Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
23. jún 2009

ja som tuuu akurat som sa vratila s malou zvonka...je tam hnusne duso...teraz pozera rozpravku, o chvilku pojde do hajan a ja si na chvilu vylozim nohy 😉

tinka76
23. jún 2009

Z vonku? ... u vas neprsi?
Super si oddychni 😎

zucana
23. jún 2009

caute baby no ste zas popisali...vitam nove tehulky..olifcek ty ja som vobec nevedela ze si spinila...pocuj dufam,ze bude naozaj vsetko ok drzim palce a hned daj vediet.
ja som zas vytocena lebo som sa vobec nevyspala.choda nam totiz na terasu na strechu holuby a robia hukot a este ma aj stve ze mozu prenasat tozoplazmozu. ale mali sme ich vzdy a zatial ju nemam tak nech ma zbytocne nestvu.uz sme skusali vselico aj alobal ale muz povedal po dneskajsku co som sla spat dolu do obyvacky ze uz nieco musi poriesit 🙄
dnes je utorok a presne o tyzden uz budem doma od doktora 😎

ivet123
23. jún 2009

ahoj baby, zase ste popisali... Tinka chodim k Navratilovi. Idem si lahnut k Dani aby som si odychla, inak ona je este malicka na nejake pochopenie, co sa vo mne deje, snazim sa jej ukazovat brusko a vravim babo, lebo to slovo uz vie, tak mozno casom pochopi. Baby co mate male babatka spi s vami v spalni, ci uz v detskej? Ako a kedy ich premiestnite, neviem ako a hlavne kedy ju presunut, vraj nemam velmi neskoro, aby si chuda nespajala, ze nove babo a ona musi ist prec zo spalne, poradte, dakujem.

zucana
23. jún 2009

siska ja mam problemy so svalmi. a v poslednej dobe mi to vystrelovalo do krizov. moze to byt tym ze ked sa zvacsuje maternica, tlaci na nervy a tym vystreluje bolest a nohy ma bolia uz od predtym.som chodila aj na rehabilitacie. je to proste tym, ze som sa prestala hybata rok sedela v office bez sportu. teraz to nejak nedobehnem ale aspon na masaze budem chodit.

blumka
23. jún 2009

ivet, ja toto budem riesit v zime...urcite nie este teraz. Kym moze byt Terezka pri nas, nech je pri nas..mozno tak okolo vianoc ju pomaly zacnem ucit na novu izbicku...Ako sa ale poznam, nic nebudem robit nasilu, takze je dost mozne, ze ak bude Terezka velmi protestovat, tak budeme v jednej izbe vsetci styria. Zatial sa mi vyplatilo do nicoho ju nenutit, nesilit situaciu a potom ma sama terezka prekvapila. Jednoducho na urcite veci musi dietatko dozriet same..ci to je samostatne zaspavanie, ci nocnik a asi aj samostatna izba...no uvidime...
a tvoja danielka je este mladsia ako Terezka, takze sa nad tym este netrap...teraz kym mas len ju, tak si vychutnavaj ze ste len vy...problem budes riesit ked nastane..

olifcek
23. jún 2009

tinka76: ved jasneee 😉

este mi povedz, ze si mala epiduralku, hm? ja by som to chcela bez nej...glg... 🙂

zoska: ku akej lekarke chodis? 😉

bola som u lekarky po vypis z karty, bola zlata, ze mi vymazala posl. zaznam z tohto mesiaca, kde sice len bola vaha a vyska, nic viac, ale keby to tam bolo, novy lekar by ma mohol vysetrovat az od noveho mesiaca ☹ aleee, za jedno euricko to vymazala, co je super...ku mne bola vzdy mila a ustretova, no tento lekar, ku ktoremu idem uz zajtra, je aktivny a to ja, ako prvotehulka a paq i prvorodicka potrebujem 😉

kika58
23. jún 2009

Ahoj Zusika,
som sem naročky zabludila a dôvodom bolo že aj mne sa na tehotenskom teste ukazali // ciarocky. Som sa štastná aj ked zatial len potichu ešte som nebola u lekára takže to nemam 100% potvrdene. No a predpokladany termin porodu mi vychadza na koniec februara, takze sa mozeme tesit spolu. Ozaj ty si uz bola u lekara?

zoska
23. jún 2009

no tak som vas docitala...
myslim ze mam v tom kvalitny gulas, ze kto- kde - co... 😀
ved ja sa do toho dostanem casom 😉

olifcek- ako to myslis ze ku akej lekarke- myslis jej meno?
je to gynekologicka-porodnicka mudr. lackova

olifcek
23. jún 2009

zucana: ja verim, ze bude 😉

olifcek
23. jún 2009

zoska: jo, tak som to myslela...dakujem 😉

zucana
23. jún 2009

to je dobre treba mysliet pozitivne 🙂

sisiska
23. jún 2009

tehulky, uvarena vajicka normalne papate?

zucana
23. jún 2009

ja nemam rada ale podla mna uvarene sa mozu...natvrdo

olifcek
23. jún 2009

ja mam rada...a uz som papala x;O) ja mam pocit, ze sa neobmedzujem...akurat nemozem kysle, lebo sa mi potom toci hlava, hech...a na sladke tiez nemam chut, ale to si sem - tam dam, a malicke sa zvezie len, lebo ono samo si nepyta, mozno preto, ze je este skoro si nieco pytat, chi

sisiska
23. jún 2009

zucana, ty si tu kedysi pisala, ze si si robila sardinkovu natierku....normalne zo sardiniek z konzervy? ja som tiez dostala chut, mam nejake sardinky v chladnicke, tak by som si spravila...aj ked zas budem mat na obed pangasia (sumceka), tak asi by to bolo vela ryb na jeden den...

olifcek
23. jún 2009

zucana: ako robis tu pomazanku? x;o) maslo, sardinky, kecup, horcica, korenie? ci este aj cosi ineee? 😉 daj receptiq, daj

ivet123
23. jún 2009

diky blumka, myslim, ze mas pravdu, budem to riesit neskor 🙂

zucana
23. jún 2009

baby ja som dala do mizera sardinky, maslo- makke, trochu horcice, sol, cierne korenie a cibulu (polovicku malej) dava sa aj taveny syr ale to teraz nemozeme 😉

zucana
23. jún 2009

mizer je mixer 😀

olifcek
23. jún 2009

jeeej, pozeram, ze mi to uz preskocilo do 8tt x;o)

tinka76
23. jún 2009

olifcek - nemala som epiduralku, tiez som ju nechcela 😉 a myslim, ze som ju ani nepotrebovala 😎 ... netvrdim, ze to vobec nebolelo ale akosi som na to bola psychicky pripravena a hlavne straaaasne som sa tesila ze s kazdou kontrakciou som blizsie k mojmu drobcekovi ... inak keby bolo na mne asi by som nestihla ani prist do porodnice, lebo sa mi dlho zdali tie kontrakcie slabe az manzel zavelil, ze ide sa a prisli sme len tak-tak 😅 , vsetko uz islo potom ryyychlo ... takze mozno som vadna, ale ja sa uz teraz na svoj dalsi porod tesim... 😀

olifcek
23. jún 2009

tinka: hech...zavidiiiim, i ja chcem vsetko take, bezproblemove...aspon to tak posobi, no x;o)

blumka
23. jún 2009

tinka, tak to si mala lahucky porod..ja ten svoj radsej opisovat nebudem, aby som nevystrasila ostatne mamicky 🤐 ...len tolko poviem, ze som rodila 30 hodin a bez epiduralu by som asi zomrela od bolesti....

olifcek
23. jún 2009

no ,,fajne,,...x;o)

hajdylca
23. jún 2009

babiky dakuje za podporu, ani Vas nestiham docitat... od zajtra som PN- gynkos doporucil 2 tyzdne, ale moja obvodna bude mat dovolenku, tak az 20. idem k nej.. takze mam ten liecik na d. a mam setrenie, vyslovne zakazany sex 🙂 tak dzrim vsetkym palce, vsak ja zajtra ozvem, ked Vas docitam...

blumka
23. jún 2009

hajdy...a robil ti aj sono..babo je v poriadku? este dobre ze si tam sla...

olifcek
23. jún 2009

hajdylca: wow..ziaden sex? hmmmm...tak som zvedava, co povie lekar mne zajtra, chi

vevoncek
23. jún 2009

ahojte tak teda vy píšete ako divé ja vôbec nestíham

ja našťastie žiadne problémy zatiaľ nemám a dúfam že ani mať nebudem čo sa týka pôrodu tak už som všeličo pošula a u každej to bude asi individuálne ale hlevne netreba na to myslieť a byť do predu v strese a potom to asi aj pôjde lepšie

my sme našim povedali aj svokrovcom že čakáme bábo hneď ako sme videli srdiečko a hádam bude dieťa v poriadku prvá krát to síce nevyšlo a preto som si povedala či to povieme alebo nepovieme je to jedno keď to má výjsť tak to výjde lebo prvá krát sme to nikomu nehovorili a nedopadlo to dobre ale teraz to už musí dobre dopadnúť a v robote som to ešte nepovedala tvárim sa že maródim ale myslím si že už si možno aj myslia čo je vo veci ale je mi to jedno ja sa teraz nebudem trápiť kravinami so mveľmi šťastná

olifcek
23. jún 2009

vevoncek: jo, ked si na PN od gynekologa, tak asi uz vedia, resp. si myslia x;o) ale ak to vedia, nie je to zle, ved ked mas zmluvu na dobu neurcitu, uz s Tebou nemozu ani PP rozviazat ak by chceli 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre