Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
8. jan 2010

najhorsie je ze sa to musi skusit...ja dufam, ze Juli nebude mat problemy podobne ako terezka nemala

andrea2603
8. jan 2010

blumi, takže sorbifer, napísala som si do notesu 😉 . Toto tehu sa mi fakt chodí super na záchod 😀 . V prvom som tam aj plakávala a zlatá žila bola vonku už od 6-7mesiaca tehotenstva 😠

suzon78
8. jan 2010

adi ja mám tiež málo železa, doktorka mi predpísala vynikajúce železo, ktoré je práve dobré pre tehuľky, vôbec ma z neho nezapeká a stolicu mám 2x denne.ˇPredpísala mi Ferro-folgamma, beriem ho 2x denne. 😉

selyma
8. jan 2010

Ahojte babky. Au moje oci, ako dlho som vas rekapitulovala.
Ja chcem ist s babtkom domov v autosedacke. Ani vanicku nemame tak preto ani nad inym nerozmyslam. Satku ja urcite nosit nebudem, som trocha nizsia a ked ma uz teraz bolia krize a babatko bude rychlo rast, tak to asi nie je pre mna. Ale manzel sa chysta. Uvidime.
No a na zaciatok som kupila pampersky, este sa v tom nevyznam a mozno neskorsie vyskusam aj inu znaku.
Inak, Olifka, drzim palec, aby ste sa v stredu dostali domov. 😉

andrea2603
8. jan 2010

Ferro-folgama tiež som zapísala, tak uvidíme, čo nakoniec povie gynekológ 😉

suzon78
8. jan 2010

adi aj ja mám hemeroidy od 6 mesiaca, ale to preto, že malá je veľmi nízko a tlačí...za ako dlho ti po pôrode hemeroidy zmizli? Liečila si sa na to, myslím či si používala dáke mastičky a pod.

olifcek
8. jan 2010

adi ja napriklad dostavam od porodu tabletu zeleza...a nejaky cas mi davaju jendu rano, jednu vecer...vraj to davaju kazdej tehu...ale ja mam premiovu druhu, lebo som tu dlho, hehe x;o)))

asi si potom zelezo kupim, lebo je ho treba, kedze teraz moje telo makaaa...x;o)

ewe som rada, ze je Ti uz lepsie 😵 dakujem za smsky x;o) si zlata, ze ked si nemohla sem, tak si m podporovala tak ako sa dalo x;o)

andrea2603
8. jan 2010

olif, inak ja verím, že v stredu ste doma, tá tvoja Olivka je už teraz super žienka aj keď má len 2 kilečká 🙂

judit00
8. jan 2010

Ahojte, priznam sa necitala som to tu vsetko ale chcela by som sa spytat ci aj vase babo mava stikutku lebo ten moj maly mava skoro kazdy den a hlavne vecer... tak neviem ci je to normalne...

olifcek
8. jan 2010

blumi jaaaaj, herna neeet, no jasneee x;o) ale, nenudim, ale skusim si s drahym mozno medzi odsavaniami vecer zahrat x;o)))))

mne klistir nevadil. proste to bolo treba, no x;o) nastastie je ale hned wc, bo inak by som nedobehla x;oD

suzon78
8. jan 2010

adi a ako hovorí olif aj mne doki doporučila po pôrode pokračovať v užívaní železa, žena má veľkú stratu krvy, mám ho brať po pôrode keď sa budem cítiť slabá, vlastne celé šestonedelie, potom mi vraj bude robiť opäť krvný rozbor, ako som na tom a či treba pokračovať v užívaní..

suzon78
8. jan 2010

judi moja má pravidelne 2x denne čkanie, cvičí si tak plúcka, je to OKI 😉

olifcek
8. jan 2010

sely, dakujem krasne x;o)

adka dakujem...vzdy ked som Ta citala, verila som, ze to tak bude...

proste...wow... som rada, ze som vo februarovkach, a ze vas tu mam...

manzelik mi priniesil este v minule pudincek..predvcerom opat, ale ten som si uz aj pofotila...o chvilku pridam foto x;o))

v minule to bol puding kde bol spodok kakaovy, piskoty, na tom vanilkovy a piskoty....tentokrat je to karamel, piskoty, kakaovy, piskoty, kokosovy, piskoty..aleeeeee....x;o)

judit00
8. jan 2010

suzon dakujem aj som si to myslala ze to je ok ale radsej som sa spytala 🙂 my to mame podelene ja mavam kyselinu a on stikutku a v noci si robi diskoteku 😀

garonka
8. jan 2010

judith oki neboj ja som zo začiatku panikarila čo babu je keď ma štikutku ja som sa aj tu pytala či sa vody napiť 😅 keďže žblnka v plodovej vode tak jej ma dosť 😅

suzon78
8. jan 2010

babenky, tak mužík mi kúpil do autosedačky takúto kombinézu v tescu - cherokee, zlacnenú z 18€ na 8,75€, praktickejšie mi prišli čo máte vy, tie zavynovačky, ale môže byť aj toto? Je to celkom tepličké a hrubé...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

silta
8. jan 2010

suzon pekna a co stala?

suzon78
8. jan 2010

silta 8,75€ bola zlacnená o cca 10€, len neviem či jej bude dobrá a praktická, tie zavinovačky sú asi lepšie..

blumka
8. jan 2010

no ja som sa odmlcala, manzel mi doniesol novy telefon tak sa hram 😀
este k tej satke a nosicu...ak mate niekto zaujem a bojite sa ze vas z toho bude boliet chrbat alebo krize, tak vas mozem uistit, ze pri sparvnom uviazani a spravnom nosici, vas praveze boliet nebude..neda sa to porovnat s nosenim na rukach, ked chrbat boli. Ide o to ze ked mate babo uviazane na sebe, tak je v podstate jeho vaha rozlozena na obe plecia a na bedra, a ked nosite na rukach tak trpi len chrbat 😉 ..to len pre nerozhodne..

ja som rada ze beriem zelezo, mam po nom viac energie, po prvom porode som nebrala a veruze bola som na tom kadejako...

olifka aj my sme radi ze ta tu mame 😉 inak si myslim, ze sme tu celkom fajn partia, co poviete?

blumka
8. jan 2010

suzon, ja mam doma nieco podobne..zavinovacky su lepsie v tom ze do tychto kombinezok sa niekedy tazsie vklada babo, hlavne teda nozicky..ale ja som uz zavinovacku nekupovala, ked som dostala toto

matesl
8. jan 2010

Adi, sorbifer beriem aj ja 2x denne, ale rano pred jedlom ked si ho dam, je mi tazky na zaludok. a mna trochu zapeka... a potom mam obcas brutal hnacku...od bolesti idem umret...ale neviem ci to je tymi tabletkami. 😒

suzon78
8. jan 2010

blumi, tak dúfam, že budeme spokojné 😉 len dúfam, že sa mi malá v tej kombinéze nestratí, lebo je trošku väčšia a popri tom je od 0-3 mesiacov, táto moja ja na zips po celej dĺžke a ešte plus preložená gombičkami na vrchu...bojím sa, aby mi neklesla nižšie kde má byť telíčko a nepridusila sa mi...ale to už asi fantazírujem..veď uvidíme 😉

andrea2603
8. jan 2010

inak aj ja som rada, že som vo februárovkách 🙂

matka331
8. jan 2010

suzona to stacii takaa kombineza do autosedacky ci este das na malickeeaj fusaak???

selyma
8. jan 2010

Aj ja som rada, som dojata 😅

andrea2603
8. jan 2010

vidím, že chudokrvných je tu dosť a asi každej vyhovuje niečo iné, len mňa štve, že akurát teraz pred koncom sa mi železo v krvi znižuje a dúfam, že nebudem mať smolu na nejaké vedľajšie účinky z toho železa, čo mi gyn.predpíše 😒

matka331
8. jan 2010

aj ja som ada ze som tu a ze vaas tu maam....neviem co by som bez vas robila...asi vkuse panikarila a kedze som aj prvorodicka nic by som neveddela lebotu som sa dozvedela 80% vec iktoreee mi buduu uzitocnee ..aked nieco nebudem vediet takviem ze sa mistaci prihlasiit na konikaa 😀 😀 😀 😀

zucana
8. jan 2010

babce ja som si trosku pospala, povesala pradlo a dala prat tretiu pracku teraz este vyberiem mycku a urobim na veceru paradajkovu polievku s plackami...
ratala som tie veciky a vychadza mi to takto:
body dlhy rukav 6
body kratky rukav 6
pyzamka 2
dupky bez rukavov 2
tricko s dlhym rukavom 5
dupacky teple s dlhym r. 5
nohavicky (teplacky) 10
svetrik teply 4
svetrik bavlna 5
capicky 8
ponozky 10

tak to bude stacit nie???

inak blumi davam tu podprdu do albumu aj s dvoma naj vecami pre vikiz H&M ...hajdy tie podprdy su fakt po obvode kratsie preto si davam tie predlzovacie...inak drzia super...ako push upky
😉

suzon78
8. jan 2010

mati, táto moja kombinéza je dosť hrubá, skoro, ako fusak, do autosedačky babenky písali musí byť, takéto niečo, alebo zavinovačky, kde sú oddelené nožičky, aby sa dali zapnúť pásy...ja mám doma fusaky dva, ale tie budem dávať len do kočíka...inak zoberiem si aj deku, ak by náhodou bola zima...

olifcek
8. jan 2010

pridala som fotky do albumiku traja x;o))) sikovny je ten moj muzik x;o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre