Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

zucana
4. sep 2010

@blumka To nic nemeni na tom ze ci je dieta pripravene ist do skolky ....
Co stym mas ty ze si krkavcia matka ked sa jej Paci len so spanim ma problem a mas malu juli
ja som napisala co si myslim a my tu Pozname trochu aj teba aj tetE

blumka
4. sep 2010

@zucana jj chapem 😉 tu krkavciu matku to som ja pisala, to mi nik tak nepovedal, len som sa tak zacala trosku citit...ja som taka citlivka, velmi by som chcela aby vsetko bolo tip-top a ked nie je tak ma to vie dobre vykolajit..aj ked som to teda cakala ze so spanim bude trosku problem...ale mas pravdu, tete je na skolku ready, kolektiv potrebuje, ved dnes jej rastu rohy a to je doma len den 😀 uz vie aj jednu pesnicku zo skolky, no sikovnica moja mala...mna to len mrzi ze tam musi spinkat sama a ze sa jej to nedari, ale snad si zvykne a ked nie, budem riesit potom

zoska
4. sep 2010

ahojte 🙂
akosi pc posledne dni nestiham 😅
@blumka pekne ti napisala @maminnka, stotoznujem sa uplne s jej nazorom co sa tyka Terezky a skolky 😉
este mas doma maminu? to je super vsak? dokedy ju tam mas?
ja uz som aj zabudla co som chcela komu npisat, lebo docitavam na etapy cely den.... terz mala spi na balkone lebo leje
inak sme dnes spali do 9.15 😕 😕 😕 ale v noci bola 8krat hore
inak je zasa zapecena, chudatko vcera cely den tlacila a vychadzaju z nej take tvrde bobky, tak dnes dostala hrusku s jablkom, snad pomoze...

blumka
4. sep 2010

@zoska uz len dozajtra su tu ale isto je to super...az sa miestami nudim 😀

zucana
4. sep 2010

@blumka ako si mi napisala kedysi...snazime sa ale na 100% to nejde vzdy a tak aspon 80% a tych 20 to je ten spanok takze to sedi 😉 a neboj bude aj na 90% 😵
inak neuverite....nasli sme v aute moje slnecne okuliare co som stratila na ceste na dovcu...juuuj ako som ich polakala a aj nove kupila ale tesim sa 😀

blumka
4. sep 2010

@zucana mas dvojaku radost z jednych okuliarov, prvykrat ked si si ich kupila a druhykrat ked si ich nasla 😀
@svetlankat sveti som ti kyvala dnes z auta, ale si ma nevidela, si sla akoby od tesca a uz si bola na prechode okolo piatej poobede 😉

lolka
4. sep 2010

ahojte,
@blumka tiez si myslim, ze by si mohla Tete nechat v skolke, ved sa jej tam paci a to spinkanie sa spravi, neboj. uvidi, ze tam vsetky jej kamaratky spinkaju tak si aj ona zvykne. ved inak je tam spokojna, pekne papa a podla toho co pises je uz aj vyspela na skolku. treba im dat cas nech si zvyknu.....a si myslim, ze ucitelky by mali tiez pomoct a nie hned navrhut, aby si ju brala domov, ved tam bola len par krat.

my sme mali noc o nicom 😖 Viki ma nadchu, kym som ja sla spat, tak som k nej sla , celu noc so sebou metala, odsavali sme sople- to bol plac, chuda moje ☹ mm neni doma, tak sme spali spolu v posteli. dnes bola cely den umrcana, casto sme sa cuckali, ale nastatie nema horucku. no a cez den kychala asi 15x ☹
teraz uz spinka, som zvedava aka bude noc. otocila sa sama na brusko, asi sa jej tak lepsie teraz lezi (vzdy spi na chrbte alebo boku)

avaka
4. sep 2010

Ahojte kocky,
dik za rady ohladne toho masa 🙂

@blumka tiez sa chcem pripojit k nazorom kociek 😉 Myslim,ze Tete je velmi vynimocne dietatko a brzdila by si ju,keby zostala doma..Viem,ze sa detickam venujes(to je vidiet,si vzorova mamina),ale v skolke,v kolektive je to urcite ine a hlavne,ked sa tam Terezke tak paci..Ved taka mala sikula a ten slovnik.. 😵 Ak by to neslo,urcite by sa to dalo aj trochu neskor riesit....A nazory,ako ze ved si doma....ved ju nedavas do skolky preto,ze sa Ti nechce starat o dve deti...Mozno inym detickam v jej veku by bolo doma dobre ale Tete potrebuje spolocnost,aj preto,aby mala kde vyuzit tie svoje hlasky... 😀
My buvame,uz za malou bola 4x a to nespi este ani 2 hodky... 😒 Uz su u nas taketo noci tusim samozrejmostou...

avaka
4. sep 2010

@lolka ,skore uzdravenie 🙂
Nasa tiez spi na chrbte ,alebo boku,ale zacala sa uz tocit aj na brusko,co nikdy predtym,ale vacsinou ju to preberie ...

hajdylca
4. sep 2010

@blumka ja si nepamatam sice vela, ale viem od mojej mami, ze som v skolke toho teda vela nenaspala, nikdy... proste sa mi nechcelo, a nevedela som tam zaspat.. a sme mali taku zlatu ucitelku, kt. nam povedala, ze ak nevieme zaspat, ze mame zatvorit oci a vobec ich neotvorit...vtedy som zaspala, a potom i ked to nevyslo, tam som len lezala v takom "setriacom" rezime... myslim, ze po 2 dnoch sa neda objektivne posudit, ci brat ci nebrat domov, ale ja si myslim, ze skor nebrat...

@maminnka neviem, ci si uz nasla niekde to "skakadlo" co @blumka spominala, ale na bige som nasla nieco taketo http://biga.sk/hopsadla/zopa-aktivne-centrum-tr... neviem, ci je to ten isty princip. alebo potom v Palaci v Draciku som videla nieco podobne, len to bolo v krabici...

@lolka mrzi ma, ze sa malinka takto trapi, snad cim skor prejde nadcha a bude noc bez problemov....

@zoska i my sa trapime s kakou ☹ cely den len tlaci a nic, len take bobinky malinke... a to jablcka davam uz i 3 den, od vcera som skusila dat probiotika, ci nahodou nezaberu....

zoska
4. sep 2010

@hajdylca Nelka sa pred 2 hodinami vykakala, ale sme sa s mm zlakli, ci to aj skonci...najskor este zvysok tvrdeho vysiel a potom to z nej len islo a islo 😅 neviem ci zabrala ta hruska s jablkom, zjedla toho 200g, ale asi hej, no som cakala ze az zajtra....inak som rada, snad lepsie pospi

skus slivkovu vyzivu, ta by mohla lepsie pomoct...ale uz 3 dni? chudatko...to by uz malo to jablcko zaucinkovat dokelu ☹

zucana
4. sep 2010

@lolka asi sa jej tak dobre dycha dufam,ze jej to skoro prejde...
my sme nechceli zaspat a unavena bola jak slak...stale sa davala na 4 alebo sadat si a vzdy zaborila nos do postielky ako krtko a mala ho cley cerveny az si ho narazila aj s dudlom 🙄 nastastie uz spime uvidime kedy vstane ....
inak este ohladne masa...myslite ze ked je kuracie z bio obchodu tak bude bez tych svinstiev co sposobuu zvacsenie prs lebo mala 3 rocna elka mojej tety z bozana to ma....
a este otazka: prichytili sme svokru s malou stale chodi na take velke ihrisko pre deti co je tam vela deti vika sa pozera na tie deti (svokra ju da nasedenie) a tam sa prechadza 2 hodiny.....akoze a tie deti aj tam chodia za nou kukat a tak skoro jak v skolke....nemoze nieco vika chytit?resp.ked jej padne hracka svokra ju tam umyje a da jej ju lizat...ja viem ze nemoze byt ako v sterilizacii ale ked je taka mala uz moze takto medzi deti nie? a nevadi ze je nasedato ?svokra ze nie stale ale tak my sme ich tam videli o 6tej a o 7mej sme sa vracali a bola stale nasedato 😕

zucana
4. sep 2010

@hajdy dik moc za link 😵

maminnka
4. sep 2010

@hajdylca dakujem za tip!
@zucana bio maso musi byt bez akychkolvek svinstiev, vratane rastovych hormonov.

maminnka
4. sep 2010

@zucana k sedeniu sa nevyjadrim, to rob, ako citis (niekto dava, niekto nie), ale mozem Ti povedat, ze nasa Natalka je kazdy pracovny den medzi tlupou deti a nikdy jej nic nebolo, klop-klop. Ak je to vonku, to sa bacily tak nesiria a ak ju deti nechytaju po tvari a rukach, malo by to byt OK, ja by som sa toho nebala.

lolka
4. sep 2010

dakujem, snad uz bude lepsie, stale ju chodim pozerat ako dycha...
@avaka Viki sa tiez par krat v spanku otocila na brusko,a le vzdy sa zobudila a potom rozplakala
@hajdylca dufam, ze sa sa Vam ta kaka coskoro upravi a bude pekne plna plienka

my sme na obed zjedli 60 ml cukina+mrkva+zemiak (u nas uspech🙂 a na olovrant sme skusili k slivke pridat jablcko a moc nechutilo 😅 ked sa blizim s lyzickou k ustam, tak uz preventivne zavre ustocka a ked si olizne pery a zisti co to je, tak potom trochu spolupracuje 😅

lolka
4. sep 2010

@zucana ak ma vyrobok ozn.BIO tak je bez umelych hnojiv, hormonov a podobnych veci
a k sedeniu, nasa Viki sa dost taha do sedenia v kociku, aj ked este sama nevie. snazime sa to striedat s pololahom, len ked chce sediet, tak sa taha hore a ked ju tie pasy obmadzuju, tak nervaci a zacne plakat. to by mi celu prechadzku len prerevala 😒

hajdylca
4. sep 2010

@maminnka @zucana mile a velmi rada 🙂 🙂

@zoska on sice kakal, ale len take bobenky, predtym tak isto ako Ty pises, ze dlho dlho nic a potom som len plienky nestihala menit 😔 nuz skusime zajtra domacu slivkovo-jablckovu snad zaberie 😒

@zucana my chodime s drobcom na ihriska a nas tato ho dava i na hojdacku na chvilku, potom na takeho konika (maly si stihol o neho i hlavku buchnut)-krpec jasne ze vsetko obchytkava.... ja suhlasim s @maminnka 😵

hajdylca
4. sep 2010

este k tym aktivnym centram tak v draciku som videla od firmy Bright Starts, ale kedze to bolo v krabici neviem, ci to bolo nieco taketo http://www.brightstarts.com/p-152-bounce-bounce... alebo ine...

zoska
4. sep 2010

@lolka Vikinke skore uzdravenie prajem 😉 a lepsiu noc ako vcera

inak baby malá uz par tyzdnov robi to, ze sa hodinu po uspati zobudi a mrnci....dm jej cumel a asi polhodku je o.k. ale potom ju uz neutisim inak ako prsom 😨 proste ona hodinu a pol po zaspati (a krmeni) pyta znova, aj ked jej dam kasu...ja to nechapem 😒 a ona necuck ona taha riadne akoby bola hladna...a toto robi priblizne kazdu hodinu a pol az do rana 😠 plienku ma uplne plnu rano a urcite to nebude hlad, lenze ked ju vezmem na ruky a dam jej cumlik a snazim sa ju inak ako prsom uspat tak strasne place a jeduje sa 😖
asi je rozmaznana 😅 😔

maminnka
4. sep 2010

@zoska a budi sa stale v cca rovnakom case?

zucana
4. sep 2010

dik baby a postrasila som svokru o chrbatiku a tak chodia na 2 hodky von z toho hodku je tak tak to prezijeme....
a ja kupujem teda len bio maso....max kralika a jahna u masiara ktoreho pozname 😉
no a zaciname plavat ked prideme zo sardinii....96 eur za 8 vstupov plus 25 zapisne...30 min.trva...ako je to ked porovnam so slovenskom???a musime mat povinne ciapku aj ja aj mala....akoze uz ju vidim ....vy ste ako na tom s ciapkami? a potvrdenie od lekara...
a uz sme prave boli hore dopapali trosku a pokracujeme...cakam na dalsi placicek

zoska
4. sep 2010

@maminnka ani nie v rovnakom case,lebo ju nedavam spat kazdy den rovnako, ale intervaly budenia su rovnake

zucana
4. sep 2010

@zoska my mame toto v hodinvych intervaloch do 12tej vnoci a potom kazde 3 hodiny....

hajdylca
4. sep 2010

@zoska tak to sme i nas rozmaznany, ale musim pochvalit ho, sice je hore i 5 krat potaha a spi dalej, chvalabohu 😔
@lolka dakujem, mozno ona je plna, len nie podla mojich ocakavani, ale ocividne ma problemik, cely cerveny je ked tlaci...

maminky a kde v Ba nakupujete bio masko? alebo teda "nenadopovane" kuracie, ci ine maso?

sisinka76
4. sep 2010

ahojte

precitajte si to, je to dolezite
http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

hajdylca
4. sep 2010

@zucana v BA, je to plavanie okolo 130 eur/8 lekcii , len jedna trva 45 min. o ciapkach neviem... my sme chceli ist, ale nam dali cas ze o 12.00 a to maly vtedy spinkaval, teraz papava, takze sme nesli... mozno ked bude vacsi, alebo ja najdem odvahu sama soferovat 😝 neviem, co bude skor 😕

zoska
4. sep 2010

@sisinka76 vdaka za info

tak a teraz som zvedava co poviem dr. ked sa ma o 2tyzdne zasa opyta ci mam este vigantol
inak sila ze je to liecivo pre babatka 😠

sisinka76
4. sep 2010

@zoska aj ja som zvedava co nasa doktorka, ja to musim davat aj starsiemu synovi ☹

zoska
4. sep 2010

idem spať kočky, mm ma dnes povolenu vychadzku takze som tu sama, dieta bolo uz 2krat hore 🙄
prajem vám dobrú noc 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre