Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

blumka
5. feb 2010

maculik a dokedy je u vas svokra? mozno si za ten cas adelka zvykne...

maculik
5. feb 2010

blumi, diky.
to beco si aj kamaratka chvali. A vraj medzi ergom a manducom je aj ten rozdiel, ze na manduce sa da zvysit zipsom chrbatik tak, aby ho potom mali vacsie deti az za hlavicku, a na ergu sa to neda, takze ta opierka nesiaha az za hlavu, len po chrbat.
No, idem pozriet ebay, ci nieco nenajdem.

blumka
5. feb 2010

vidis, to som nevedela..

maculik
5. feb 2010

blumi, asi do stredy. Neviem presne. Stale riesime, ako pojde od nas, ona nepoleti, mal ju najprv viezt manzel az na Sk, ale potom privolila, ze len do Berlina a odtial pojde vlakom, no teraz sa nam zda, ze by som aspon tieto prve noci nemala ostat s nimi sama (lebo ked sa naraz zobudia ako vcera, tak spanombohom 😒 , tak jej skusi manzel najst asi vlak odtialto. Ide aj bus, ale to je 19h a jej sa tak dlho nechce..

suzon78
5. feb 2010

maci poplač si keď treba, uľaví sa ti, to sú popôrodné hormóny. Ja mám staršiu sestru a vraj mne robila to isté, dokonca naši len na chvíľu ma nechali samú a keď prišli do spálne, sestra mi tlačila do úst klobásku, že "bába hladná", potom keď som plakala ma chcela alpou natierať, že "bába chorá"...naši mali dosť, museli ma pred ňou zamkýnať...

blumka
5. feb 2010

maculik, a preco nechce letiet? ved to je pre vas dalsia zataz aby ju manzel niekde viezol...sak ho potrebujes pri sebe 😕

maculik
5. feb 2010

suzon, len ked ja sa bojim, aby to necitila tak, ze zrazu jej vsetko zakazujem a ze ju nechcem alebo co... ☹

blumka, lebo ona sa boji a proste tam v zivote nesadne. Takze tak. No teraz vidi (hlavne tuto noc), ze naozaj by tu mal byt aspon ked moze (lebo zo sluzobiek sa predsa len nemoze uliat a tiez bude musiet ist vo febr. aj na Sk na obhajobu minimalky), tak aspon teda ten vlak ze by mozno vydrzala.
Inak, teraz som fakt rada, ze tu je. Aj o malu sa super postarali, ked som bola v nemocke, ani mi do nicoho nekeca, asi jej V.povedal. Takze je to este lepsie, nez ked som bola tehu 😉

suzon78
5. feb 2010

bola prvorodená a možno trošku aj žiarlila, že zrazu je tu niekto druhý a ona už nie je strdobodom pozornosti, mňa naši často nechávali samú, bola som vraj pokojnejšia ani dudel som nepotrebovala, aj keď som bila väčšia kde ma posadili, tam som ostala a sedela jak 5 peňazí...sestra keď bola aj staršia, tak stále utekala k našim spať a ja som spala sama v detskej...ak mamina mi to neskôr potvrdila, že ju viac híčkala a mňa tak nie a preto som bola aj rýchlejšie samostatnejšia...

blumka
5. feb 2010

maculik no je to trosku od nej sebecke.no ale mozno jej dojde...
ja sa tiez toho obavam aby si terezka nezacala mysliet ze ju kvoli julinke odstkujeme ked jej budeme zakazovat... ale terezka je uz vacsia ako adelka, tak mozno jej sa to uz bude dat nejako vysvetlit...uvidime

lenica81
5. feb 2010

jani, ze na balkon... 😕

ja som rozmyslala vcera, ze si skocim do McD... ale preslo ma to... 😉

idem ja fuc, mozno este nakuknem, prisiel mangel... macu, ja rozmyslam nad liliputi, sice

suzon78
5. feb 2010

macu ja ti rozumiem...no v tomto Ti neporadím, keďže čakán len prvé bábo 😔 , skús kúpiť dáku dobrú literatúru, isto tam niečo ohľadne výchovy nájdeš, mne manžel kúpil jednu super knihu: Rodičovstvo je veda od Margot Sunderlandovej je to skôr taká psychologická knižka ako vychovávať dieťa a je tam aj časť o súrodeneckej rivalite, ale je to skôr zamerané na jedno dieťa, určite nájdeš aj niečo ohľadne súrodencov... 😉

martinaj
5. feb 2010

baby ja sa dnes citim uplne fit, ale maly sa hybe uplne minimalne.... skoro vobec...

maminnka
5. feb 2010

Lenica, Alex: super, ze tu je aj niekto z Petrzalky, aspon nie som sama 🙂 mali by sme aj my dat nejake kolacikove stretko 🙂

suzon78
5. feb 2010

macu napíšem Ti taký úrivok z tej knihy:

"pod označením súrodenecká rivalita sa skrýva množstvo pocitov aj bolesť, akú dieťa prežíva pri pohľade na ľúbostný duet jeho matky s novým bábätkom, ktoré si tiež robí nároky na jej lásku. Psychoterapeut Weininger opisuje podstatu tejto bolesti: Dvaja ľudia majú, čo chceli a dávajú si to navzájom, ibaže mňa vynechali. Snímky mozgu ukazujú, že pocit outsidera skutočne môže aktivovať centrá bolesti. Agresívne správanie a impulzívnosť, ktoré sú častými prejavmi súrodeneckej bolesti, vznikajú preto, lebo v mozgu sa prestanú tvoriť upokojujúce opioidy, zablokujú sa dôležité systémy zodpovedné za stabilizáciu nálady a zvášia sa hladiny iných látok. Preto v rodinách s deťmi, ktoré prežívajú bolesť spojenú so súrodenenckou rivalitou, tak často dochádza k hádkam a bitkám."
Prípadová štúdia jednej matky:
"Matka použila prstové maňušky, abysa Lenka prestala správať agresívne ka malému Ďurkovi. Spýtala sa Lenky, či sa s ňou zahrá a dal jej vybrať maňušku. Lenka vybrala malého tuleňa pre seba a hnedého medveďa pre mamu. Mama ju požiadala, aby na znamenie súhlasu vztýčila palec, a ak sa jej niečo nebude pozdávať, obrátila palec nadol. Mama mala na každej ruke jednu maňušku a viedla takýto rozhovor. Tuleň: " Hej, Hnedá mevedica, predtým než prišiel Ďurko, nám bolo lepšie. Mal som Ťa iba pre seba. Teraz je tu Ďurko a mňa bolí srdiečko," Lenka bez váhania vztýčila palec. Medvedica odpovedalaa: "To je mi ľúto, že ťa bolí srdiečko, Tuleň. Bolo od teba veľmi statočné, že si mi to povedal. Lenže ty si môj jediný Tuleň a bábätko Ďurko nikdy nezaberie v mojom srdci miesto, ktoré je iba tvoje. Ľúbim ťa a mrzí ma, že ti to niekedy zabudnem ukázať." Medvedica objala tuleňa a pobozkala na nos."
Po takomto prejave empatie sa v mozgu dievčatka určite začnú tvoriť opioidy, ktoré v ňom vyvolajú pocit bezpečia a Lenka sa prestane k bračekovi správať agresívne...

maminnka
5. feb 2010

Alex, mne je vsade strasne teplo, v kancelarii mam vypnute radiatory, vsetci sa tam trasu, ked pridu a ja si musim este aj rukavy vyhrnat. Doma stale vetram, beham na balkon sa schladit... pod kabatom nosim len jednu vrstvu a stale chodim rozopnuta...
Kto vie cim to je, ze nam je v tehu tak teplo? Este som sa s tym nikde nestretla...

martinaj
5. feb 2010

podla mna hormony.....

suzon78
5. feb 2010

aj ja sa furt potím , je to preto, že máme viac krvy v tele a telo vydáva viac energie a z toho to teplo, po pôrode, by nám mala zase byť vraj kosa 😅

lenica81
5. feb 2010

maminka, nemusis sa bat zeby si bola sama... vcera som bola na prechadzke a tolko maminiek co sa tu premava s kocikmi a este aj bruskami, jojoj...

no, mlatia s nami hormony... 😉

takze macu, skus a daj vediet, ci funguje... hadam sa mala polepsi... a poplac si, sak treba aj dusi ulavit...

lenica81
5. feb 2010

suzi, tak to si ma nepotesila... inak sme kupili flanelove obliecky na perinu, ta pod tym je tak fajne teplucko a makkucko... 😵 tak potom iba pod tymito budem spavat...

mangel studuje priebeh porodu... 😀 som ho upozornila, ze musi davat na mna pozor, aby som hlavne dobre dychala a netlacila, ked nemam...

a mami, stretko mozme dat, ale sa nam to krati... 😉 tak aby sme to este stihli... aj janka je odtialto sa mi zda...

suzon78
5. feb 2010

leni, keď Ti bude pod tým moc horúco, tak si kúp také fajnovučké saténové pyžamko, alebo košieľku a aj mužíka potešíš a zabiješ, tak dve muchy jednou ranou 😀

maminnka
5. feb 2010

Leni, ved stretko mozeme dat uz na jar s kocikmi... taky sad janka krala 🙂

lenica81
5. feb 2010

suzi, 😕 😅 😵

moj muz ma satenove pyzamo a furt som si z neho robila srandu, ze si kupim aj ja, len ci sa potom zo seba nesmykneme rovno na zem... bohovska predstava...

mami, dame... 😉 ja uz sa tesim, ze keby v marci uz bude vyrazne teplejsie, ze si sadnem na lavicku a budem si citat na slniecku... ale asi az v aprili to hrozi, pri tych predpovediach o dlhej zime... 😒

alex
5. feb 2010

ja sa už tiež teším na prechádzky s kočíkom, keď bude teplúčko 😵 Sad mám na skok, ja totiž bývam hneď na začiatku Petržalky a ešte aj Chorvátske rameno tu je hneď, takže aj tam sa dá pekne poprechádzať.

zucana
5. feb 2010

alex aj ja sa tesim na kocik...asi v nedelu pojdeme prvykrat...covy na to baby? uz mozem?na 10 min.
inak ja mam tiez chut na big mac myslite ze mozem?
zatial peciem maso so zeleninou...
inak ja okrem toho bjornu mam este take 2 satky co sa zipsuju na doma mi muz kupil....

matesl
5. feb 2010

babule vy sa cinite,

este vas nemam docitane, asi az neskor, idem si s kamoskou na chvilu sadnut...

ja len SUPI este nic, ale ona mala mat ked tak celkovu myslim, takze to este kym sa preberie asi bude dost trvat...tak cakam a kukamn stale na tel...ci uz nepise...ale este nic

alex
5. feb 2010

zuci keď kojíš, tak by som asi neriskovala big mac. Je tam cibuľa, dresing, nemuselo by to malej urobiť dobre.

zucana
5. feb 2010

veru alex..cibula dresing...no tak este pockam...
inak ta satka co mi kupil sa vola amazonas....poznate?blumi?
a to uz malu di nej mozem dat ked je tam 0+ ???

blumka
5. feb 2010

zuci, radsej nie...nevies uz len co je v dresingu..a ako pise alex, cibula a bohvie ake maso
a kludne uz mozte ist vonku..vy tam nemate take mrazy ako boli tu..a mozte aj na dlhsie ako 10 minut..ved ked viki zababusis a zapnes do kocika ona si tam nadycha ani nebude vediet ze je vonku zima 😉

blumka
5. feb 2010

zuci, nazov poznam ale nemam odskusanu...ale lepsia ako baby bjorn 😉 a ked je tam od 0+ mozes ;) do satky mozes dat aj predcasniatko 😉

zucana
5. feb 2010

blumi tento baby bjorn mame takyto: http://www.babybjorn.com/it/Italiano/Prodotti/M...

preco je zly? to pre muza kvoli chrbatu a nie na doma ale na von...
ta satka amazonas je takato nejaka...
http://www.nosime.sk/kategoria200-satky_amazonas
ale ma dva zipsky ze si 2 kusy prevlecies a zapnes zipsom....prakticke a stala iba 40 eur...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre