Mamičky. Február 2010

zusika
12. jún 2009

Ahojte... Je tu už niektorá, ktorá vie, že bude mamičkou vo februári 2010? Ak nie, tak uričte každú chvílu objavíte krásne // a budete rovnako šťastné ako ja. Budem sa tu na vás tešiť!!!

maminnka
28. feb 2010

Zoska,
hehe, ja som ta posielala na prechadzku, nie vysypat smeti 😀

Supi,
tak vidim, ze sa trapite rovnako. Ona mi grcka, aj ked spi vo zvysenej polohe.. nikedy nao, niekedy nie, este som to neodsledovala, na com to zavisi.
A tie vecerne revy, to je hroza, ako v hororovom filme. Chudatka deticky, ako ich to musi v krku hrozne palit, ked si spomeniem, co som sa natrapila s tou kyselinou, bleeeeee.... a im na to nemozeme ani nic dat :(

a teraz mi toto moje babo uz vyse 4 hodin spi v hale v kociku, este ako sme sa vratili z prechadzky, fiiiha...

zucana
28. feb 2010

cafte baby peknu nedelu!
tak aj mu sme mali vzny rozhovor s muzom vcera a velka zmena 😉
od pol deviatej do desiatej mal na sebe malu a ja som spala rano mi ju zobral a nechal ma spat...a to prosim mala spala 5,5 hod.vkuse (sice na mne) ale aj ja som spala....a potom 3 hodky tak som si pekne pospala aj ked dokelu neviem co budem robit aby spala v postielke...ona totiz po jedeni na mne zaspi (lebo ma odgrgnut a musim ju min.30min drzat v spriamenej polohe) a potom ju dam do kosa a zobudi sa tak,akoby predtym vobec nespala...no a keby som ju dala po hodine tak to by som nemohla zaspat ja...vzdy ked sa zobudim tak az tak po 3 hodkach a dam do kosa a ona sa zobudi tak to jej dam hned aj jest...
inak dnes sme boli na obede u svokry a smrdime ako z vyvarovne...grilovala kura a smazila rezne tak si to viete predsavit...a mala nie a nie spat...ani dudel nepomala...stale ako by behala niekam....
a inak grcka menej tak snad to bude len lepsie...davam 2krat to iste prso ale ona smejdacka sa nervni a musim dat druhe 😀

maminnka
28. feb 2010

Zuci, pekne s nami uz tie deti tocia, co? Revu, nervuju sa a my sa podvolime... dosiahnu co chceli 🙂

zucana
28. feb 2010

veru maminka to miaj moja mama hovori...ale co ju nechas plakat a nervovat sa ?take klbko malicke...
inak vcera nechcela byt v tej stolicke ked tu bol svokra taky krik spustila az sfialovela a svokra uplne ze sok skoro sa rozrevala ze rob s nou nieco...a ja ze musi to prejst a ona ze sa zadusi lenze to sa naozaj neda nic robit ...aj ked ju hned zoberem na ruky a mojkam...juj aj mne skoro vtedy vyhrknu slzy...ale svokra uplne mi skoro infarkt dostala...no nechcem vediet co by bolo keby je s malou sama...

matesl
28. feb 2010

ahojte babulky,

tak ja sa hlasim spat s porodnice. pustili ma uz vcera no ale kym sme sa doma zorganizovali co a ako...a este dosli nasi a mamina tu ostava na tyzden, tak ani nebolo kedy, stale ma zenu oddychovat a potom maly...takze snad uz ked budem neskor s malym sama, dostanem sa sem castejsie 😀

a teaz k porodu...tak ako som spominala nastupila som v PO rano do nemocky, s tym ze moje EKG bolo prekonzultovane kardiologom a anesteziologom, a nakoniec verdikt znel cisarsky rez. mam taku drobnu vadu na srdci, ktora mi vznikla pravdepodobne po prechodeni nejakej choroby, nemam to od detstva, nemam nejaky zavazny proble takze lieky zatial nemusim na to brat ziadne...ale kedze porod su velke tlaky, aj v hrudniku, nechceli doktory riskovat nejaku moju arytmiu, ze by mi museli davat soky a maleho by som nevytlacila...tak ma pomaly pripravili na CS a o 13.00 zacali a o 13.16 bol maly na svete.
vazil 3430 gr a mal 51 cm. doniesli mi ho potom az vecer na pooperacne na 10 min, cely bol cerveny na lickach, ked som sa spytala z coho, vraj ci nemame alergie s muzom, ja ze nie...ale druhy den ked mi ho doniesli uz na oddelenie, nasadila som mu rukavicky a alergia zaaahadne zmizla...
druhy den mi ho nechali ze na hodinku, ale niekde sa zdrzali tak mi tam ostal 2,5 ale ze teda ked je pri mne taky kludnucky tak mi ho este chvilu nechaju a ze druha smena si ho vezme o 20.30, dosli o 21.30...ale bola som rada ze´ho mam pri sebe bol super. no pre mna zaberak, lebo o 15:00 ma len prvy krat postavili po CS a hned som si ho musela dvihat a dvihat sa k nemu z postele, ale zvladli sme to a dalsi den uz nastalo. prvu noc som nespala, lebo som jednak bola plna dojmov a ked sa suchol bola som v strehu...predsa prve babo 😒
ja som sa rychlo zotavovala, vzdy ma pochvalili na vizite ked ideli ze ja nad malym v tureckom sede a tak, no ale co clovek neurobi pre drobca...
inak som bola na Kramaroch spokojna, novorodenecke super, pooperacne tiez, a v podstate aj sestonedelie nadstandard.
trosku mame problem s kojenim, ale nejako to zvladame, maly mal problem sa prisat a potom zas venovat papaniu dlhsie ako 5 min, tak odsavam, manzel doniesol odsavacku uz do porodky a striedama to, aby sme sa aj vyspinkali...

maly place, dopisem neskor 😉

maculik
28. feb 2010

Ahojte, tak ja dnes nestiham, len som zbezne docitala.
Dufam, ze sa vam to kojenie napravi. Lienka, nechce sa drobcovi nahodou odgrgnut? Mne robi maly to iste, tak ho vzdy vtedy dam zvisle a tapkam po chrbate alebo ho polohujem, a takmer vzdy si odgrgne. Vyskusaj.
Blumka, toto je zase vyhoda UM - ze manzel moze prevziat vsetko, byt s malou hore a ty mozes buvat celu noc 🙂
a zase som zabudla, na co som este chcela reagovat, do kelu.. 😒

Inak, tu je hrozna vichrica, takze dnes ani von nejdeme. Dufam, ze nezrusia lety, Vladko ma o 10 vecer priletiet, tato pojde prenho, boli sme cez obed autom na letisku, nech vie, kadial ma ist, je to asi pol hodka. Tak dufam, ze sa nestrati.

Adelka uz spi 3h, maly teraz asi pol hodku, tiez nespava viac, ako 1-1,5h cez den, vzdy sa modlim, keby aspon 3h potiahol, ale nehrozi. Ked sme boli cez obed prec, tak spal asi pol hodku a zobudil sa presne 5min po nasom odchode, tak ho mama musela cumlom utisit a kedze ho nechcel, namocila mu ho do Adelkinho caju 😅

janielah
28. feb 2010

Caute babky, tak ´my nastastie s prisatim a pitim problemy ziadne nemame, Krpka od narodenia vedela, ako na to 😉 inak grcneme si aj my sem - tam, ale nerobim z toho tragediu,´lebo to je podla mna preto a vtedy, ked papa a papa a stale pyta papat a potom uz sa jej to nema kam ulozit, tak da trosku von... (tak si aspon myslim) lebo ona to nema stale..

teraz sme ju s manzelom pred chvilkou okupkali, tak teraz tak driemka zasa ten moj maly anjelik. Zajtra ideme konecne prvy krat k doktorke, tak som zvedava, co nam povie 🙂

zosi, tych hokejistov je aj mne ohromne luto, aj slzy sa mií tlacili do oci.....

zuzi, mne vcera trosku mala zaplakala a nevedela som preco, tak prisla maminka a vzali si ju, ze nech si aj ja trosku oddychnem...lebo ja malu nikdy nenecham plakat samu...to mi je prilis luto a poviem si, ze ved pre nu je tu vsetko nove, tak sa moze aj bat, ci som ju nenechala sama, alebo tak... 😔

janielah
28. feb 2010

matesl, ahoj, tak super, ze ste uz doma 🙂 uz su asi vsetky dievky doma s babatkami, vsak?

Tak baby a mame to za sebou, zajtra je po februari a su na rade dalsie. Ani sme nevedeli ako a ubehlo, ze? Nikdy by som neverila, ale mi je aj trosku smutno za tymi casmi tehotenskymi, za bruskom a tak...

Ale pravdaze, je tu pred nami dalsie krasne obdobie 🙂 Boze, ked si predstavim, ako sme tu v lete zacinali travit spolu cas...ach jo...strasne to uletelo vsetko....

Teraz je to tu uz aj ine, lebo mame kazda menej casu a nekonaju sa uz ziadne nocne party 🙂
Ale tak dufam, ze si vzdy najdeme kustik casu na seba 🙂

zucana
28. feb 2010

veru jani pekne si to tu napisala...
uz ziadne nocne party na konikovi ale pekne doma s drobcami 😀
ale sme super partia 😉 februarovky asi nejlepsia ved aha kolko mame stran...
akurat cakam na malu...svokrovci isli na prechadzku na hodku a uz by sa mali vratit...dokonca aj svokor isiel 😅

zucana
28. feb 2010

oprava baby nasa stranka februaroviekma najviac stran zo vsetkych 😀 😎

matesl
28. feb 2010

baby a uz mame vsetky baba? aj alex?

blumka
28. feb 2010

my sme boli na prvej prechadzke, ktoru Juli komplet prerevala 😀 no uvidime ci si zvykne a ked nie, tak nabehnem so satkou 😀 😀

maminnka
28. feb 2010

a kika uz porodila?
Alex uz ano, uz je mozno aj doma 🙂

maminnka
28. feb 2010

Janiel,
vidim, ze mame rovnake myslienky... februar skoncil, my mame uz po tom... myslela som na to, ci niekomu chyba brusko, to kopkanie, snivanie o tom, ako asi bude babetko vyzerat, ako prirodia pomiesala chromozomy, co bude po mame, co po ockovi... alebo ste naopak rady, ze uz zasa zapnete bundu? ze mozete spat na bruchu? ze na palenie zahy si uz ani nespomeniete? Ze si viete obut ponozky? co prevlada...?

tiez som rada, ze sme tu vyborna partia a ze to tak prirodzene preslo z mamiciek-cakateliek na skutocne mamicky... ze si stale mame co povedat, poradit, pobavit sa... ja si to velmi vazim, uz by ste mi chybali 🙂

zucana
28. feb 2010

mami no niektore na bruchu veru spavat este nemozeme kedze babenka spia na nas 😀
ja som aj rada aj mi to chyba...ale nechybaju mi tie stresy aj ked teraz su tiez ale ine 😉
mala zaspinkala zasa a to sme chceli ist kupat tak som zvedava kedy sa zobudka aby sme pekne okupkali.... 😕
jaj baby ja bez konika neviem ako to tehu prezijem...sama v IT bez Vas 😅

suzon78
28. feb 2010

Ahojte mamičky,
moja malá búva, tak som rýchlo dobehla...
jani tak si ma rozcitlivela, že som si poplakala, aj mne chýba brušino, bol to krásny pocit nosiť v brušku taký malý zázrak, chýba mi jej kopkanie a čikútkanie, často si ešte inštinktívne hladím bruško a potom mi príde ľúto, že už je to všetko preč, ale keď pozriem na moju malú hneď ma to prejde a pritúlim si ju k sebe a vybozkávam a hovorím jej ako ju veľmi ľúbim....som rada, že sme to všetky zvládli a hlavne pôrod a môžme sa už tešiť z vytúžených bábätiek. Je to najkrajší dar, aký človek môže v živote mať, byť matkou, rodičom...

mami aj moja dnes prvý krát tak strašne revala, že bola celá bordová, strašne som sa vyľakala a pri nej je to dosť zlé,keď sa tak čertí.. keďže má choré srdiečko ☹ nepáčilo sa jej opäť slnenie, horkoťažkosom ju uspala a po papaní už zaspala ako dudok, tak som to chcela využiť a opatrne som ju vybrala a dala opäť na slniečko a potom spustila ten strááášny rev , som si potom nadávala, že som ju mala nechať spať 😔

Baby moja grcká 1-2 denne môže to byť reflux? Snažím sa ju vždy nechať odgrnúť, niekedy si odgrgne raz inokedy 2 krát a i tak občas vygrcká, keď len trošku, tak tomu nepripisujem vážnosť, asi vtedy vygrcká len prebytok, ale sú dni, kedy sa to z nej totálne valí, chúďako, bojím sa, aby sa nezadusila.

Babky, vy čo dávate papať z flašky, tiež Vám pri každom papaní zabieha?

blumka
28. feb 2010

ja som rada ze uz mam za tym bruskovym obdobim..aj ked teraz je to omnoho tazsie, ale zasa, uz som aj rada ze Juli je moje uz druhe babo, lebo vela veci beriem inak ako pri Terezke...podstatne menej stresujem 😀 😀
a tiez som rada aka sme tu partia a ze si navzajom dokazeme poradit 😉

puclik77
28. feb 2010

ahojte maminy, velmi som k vam nechodila na debaty a vidim ze ste tu zohrata partia a tisko vam v dobrom zavidim, ze to mate uz vsetky za sebou. Ja som mala termin v piatok, dnes je uz 28.2 a februar sa konci a ja stale nosim pred sebou melonik ako hrom. 3.3. nastupujem na vyvolanie ak sa nic neudeje. Uz som asi vyskusala vsetko, ako porod spustit ale nasej malej sa moc na svet nechce. Cize cakam a kotulam sa.
Drzim palce s kazdodennymi krasnymi starostami a zelam kopec radosti z vasich zlaticiek 🙂

zucana
28. feb 2010

puclik ved sa pridaj 😉
my ideme kukat tak zatim 😎

laxity
28. feb 2010

dievčatá ahojte

ja vás chcem poprosiť o radu. Potrebujem vedieť ako čistiť ranu po pôrode-nástrih? Pretože na vizitách vraveli jedny čistou vodou a druhí normálne mydlom. Aké máte skúsenosti? Ďakujem

blumka
28. feb 2010

suzon, aj julinke stale zabieha..ale to preto lebo aj ta najmensia dierka je pre nu stale velka...ale oni si o chvilku zvyknu ako im to tecie a bude lepsie

suzon78
28. feb 2010

blumi, vždy sa vyľakám, aby sa mi nezadusila, ale musím povedať, že občas máme aj také papkanie, že nezabehne, tak si možno už aj pomaličky zvyčká 😉 a to grckanie čo myslíš?

suzon78
28. feb 2010

inak mám strašné bolesti zuba, hovorím si, že cr je oproti tomu nič, bolí hlava, oko aj ucho z tej bolesti, zajtra musím ísť k zubárke, bude čistiť asi kanáliky, júúúj neteším sa na tú bolesť, keď bude do zuba pchať tie dlhé ihly, ale musím vydržať, lebo dnes som normálne mala problém malú udržať z tej bolesti som taká mimo, že sa mi nedá ani na nič sústrediť...staré baby hovoria, čo jedno dieťa to jeden zub 😉

blumka
28. feb 2010

suzi, uff, zuby..moja nocna mora...tiez hovorim ze CR je proti tomu nic 😉
aj my mame obccas take kludne papkanie..hlavne v noci, to papka tak krasne a pomalicky, vyteka jej sice z jedneho kutika vonku lebo nestiha vsetko prehltat ale radsej nech vyteka akoby sa mala pridusit...
a to grckanie..ja nemam skusenost s refluxom, ale myslim ze vtedy sa grcka za kazdym papanim a aj mimo papania...je normalne ak trosku vygrcne, ked si napr. odgrgne alebo aj ked si dobre neodgrgne a ze to z nej vyjde. Juli niekedy negrgne a potom vnoci sa pogrcka ale len trosku...a raz ma aj takou fontanou ogrcala ale to som vedela ze vela zjedla takze to z nej vyletelo

lolka
28. feb 2010

laxity, pre lepsie hojenie hradze je dobre sa po wc-ku osprchovat, ja sa umyvam detskym mydlom - to ti neublizi. porodna asistentka nam odporucila spray na hojenie rany od Motherlove, kuk:
http://www.bioshop.sk/obchod/kozmetika-pre-teho...
ja som ho zacala pouzivat uz v porodnici. no a dobre je ranu aj casto vetrat (co sa dalo praktizovat skor v nemocnici ako doma, ked si furt v pohybe)
😅

lolka
28. feb 2010

suzon, mna jeden zub bolel uz pred porodom a to cistenie kanalikov je des 😖 radsej vrtat ako cisit kanalik 😒 tiez len cakam, kedy sa mi ten zub znova ozve, ale to pojde rovno von.

laxity
28. feb 2010

lolka...ďakujem pekne, lebo ja si ju umývam len vodou a bojím sa, aby sa to náhodou nezapálilo alebo niečo, pretože to dosť bolí, aj keď chápem, že to bolieť bude a ešte mi to aj zapácha trochu, tak mi nasadili lieky na stiahnutie maternice...tak neviem. Snažím sa to vetrať aj doma, ak sa dá.

kika58
28. feb 2010

zdravim vsetky maminky, si vas tak citam a mna sa zatial vase problemiky netykaju, som zvedava dokedy este,
stale je mala v brusku a nechce sa jej ist von 😕 ak sa jej neuraci, tak v stredu sa mam hlasit v nemocnici, ale to neviem ci uz zrovna v stredu mi daju vyvolavacku alebo kedy.... takze ja nase februarovky uzatvorim to tak vypada a to teda az v marci 😕 ja sa stale citim celkom fajn, len ma obcas zalievaju poty obcas take pobolievanie podbruska ale len slabucke a velmi nepravidelne
kocky chcem sa vas spytat, ze ci si mi hned uz do porodnice brat odsavacku a nejaku flasku na mliecko... lebo som uz pobalena a toto som nenabalila, ze by som zajtra este spravila upravila v taske
...a prave som si vsimla ze este puclik ma brusenko, tak aspon niekto a vidim ze to mame narovnako naplanovane 😵 😵

zucana
28. feb 2010

laxity vodou 😉

laxity
28. feb 2010

zucana...díki, snažím sa, koľko asi to hojenie trvá? Alebo je to individuálne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre