Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maculik
21. jan 2010

Ahojte, tak ja uz som aj vyspinkana, z poradne som prisla okolo pol1. Vsetko ok, uzv mi dnes nerobila, som otvorena na 1cm a vraj ked to pride, tak sa budem dost rychlo otvarat, lebo ta koza na krcku je velmi tenucka.
Ctg tiez v poriadku, polovicu maly prespal, potom zase vyvadzal tak, ze srdiecko mu skakalo hore dole 😀 A po cely cas som mala kontrakcie, nie nejake vysoke, tak od 30-40 (akoby nulova hranica je20), ale mala som ich bez prerusenia. Dalsia kontrola by mala byt bud.stredu, ale vraj uz asi nepridem. No, bodaj by 😅

janielah
21. jan 2010

jezis, vevon, tak to si ma nepotesila prilis teraz.... moj doktor sa tvaril ze vsetko ok, ze nie je ziadny problem, az ked ja som na neho oci vyvalovala, tak povedal, ze to by som musela mat nejaku indikaciu na CR, ze zatial nevie, zeby sa na Slovensku dalo vyberat, ako zena chce ist rodit... 😨

nedockava4
21. jan 2010

janielah...neboj, nestresuj...nasa mala ma tiez 3780g...v pondelok mame termin, ale zatial som uzavreta na 100 zamkov 🙂
ked do pondelka neporodim, tak potom idem v utorok na poradnu a dohodneme sa s lekarom, co a ako...
Ale vravel mi, ze uz rodili normalne aj 5060g babätko a islo lahsie ako 2500g 🙂

supi
21. jan 2010

janielah mne dr vravel ze v ruz. sa cisarsky robi bud kvoli uzkej panve alebo nad 3.5 kg. takze v pohode mas na neho narok...

tu epidural si urcite chod vybavit, su tam aj zajtra, staci ked tam dojdes medzi 13. a 14.hod s tehu knizkou. je to v poliklinike ako sa chodi do poradne len zides o poschodie nizsie je to KAIM cislo dveri 014.
myslim ze v tom case su tam kazdy den pre konzultacie ohladne epi.

janielah
21. jan 2010

nedockava, dakujem za podporu 🙂

supi a tam dojdem do tych dveri a budu ma tam este nejako vysetrovat, alebo co?
a platit budem zasa na prizemi, ze?

nedockava4
21. jan 2010

jani, nemas za co...mne ked lekar pred tyzdnom povedal, ze mala ma 3720g, tak som ostala v soku a este viac moj manzel...a vcera na poradni, ze 3782g a dlhe vlasy...to si mala vidiet moj a manzelov pohlad na lekara, ze ci si robi srandu....ale je lepsie vediet, ze to babätko v tebe je dobre zivene, akoby malo mat ani nie 2500g...si myslim 🙂

teuska
21. jan 2010

caute babulky 😅
Neviem ci ste to uz spominali, ale co treba pit na to aby sa vytvorrilo dostatok mliecka? Su nejake mineralky alebo dzusy?

vevoncek
21. jan 2010

jani ja som ťa nechcela vystrašiť len som ti chcela napísať že v dnešnej dobe sa veľmi doktori snažia výjsť ženám v ústrety a že možno keby si chcela cisársky tak ti ho aj spraví ale veď koľké ženy porodili také veľké deti a sú v pohode ale tú epidurálku si vybav a možno ju nakniec ani nebudeš potrebovať mne napríklad povedala sestrička že si ju môžem vybaviť a pokiaľ doki nebude mať otvorenú sadu môžem ju odmiestnuť ak bude všetko prebiehať v pohode a ty to určite zvládneša myslím si že to sono aj dosť preháňa ale zase aj viem že sa teraz rodia veľké deti a tie baby to v pohode zvládli neboj dobre to dopadne uvidíš

vevoncek
21. jan 2010

teuska dobrý je čaj pre tehotné alebo aj kojace matky

blumka
21. jan 2010

jani, mne moj lekar povedal ze nad 4kg a ide sa automaticky na cisara...
teuska, jablkovy dzus, nebublinkova vinea (skoro som napisala vinea 😅 ) a vodicka...ale neprehanat...tak 3l denne staci, nie je pravda ze cim viac sa pije tym viac sa tvori mliecko 😉

martinaj
21. jan 2010

ahojte 🙂 tak my sme si 1,5hodku pospali...mala je nejaka nervozna zase 😠
ja idem na UTZ v utorok, tak som zvedava kolko ma maly...
a vidim to tak, ze to tu asi sama budem tahat do marca 😖 dnes sa citim uplne fit 🙂

olifcek
21. jan 2010

velke babo, zdrave a silne babo 🙂 lepsia manipulacia 😉

martinaj
21. jan 2010

olif mas pravdu......
so mnou inak rodila baba skoro 5 kiloveho maleho a normalne, ziadny cisarsky.....

teuska
21. jan 2010

jej diky Blumka 😅
Ja som sa radsej na vahu maleho ani nepytala, ale v utorok mi bude robit dalsi ultrazvuk. Ja len pevne dufam, ze mi povolia ten cisarsky. Len sa bojim, ze ma to chyti skor.
Blumi aj ty budes mat CS? Mas uz aj termin, ze kedy?

blumka
21. jan 2010

teuska, idem na cisarsky kvoli ociam a termin este nemam...v utorok idem na monitor do nemocnice, tak sa popytam, ze kto to vlastne urcuje a ako a tak..a ked sa bude dat vyjednvat tak si vyjednam 9.2 😀

teuska
21. jan 2010

Blumi, ak sa mozem spytat, tak preco koli ociam? Aj ja nosim okuliare, dokonca ma pobolievaju obcas oci, tak som aj rozmyslala, ze by som skocila k ocnej, nech sa mi pozrie na ocny tlak.

blumka
21. jan 2010

teuska,mna poslal rovno moj gynekolog, mam sice male dioptrie, len 1,5 ale vraj to nezalezi na dioptriach, dolezita je sietnica...no a mne zistila lekarka ze mam preriedenu na tom horsom lavom oku, no a ked sa to poskodi viac tak moze hrozit az slepota...tak radsej neriskovala ani ona ani gynekolog, aj ked to nemam velmi zhorsene...
neviem ako to je s tlakom...ale pre istotu chod na ocne 😉

teuska
21. jan 2010

no mas pravdu, asi pre istotu skocim

olifcek
21. jan 2010

s tlakom je to to iste...nebudu riskovat, ze by si si pri porode oci vypucila 😕

zoska
21. jan 2010

juuj to by som asi mal aj zájsť ☹ tiež mám len 1,5 ako blumka.... hmm
opytam sa na poradni o tyzden...

a inak dnes som si kupila podprsky na kojenie 3 ks dokopy za 30eur- jedna taka akurat a dve maju este vôľu, ked budem "vacsia" 🙂
tak myslim ze uz mi nic nechyba, co sa vybavicky a potrebnych veci tyka 😉

supi
21. jan 2010

janielah daju ti papier ktory vyplnis a potom si ta Dr. zavola dnu, pozrie co si napisla nieco ti povie a konec. A potom uz je na tebe kedy si to zaplatis ale aby to do porodu bolo.

vidim ze tie sekcie nejako letia 😀 😀 tak aspon nie som sama 😉

blumka
21. jan 2010

inak ja som ani netusila ze mam nieco so sietnicou 😅 Ked ma gyndos posielal k ocnej, tak mu vravim, ze mam len 1,5 ze to bude ok...a nakoniec toto...ale ja som spokojna..pre mna je cisarsky lepsia volba ako normal

olifcek
21. jan 2010

KIEZ BY UZ bola malicka Olivka takato velka aspon

http://www.starostlivostodieta.sk/kupanie.html#...

matka331
21. jan 2010

baby ja mam asi kontrakcie ...aleteraz neviem ci falosne alebo poodnee

olifcek
21. jan 2010

ked si predstavim, ze ked som narazila na inzerat oblecenia pre predcasniatka, tak som to okamzite preklikla, lebo ved...my sme 2 tyzdne popredu, cakame valibuka...neva, dorastieme...a snad coskoro dobehne ostatne deticky...dufam, ze do roka...hlavne nech je ale zdravucka...

blumka
21. jan 2010

matka ako casto a ake dlhe? a bolest sa stupnuje alebo nie? chod si dat teplu sprchu ak prejdu su falosne
olif, malicka je sikovna, neboj vsetko pojde tak ako ma 😉

olifcek
21. jan 2010

blumik, dufam....o 15tej sa mi tak zgrckala...a pri prezliekani este 2x, ale to bolo tym, ze prisla kamaratka, malicka bola prave po pape, ja ju drzim tak 15minut vo vyvysenej polohe, no kamaratke som hodila kluce, potom si obliekla zupan, a malicku som mala stale na rukach, tak asi som s nou i ked nechtiac, moc hybala...a pri prezliekani jasne...ja Olivku i preto prebalujem pred papanim, lebo po papani by vsetko slo von...len...nevies poradit, ako ju prebalit tak, aby neplakala? ona chce papat a nie prebalovat...chjo..a to sa nema rozculovat kvoli pruhu, aby sa nezhoprsil...myslis, ze tak hodku po pape, by uz blinkat nemusela? alebo len pockat a dufam, ze castom plakat pri prebalovani prestane? uz i teraz sa niekedy stane, ze je kludna a caka x;O) ale to vtedy, ked si vsimnem, ze uz z polospanku hlada papu....nestihne sa uplne prebudit a tak nekrici a kym by chcela, uz je prisata, takze je vsetko Ok ;O)

olifcek
21. jan 2010

boze, pisem jak tatar...stale napinam usi, a chodim ju kontrolovat, ci neblinka...ale, klop, klop, klop, vyzera ze je to bre, ze to bolo fakt len preto, ze nebola v pokoji, ale hybalo sa s nou,,,

martinaj
21. jan 2010

olif ani sa nenazdas a mala bude sediet a potom sa plazit, behat a tak...... a potom budes chciet vratit cas 🙂 aspon u mna to tak bolo

martinaj
21. jan 2010

matka 😨 chystas sa rodit? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre