Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
27. jan 2010

ewe kuk tu a tam je zalozka hotove...malo by to ist http://album.inMail.cz/@blumka

zoska
27. jan 2010

ahojky 🙂

blumi mne to nejde otvorit...
co ta nahnevalo? kluuud blumi...nech to bolo cokolvek nestoji ti za to, zejo?

baby...neukamenujte ma...ja nemam rd puding 😝 ked vidim vychladnuty puding s tou kozou tk mi nieje dobre...ja si kupujem len tie pudingy creme ole od dr. oetker 😅

inak prisla ma pozriet mamina...lebo uz sa o mna aj boji, ked som tu sama a manzel na sluzobke...tak sme sa zakecali, bola tu 4 hodiny a neskutocne dobre mi to padlo 🙂

blumka
27. jan 2010

ja som mala celkom ok den ale som strasne nervna dnes...ani sama neviem z coho.
ja neznasam ked niekto ku nam pride na navstevu akurat v case ked ma ist mala spat..ona je potom z toho taka rozkekesena, nechce sa jej, viac vymysla ako inokedy, ryci, predvadza sa...no a dnes to nebola ze nahodna navsteva ale moj muz si pozval k nam svojho obch. partnera, ze budu pracovat..akoze ok, ale akurat musel dojst na pol osmu co mala ide spat...
tak som si sla s nou lahnut ze mozno zaspi v klude, no ma vytacala hodinu, tak ked som jej uz asi piatykrat povedala ze ak neprestane vyvadzat ze pojdem z izby prec a neprestala tak som sa postavila a odisla...no a to ste mali vidiet a hlavne pocut ten cirkus....uz davno tak nerycala..akokeby som jej nieco robila...
asi 10x som ju dala naspat do postele, s tym ze uz nemozem pri nej viac lezat...musi sa naucit, ze ked nieco poviem tak to plati....no zaspala pred deviatou...uff...a to vam poviem ze na 100% by zaspala do polhodiny kebyze tu nie je ta navsteva a kebyze zaspava so svojim normalnym ritualom...radsej nech 5x krici na nas z izby ze este chce pusu alebo cikat alebo neviem co ako toto co bolo....
a kebyze muz nevedel o tych navstevach, proste ma to vytaca ked vie, ze cely den som sama, ze chcem vecer po osmej mat pokoj...tak ma to vytaca...boze...
klud... 😅

blumka
27. jan 2010

a oni si tu kecali dvaja a ja som vedla v izbe revala lebo aj Terezka revala...boze ale situacia... 😠

ale uz mi je lepsie

zosi ani ten druhy link nejde otvorit?

vevoncek
27. jan 2010

ja som dnes dostala od maminy látku tak som si povystrihovala z nej na návleky do postieky (perinku a vankúšik) ale nemohla som to zatiaľ ušiť, lebo potrebujem si zajtra kúpiť zipsy zatiaľ som mala v postielke len takú supravu čo sme kúpili a ešte som chcela kúpiť aj návleky ale potom mi trklo že som teraz aj tak stále doma a ešte k tomu chorá tak nikam nemôžem chodiť a nudím sa tak som to takto vyšpekulovala

ja tiež nepozerám správy, lebo mi pripadajú tie infošky čo tam dávajú také umelo nafúknuté a ako keby tam nemali čo dávať tak dáfajú somariny ale tie podstatné veci čo by mali dávať nedávajú

supi
27. jan 2010

baby ja spravy zo zasady posledne mesiace nepozeram, lebo vzdy ked som to nahodne zapla tam bolo nieco o porodoch a nic pekne ☹
mne mangel urobil super toasty, mnaaaam ale aj tak by som si dala radsej nieco sladke, boze nech uz je po porode a nemam ziadnu tehu cukrovku 😠 ja milujem pudiiiiiiing, a tu je vecer vzdy temou č.1 😀

blumka
27. jan 2010

ja tiez spravy nepozeram ale nikdy som nepozerala, takze mi to ani nechyba...

aussiegirl
27. jan 2010

blumka poznam, mne takto svokra rada zabudla na cas kedy treba zdvyhnut kotvy a ist. zvykla mi spievat nad malym este aj po kupani ked bol nervny od unavy...no hroza...mne isli puknut nervy. tak som ju musela poprosit, ze ju teda nevyhadzujem, ale ze by som bola rada, ze ked vlozime dieta do vane tak je cas pre navstevy porucat sa a ist domov. ja tiez mam rada vecer s drobcom svoj klud, nepotrebujem k ukladaniu komparz, vystacime si s manzelom a krpcom sami. a hlavne to zaspavanie je omnoho kludnejsie, nie je rozblazneny na najvyssiu moznu mieru...

supi
27. jan 2010

tu je dobra tehu kalkulacka

blumka
27. jan 2010

aussiegirl, no presne toto som mala na mysli...a zial u nas je to dost casto...mame vela znamych co sa u nas zastavia poobede a akosi sa zabudnu a sedia tu aj do desiatej...a my dvaja sprosti im nevieme nijako dat najavo zeby mohli aj ist. Akoze ja ich mam rada aj som rada ked pirdu na navstevu, ale hlavne vecer si chcem vylozit nohy na stol, pustit telku a pocuvat to ticho ktore je ked mala spinka...proste to je moj jediny cas dna ked mam klud
A to nehovorim o tom uspavani...enpotrebujem tu mat ludi aby videli ako terezka dokaze vyvadzat a ako ku nej kazdu chvilu musi manzel zajst a prehovarat ju aby spala...no proste chcem klud...

zoska
27. jan 2010

jj blumi ten druhy uz isiel...som kukala...teda klobuk dolu 🙂

blumka
27. jan 2010

zosi, to je moj relax...a este najnovsie aj servitkovanie a nesity patchwork 😉

aussiegirl
27. jan 2010

blumi, ja som spociatku len prehltala zlost, ale potom som svokru zotrela. ale poviem ti, zakazdym, ked k nam pride tak mam nervy, ze ci sa tu zase nezabudne 😠
skus navstevy asertivne poslat do kelu, ine ti asi nezostane, hlavne ked k malej pribudne surodenec.

juj tu natolsku som nemala citat. ja som tam rodila a aj teraz sa tam chystam a zatial som bola vzdy spokojna, aj primara poznam ako seriozneho mileho a velmi rozvazneho pana, tak sa mi nechce verit, ze by takto velmi mohol niekto v porodnici pochybit...

no idem pod horucu sprchu lebo nohami mi tak myka, ako splasenemu konovy. mam ten blby syndrom neklunych noh...no hroza...tak tepla voda mi zvykne troska pomoct...

blumka
27. jan 2010

aussiegirl, no nic ine mi neostava...ale uz som to aj muzovi vytmavila, ze koniec pozyvania navstev na vecerne hodiny.
Oni su tak blbo zvyknuty, o stvrtej poobede zavolaju ci mozu prist, kym sa vytrepu a kym dojdu tak je pol siestej alebo sest no a potom sedia a sedia...a ja mozem z nervov aj porodit 😠
mojmu muzovi je to blbe povedat nie ked chce niekto k nam prist ale ja v otm nevidim ziadny problem, normalne povedat, ze je to nevhodny cas, ze ich radi uvidime ale okolo obeda a iny den

blumka
27. jan 2010

a to co ma znamenat baby? cela nocna smena rodi ci coooo? no kde ste? 😉

matesl
27. jan 2010

no babulky,

to je podobna tem ako ste vcer apisali...navstevy v 600-nedeli...
ako naznacit tym ludom, ze aj vy sa tesite na vecer a na klud, po celodennom kolotoci...a teda v 600-nedeli, ze sa potrebujete aj vy zotavit a nie sediet a "tesit" sa z navstevy.

inak aj my sme si na veceru urobili dranatir....to tu varime skoro rovnako 😉

babulky, neviem ktora ste tu pisali o tych peniazoch co beru za zazmluvnenie lekarov...len lekar z toho osobne nema skoro nic, to vsetko berie nemocnica... 😨

matesl
27. jan 2010

nieee nerodimeeee, dociiitavameeee 😀 😀 😀

blumka
27. jan 2010

my sme mali granadir vcera 😀
matesl tu v novej nemocke sa plati 170eru nemocnici za to ze si niekoho z ich personalu zazmluvnujes a potom este nejaky peniaz lekarovi..ale to kolko neviem...asi ma kazdy inu cenu

matesl
27. jan 2010

aha, lebo tu ked podpisujes zmluvu tak chcu tych 7000 sk po starom...a tym padom to islo nemocnici...

boze co ja mam s tou kyselinou robit, musim zajtra skusit ten gastrotuss kupit...beee

ja uz teraz ani nemam moc chut na take syte jedla, len taketo somarinky by som jedla dokola 😅 a to som kedysi bola straasne masova

matesl
27. jan 2010

babulky neviete kolko to trva u anesteziologa kvoli epi? v piatok mam ist pred poradnou tam a neviem kolko casu na to mi treba, aby som stihla dr.

a stale neviem co som sa doobeda chcela spytat 😀

maminnka
27. jan 2010

presne tak, docitavame 🙂

ten pribeh na Antolskej, no ja neviem, tiez mi to pride divne, to si mamicka tiez tie 4 dni nic nevsimla, az doma? Porodnicke klieste sa pouzivaju vsade, ved tusim aj Zuci mala kliestovy porod. Tie klieste casto zachranuju zivoty babetiek, takze by som na ne nevrhala zle svetlo.

A spravy nepozeram ani ja. Tiez pudinge nemam rada, hehe... zato mam v chladnicke takmer celu marlenku, ale takto na nocnej... co ja viem? radsej pockam na zajtra 🙂

matesl
27. jan 2010

juj, musim aj ja nakupit nejake jogurtiky, mlecne kadejake vyrobky aby som mala co mlsat...ale hlavne k tomu ten gastrotuss 😀

ewelyne
27. jan 2010

blumik wow... len neviem vyjst z toho, co si uz urobila a co je plan, ci vsetko uz? 😉 😉 sikulka 😉

matesl, no platis 7 a 3 al. 4 ma lekar a zvysok nemocka... a neviem kde dnes najdes na chodniku 3-4 tisicky...
a to je to, ze ked to chces neoficialne nemozes, lebo ked ta to chyti v noci, al. ked on ma doma byt, tak nemoze... som sa na to pytala a radsej si zaplatim, za ten sukromny box a nadstandard, ked bude volny ako ich oficialne podplacat.... ako pisala blumka....

aussiegirl, neboj sa, to boli podla mna nafuknute spravy a po druhe, tiez sa tam nikto z lekarov z kramarov nevyjadril , ze tosu urcite nasledky z porodu, to len ta "divna" maminka tvrdila.... a cele jetodivne.....

no maminka, marlenku ja milujeeeeeeeeeeem a s tymi mojimi planmi ta budem otrvavovat neskor... ak teda budem moct 😉

zoska
27. jan 2010

ja som tiez nezaspala...mlaa som hodinovy telefonat s tehotnou kamoskou, ktora ma v piatok termin a prvorodeneho 2rocneho syncek v nemocnici...chuda je s nervami v koncoch tak sa potrebovala vykecat

maminnka
27. jan 2010

Ewe, tak sa zajtra zastav, tu Marlenku spolu spraskame 🙂

matesl
27. jan 2010

hej? to takto maju podelene? waw...idem si robit medicinu, nie je este neskoro, ze?
ja to tiez nejdem platit, co som, mam kde investovat...

maminka sa asi chcela zviditelnit, len aby sa nezacalo patrat jak k tomu to babo doslo, myslim, ze sa da zistit kedy zlomenina vznikla...

ewe. som ti inak chcela napisat, ze som si uz bola dokupit ten pasik na podprdu v motylovi....mali len tie nasivacie...a ze ved si nasite mi povedala strasne ochotne, ja ze nechcem, potom vytiahla gumickovy na 2 haciky, chcela som sice na 3 ale nemali, ale odbila ma ze ved s tym nejdem na modnu prehliadku 😅 jaka bola nevrlaaaa

katina2209
27. jan 2010

Hu hu uz som tu muzik mi okupoval pocitac a musela som vas docitat tak matesl tych 7000 z toho 5000 doktorovi za to ze ta odrodi a 2000 nemocnici za to ze mu umozni odrodit ked nema sluzbu...
jaj dala by som si nieco predchvilou som mala kiwi a jablcko a este by som nieco zjedla,ale co....puding sa mi nechce robit....
zajtra idem koli tej epiduralke tak dam vediet kolko casu som tam stravila 🙂

zoska
27. jan 2010

akurat volal manzel ze zajtra sa vrati vecer...no co uz myslela som ze naobed ho mam doma 😒

a bu. tyzden mal ist na 2 dni do Finska a vraj musi z finska letiet priamo do Nemeck na2 dni...zase budem od pondelka do stvrtku sama 🙄

ale ze potom uz zrusil vsetky cesty...tak snad sa nic nestane dovtedy...a mamina sem pride spat bud. tyzden 😀

katina2209
27. jan 2010

zoska ty si take osamotene tehuliatko,ale vsak hadam ti to manzel vynahradi ked bude mala Nelka na svete tak ti pomôže...a Nelka bude musiet este pockat,ale ty sa citis fajn tak jej je tam asi velmi dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre