kontrakcia x;O)

lolka
25. nov 2009

aj mne tvrdne brusko, tak sa vtedy snazim uvolnit, rozdychat to prip.si sadnut ked som doma. moja mala je priecne v brusku - a aj to citim.....dufam, ze sa do porodu otoci ako ma 😉

recept na kolacik - su to vlasntne jablka s posypkou (taky americky kolacik):
osupat a ocistiti jablka, nakrajat na stvrtky a potom na platky, dat ich do vymastenej zapekacej misy asi tak 3-4 cm na vysku, nasypat na to 200g krystaloveho cukru - povodne pisu hnedy, ale nemala som a nevadilo ;), kopcovu lyzicu polohrubej muky a cajovu lyzicku skorice a dobre zamiesat - uz v mise a zasypat to drobenkou
drobenka - 200g masla/hera, 300g polohrubej muky /ja som mala hladku a prezili sme ;)/ a 200g cukru, spracovat na drobenicu - mali by to byt take vacsie trosku maslove hrudy, dat na cely povrch kolaca a piect na 180 st asi 45 min., tie jablka budu prebublavat a dlho to chladne..............
tak nech chuti!!!

😉

maculik
25. nov 2009

olif, no tak to aj ja budem musiet zmiernit 😒 Lebo vela chodim von s malou, dom mame do kopca, a to uz teda nie velmi vladzem, ked idem s kocikom. Takze som to zredukovala na hranie sa pred domom alebo sa niekam odvezieme autom a tam sme vonku. Ale na nakupy uz chodi bud manzel alebo ja vecer autom.

a je to mozne, ze kopcek ti spravil aj pohyb, ja som tiez dnes mala zopar a som sa bala, ci su to kontry, ale dr mi potom povedala, ze to boli pohyby. Tak som bola rada, lebo vtedy som aj trosku bolesti citila v krizoch...

a magnezium som si uz aj ja kupila, tiez 2x denne papam. Ozaj, minule tu niekto spominal, ze sa to nemoze 3h pred a po mliecnom, je to pravda? lebo ja mam vacsinou na ranajky jogurt, tak neviem, ci to nejako ovplyvnuje.

maculik
25. nov 2009

No, tak slecna Adelka mi tu pred chvilou chodila s telefonom a teraz ho neviem najst 😠 Uz mi ho raz hodila pod gauc, to som ho nasla az vecer, ked ma manzel prezvonil (ja moje cislo neviem) a minule zase do kabelky, to som ho nasla len tak nahodou, ked som odtial vyberala nieco. Som zvedava, kde ho najdem teraz 😅 Radsej by som si asi mala napisat to cislo a v pripade potreby sa prezvonit z pevnej 😉

maculik
25. nov 2009

lolka mnaaam, to vyzera super a este aj rychle. Musim vyskusat, ked sa vratime zo SK 🙂

zucana
25. nov 2009

tak som sa najedla prazenicky s mozzarelou a cibulkou a toastom a este corn flaky s jogurtom a vecer bude pizza 😕
zajtra mam predporodnu a pak doupratujem nejake veci
v piatok pojdem na tu krev....

olifcek
25. nov 2009

macu jj, radsej zvolnit x;o)

neviem, ci ma mlieko vplyv na B6...ja som mala i v nemocke brat B6 tak ako doteraz, jednu rano, jednu vecer, do zily mi rano davali tie magnezium, a pritom na ranajky bolo aj mliecko, alebo na olovrant..na olovrat bolo mlieko vzdy...a neupozornili ma na to mnlieko...tak snad...

zuci na krv kvoli? mne brali v stredu tiez krv na protilatky, ci co

selyma
25. nov 2009

Dobry vecer mamky.
Tak, vidim, ze nezahalate.
Olifcek ja k tomu mlieku len tolko, ze v pribalenom letaku ku lieku je napisane, ze by sa nemali jest ani pit mliecne vyrobky 2 hodiny pred ani a 2 hod. po zobrati tabletky.
Inak lolka, ja mam taku strasnu chut na ten chlebik vo vajicku. Uz viem, co budem jest na veceru. Mormalne mi sliny tecu. Mnam

maculik
25. nov 2009

olif, tak potom je to asi ok, ja som si aj myslela, lebo tiez mi pri prvom dr nic nepovedal.

ja akurat rozmyslam, co s jedlom, spravila som vela masa a manzel mi volal, ze on jest nebude, lebo chudne 😝 Tak super, teraz neviem, ci uz vyprazene maso mozem dat do mraznicky alebo nie. Nerada by som to vyhodila ☹

A este aj balim, skusam to co najviac zredukovat, kedze naspat pojdeme same dve.

loginka
25. nov 2009

s tym mliekom som to citala na pribalovom letaku, ale mozno magne B6 to nema, lebo ja beriem ciste magnezko 500 3x denne, ale tiez to extra nedodrziavam, lebo rano kafe s mlekom, na veceru tiez mlieko

loginka
25. nov 2009

aky rozmer si mam kupit na paplonik, postielka 120x60, maju 120 x 90 alebo 135 x 100?

maculik
25. nov 2009

logi, a ty uz ides kupovat paplonik? Nebudes ich na zaciatku radsej davat bud do vaku alebo do perinky?
ale ak hej, tak neviem, tieto sa mi zdaju dost velke, ci nie? Ale skor ten 120x90, ked uz. Mensie uz nie su? Lebo budes ho musiet zlozit alebo aspon trochu zalozit, a to potom bude plna postielka toho.

ja som si kupila pri malej spanielsku deku (ta je super na leto aj zimu) a spala len pod tym, lenze to bolo leto. Teraz dam drobca do vaku alebo do perinky a tiez prikryjem tou dekou.

zoska
25. nov 2009

ahojte 🙂

katina, blumka všetko najlepšie k meninám, veľa zdravíčka... 😉 všetko naj, všetkým Katkám, ktoré sem nakúkajú 😀

ja som mala dnes glukozovy test, s tym citronom sa to celkom dalo vypit, az som ostala milo prekvapená 😅
pisomku mi prelozili na bud. tyzden, takze celkom dobre, aspon som sa dnes nestresovala, ze som tupelko 😅 😀

aaaaaaaa mame detsku izbietku, este postielka treba zlozit, tak som si to tam vyupratovala a tesim sa...
inak prebalovaci pult mam dost vysoky, asi som to neodhadla...je vo vysle 110cm (ja mam 180)...no uvidime ako pojde v praxi 😕

ja musim tiez brucho odfotit...asi zajtra..trosku podrastlo, ale este furt nemam ziadny priblem oholit sa, takze mi tp vyhovuje celkom...ved pokial je mala zdrava a dostatocne velka tak mi male brusko nevadi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre