Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zusika
autor
26. aug 2009

nooo... to je sice super vizia...
kamaratka ma vsak teraz mesacnu dceru a ta z jej mlieka nepriberala, takze museli prikrmovat a teraz je uz uplne na umelej vyzive.... s tym nic neurobis.... ☹

maculik
26. aug 2009

zusi, blumi ma pravdu, ja som tiez kojila Adelku do takmer 13mes, od cca 7mes zacala pit vodu, ale flasu uplne odmietala, len z avent hrnceka. Akurat teraz sme zacali vyuzivat flasu na Sunar, to sa uz chytila.

A v Tescu maju fakt dobre veci, tu sice Tesco nemame, ale sestra ked malej kupovala nieco, tak vzdy len tam, lebo je to aj za dobru cenu, aj kvalitne (nikdy sa mi nejako napr.bodynka nesprali alebo nevyprali, a to fakt casto periem, hlavne teraz, ked sa uspini ani neviem kde 🙂

uz sa aj ja tesim, ked budem kupovat na chlapceka, len chcem pockat pre istotu potom na tie vysledky.

Pri Adelke sme mali vsetko do 1/2roka pozicane od sesternic, pravdaze zopar novych kuskov bolo, ale skor som jej zacala kupovat po pol roku, kedy som ju uz aj castejsie prezliekala.
Teraz obe sesterky cakaju koncom roka tiez babatka, takze budem musiet vsetko dokupit. Ale neva, ostane sestre, ked niekedy bude mat babo 🙂

zusika
autor
26. aug 2009

aha..a cvicenie...ano logi... ja som vymyslala.. aj sa dokonca chystam... ale az po dovolenke teda po 15.9.
uz som aj volala do ŠNOP - funguje, maju na stranke aj rozvrhy...takze budem chodit o tej 17.0 - asi utorok, lebo ku koncu tyzdna uz byvam unavena... vo vode je to cvicenie uz o 16.0 a to asi nebudem velmi stihat, iba obsac....zalezi ako sa dohodnem v praci s kolegynou....
rada uvitam spolocnost 🙂

blumka
26. aug 2009

zusi, ale treba mysliet ze to vyjde 😉 ...ved flase mozes dokupit kedykolvek...a radsej kupit ak bude treba ako nakupit a nebude treba, no nie?

granado
26. aug 2009

Zusika teraz musim zareagovať aj ja. Ono treba kojiť na začiatku stále aj každú pol hoďku aby sa laktácia rozbehla a nie sa hneď vzdať. Mne tiež mudra detská lekárka po mesiaci povedala že mám slabé mlieko a že malý nepriberá/pritom každá čo kojila ti povie že slabé mlieko neexistuje/. Kašlala som na nu, umeláče som nechcela a malého som kojila do 20 mesiacov. A to som mala aj 2x zápal prsníkov a strááášne chrastičky no príšera. Nevzdávaj to hneď pri prvom neúspechu, je to strašná skoda.

maculik
26. aug 2009

zusi, veru nie, ale ved nech sa netrapi, tie UM su teraz uz tiez kvalitne. Akurat to ide do penazi 😒
A ved pre radost si 1 peknu flasku kup a uvidis, ci budes alebo nebudes potrebovat 😉
Skor si ale zacni take ze osusku, teplomer do vodicky, podlozku do vanicky, podbradniky a take tie ostatne prkotinky, ktore vies, ze isto vyuzijes 🙂

Ja som si napr.pri Adelke kupila takeho toho hracieho macka, co natiahnes a ide melodia, a to som si asi od 4.mes vzdy pred spanim davala na brucho (manzel sa sice na tom len uskrnal, ale co chlapi vedia, ze 😔 😀
a potom, ked uz mala bola na svete, tak mala toho macka zavesenho v postielke a pustala som jej to. Tak aj takymto niecim podobnym sa mozes potesit 😉

loginka
26. aug 2009

to je mile s tym macikom 🙂

zusi, isla by som ten snop omrknut, kuknem rozvrh

maculik
26. aug 2009

granado, je to pravda, ale napr.moja sesternica kojila, kolko mohla, brala homeo, caje na tvorbu mlieka a pod, snazila sa velmi, a predsa sa jej mlieko zastavilo po 2mes ☹ Pritom maly bol na prse pomaly stale.
Ale mas pravdu, ze treba vsetko vyskusat a nie hned sa vzdat. Tiez poznam z vlastnej skusenosti. Len nie u kazdeho to ide, bohuzial 😒

inak, potom netreba davat na tie rady niektorych ludi, ze babo ma od narodenia mat presny 3h rezim papania, do mna tak hucala svokra a svagrina, ked sme boli na SK (Adelka mala asi 10t) a ja som ju kojila cca kazdu 1-1.5h. Ale nedala som si povedat a ona sa pekne sama po par mesiacoch upravila na to 2.5-3h papanie.
No budem ju drzat hladnu, ked si pyta? Nas tiez nikto nenuti jest v presnych intervaloch, jeme, ked sme hladne, no nie? 😉

zusika
autor
26. aug 2009

baby, ste zlate...vdaka...
je pravda ze ja ani neviem kde zacat....a co vsetko budem potrebovat....
nechce sa vam spisat taky nejaky zoznam dolezitych veci pre nove mamicky, ze co treba isto a co moze pockat?? od drobnosti po velkve veci.... hmm??
velmi by mi to pomohlo a berim, ze nie len mne.... Kujeeeeeeeeeeeeeem!!! 😀

blumka
26. aug 2009

maculik musim len suhlasit 😉 mne tie mala jedla zo zaciatku kazdu hodinku a potom kazde 4 🙂...mne zasa kazdy hucal, ze jej nemam davat jest dlhsie ako 10 minut...a co ju mam odtrhnut? jedavala aj hodinu a potom sa to upravilo na 10 minut...babatka vedia same co je pre nich lepsie

granado
26. aug 2009

maculik ale ty si správne povedala že sa jej mlieko zastavilo to je niečo iné keď mlieko proste nie je tak nie je. Kamoška napr. nemohla kojiť lebo mala minim. prsných žlliaz .Ale to je niečo iné. Mne ide iba na nervy to že lekárka čo ti má pomôcť a podporiť tak ona ťa odrovná úplne a hlavne pri prvom keď si so všetkého vyhúkaná tak sa zlakneš a poslúchneš takúto blbosť.

zusika
autor
26. aug 2009

ved to blumka....a tiez si myslim, ze to co bola pravda vtedy ked sme my boli babatka uz nemusi platit.... sama mamicka a babatko si rozumeju....

granado
26. aug 2009

Jáj baby a hlavne sa nedajte ovpl. svokrou 😠 😠 😠 😠 😠

silta
26. aug 2009

jaj baby kojenie ja som si tiez svoje odskakala a nakoniec som kojila iba 3 mesiaceaj to horkotazko no uvidim ako to bude teraz pri druhom snad lepsie drzim si sama sebe palce 😉

silta
26. aug 2009

granado mas pravdu svokru poslem za dvere 😀

granado
26. aug 2009

Silta jasné posli a daj na dvere zákaz vstupu 😀

zusika
autor
26. aug 2009

😀 ani mi nehovorte..... ale dufam, ze im vsetkym razne vysvetlim co a ako sa veci maju a snad daju pokoj.... a teda vobec nemam chut aby mi asistovali pri kojeni

zucana
26. aug 2009

juj no ked si ja pomyslim na tu moju 😉
jaj vy uz o kojeni a ja sa tu stresujem na dnes k dokymu aby bolo vsetko oki a verimz e bude 😎

maculik
26. aug 2009

zusi, mozeme postupne pisat, co treba, mne to tiez velmi pomohlo, ked nam v julovkach 2 uz mamicky takto napisali 🙂

inak, ja som pri Adelke si studovala, ako kojit a tak, ale napr.som hlupa si myslela, ze ked tak casto papa, ze sa nestaci vytvorit mliecko, tak som jej pri jednom papani davala len z 1 prsnika, lebo ten druhy som si "setrila" na neskor, som si myslela, ze za hodku by sa nevytvorilo, no a jasne, ze mala bola hladna, tak revala ako tur, a potom som na to prisla, ze to vobec nevadi, ked vypije na jeden raz aj obe strany, ze to sa v pohode za hodku vytvori dost, aby ju to zase zasytilo.
Ale teda odrevali sem si takmer 2mes, kym mi to doslo 😅 😅

maculik
26. aug 2009

zuci bude, neboj 🙂
o kolkej ides? a budes aj drobca vidiet?

maculik
26. aug 2009

inak, nechce sa mi pracovat teraz, mam utlm, tak som si dala prestavku a vytlacila z netu kalendare mien a akurat pozeram slovensky, tak baby, co takto dat dcerke meno Ginda alebo Kunigunda? 😅 Meniny maju 3.3. ....
A je tu plno takych hlasok, no fakt nemozem z niektorych mien..

granado
26. aug 2009

Zucana ja som išla včera na poradňu a od 4.00 som buntošila po dome čo som podvedome bola neaká nervózna a to som mala poradňu až o 11.00 takže ťa aj chápem ale neboj všetko bude v poho. ku kojeniu ak budete potrebovať rada poradím ak budete mať záujem. No a svokru ja mám vyriešenú/bývame od seba 25 km/ dostatočná vzdialenosť a keď sa stretneme, rady sa popichneme a máme zasa na rok pokoj od seba 😠 😀

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

grando tesim sa s tebou z dobrych sprav a mame rovnaky termin aj ja mam 17.2. 🙂

pridala som nejake fotky aj dcerku tanecnicu tak kuknite ak sa vam bude chciet

loginka
26. aug 2009

zuci drzim prsty!
matka pekne fotecky, mala je ina modelka 🙂

zucana
26. aug 2009

maculik no ja mu poviem ze chcem ...tu totiz staci zaplatit 150 eur 😒 a chcela by som ak sa bude dat aj vediet co to bude... idem 17:30
granado ja som sa o 3tej zobudila ale to na to ze som mala nieco s hrdlom...ale potom uz zasa o 7mej a teraz kukam esmeraldu nech mi to rychlejsie utecie...konci o 4tej...potom upracem kuchynu, oholim si nohy a oplachenm sa a idem 😀
teda muzik po mna pride...on teraz so mnou chodi zakazdym ...
marti mala je tanecnica a brusko uz mas tiez dobre 😉

maculik
26. aug 2009

zuci, tak nech sa drobec dobre natoci a nenapina vas 🙂
ja tu tiez platim pri kazdom vysetreni, aj u Adelkinho doktora, ale nastastie mi potom v praci aspon 85% preplatia. Aj teraz idem poslat asi tak 10 faktur za posledne 2mes, nech mi to do 3t preplatia, peniazky sa zidu.

martinka, mala je ina tanecnica 🙂 To na ake tance chodi, ci na taky vseobecny tanecny?

zusika
autor
26. aug 2009

Zuci, tak sa drz... nebj, vsetko dobre dopadne 🙂

zucana
26. aug 2009

maculik a ty kde izjes? nejak mi to vypadlo...mne nikto nic nepreplati ☹

mmaarrttiinnaa
26. aug 2009

maculik dcerka chodi na disko a hiphop tance ten zaber je z choreografie na disjo tanec na piesen pirati z karibiku

matka331
26. aug 2009

aj mne uz vicnieva brusko a kazdy mi vravi ze stale rastie ale mne sa to nezdaa.....stale sa pozeram do zrkadla ale stale sa mi zda moje brusko rovnakee 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre