Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

supi
21. dec 2009

Zuci dik, nieco som si uz vygooglila len som chcela vediet ake tam mate cislo vy?

blumka
21. dec 2009

ahojteee..hlasim sa z domu...
olif, nebojkaj zltacku ma vacsina skor narodenych deti ak nie vsetky, to je uplne normalne...neboj, vsetko bude v poriaku, je dobre ze budes za malickou chodit, potrebuje ta citit... 😵 drzkajte sa

zucana
21. dec 2009

supi my tu nemame knizku takze neviem ti poradit...

garonka
21. dec 2009

supi ja viem či väčšie cervix skore tym sa blíži tehuľa k pôrodu

zucana
21. dec 2009

blumi supis ;) nezabudni ale oddychovat 😅

loginka
21. dec 2009

blumka vitaj doma 🙂
olif, posielam cmuk malinkej 🙂

maminnka
21. dec 2009

supi ja mam 2. Cim vyssie cislo, tym maksi a kratsi krcok

matka331
21. dec 2009

cervkalne skore ja mam v knizke nula....to znamena ze sa neotvaram ...
supi podla mna nemozes mat cs 5 ved to by si sa otvarala

maminnka
21. dec 2009

Blumi, uz si istotne aj doma, tak som velmi rada, vybozkavaj dcerku, vyloz nohy y oddchuj dalej.

Olif, neboj, vsetko dobre doapdne, chodievaj si ju pritulit, Tvoj tlkot srdca ju upokoji, detickam to velmi pomaha. Verim, ze aj mliecko sa rozbehne a ze bude Olivka rychlo silniet!

maminnka
21. dec 2009

Supi, nemozes to mat 3? To by bolo ako - tak...

matka331
21. dec 2009

supi ked mas to cervikalne skore 2 tak si na prst otvorenaa ,,,

lolka
21. dec 2009

ahojte, prisla som len na skok...
dnes sme mali opat kontrolny ult.(kvoli tej peceni), ale obe doktorky povedali, ze je to ok a mala je v poriadku, ma 1710 g 😉 tak sme stastni 😵
za chvilu ideme na vianocne trhy do Viedne, tak tam snad neumrzneme.....dame si puncik (teda ja nie) a poficime domenko 😅

zuci, volala som s tvojou sestrou, tak sa este zajtra ozve, ze kedy presne si dojde pre DVD 😉

babulky, drzte sa a nech babatka posluchaju 🙂

lolka
21. dec 2009

blumka, parada, ze uz si doma 😉 🙂
olif, mala je velka bojovnicka, obe to super zvladate a za chvilku ste doma 😉 😵 musi to byt uzasny pocit, polaskat si babenko na tele a privinut si ho k sebe 🙂

loginka
21. dec 2009

lolka ty si chodis, ved si daj za mna jeden punc, teda ja by som aj za jeden dala 🙂

zucana
21. dec 2009

loli supis...to lebo mi asi do vianoc nenamontuju antenu 😒
prave balim darceky a pozeram jak vytrhnout velerybe stolicku a periem detske vecicky 🙂

maculik
21. dec 2009

ahojte
blumka, tak super, ze ta pustili, uzivaj si to teraz doma, oddychuj a tes sa z rodinky 🙂
olif, pekne pokroky robite. A ved mliecko sa pusti, len si ju na seba davaj a skusaj si aspon manualne alebo odsavackou stimulovat prsia.

Ja som bola u dr a ma mierne "zvozila", ze neoddychujem, lebo sa nic nelepsi a krcok mäkne. Mam nariadeny prisny oddych, co najmenej chodit, stat a sediet. Manzel na zaklade toho rozhodol, ze varit na Stedry den nebudeme a pojdeme sa pekne autom najest, ze on nechce nejake pripadne problemy ☹ A piect mi tiez zakazal, ze ak chcem, mam nieco v chladnicke od svokry a v nedelu pride bracho, tak mi ma mama a svokra poslat po nom. Tak teraz neviem, lebo bez vone kapustnice to budu cudne Vianoce, ale Vladko ju varit nevie a mne nedovoli ☹ Ach jo...

ale aspon sa tesim, ze dnes malej dosiel darcek, co som jej objednala na Sk, mama ho poslala min.tyzden, tak sa tesim, ako vecer rozbalim a nakuknem, ako to vyzera a prebalim do vian.papiera. Manzelovi som dnes kupila koselu a ostatnym uz mame, to posleme po brachovi, budu mat od nas neskorsieho Jeziska 🙂

no, idem ulozit malu, zase na nu prisla unava, bola cely den s manzelom, tak sa vyblaznili.

loginka
21. dec 2009

macu, ani moj muz nevie varit, ale podla presnych pokynov sa mu to aj podari, uz tak bolo ja som lezala a dirigovala a on varil, a kapustnicu nie je tazke uvarit, ci netrufa si?

supi
21. dec 2009

no je to jasna 5. Na ultrz. mi hovoril dr ze sa mi nieco o 3 tyzdne skorej vyvija ale neviem co bo potom uz letel na operacku a nedokoncil to 😠 Akurat ze ma treba sledovat, preto asi idem uz v stredu na poradnu do porodky...
No fakt sa tesim 😖 uz to vsetko chcem mat za sebou, olif sa tak mas ze uz mas malu vonku. Drzte sa!!!

maculik
21. dec 2009

logi, on varit vie praveze, a lepsie nez ja, ale zda sa mi, ze praveze chce take Vianoce bez varenia, ze len pohoda, von, povenovat sa malej a tak. No ved uvidime, ako sa dohodneme.

Adleka uz zaspala, som rada, lebo zase uz nevedela, co so sebou od unavy...

martinaj
21. dec 2009

ahojte 🙂 ja som si pekne zdriemla pobede s malou, potom sme este boli v obchode 🙂
blumka vitaj doma 😉
ja mam v tehu knizke CS 0, ale zajtra ideme do poradne, tak som zvedava 😀

matka331
21. dec 2009

supi kedze tam mas napisane cs5 tak to znamena ze si otvorena na 2.5 prsta... a to ssa mi neako nezdaa.

maminnka
21. dec 2009

Supi, mne z toho, co pises vychadza,nze Ty si tehotna o 3 tyzdne dlhsie, cize si otehotnela o cyklus skor, to by si bola v 36.tt. To by uz teoreticky CS 5 mohlo byt. Je to mozne?

martinaj
21. dec 2009

matka to neznamena ze je otvotena na 2,5 prsta... ja som bola pri Verci od 36tt na 1,5cm a to som mala CS 10 a rodila som vyvolavackou v 42tt
CS je skratenie krcku 🙂

matka331
21. dec 2009

martina ja sa nechcem hadat ale aj to mam tak vysvetlene v knizke,,,,

martinaj
21. dec 2009

ja sa tiez nechcem hadat, ja to len v dobrom 🙂 ono to asi potom je skor skratenie krcku na 2,5cm..... 😕 neviem teda..

maculik
21. dec 2009

kocky, toto som nasla o CS

Cervikálne skóre – v snahe o objektivizáciu nálezu pri vaginálnom vyšetrení bolo zavedené bodovanie vlastností maternicového čípku. Hodnotí sa jeho dĺžka, dilatácia (otvorenie krčkového kanálu), orientácia (sklon oproti maternici – dorzálna je dozadu, mediálna je v strede a anteriórna je dopredu), konzistencia (tuhosť), cerviko-korporálny uhol (je to hodnotenie strmosti zúženia v oblasti vnútornej bránky krčka), naliehanie (je to vzťah najnižšie položenej časti plodu, najčastejšie hlavičky k panvovému vchodu). Tieto údaje hodnotia pripravenosť krčka maternice na pôrod, dôležitá je hlavne dynamika stavu – zmeny v reálnom čase.

maculik
21. dec 2009

je to z tejto stranky

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1457/te...

my to sice tu nemame, ale tiez ma to zaujima, ked to tu vzdy spominate 🙂

matka331
21. dec 2009

ja mam v knizke toto...ja tam mam len priklad uveedenyy...a su tam cisla 0,1,2,a pri 2 mam napisane 1.5cm,volne pre prst a krcok v mekkom stave

zoska
21. dec 2009

Caute kocky 🙂
olif- máte nádhernú bábiku 😵 vyzerá krásne a zdravo 🙂

dnes som mala skusku a teraz az do januara mam klud...zajtra napeciem linecke kolieska a min do 28.12. nebudem robit nic!!! 😀
teraz kukam bridget jones na markize, nohy hore, vonavy cajik, medovnicky...pohodaa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre